Реформаторите предлагат праг за ДДС от 200 000 лв.

От: Re: Реформаторите предлагат праг за ДДС от 200 000 лв.

Имам познат, наскоро си взе Q7 поради една причина - да го мине за фирмен разход и да спаси, така и така щеше да ги връща на държавата под формата на ДДС, защо ли? Да, сега ще има данъци за тази кола, но пък е решил това за себе си. Няма как да раздаде законно бонуси, но може да има един фирмен джип. ;)

данъци за тази кола няма да има защото по талон е лекотоварен с товароносимост 0,7 тона с еврокатегория или около 40-60 лева най-много, обаче същият номер няма как да мине със спортна двуместна кола, тогава фирмата няма да усвои данъчния кредит т.е. ще си плати ДДС-то като поп, а после на всеки разход свързан с тая кола ще има +10% представителни разходи, т.е. няма как да ги изпишеш като разходи за производство.
 
От: От: От: Реформаторите предлагат праг за ДДС от 200 000 лв.

Това е смислено толкова, колкото предизборна реч на кандидат за Народното събрание.
Кога ще пораснете и ще почнете да мислите с категории и принципи, а не само да се чудите как да се присламчите някъде, дето не духа?

Когато регистрирах последната ми фирма, първото нещо бе да я регистрирам по ДДС. Ха сега кажи как съм бил равнопоставен с фирма без ДДС?

Фактура с/без ДДС, ще скрия тези продажби, тук ще спестя 21 лв... са мишкарски работи за бедни душици. Усилията са насочени към спестяване, а не към печелене. А философията на бизнеса е Печалба! За спестяването има банки.

абе ти си болен, виж защо се предлага тази мярка, отговор е даден тука - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=57667&p=662970&viewfull=1#post662970

а твърдението ти, че спестяването на 21 лева от цената на дадена стока НЕ Е ПЕЧАЛБА, си е смехотворно, все пак сигурно не можеш да сметнеш, че ще си докараш 1-вия милион само след продажбата на 47620 броя от стоката, която продаваш...
 
Re: От: Re: Реформаторите предлагат праг за ДДС от 200 000 лв.

данъци за тази кола няма да има защото по талон е лекотоварен с товароносимост 0,7 тона с еврокатегория или около 40-60 лева най-много, обаче същият номер няма как да мине със спортна двуместна кола, тогава фирмата няма да усвои данъчния кредит т.е. ще си плати ДДС-то като поп, а после на всеки разход свързан с тая кола ще има +10% представителни разходи, т.е. няма как да ги изпишеш като разходи за производство.

Да, за това се взе такава кола, която с пълните и характеристики (ако може така да се каже, защото ми идва малко тууу мъч) минава като фирмена. Отговаря си на условията и всичко, което има - минава като разход. ;) Няма как да вземеш Боксер и да мине за фирмена. ;)
 
От: От: От: Реформаторите предлагат праг за ДДС от 200 000 лв.

абе ти си болен,
...
ще си докараш 1-вия милион само след продажбата на 47620 броя от стоката, която продаваш...
:lol:
Успех с първите 5 000. :D
Било лева, било броя... 8)
 
От: Реформаторите предлагат праг за ДДС от 200 000 лв.

Вероятността да се въведе праг на ДДС под управлението на ГЕРБ граничи с фантастиката. :)
 
Re: От: Реформаторите предлагат праг за ДДС от 200 000 лв.

Вероятността да се въведе праг на ДДС под управлението на ГЕРБ граничи с фантастиката. :)
И аз споделям това мнение. ;) Може да е сигурен всеки един бизнес собственик, че държавния апарат не работи в полза на бизнеся, а само за себе си и фирмите от т.нар. лоби около управниците ни. ;)
 
От: Реформаторите предлагат праг за ДДС от 200 000 лв.

има бизнеси, при които регистрацията по ддс е пълна глупост. подкрепям напълно предложението за 200000лв оборот. даже бих предложил да стане безлимитно.
 

Горе