Реших да направя СЕО състезание за България

vetzkov

Well-Known Member
Днес реших да направя един малък експеримент - СЕО състезание по познат модел , но за български уеб мастъри. Та ето и идеята - ще дам дума , която ще се разбере в самото начало на конкурса за да няма никаква предварителна потготовка . След това състезателите ще имат 1 месец , за да работят върху своите страници и регламента е прост - накрая печели този който излиза най-напред за тази дума в Google.bg
За да има стимул съм решил , че е уместно да има вноска от 10 лева за всеки състезател , като наградният фонд ще бъде разделен между първите трима и ще бъде определен след като се зашишат всички желаещи.За да се удостовери участието на даден състезател , след записване и заплащане на таксата за участие , той ще получава уникален код.
Дано не ме нападнете , че се опитвам да спечеля пари , защото това не е така.Мисля че сме заедно в този форум от достатъчно време и е дошъл момента да се разбере кой на какво ниво е стигнал.
Нека първо изкоментираме идеята , за да видя дали има интерес и дали изобщо има смисъл целия проект. След това ще насрочя дати и срокове.
Поздрави , Цветан. 8)

След кратът размисъл формулирах правилата на състезанието:
1.Срокът за записване е до 20 часа на 15ти Април 2008 г. До този срок всички кандидати трябва да са се записали (като се свържат с мен) , след което да платят таксата за участие в размер на 10 лева и да получат кода си за идентификация (който гарантира легитимноста на участието им)
2.Думата за която ще се оптимизира ще бъде обявена в 20 часа и 30 минути на 15ти Април 2008 г. Всеки записал се за участие ще изпрати по 1 символ , който да участва в думата , за която ще се оптимизира.
3.Състезанието протича от 21 часа на 15ти Април 2008 г. до 21 часа на 15ти Май 2008г.
4.Позволени са всякакви уайт и блек хат сео техники , както и линкване от други проекти на състезателите.
5.Допуска се участие както с безплатен , така и с платен стар или нов домейн.
6.Наградният фонд ще бъде разпределен между първите трима участника , чиито сайтове са на първите три места в Google.bg
точно в 21 часа на 15ти Май 2008г. в съотношение както следва 6:3:1
при нужда ще допълвам горните правила...
 
Последно редактирано:
Тези състезания са много добра идея. Важното е само правилата да са абсолютно ясни и точни.
Кой определя ключовата дума и възможно ли е той да има преднина в състезанието?

Не участвам в подобни състезания, тъй като това не ми е специалност, но ще следя с интерес развитието.
Дано уебмастерите не са уморени след SeoContest2008 :)
 
Аз смятам да определя ключовата дума , но няма да участвам.И аз смятам че такива състезания са добра идея , затова я лансирам :)
 
Не може ли всеки от участниците или pool от тях да кажат по една буква часове преди старта?
12 човека, всеки има по една позиция във фразата и изпраща на email своята буква.
След това организатора анонсира фразата. Този метод гарантира 100% прозрачност и равен старт и могат да участват всички.
 
Не може ли всеки от участниците или pool от тях да кажат по една буква часове преди старта?
12 човека, всеки има по една позиция във фразата и изпраща на email своята буква.
След това организатора анонсира фразата. Този метод гарантира 100% прозрачност и равен старт и могат да участват всички.
това беше една наистина прекрасна идея , само че като гледам засега само аз и ти си коментираме :) иначе пак мерси за идеята , ще бъде нещо подобно :D
 
Много хубава идея, бих се включил за да проверя на какво ниво съм, но като се замисля... нивото ми е прекалено слабо в тази област и 10-те лева ще отидат на вятъра :) успех все пак ще следя с интерес...
 
Много хубава идея, бих се включил за да проверя на какво ниво съм, но като се замисля... нивото ми е прекалено слабо в тази област и 10-те лева ще отидат на вятъра :) успех все пак ще следя с интерес...
от това се упасявах - че малките ще ги е страх от големите , но мойто мнение е че точно този път големите няма да се занимават , защото наградния фонд е малък и няма да им се занимава, а и 10те лева може и да не отидат на вятъра - никой незнае до последно дали не е скрит сео талант :)
 
е то СЕО не е като рисуването, да си някой скрит гений :d за СЕО трябват познания и опит, па макар и минимални... моите познания почти се изчерпват с линк билдинг, оптимизация на самата страница ми е мътна и кървава... Ако имах успешен опит с някой по - сериозен сайт бих се включил, но сега ще оставя място за можещите :)
 
аз се включвам :) само да попитам какво е сео ?
сега сериозно никога не съм се занимавал с това сериозно и професионално и ще ми е интересно да видя до каде ще стигна сред големите тук :)ю
така че ме бройте само кажи кога каде и на какво да ти пратя въпросните 3 кутии цигари
 
твоя воля :) само че като гледам нема много желаещи , което ме натъжава
 
Е чакай де, на 2 часа тема... аз мисля, че до седмица две ще се съберат 10-20 участници, но изготви ясни правила и пусни инициативата и по други сайтове и форуми... :) ако имаш нужда от някаква помощ - ще съдействам с удоволствие :)
 
дам гадно е както казах това са 3 дни без цигари (за тези който казват че нямат кеш).
Така че колеги дайте да си направим шоуто
и имам друг много важен въпрос отностно линк билдинга в състезанието може ли да се ползват нашите стари проекти като линк партниори и на какво име ще се прави нов домейн ?
за да съм информиран :)
 
за да има яснота ще изготвя правилата и ще ги постна в първия пост от темата
едит: правилата са готови
 
Последно редактирано:
много време се губи покраи тези сео състезания те продължават по три месеца и обикновено отнемат цялото време ако искаш да спечелиш... сайт номер едно в сеоконтест2008 блъскал по 5 сателитни блога на ден.... ако отделите толкова услия за комерсиални блогове с някоя афф програма след три месеца ще има много кеш:wink:

ние с блинки и арсенал затова неучастваме по сустезания защото имаме много работа.... и нямаме време да се концетрираме в такъв проект
 
Евалата баце, добро начинание ще спетнеш. Но е хубаво да има яснота в детайли, че последните състезания сменяха правилата докато течаха, а това определено не се нравеше на никой, освен на тези на които сайтовете им оглавяваха позициите за даденият момент.

Искам да каже едно евалта и успех в това начинеание...:)
 
ми мерси за съпорта правилата са ясни вече сега само остава да се разбере броят на участниците :)
 
Малко идеики:
- Определи точно на кое DC ще се гледат резултатите за да няма недоволни.
- 1 месец е прекалено малко (3 месеца е най-добре)
- Вкарай правило за нов домейн или поне нова страница (без бак линкове и без история) както беше в seocontest2008
- Реши дали разрешаваш 301 redirect за да няма пак изпълнения като при тъпите британци
- Намери спонсор който да вкара още някой леф в наградата, защото не вярвам да се съберат повече от 20 човека участници, даже и толкова ме съмнява.
- Съвет за думата: харесай нещо СМИСЛЕНО (за пример виж: globalwarming awareness2007), а не поредната глупост, за да може да се участва и с линк байт


Ако си оправиш тези условия ме пиши вътре, че ще участвам. Главно за спорта защото нямам никакво време да се занимавам сериозно, но поне да има повече участници и повече конкуренция.
 
Малко идеики:
- Определи точно на кое DC ще се гледат резултатите за да няма недоволни.
- 1 месец е прекалено малко (3 месеца е най-добре)
- Вкарай правило за нов домейн или поне нова страница (без бак линкове и без история) както беше в seocontest2008
- Реши дали разрешаваш 301 redirect за да няма пак изпълнения като при тъпите британци
- Намери спонсор който да вкара още някой леф в наградата, защото не вярвам да се съберат повече от 20 човека участници, даже и толкова ме съмнява.
- Съвет за думата: харесай нещо СМИСЛЕНО (за пример виж: globalwarming awareness2007), а не поредната глупост, за да може да се участва и с линк байт


Ако си оправиш тези условия ме пиши вътре, че ще участвам. Главно за спорта защото нямам никакво време да се занимавам сериозно, но поне да има повече участници и повече конкуренция.

недей така мойто .. погледни
globalwarming - Резултати 1 - 10 от около 1 730 000 за globalwarming
и
awareness2007 - Резултати 1 - 10 от около 1 010 000 за awareness2007

до колкото съм наблюдавал подобни състезания те никога не се провеждат за думи които имат някакви резултати в началото защотот това се явява малко гадно .. идеята е все пак да се види кой от участниците е успял а не кой е успял да се пребори с хората вече класирали се за тези думи .. да не говорим че може да се прецака нечий бизнес по този начин.
 

Горе