Реших да си направя сайт, помогнете...

incessantforce

New Member
Колбая се между няколко теми.За флаш онлайн игрички или за споделяне на снимки.Вие какво мислите?Имам набелязани и няколко скрипта.Очаквам вашите коментари/мнения/препоръки.Ето и скриптовете, които съм си набелязал:

arcadescript.com - Online flash games
wallpaperscript.net - Wallpaper script
wallpaperscript.com - Wallpaper script.. друг

Лек ден! :)
 
Последно редактирано:
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

И двата типа сайта ги има с хиляди. А използването на готов скрипт е гаранция, че твоят няма да се различава с нищо от останалите.
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

И двата типа сайта ги има с хиляди. А използването на готов скрипт е гаранция, че твоят няма да се различава с нищо от останалите.

Не го отричам, че ги има по много, но примерно колко са по-известните сайтове за игра на флаш игрички спрямо да речем сайтовете за запознанства?Смисъл, че като сравнявам запознанствата напоследък са много популярна тема и там според мен е доста по-трудно за един сайт да "изпъкне".Иначе не съм казал, че системата ще е 100% готова.Примерно мога да пипна стайловете и още нещо.Все пак съм нов в тия неща и не очаквам да правя чудеса.Поне засега.. :)
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

А щом си нов защо не помислиш за някакъв по-малък сайт, в който може да изполвзаш силните си страни? Какво те накара да се спреш точно на такъв тип сайтове и какво те кара да мислиш, че твоят може да стане някой от по-известните?
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

А щом си нов защо не помислиш за някакъв по-малък сайт, в който може да изполвзаш силните си страни? Какво те накара да се спреш точно на такъв тип сайтове и какво те кара да мислиш, че твоят може да стане някой от по-известните?

Не съм казал, че ще ставам най-големият.Все пак сега се уча.По-скоро имах напредвид, че сред по-малка конкуренция може би по-лесно може да се направи впечатления.Имам 1 глог, но не съм го обновявал скоро.Той не е на някаква известна тематика, а по-скоро фен-глог на тема Санбернари( bernard.dir.bg ).Дори в гугъл като напиша Санбернар ми излиза на първо място и на първата страница май го има още 1-2-3 пъти ако все още го има де.Като по-малък сайт какво точно имаш предвид?Дай някакво предложение.Ами спрях се на такъв тип сайтове, защото това може би по ми допада като тематика.Смисъл, че Аз обичам да съчетавам приятното с полезното, а и както чета по форумите като си правиш сайт е по-добре да е на тематика, която ще ти е интересна. :) Другият ми вариант беше за сайт за видето споделяне, но и такива ги има много.Така, че отворен съм и за други предложения.Сега сигорно ви се струвам някакъв ламер, но всеки почва от някъде...

Офтопик: Още помня далечната 2001г., когато смятах, че папката Програмни Файлове на Уиндолс 98 е ненужна и я делнах на половина.:D..Ее вече не смятам така. :)
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Ами на това, което си се спрял точно...не мисля, че няма конкуренция... :)

Ее Аз не съм казал, че няма.То като се замисля за всяка нишичка си има сайтове.Било то добри или не чак толкова добри.Поне Аз си мисля, че като за моите по-скромни умения, ще ми е по-лесно да развия един сайт за споделяне на снимки или флаш игрички от колкото сайт за запознанства.Може и да се лъжа пък.Нали затова пуснах темата.Ако имаш някакво друго предложение, което на теб ти се вижда по-добро от моите дай го. :) Отворен съм за всякакви предложения. ;)
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Колбая се между няколко теми.За флаш онлайн игрички или за споделяне на снимки.Вие какво мислите?Имам набелязани и няколко скрипта.Очаквам вашите коментари/мнения/препоръки.Ето и скриптовете, които съм си набелязал:

arcadescript.com - Online flash games
wallpaperscript.net - Wallpaper script
wallpaperscript.com - Wallpaper script.. друг

Лек ден! :)

И двата варианта стават. Започни със сайт на български и след това го направи международен.

Бъгларски сайтове за флаш има с лопата да ги ринеш, но до момента не съм видял нито един добър. Като започнем с някакви от типа "игричка.ком" и не знам си още какво, а като влезеш вътре гледаш 5000 игри от които няма нито една качествена продукция.

Нямам абсолютно никакво значение какъв продукт предлагаш. Важното е как го предлагаш.

Международен флаш сайт е newgrounds.com/net обаче той е на 10 години и по-добре не се захващай още с такъв пазар.

Успех!

п.п. Просто като идея - много скрийнсейвъри се предлагат за безплатно теглене, а уебмастерите им взимат пари от тях, не знам точно как става, но проучи въпрос по-добре.
 
От: От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Мерси.Ее този сайт дето ти си го дал като гледам наистина е много добре развит.Даже се учудих що има толкова малко реклама в него. :) Иначе той като го гледам не е само за флаш игрички.Аз първоначално мисля моят да е само за това.Все пак няма голям смисъл в началото да се хващам за нещо голямо като не ги разбирам толкова нещата.Относно хостинг какво бихте ми препоръчали.Бг или някой като ХостГейтора.Относно БГ Хостинг ми бяха препоръчали ns1.bg иначе дали ще правят проблем ако скрипта не е лицензиран.Имам напредвид, че ще е Нулл скрипт.

п.п. Просто като идея - много скрийнсейвъри се предлагат за безплатно теглене, а уебмастерите им взимат пари от тях, не знам точно как става, но проучи въпрос по-добре.
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Аз доколкото знам, ако си решил да слагаш адсенс - няма да стане с нул версия...

Защо да не стане бре?Смисъл искат само лицензирани скриптове ли.В такъв случай явно ще е по-добре първо да събера парите за скрипта. :)
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Това не е вярно!Г хич не го интересува дали сайта ти е нулл или не.:wink:

Аз, смея да кажа, че съм врял и кипял и в двете ниши дето се обсъждат тука.Сайт само за флаш игри ако смяташ да правиш от сега ти казвам, че нямаш шанс за някакъв съществен успех.По имаш изгледи ако го конкретизираш по тясно, нещо от рода на "детски игри", игри за момичета". " за възрастни" и тн.Но и там си има вече изявени лидери с който ще е трудно да се пребориш!Хубав сайт за флаш игри найстина няма, който го направи най вероятно ще има Доста посещаемост, обаче тоя трафик освен за адсенс за друго незнам да става! То и за това големите не се занимава с флаш игрички:wink:

С картинките е още по сложно:( конкуренцията там е безумна и даже да направиш супер сео (което щом си начинаеш няма как да стане) пак ще си в трета глуха .Даже и челни позиции за думи като - картинки, снимки, валпеперс и тн. не ти гарантират посещаемост! Да не говорим, че тоя трафик и той за нищо не става.:(
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Ее може би си прав, но примерно не виждам какво ми пречи ако го почна само с игрички и след това се добавят функции.Примерно за качване на снимки и т.н.Все пак под преборване с конкуренцията нямам напредвид да ставам световен лидер...поне засега.:dВсе пак трябва да се тръгне от някъде и новак като мене неможе да очаква на 3-тия ден да има 10к уникални примерно. :) Аз и затова пуснах темата, защото искам да го направя на тема, която не е толкова популярна, както запознанствата на пример, защото съм новак и в по-натоварените теми още по трудно ще ми се забележи сайта.Имаше едни скриптове.Сайтове за рецепти/шегички/вицове и такива подобни.С нещо такова дали няма да е по-лесно.Един вид хем е по-специализирани и хем като че ли не съм забелязал много сайтове на тази тематика. :)
 
От: От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Ее може би си прав, но примерно не виждам какво ми пречи ако го почна само с игрички и след това се добавят функции.Примерно за качване на снимки и т.н.Все пак под преборване с конкуренцията нямам напредвид да ставам световен лидер...поне засега.:dВсе пак трябва да се тръгне от някъде и новак като мене неможе да очаква на 3-тия ден да има 10к уникални примерно. :) Аз и затова пуснах темата, защото искам да го направя на тема, която не е толкова популярна, както запознанствата на пример, защото съм новак и в по-натоварените теми още по трудно ще ми се забележи сайта.Имаше едни скриптове.Сайтове за рецепти/шегички/вицове и такива подобни.С нещо такова дали няма да е по-лесно.Един вид хем е по-специализирани и хем като че ли не съм забелязал много сайтове на тази тематика. :)

Ок, вече доста се изписа тук обаче на мен нещо не ми става ясно каква е целта ти?

Искаш просто се научиш на нещо ново?
Да си имаш твой сайт, па какъвто и да е?
Да имаш сайт който да генерира трафик и да ти донесе печалба?

Не само трябва да си избереш тематиката, ами и да знаеш какво искаш да постигнеш. Иначе всичко е загуба на време. А иначе като гледам тук има достатъчно хора (вкл. аз) които са готови да ти помогнат, но наистина трябва да знаеш какво искаш.
 
От: От: От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Ок, вече доста се изписа тук обаче на мен нещо не ми става ясно каква е целта ти?

Искаш просто се научиш на нещо ново?
Да си имаш твой сайт, па какъвто и да е?
Да имаш сайт който да генерира трафик и да ти донесе печалба?

Не само трябва да си избереш тематиката, ами и да знаеш какво искаш да постигнеш. Иначе всичко е загуба на време. А иначе като гледам тук има достатъчно хора (вкл. аз) които са готови да ти помогнат, но наистина трябва да знаеш какво искаш.

Ами значи немога да кажа, че е на 100% от едно от 3-те, които ти написа.Относно въпроса па какъвто и да е.Ами не точно какъвто и да е.Искам да е на някоя тематика, която ще ми бъде интересна.Мисля, че до тук изброих 99.9% от това, което ме вълнува и ще ми е най-лесно.Също така искам да си имам сайт и да се уча.Според мен, когато има желание приходите сами ще дойдат.Тоест парите не са ми приоритет, защото както са писали други хора в този форум най-важно е какво ще е съдържанието на сайта.Следователно се мъча да съчетая приятното с полезното. :)
 
От: От: Реших да си направя сайт, помогнете...

и какво му е на кефчето е неговите 100к++ на ден??
Това не е вярно!Г хич не го интересува дали сайта ти е нулл или не.:wink:

Аз, смея да кажа, че съм врял и кипял и в двете ниши дето се обсъждат тука.Сайт само за флаш игри ако смяташ да правиш от сега ти казвам, че нямаш шанс за някакъв съществен успех.По имаш изгледи ако го конкретизираш по тясно, нещо от рода на "детски игри", игри за момичета". " за възрастни" и тн.Но и там си има вече изявени лидери с който ще е трудно да се пребориш!Хубав сайт за флаш игри найстина няма, който го направи най вероятно ще има Доста посещаемост, обаче тоя трафик освен за адсенс за друго незнам да става! То и за това големите не се занимава с флаш игрички:wink:

С картинките е още по сложно:( конкуренцията там е безумна и даже да направиш супер сео (което щом си начинаеш няма как да стане) пак ще си в трета глуха .Даже и челни позиции за думи като - картинки, снимки, валпеперс и тн. не ти гарантират посещаемост! Да не говорим, че тоя трафик и той за нищо не става.:(
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Аз имах предвид сайт само за флаш игрички, не за забавления като цяло. Иначе сайтове за всичко и за всички колкото искаш.
 
От: От: От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Като идея за Сайтове с картинки какво мислите за тези 4 скрипта..
На мен като че ли първият и вторият най-много ми допаднаха.
Споменавам и тези скриптове, защото все още се колебая..картинки; фллаш игрички ... ;)

4homepages.de/
coppermine-gallery.net//
web-album.org/en/
phpwebgallery.net/
 
От: От: От: От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Като идея за Сайтове с картинки какво мислите за тези 4 скрипта..
На мен като че ли първият и вторият най-много ми допаднаха.
Споменавам и тези скриптове, защото все още се колебая..картинки; фллаш игрички ... ;)

4homepages.de/
coppermine-gallery.net//
web-album.org/en/
phpwebgallery.net/

Също така искам да си имам сайт и да се уча.

А защо само търсиш скриптове?

Не е ли по-добър начин да се учиш, ако сам седнеш и направиш нещо?!
 
От: От: От: От: От: Реших да си направя сайт, помогнете...

А защо само търсиш скриптове?

Не е ли по-добър начин да се учиш, ако сам седнеш и направиш нещо?!


Ее, да де ама представи си с мойте знания ако се захвана сам да си пиша скрипта дали няма да ми отнеме много повече време.Не, че идеята е лоша, но според мен в процеса на работа все ще ми се наложи сам да си пиша някакъв сорс и така постепенно.. ;)
 

Горе