Рефунд от суперхостинг за домейни?

ExTended

Active Member
Здравейте,

Суперхостинг са ме чарджнали днес 200-тина лева за 3 .bg домейна, но честно казано не смятах да ги подновявам и си мислех, че са спрени от автоматично подновяване. Писах на съпорта и ми излизат с извинението, че не могат да ми дадат рефунд, тъй като регистраторът не позволявал да се връщат вече направени плащания.

Някакви идеи дали това наистина е така, или ме баламосват с надеждата да спра да си искам парите?

Това е което намирам на сайта на register.bg - доколко могат така едностранно да си отказват връщане на пари?

Политики за отказ от услугиClose
Заплащане на услугата регистрация и поддръжка на домейни се осъществява за периоди, кратни на 12 месеца.
Със заплащане на услугата, домейните стават активни веднага и срокът им на регистрация и поддръжка се удължава със съответния период. При това не е възможно връщане на сроковете на регистрация и поддръжка и съответно връщане на платените средства по избраната услуга.

Поздрави!
 
За съжаление е така, не те баламосват.
 
Да, така е. Те са били на аутореню мод, нали? Това си е изцяло в полето на клиента в този случай. Сега вече може да махнеш тaзи auto-renew опция вече. Освен да се опиташ да ги продадеш, пусни ги тук и в на Калин групата за домейни. :)
 
Прочети условията и на двете фирми, кога и как става автоматичното подновяване. Мене скоро голям ЕУ регистър ме цака с автоматично подновяване две седмици преди датата на изтичане, поспорихме малко, препращахме си разни ЕУ регламенти за общи условия и мизериите, които не трябва да се правят, чрез тях.. но имаха издънка, защото не ми бяха пратили "напомнянка" на мейла. Та... върнаха парата. Но иначе почнахме чат разговара - "Сори, това е невъзможно"
 
Прочети условията и на двете фирми, кога и как става автоматичното подновяване. Мене скоро голям ЕУ регистър ме цака с автоматично подновяване две седмици преди датата на изтичане, поспорихме малко, препращахме си разни ЕУ регламенти за общи условия и мизериите, които не трябва да се правят, чрез тях.. но имаха издънка, защото не ми бяха пратили "напомнянка" на мейла. Та... върнаха парата. Но иначе почнахме чат разговара - "Сори, това е невъзможно"

Благодаря на всички за отговорите до тук!

@NovaPS така като гледам домейните изтичат на 1-ви Март, а те са ги подновили автоматично на 22-ри Февруари, т.е. една седмица предварително. Това доколко е против правилата, т.е. мога ли и аз като теб да се заяда, че са подновени предсрочно и съм имал 7 дни да се откажа, което си е така?

ЕДИТ: Имам получен и-мейл преди седмица, че на 22-ри ще бъдаъ подновени автоматично.


Да, в голяма степен аз съм си виновен, че не съм обърнал внимание на това, но всички знаем, че те на това разчитат - да не забележиш, да глътнат парите и после - оправяй се. В чужбина имат 5 до 30 дни право на връщане на парите, тука родните майстори решили че вземат ли парите - край.

Не знам доколко мога да се обадя на банката да блокирам превода?
 
Последно редактирано:
В чужбина имат 5 до 30 дни право на връщане на парите, тука родните майстори решили че вземат ли парите - край.
В кой глобален домейн регистратор мога да регистрирам .com домейн и след 30 дни да поискам refund ?
 
...

Като цяло и трите не ми трябват, тъй като ги бях купил преди година за проекти, за които в момента нямам време.
 
Последно редактирано:
В кой глобален домейн регистратор мога да регистрирам .com домейн и след 30 дни да поискам refund ?
Can you refund a GoDaddy domain renewal?
Manually renewed domain names are not eligible for refunds. However, if auto-renewal is turned on for your domain name, you typically have 30 days to request a refund.

За другите не ми се търси, но доколкото знам всички предлагат поне 5 дни връщане на парите, ако е от автоматично подновяване.
 
Can you refund a GoDaddy domain renewal?
Manually renewed domain names are not eligible for refunds. However, if auto-renewal is turned on for your domain name, you typically have 30 days to request a refund.

За другите не ми се търси, но доколкото знам всички предлагат поне 5 дни връщане на парите, ако е от автоматично подновяване.
супер, сега остава да го обясним на Драгомир Славов
 
Щи пиша на ЛС
 
Последно редактирано:
ok
 
Последно редактирано:
супер, сега остава да го обясним на Драгомир Славов
Това е обречена работа. Както си личи по цената на тия толкова велики бг домейни, явно са с друг статус. И кофти, че суперите не отговарят на световните стандарти, защото първоизточника е шит. Кое точно им е супер тогава? :)
 

Горе