Рецензия за сайт!?

От: Рецензия за сайт!?

Много 'крещи' информацията като влязох, просто всички графични елементи са ми някак пръснати и по-подреденият вид ще създаде хубаво впечатление у посетителите още при първо посещение и ще го запомнят. Те ще кажат на други и така, малко по-'изчистен' да е вида според мен.
 
От: Рецензия за сайт!?

Кога всички станаха толкова чувствителни?
На човекът му се пита, пита си.
На мене ми се постват картинки - поствам си.

Много емоции, много нещо.

Отдавна съм разбрал че 'експертните' ми и 'сериозни' съвети рядко са от практическа полза за някого.
По 3 причини основно - хората не могат; не им се дават пари; мързи ги.

Та спокойно можете да му кажете че сайтът му си е супер и така, та да остане доволен, па да му станете и симпатични...
 
От: Рецензия за сайт!?

Мен пък сайта ме радва....
Всъщност за какво се борим всички... за ТРАФИК... а като гледам сайта на колега той трафик си има, от там ще дойдат и парите :)
Така че колега да не ти пука, щом има толкова "фенове" значи си на прав път ;)
 
От: Рецензия за сайт!?

Чувствителни не е точната дума.

Още малко задружни усилия и предприемача ще се обърне на змиярник.

Едните обикалят да се псуват по темите; другите си ги мерят де сварят; третите им се възхищават де явно, де тайно. :twisted:

Кога за последно се коментираха теми по съществото на форума? Дискусии за анализи/концепции/подходи има от дъжд на вятър.
Колко от 'старите кучета' пишат все по-рядко и по-малко?

Не говоря само за тази тема, очевидно, просто тук ми дойде да го кажа. Ако сега се регистрирах, въобще не съм убедена, че щях да остана. Макар че и аз сеирджийска душа нося: обичам пиперливи свади и саркастични забележчици. Но дори и сладкото като е прекалено много, горчи.

Просто малко повече толерантност няма да е излишна.
 
Съгласен съм с призивите за толерантност, но тези първични реакции говорят много категорично, че проблемът е голям. Трудно могат да ти се даде градивна критика и насоки като цялата дизайн/ползваемост концепция е сбъркана.

Ясно е, че сайта има посещаемост, но изобщо правиш ли си сметка колко хора и какви възможности изпускаш? Аз като видя такъв сайт тип от 90-те и натискам Х-са мигновено. За мен е направо престъпление сайт с такъв потенциал да не бъде подходящо брандиран и оформен.

Съветът ми е да проявиш по-сериозно отношение към лицето на сайта, налей малко пари за редизайн и ще береш плодовете със сигурност.

Аз лично следвам 3 основни правила:

1. Максимална ползваемост - объркана и разхвърляна информация и навигация никак не ти помага
2. Приятен и запомнящ се дизайн - подсъзнателно, а и съвсем съзнателно(особено при жените) дизайнът и цветовете оказват влияние на нашите навици при сърфиране
3. Поддържане на връзка с посетителите чрез социални мрежи, форуми и т.н... - създава впечатление за взаимно доверие и сигурност

Доброто съдържание изобщо не го споменавам, то е абсолютно задължителен компонент. Проблемът е, че ти май само на него разчиташ.
 
От: Рецензия за сайт!?

Мога да ти кажа, че аз, като потребител въобще, ама въобще не гледам външността на един сайт. Като изключим сайтовете, които редовно посещавам, влизам само от Г. Това трябва да те доведе до извода, че мен би ме спечелил с качествен контент.

ЕХ ЖАЛКО, ЧЕ НЕ СЪМ ЖЕНА, ЗА ДА ПОСЕЩАВАМ САЙТА ТИ хахахахах :D
Добър е сайта, Успех!
 
От: Рецензия за сайт!?

... ама въобще не гледам външността на един сайт.
Външността на един сайт не се "гледа".
Освен ако не е направен единствено с тая цел.

Дизайнът обикновено има за цел да направи ползването на сайта по-лесно, по-приятно, по-интуитивно.
Други цели - да задържи вниманието на посетителя, да му внуши определена психическа настройка, да му подскаже какво да направи в следващие няколко секунди/минути.
Да набие сайта в съзнанието на юзъра, та той/тя да се върне, да разкаже на приятелките си за него и прочие...

----------------------------------------------

А сега забрави написаното по-нагоре, понеже за БЪЛГАРСКИ сайт то има минимално значение.
В България и в българския интернет нещата не следват общоприетата логика.

Сайтът е много добър.
Няма нужда от нищо освен още трафик, регистрации и кликове.
 
Рецензия за сайт

Моля дайте мнения и съвети относно job-on-ship.blogspot.com . Моля ви за съвети и насоки... И едно странично въпросче: защо не ми зарежда банера на G.adsens 160x600, Възможно ли е да съм прекалил с adsense банерите?? Има ли въобще лимит??
 
От: Рецензия за сайт!?

Здравейте,
Ще помоля за вашето мнение и рецензия за новата визия на BgDomakinq.com

Продаваш ли банер позиции .. драсни едно лично ;)
 

Горе