Референдум за/против Пушенето !?!?

От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Аз съм съгласен да има заведения за пушачи.+

НО!

Да имат яки акцизи, така че цените да са двойно по-дебели вътре. Който иска да пуши вътре ще си плаща за мастрафа!



Ами пич, плащай тогава акциз солиден и това.

Според мен това е демократичното решение. Който иска да му се пуши в заведението ще си плаща за това.

Нищо няма да плащам. Както казах никой няма да ми казва в заведението ми ще се пуши ли, ще се яде ли, ще с епие ли кво ще се прави. Ами ако утре кажат да ставаме като Арабските страни? Да забранят алкохола примерно? Тогава кво правим? Пак се навеждаме ли?

А и освен това на всеки е ясно, че повечето хора са ПУШАЧИ. Или да вземем ся да се заблуждаваме пак, да търсим друга реалност?
Това просто беше и все още е поредният опит на най-шибаната партия ГЕРБ да унищожи малкият и среден бизнес.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Има страни, в които дори е забранено да се пуши в колата когато вътре се вози непълнолетно лице или малко дете. Хората просто няма да пушат и готово.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Иванов,
Не бъркай слободията с демокрацията.

Щом заведението ти е обществено, значи ще спазваш обществените норми.
Ако искаш да правиш каквото си искаш в него, направи си го частен клуб с покани.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Иванов,
Не бъркай слободията с демокрацията.

Щом заведението ти е обществено, значи ще спазваш обществените норми.
Ако искаш да правиш каквото си искаш в него, направи си го частен клуб с покани.

Не става така бе човек. Трябва да се съобразяват с хората. Повечето хора са пушачи и затова във всички заведения се пуши и никой не спазва забраната, защото иначе всички заведения ще са празни.
Крайно време е да се разбере, че народа е най-важен, хората, човека, а не някакви европейски или каквито и там да е измислени закони или порядки.
Стига сме се съобразявали вече. Дайте малко те със нас да се съобразяват(за нашенските управници говоря).
И нека не се причисляваме на сила към Французи, Англичани, Американци и какви ли още не. Те са съвсем други хора със съвсем друг манталитет. Та нали затова сме още тука в БГ, защото не всички са така роботизирани и манипулирани от системата. Има го все още човешкото в хората и трябва да се съобразяваме с това нещо, а не да се фалираме на сила да си ебаваме майката. Знам, че сме долно племе и "Народ за нищо недостоен", но все пак има някакви граници, които не трябва да се показват, за да останем все пак някакви човеци Българи и ако е все още възможно да се гордеем с това или поне да се опитваме.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Най-забавното е, че ако всички пушачи спрем да пушим за 2 месеца държавата ще фалира. Още нещо странно, забраняваме пушенето, но субсидираме отглеждането на тютюн...

Аз не обичам забраните за това съм против тази забрана. В момента дори ми е и по-добре. Като тръгна да излизам се събираме у дома, загряваме и после се харчат в пъти по-малко пари по дискотеките. Не че в момента не се пуши в тях, пуши се, но просто така свикнахме.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Ванка, провери си инфото - повечето хора са непушачи в БГ.

Заведенията за 1 година ги гледам в града са си пак фул - хората си пушат от вън и всичко е точно. Тези масови фалити, не ги видяхме за 1 година сега ли ще ги видим.

Защо? Заведенията в основата си изпълняват социална услуга, ако толкова искаш да пиеш кафе и сам можеш си го направиш у вяс, но ходиш в заведение освен за кафето а и щото и основно е важен соц, фактор. Заведенията не са място за пушене, ако бяха такива щяха имат специален статут и да продават цигари и други екстри.

В момента всички са на вън и си пушат, после влизат пак - голяма философия.

Ако искаш си пушиш говори със собственика и да го правите частен имот с покани - ти ще си първият :)

Тук е малко интересен казуса с този закон - ясно, е че те ограничават в пушенето, но пък ти вредиш със своето действие на други лица. Така, че твоето право е до там до където не трябва вредиш на другите. Знам, че е кофти, но непушача не ти вреди с нищо на теб, но ти като пушач му вредиш.

Давам ти малко храна за размисъл - защо не се пуши примерно в Киното?
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Давам ти малко храна за размисъл - защо не се пуши примерно в Киното?

2001- ва се пушеше и сервираха даже коктейли. :)
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

2001- ва се пушеше и сервираха даже коктейли. :)

Абе то и преди 100 години се е пикало под масата на много места в Европа ама и те станали хорa :D
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Абе то и преди 100 години се е пикало под масата на много места в Европа ама и те станали хорa :D

Не е точно така, 2000 - още пикаеха под масите в източните части на европа, виждал съм доста подобни изцепки в ерата на ланците и простотията.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Не е точно така, 2000 - още пикаеха под масите в източните части на европа, виждал съм доста подобни изцепки в ерата на ланците и простотията.

Хахах сега като се замисля, тя онази ера само марисанци не бяхме видяли. Иначе това дето ти го писах го четох май за Чехия правили рефендум дали да пикаят под масите в кръчмите и на всички им се виждало супер нормално това и се чудили що ще им забраняват :)
 
За заведения за пушачи и такива за непушачи. И според компанията се решава, в кое да се ходи. Толеранс, баце. ;)
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

А това за пикаенето под масите в Чехия и Германия не е точно така.
Пикае се под баровете, но в специални си канали. Не е просто така да се изпикаеш на пода.
 
Re: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

2001- ва се пушеше и сервираха даже коктейли. :)

Хахам Аз наскоро гледах Умирай трудно 2. Там в самолета се пушеше. Смятай за каква мода говорим. :) Сега културни, а?

Дискотеки, пред които входовете са претъпкани с пушачи. Кръчми, в които се усеща само подта на хората. Нервни майки, които пият кафе на крак, защото в кафетата е табу. Женицата се е отделила за малко от малкото ремъркенце, а те и взимат и тази малка радост. :) Или дебелаци слизащи и качващи по минимум 5 етажа, са да изпушат една цигара. Заврени в някой кенеф на вагон пътници, пътуващи 12 часа без цигара. :)

Светът отива на зле. Хахаха. :D :D :D
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Ванка, провери си инфото - повечето хора са непушачи в БГ.

Заведенията за 1 година ги гледам в града са си пак фул - хората си пушат от вън и всичко е точно. Тези масови фалити, не ги видяхме за 1 година сега ли ще ги видим.

Защо? Заведенията в основата си изпълняват социална услуга, ако толкова искаш да пиеш кафе и сам можеш си го направиш у вяс, но ходиш в заведение освен за кафето а и щото и основно е важен соц, фактор. Заведенията не са място за пушене, ако бяха такива щяха имат специален статут и да продават цигари и други екстри.

В момента всички са на вън и си пушат, после влизат пак - голяма философия.

Ако искаш си пушиш говори със собственика и да го правите частен имот с покани - ти ще си първият :)

Тук е малко интересен казуса с този закон - ясно, е че те ограничават в пушенето, но пък ти вредиш със своето действие на други лица. Така, че твоето право е до там до където не трябва вредиш на другите. Знам, че е кофти, но непушача не ти вреди с нищо на теб, но ти като пушач му вредиш.

Давам ти малко храна за размисъл - защо не се пуши примерно в Киното?

Виждам, че сме от един град, но явно ходим и имаме наблюдения по съвсем различни места. Аз обикалям много заведения освен моето си, не да виждам какво правят и да крада идеи :), а защото ги зареждам с една стока. Впечатленията ми са, че навсякъде се пуши и говоря за големи и добре познати заведения във Варна. Естествено сигурно има и такива, където не се пафка, но аз лично отдавна не съм влизал в такова.

Ще ти дам пример с Happy, което е долу около гарата. Там преди няколкоо седмиции влязли проверяващи с полицай(1 брой) и искали да пишат актове и на клиентите и на управителя. Клиентите като наскочили и ония се уплашили и избягали барабар с ченгето. След това всички клиенти се наговорили и отишли и пуснали жалба срещу проверяващите и срещу полицая, защото ги тормозят и им наръшават спокойствието :). Най-вероятно и ще ги осъдят, ще пиша за развръзката, ако се сетя.

Относно това, че непушачите са повече от пушачите. Нека не броим на глава на населението кой пуши и кой не. Тук става въпрос за пучаши и непушачи, които ходят по заведения. Отначало, когато вкараха забраната не с епушеше на много места. Като стана ясно, че гладът настъпва всики започнаха да раздават вазички и свещници вместо пепелници по масите и в момента на повечето места се пуши.
 
Да отида някъде и да искам да ми е густо. Това е българина. А не кякой да му слага ограничения. Да има места за това и за другото. Така е честно. А не едните да.гледат нервно. Другите да си пийват необезпокоявани. :)
 
От: Re: От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Хахам Аз наскоро гледах Умирай трудно 2. Там в самолета се пушеше. Смятай за каква мода говорим. :) Сега културни, а?

Едно време в самолетите имаше отделни места за пушачи и непушачи - пушачите отдясно, непушачите отляво, бяха разделени само от прохода между седалките. Смятай как непушачите хич не са усещали цигарения дим :lol:

И още помня времето, когато можеше да се пуши навсякъде, даже в чакалнята в поликлиниката. Дали ще го правиш или не беше само въпрос на желание, не на култура, защото на повечето по онова време изобщо не би им дошло наум, че пушенето може да пречи на някого.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Най-разумното решение в случая е да се даде право на избор на собствениците на такива заведения да избират, дали да е за пушачи или не.

Иначе тютюновите компании се чудя защо не предприемат мерки срещу тази забрана, нямат ли си лобита с куфарчета с пари да се мотаят насам натам из парламента. Някаква друга игра става с този закон, но за простосмъртните няма инфо:)
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Така де.
Игра има.
И аз за това искам да се направи референдум. Веднъж завинаги да се реши - Да или Не.
Гледай че по медиите само ни баламосват.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

искам референдум за и против изнасилването!
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Всички сте за евтаназия тука. На прага сме на трета световна, в която пак сме на грешната страна, а вие пишете за референдум за пушенето в кръчмите. Пушенето ТРЯБВА да се забрани - както продажбата, така и производството на тоя наркотик.
 

Горе