Ретро гатанки. (Внимание! Да не се чете от хора, интересуващи се само от бизнес!)

Като камък на шия, като белег от нож, като черна шамия, като стар меден грош все те нося по мене, нищо, че ми тежиш, от глава до колене нищо, че ме болиш! Като знак за магия, като биле за жар, като люта ракия, като бял хвърлен зар - цял живот – студ и огън, клетва и благослов, добро утро и сбогом, моя трудна любов.

Що е то?
 
От: Ретро гатанки. (Внимание! Да не се чете от хора, интересуващи се само от бизнес!)

Бедняка: Немотията
Алкохолика: Махмурлука
Богатия: Любовницата
Твореца: Недовършеното
Лекаря: Смъртта

Аз: нямам идея :D. Хубава е, чакам отговора:)
 
От: Ретро гатанки. (Внимание! Да не се чете от хора, интересуващи се само от бизнес!)

Тежък Характер :lol:
 
От: Ретро гатанки. (Внимание! Да не се чете от хора, интересуващи се само от бизнес!)

Да не забравяме, че е от Миряна Башева. :)
Топло. :D
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 знака. Аман!!! Тъпо! :twisted:
 
От: Ретро гатанки. (Внимание! Да не се чете от хора, интересуващи се само от бизнес!)

:D
За няма 12 часа са дадени двата верни отговора на гатанката:
Стихотворение на Миряна Башева - първа стихосбирка „Тежък характер“, 1976 г.).
Песен, изпълнявана от Йорданка Христова - 1979 г. Музика Стефан Димитров.

"Без да вярвам в преражданията, знам, че ако у всеки един от нас дреме по мъничко от духа на Вазов и Ботев (а това се е вляло в генетичната система на българина), българското ще избие по някакъв начин и ще надделее." - Миряна Башева.
 
От: Ретро гатанки. (Внимание! Да не се чете от хора, интересуващи се само от бизнес!)

Хмм а не се ли знае Що е то? Автора и барда се разбраха. Но какво е?
 
От: От: Ретро гатанки. (Внимание! Да не се чете от хора, интересуващи се само от бизн

:D
За няма 12 часа са дадени двата верни отговора на гатанката:
Стихотворение на Миряна Башева - първа стихосбирка „Тежък характер“, 1976 г.).
Песен, изпълнявана от Йорданка Христова - 1979 г. Музика Стефан Димитров.

"Без да вярвам в преражданията, знам, че ако у всеки един от нас дреме по мъничко от духа на Вазов и Ботев (а това се е вляло в генетичната система на българина), българското ще избие по някакъв начин и ще надделее." - Миряна Башева.

как може гатанка да има два верни отговра :D
аз така и не разбрах какво търсиш - името на стихосбирката, кой я е написал или кой я изпълнява като песен :lol:
 
От: От: Ретро гатанки. (Внимание! Да не се чете от хора, интересуващи се само от бизн

как може гатанка да има два верни отговра :D
аз така и не разбрах какво търсиш - името на стихосбирката, кой я е написал или кой я изпълнява като песен :lol:
Гошо на гатанка дава милиони отговора. Що моя гатанка да няма два? :D
Ровичках нещо. И ми попадна този текст. Та ми навя някои мисли...
Нарочно не уточних нищо. Идеята ми е по разни неща да има много отговори. И евентуално тълкувания. Малко философия. Всеки човек е една Вселена...
Нещо като мисловно междучасие...
Както съм писал на входа на кръчмата ми - ЧОВЕК ИМА НУЖДА ДА СЕ ПОСПРЕ , ДА СЕ ПООГЛЕДА , ДА СЕ РАЗДУМА С ДРУГИ КАТО НЕГО.

Хмм а не се ли знае Що е то? Автора и барда се разбраха. Но какво е?
Да речем, хубав текст за любовта. Един от отговорите...
 
Последно редактирано:

Горе