Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

С какъв месечен бюджет рекламирате в AdWords?

  • Не рекламирам / От време на време;

    Votes: 10 25.0%
  • До 100лв на месец;

    Votes: 6 15.0%
  • От 101 до 500лв/месец;

    Votes: 11 27.5%
  • От 501 до 2000лв/месец;

    Votes: 5 12.5%
  • От 2001 до 5000лв/месец;

    Votes: 4 10.0%
  • От 5001 до 20 000лв/месец;

    Votes: 0 0.0%
  • Над 20 000лв/месец.

    Votes: 4 10.0%

  • Общо гласове
    40
Да, подкрепям мнението ти, че е бомба АдУърдса - вкарва трафик и прави конверсии на бая ниски кликове, особено в БГ. Само, че не е баш до късмет и налучкване :)
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

Ама то как да не е като няма алтернатива предлагаща достъп до толкова голяма аудитория?!
Ако имахме поне 2 системи, които са относително съотносими да седнем да ги коментираме. Сега работата е "ръка ли да режа или крак?"
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

От AdWords ползата за "нормален" бизнес без кампанийна насоченост е силно съмнителна. Без подготвена стратегия, добре настроени специализирани посрещащи страници и A/B тестове си е чиста загуба на пари. Но огромна част от малките клиенти не искат и да чуят за подобни неща - искат само да платят X пари ЕДНОКРАТНО "за да ги покаже Google". Някои даже нямат и сайт - представят си го като реклама по радиото :)
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

Пичове стига сте мрнкали а ползвайте топлата вода докато е още на достъпна цена щото после ще си ходите некъпани.

Класирането в серпа отдавна загуби стойността която имаше преди 1-2-5 години - преди първият ловеше 20%+ СТР сега по конкурентни думи като ти сложат три платени резултата карта картинки ю-туб и отиваш в шеста глуха вече 10% трудно се постига и единственият шанс да правите сериозен бизнес е да рекламирате и то сериозно с по няколко хилки на месец

В БГ това все още е достъпно не го пропускайте - В ниша която наблюдавам и помагам на мои познати клика само за последната една година от 20ст стана 50ст за да можеш да си в тройката - Така е и в другите ниши - Накрая ще стане като в УК където клика за същите думи стартира от 5лв рекламират само силни брандове и малките нямат никакъв шанс да изплуват щото не могат да им стъпят на бюджета.

Наливайте пари в реклама здраво и ще ви се върне - не се вторачвайте само в директните продажби - Следете боунсрейта времето в сайта и тн. - Ако бизнеса не ви генерира достатъчно пари за да рекламирате значи нещо сте объркали в бизнесмодела
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

Ако бизнеса не ви генерира достатъчно пари за да рекламирате значи нещо сте объркали в бизнесмодела

Колко си прав само.
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

По принцип mantaman е прав, но бих могъл да отбележа няколко точки, по които не мога да се съглася. Не са твърдения, а наблюдение, което имам за последните 2 месеца. Спрях да рекламирам. Спад в посещенията имам само 1вата седмица след спирането, след което графиката не показва разлики по посещения. Импресиите генерирани обаче в последните 2 месеца без реклами са +30-45% повече. Времето на сайта + 30-60% по-дълго. Оборота в първите 2 седмици без реклами падна с 30%, но след това не просто се вдигна, а се вдигна драстично (разбирай +100%). Себестойност на поръчката скочи в пъти.
Не казвам дали рекламата върши работа или не, но няма как да не се питам тогава, след всичко по-горе, за какво съм плащал? Как със 120-180 платени клика от реклами трафика ми е същият като без реклама? Падна рязко, почти до минимум, посещенията на онези с 1-2 импресии. Броят оферти, които ми се искат е -10%, но броят на приетите е +40%. Сериозните клиенти, тоест онези, които звънят директно да питат е +20%.

В продължение на 7-8 години, когато имах началник, таргети, магазини и персонал, за които да отговарям са ме дресирали, че когато цифрите говорят всички мълчат. Това са цифрите на база 60 дни. Не е малко време, нали? Да, рекламата е полезно нещо, не я отричам, просто казвам, че на адуордс би следвало да се гледа реалистично и трезво, а не да се разчита на 100%. И не само рекламата, а гугъл като цяло. Извода, който аз си направих и който промени начина, по който развивам и планирам да развивам бизнеса си е много прост: В никакъв случай не слагайте всички пари на един кон, в случая гугъл. Това ви прави зависими. В даден момент те могат да дръпнат килимчето изпод краката ви и да ви оставят гладни. Вие сте тези, на които трябва да им пука, защото повярвайте - на тях не им дреме за вас! Колкото по-рано го разберете, толкова по-добре за вас, парите ви и бизнеса ви!
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

Аз специално Адвордс не ползвам, не ми харесва никак платформата им, както и това, че всеки се бута там. За локалния Б2Б бизнеса ми използвахме ЛинкедИн, невероятни резултати, 4-5 пъти по-добри от тези в Адвордс. Също така много по-лесно може да създадеш локален бранд в ЛинкедИн, много мощен инструмент е.

Също така използвам Фейсбук, много съм доволен и от рекламите там. Там не става за Б2Б (може и да става, обаче не съм го пробвал), обаче ако рекламираш определени продукти с добър таргетинг резултатите са невероятни.

Скоро ще пробвам и Ютуб рекламите, мисля, че там ще се правят много пари. Но Адвордс гледам да избягвам, като цяло не ми харесва никак, но има хора, които успяват да правят доста пари с Адвордс, така че може да има смисъл за определени ниши, определени търсения и т.н.
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

Избягвам го както "дявол бяга от тамян", ползвам всякакви други по-ефективни - главно локални - рекламни канали, но от все сърце и все душа съм благодарен на всички вас, които финансирата жужъл - вие индиректно финансирате в "нас" ;)

[ Въпреки, че наистина щеше да ви е по-изгодно ако го правехте и по-директно ( наемането на адекватен SEO-професионалист е стратегическа инвестиция ! ) и по-прагматично ( с по-добре работещи рекламни мрежи ) ]
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

крайно време е да поскъпнат адлордс рекламите, така и от адсенса ще скочат приходите...
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

Джес не лежи на това уше няма нищо общо - цените в адуордс се вдигат само за рекламите в серпа - тези от партньорските сайтове не са мръднали - както по нагоре посочих за една година клика скочи двойно а цената за клик на партньорските сайтове си остана на мизерните 2ст и даже в момента ги накарах да ги спрат и тях защото генерират 95% боунсрейт и дори при 2ст на клик са много далеч от кликовете на серпа и като реализации и като боунс рейт и като време прекарано на сайта и тн.

Ляляля единственото което мога да ти кажа че явно на тебе рекламната кампания ти е била толкова калпаво направена че явно ти е пречила - добре че си я спрял на време преди да фалираш бизнеса :)
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

Ляляля единственото което мога да ти кажа че явно на тебе рекламната кампания ти е била толкова калпаво направена че явно ти е пречила - добре че си я спрял на време преди да фалираш бизнеса :)

Да, и гроздето е кисело. Не винаги е до "добре" направена кампания пък да ти кажа аз.

Относно цена на клик - това си го правят всички рекламодатели, не гугъл. Тъпа работа, защото един изкочи да е по-ербап с 40-50ст и другите в паниката следват. Ако рекламодателите мислеха трезво и натискат цени надолу, ай да ми кажеш ти как пък ще ми вземат 50ст на клик, че не се сещам?
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

Напоследък доста се замислям да ползвам AdWords.
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

Да, и гроздето е кисело. Не винаги е до "добре" направена кампания пък да ти кажа аз.

Относно цена на клик - това си го правят всички рекламодатели, не гугъл. Тъпа работа, защото един изкочи да е по-ербап с 40-50ст и другите в паниката следват. Ако рекламодателите мислеха трезво и натискат цени надолу, ай да ми кажеш ти как пък ще ми вземат 50ст на клик, че не се сещам?

Ляля - Мислят трезво и натискат цените нагоре - А и не съм чувал за трезвомислещи бизнесмени дето да натискат цената на рекламата надолу като пазара върви нагоре :)
 
От: Рекламирате ли чрез AdWords? С какъв бюджет?

Е то това много зависи от нищата, на един сайт сложил 5 стинки на друг 1 лев на клик.
 

Горе