Реших да си направя сайт, помогнете...

От: Реших да си направя сайт, помогнете...

приятел мислиш ли че ако напишеш "инсалиране не зенд или какво искаш" няма да ти излезе ? Сега давай да разтягаме локуми как..

Добре де пич щом питам значи има защо.Специално за зенда не съм пробвал, но ГД лайбрари-то го мъчих няколко пъти и явно бъркам нещо, защото все не успявам.Нали за това е форума, да си помагаме един на друг..?:wink:
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

добре тогава чакай някой да ти отговори :)
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Е толкова ли е сложно да използваш някой фрий хостинг, който да има всички изисквания. Много е сложно да се сетиш.
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Е толкова ли е сложно да използваш някой фрий хостинг, който да има всички изисквания. Много е сложно да се сетиш.

Ей пич не съм специалист, но става ли друг път преди да пишеш да не четеш само последните 2-3 мнения, а малко по-назад, а?:d Аз като реша да си правя сайт 1-во няма да е на фрий хостинг и 2-ро преди да закупя какъвто и да е хостинг/домейн искам да тествам на локалния.На локалния както сам се досещаш трябва сам да си го инстална и явно някъде допускам грешка щом тук моля за помощ. ;)
 
От: От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Ей пич не съм специалист, но става ли друг път преди да пишеш да не четеш само последните 2-3 мнения, а малко по-назад, а?:d Аз като реша да си правя сайт 1-во няма да е на фрий хостинг и 2-ро преди да закупя какъвто и да е хостинг/домейн искам да тествам на локалния.На локалния както сам се досещаш трябва сам да си го инстална и явно някъде допускам грешка щом тук моля за помощ. ;)

Хайде да се изясним чета цялата тема от началото, аз ти казвам да си тестваш там, а не да си пускаш сайт на фрий хост. Доста по-лесно е да тестваш на фрий хост, от колкото да се мъчиш на локалния. На фрий хоста да не мислиш че някой ще ти го инсталира и там сам ще си инсталираш скрипта.
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

memorex остави го човека ще видиш че сам ще си намери отговор.. то така е много лесно кажете това кажете унува направо да го направим вместо него
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

memorex остави го човека ще видиш че сам ще си намери отговор.. то така е много лесно кажете това кажете унува направо да го направим вместо него

Бе до някъде май излезна прав.Намерих това: http://www.freewebhostingarea.com/
Какво мислите, дали е подходящо.Мисля, че отговаря на всички изисквания за wallpaperscript.net
Сега ще се помъча да видиме какво ще стане. ;)

Едит: Засега всичко е наред.Влезнах в Акаунт мениджера.Само има някакви доизяснения с безплатните ад рекламе, но това бял кахър.

Account usage Total Disk Space: 300.00 MB
Used: 0.00 B
Available: 300.00 MB
0.00% of 300.00 MB
Space limit
0.00% of 5.00 GB
Daily traffic limit
0.00% of 10.00 TB
Monthly traffic limit

Ето и какво точно предлагат пичовете:

Features:
- free web space - 500MB with 10 MB file size limit; ALL files allowed for upload; mysql size not metered
- unmetered traffic - to prevent abuse, default quota is 5GB/day; if you need more just contact us.
notice.gif
- php mail() active!!!
- free php5 hosting - (current version: 5.2.4) with GD2 library, php curl, php magickwand
(support for ImageMagick 6.3),php sockets, php xml, xsl, php soap, php pdoand much more!!
- safe_mode is ON for security reasons but you can upgrade to have all restrictions disabled
- register_globals variable is enabled on freetzi.com and 6te.net --- disabled (OFF) on orgfree.com and ueuo.com
- Zend Optimizer support
- Ioncube loader support
xp_databasec.jpg
- free MySQL 5 database (current version: 5.0.45 - freetzi server) - size not metered!!
- phpMyAdmin preinstalled
- full FTP support
- SSI support
- instant activation - registration process is automatic - you will be able to access your new account in minutes
- FREE 24/7 Technical Support
- FREE Website Tools
- custom error page - all errors (htm/html pages) are redirected to root index
- account manager - Included: Tool to Change Account Details, File Manager (WYSIWYG File Editor, FTP client - browser based, Tool to set File Permissions, to Create Directories, to Create Files, Tool for Renaming).
Отделно ти предлагат безплатен субдомейн, с разширение естествено.Верно темата Аз я пуснах, но давам информацията за по-лесно в случай, че и някой друг се интересува. :)
 
Последно редактирано:
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

нали знаеш че тука никой не ползва търсачка и направо пуска нова тема и чака друг е въпроса че на някои хора не им се занимава на всеки да казват какво е търсачка каксе ползва..
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Не ме интерисува какъв сайт имаш и колко трафик прави и колко мб е една игра. Но винги се съгласявам с специалистите.

Мен също не ме интерИсува че теб не те интерИсува. Човека имаше конкретен въпрос за хостинга. Аз не съм специалистка - аз имам "само" опит! Аман от специалисти които са чели сухи теории и не знаят как да ги приложат на практика! Има една поговорка - "Не питай старо ами патило" ама ти си още в 10ти клас и може да не си я чувал - простено ти е :)

Иначе за това си прав:
"нали знаеш че тука никой не ползва търсачка и направо пуска нова тема и чака друг е въпроса че на някои хора не им се занимава на всеки да казват какво е търсачка каксе ползва.."

Поздрави!
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Fani това не се отнасяше за теб за специалиста ама както и да е :)
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Мъчих се досега и на 1 друг хостинг.Всичко наред.Ама не...На стария хостинг просто наново ме връщаше към страницата където попълвам инфото за mysql, domain-a и прочие.Втория път на другия хост като пробвах ми изкара нещо от сорта на:


PHP Error Message
Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'nobody'@'localhost' (using password: NO) in /home/a1693749/public_html/install/install.functions.php on line 124

Защо ноубади user...Аз съм си влезнал с имена пароли и така на татак.Изпълних уж всичко по указанията... ?Базата данни си има парола незнам защо го пише тва- using password- no?Сори за шрифта ама стана така като копирах текста. :) Лек ден! :)
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Не е въпроса как си влязъл, а какво пише в скрипа, където ти е конфигурацията на базата ти. Провери там, вероятно трябва да смениш инфото
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Не е въпроса как си влязъл, а какво пише в скрипа, където ти е конфигурацията на базата ти. Провери там, вероятно трябва да смениш инфото

Мм долу горе от какво може да е..на домейн примерно пробвах с хттп и без хттп да въвеждам.Имаше автоматично сложен някакъв префикс.Махах го, слагах го.На 1-ви хостинг пък все ме връщаше към страницата да въвеждам пак данните без да ми дава някъде, че имало грешка.Хайде там едни файлове не се бяха ъплоуднали.Качих и тях и пак същото.На 2рия хостинг пък какво стана .. :( Първо това ноубади ме замисли дане би сесията ми да е свършила и да съм се разлогнал или нещо такова.Логнах се на ново и пак същото..да създам нова база данни или какво чудя се още... ? :)
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Що не пробваш с едно просто скриптче, в което има само конекция към базата и нищо друго? Ако не става и от него, пиши на съпорта.
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Що не пробваш с едно просто скриптче, в което има само конекция към базата и нищо друго? Ако не става и от него, пиши на съпорта.


Имаш предвид във самия хостинг, за да пробвам дали работи ли.Не ти е лоша идеята.Иначе на първия фрее хостинг по-бих разбрал да има проблеми, защото те си го пишат един вид: Някои от нашите ад реклами може да "счупят" пхп кода ви или нещо от сорта бе демек бъг може да се получи ама на втория хост :( ...Ейсега ще пробвам с нещо по-просто да видим. :)
 
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

Ейй то не било трудно. http://test.wshare.site90.com Реших да се помъча и си инсталирах един добър скрипт за хостинг на картинки.Кажете какво мислите.Във връзка с това да ви питам нещо.Гледам пише, че лесно се кустомизирал, но кои файлове са ми нужни за да му сменя стила, че нещо не стоплям.Мерси отново.Явно като прекаля с колата ми идва акъла. :)) Относно транслейта на различни езици мисля, че го схванах и ако е така както си го мисля просто трябва да преведа самите думи нещо както на програмите за субтитри.Иначе ако някой има малко свободно време няма да му се расърдя да почовърка скрипта.Още повече ако ми дадете линк и към последната версия- 2.2 Про ще съм ви много благодарен.Хайде лека сутрен от мен, че трябва да се спи. :)
 
Последно редактирано:
От: Реших да си направя сайт, помогнете...

А замислял ли си се дали този скрипт е платен или не?
И колко мислиш би останал онлайн ако собственика на крипта бъде уведомен учтиво от някой "доброжелател".
Имал съм такива проблеми и решението е:
- сам си пишеш скрипта или плащаш на някой;
- плащаш за готов скрипт;
- използваш някой open source;

Повярвай ми - главоболията ще са ти много много по-малко.
Въпросите, които задаваш са "по принцип" елементарни и ако за теб са сложни а ти е интересно и искаш да се занимаваш с това то трябва да седнеш и да почетеш.
И последно - почни с нещо елементарно - хвърляш се много надълбоко.
 

Горе