Рефер линковете помагат ли за PR-то?

Не вдига, и трафика също не вдига пр

пр дигат само реални линкове, а не редиректи.
 
Не вдига, и трафика също не вдига пр
Трафика вдига Alexa ранга => Високият Alexa ранга вдига PR-a. Само не не обеждавайте в обратното, че ще ми е трудно да го повярвам.

Пример са bizrate.com (shopping bot) с Rank : 735 с PR 9. А това че има Linking In: 6,843 повечето са тези сайтове които са афилиейти на този шопинг портал.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
В интерес на истината някои подобни връзки се отчитат от Google . Аз имам една връзка от referati.com и ми я зачита от повече от година. По-точно излиза ми при link: . До колко влияе на ранга не мога да кажа.

Мисля, че Google са успели по някакъв начин да разчитат част от маскираните връзки (тези с PHP параметри). До скоро при site: чичо Google ми отчиташе и връзката от bgtop.net , но оттам правят всичко възможно да си запазят ранга и явно са затегнали още повече положението.

/офф: Сложете някакво ограничение на аватарите, че някои потребители прекаляват и форумът трудно се чете :oops:
 
/офф: Сложете някакво ограничение на аватарите, че някои потребители прекаляват и форумът трудно се чете Embarassed

Да бате - много си прав, а другото което тези потребители на форума не го правят - не виждат ли този тук за кирализиране на написаното от тях?! Явно някой се кефят скапват вида на форума. Почвам да си мисля, че е нарочно.

Но за да не стане офф топик - да допълня, че реферал линковете все пак водят към URL-то на главният сайт. А и повечето Affiliate Programs имат редирект от URL-то с ID към пълният домейн - вече е трактат посетителя.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
/офф лимити има но при phpBB важът само за качените аватари, тези които зареждат онлайн могат да са всякакъв размер :evil: изключих тази опция и сега мисля че екстра :)
 
Аз ще застана зад мнението , че Алекса няма нищо общо с гугъл ПР .
Пример vbox7 беше с ПР6 след първия ПР ъпдейт , а след втория стана на 5 макар АЛЕКСА да му стана от 10 000 на 700 .
А относно линкове от БГТОП това са простотии от там линк ПР не дига .
GBG.bg вдига според мен.
 
От: Рефер линковете помагат ли за PR-то?

Само 1 въпрос понеже сън нови може да е малко тъп ама ква е разликата между директен и пренасочен линк
 

Горе