Ритате ли футбол ?

От: Ритате ли футбол ?

Ади не го избивам на политика, а просто съм потресен как е възможно една мутра да прави гаф след гаф и всички да и се радват. ..... Ако нещата опираха само до тези разговори за които в цивилизованите страни хората скоропостижно сдават всички постове даже нямаше да им обърна внимание защото тук са ни други стандартите, но на неща като НАЦИОНАЛИЗАЦИЯТА на професионалните пенсионни фондове и например промяната на закони като например този за назначаване на кметове по села и столични райони не трябва да си затваряме очите защото, ако много от вас не помнят времената преди 89г аз ги помня и за съжаление все повече си ги спомням.

Преди 89-та го остави, то е история вече :) Иначе, разбира се, че е съвсем нормално да обръщаме внимание на ставащото в наши дни. ППФ и законите хубави, лоши, са си политически решения, на които с голи приказки не може да им се повлияе:) Конкретно за въпросния разговор, притеснителното по скоро е, как така едно уж секретно СРС( ако е такова де) излиза в публичното пространство.
 
Последно редактирано:
От: Ритате ли футбол ?

Момиче съм, бре! ;D Не, че няма и женски мачове по училищата, ама все пак.. НЕ!
спамера пол няма - вземи да прочетеш темата и тогавай пиши дали риташ или не ......
 
От: Ритате ли футбол ?

Ади може да е история но има една приказка че историята винаги се повтаря само че като фарс. И за мен притеснителното не е как са излезли СРС-тата а че хората който ги хванаха по бели гащи се правят на ощипани госпожици. Защото това ми прилича на историята която гледах оня ден бившият настоящ председател на общинският съвет в Ямбол го изключват от ГЕРБ и го свалят от председателският пост за неспазване на партийната дисциплина (казал че кмета от ГЕРБ е корумпиран). Това е било преди около година сега вече същият този кмет избран с мантрата (Гарантирано от ГЕРБ) вече има присъда на първа инстанция за злоупотреба със общински средства и още няколко дела чакащи решение. Обаче от ГЕРБ ни дума по въпроса нито се отричат нито го изключват от партията. Коментара е излишен
 
От: Ритате ли футбол ?

проблема е че алтернативата на герб не е по добра...
няма кой да поеме юздите...
сдс ли с иван костов?
или бсп+дпс - отново ?
ил ида викаме царя пак?
няма кой...
 
От: Ритате ли футбол ?

мантаман, не им знам вътрешно партийните историйки на ГЕРБ.
Партиите ги гледам отстрани понеже съм сигурна, че иначе няма да съм очарована от никоя :mrgreen:

Ясно е обаче, че тази година е година на избори и че отново ще сме свидетели на компроматна война.
 
Последно редактирано:
От: Ритате ли футбол ?

Амуне за съжаление и трите последни правителства са по добри от това аз такава стагнация не помня от голямата криза 97г. и тогава за около година излезнахме от калта, а сега вече втора година потъваме. Наскоро някой се смееше на финансовият министър че за миналата година на 6 пъти е обявявал че излизаме от кризата. Щеше да е смешно ако не беше трагично, но аз лично не мога да се сетя за нито една анти кризисна мярка на това правителство насочена към малкият и средният бизнес.
Ще кажете ама комунягите много краднаха, а да изчакаме да слезат и тия от валаст пък тогава ще им мериме кражбите освен това след като комунягите са краднали много колко до момента са дадени на прокурор.
Ще кажете цара много имоти отвлече къде негови къде не и ще сте прави обаче неговите имоти са капка в морето сравнение със щетите които нанася това правителство на икономиката на страната и освен това пак ще попитам за две години колко от имотите на цара дадоха на прокурор
 
От: Ритате ли футбол ?

Не ми е за пари не ми е за инфлация, мога да понеса всичко това... Няма да ми е за първи път...
Но ми е трудно да понеса това което направи бсп+дпс...
цигански бум! ПРОСТО НИ РАЗБИХА БЪДЕЩЕТО ТОЧНО С ТОВА....

Тазгодишните първолаци са около 50 000 - 24 хиляди от тях са от ромски и турски произход.

не ми пука за кризата... не ми пука за инфлация
нито за шенген! дреме ми за европа...

ОБАЧЕ ТОВА ДА СЕ ЧУВСТВАМ ЧУЖДЕНЕЦ В БЪЛХАРИЯ МИ Е ТРУДНО ДА ПОНЕСА
 
От: Ритате ли футбол ?

Амуне не знам дали имаш деца и колко, но това ти изказване много ми напомня на бащата на един приятел дето все реве че турците и циганите станали повече от нас. А аз го питам ти имаш двама сина единият е на 35 данъчен с едно дете вторият ти син на 32 работи в банка не е женен е кой да ги прави тия деца бе.
 
От: Ритате ли футбол ?

Нямам деца и нямам желание да имам.
Не ми пука че са малко децата...
Лошото е че онея научиха мангалята на лесното, имат 10 деца гладни голи и боси .. ама циганката я мързи да ходи да работи...
Аз не съм човеколюбец... но дори и на мен ми става тежко като гледам репортажи за плачещи старци по селата...ограбвани ежедневно от цигани... как мислиш техните деца как ще са възпитани ?
мани да не закопаваме че хабя нерва, а няма полза...
Който е умен няма да роди деца в тази помийна яма...
който е сбъркал и го е направил. нека направи нещо добро за тях - да им купи еднопосочен билет за някъде!
 
От: Ритате ли футбол ?

Амуне проблемът с циганите не е от вчера и не виждам правителството да си го е сложило на сърце. Вече не помня дали в тази тема или в някоя подобна някой ми изтъкваше че били спрели отвличанията, което да ви каже ми е през оная работа на мене защото тези престъпления може да са с най голям медиен отзвук, но истинският проблем на българите е битовата престъпност, но за това не се говори толкова защото е много по лесно да разбиеш една група за отвличания и да лежиш на тия лаври четири години.
Аз искам да ви припомня още един факт ББ беше 4 години главен секретар на МВР за това време станаха 50 знакови убийства и нито едно разкрито!!!
 
Re: От: Ритате ли футбол ?

Амуне за съжаление и трите последни правителства са по добри от това аз такава стагнация не помня от голямата криза 97г. и тогава за около година излезнахме от калта, а сега вече втора година потъваме. Наскоро някой се смееше на финансовият министър че за миналата година на 6 пъти е обявявал че излизаме от кризата. Щеше да е смешно ако не беше трагично, но аз лично не мога да се сетя за нито една анти кризисна мярка на това правителство насочена към малкият и средният бизнес.
Ще кажете ама комунягите много краднаха, а да изчакаме да слезат и тия от валаст пък тогава ще им мериме кражбите освен това след като комунягите са краднали много колко до момента са дадени на прокурор.
Ще кажете цара много имоти отвлече къде негови къде не и ще сте прави обаче неговите имоти са капка в морето сравнение със щетите които нанася това правителство на икономиката на страната и освен това пак ще попитам за две години колко от имотите на цара дадоха на прокурор
mantaman, хайде да погледнем малко по-обективно на нещата? Явно е, че не симпатизираш на ГЕРБ - окей, твой избор. Но да казваш, че последните правителства са по-добри от сегашното е просто смешно. Нека погледнем фактите и да ми отговориш на няколко въпроса:
- 97 г. каква беше икономическата ситуация в световен мащаб? Гърция беше ли взела помощи от ЕС? САЩ бяха ли в толкова тежко положение?
- по време на управлението на предишните правителства, дето крадоха, крадоха, та се ненакрадоха Гърция беше ли с 14% бюджетен дефицит, Великобритания беше ли с 12% бюджетен дефицит? Знаеш ли, че а ЕС като цяло дефицитът е 6.8% в момента, а за сравнение е бил 2.3% през 2008 година? Да не изреждам всички държави-членки, че ме мързи, но хайде позачети че Франция е с РЕКОРДЕН бюджетен дефицит за 2009 от 7,5% (знаеш ли какво е това за икономика като Франция - една от най-мощните в света?!), Германия също прекрачва 3-те процента, Белгия са супер зле, да не говорим за Ирландия, Испания, Портигалия... има ли нужда да продължавам?!
- по време на предишните правителства САЩ като движеща икономическа сила бил ли е с рекорден бюджетен дефицит от 1,4 трилиона $$$$?
- изобщо кога през последните години ИКОНОМИКАТА В СВЕТОВЕН МАЩАБ е била толкова зле, че да сравняваме управлението на сегашното правителство с управлението на предишните?!? Ситуацията е коренно различна!
- Станишката и компания може да си бращолевят каквото искат и да плюят, щото това им е работата, но хайде да погледнем малко независими институции какво казват за България - знаеш ли кои са Moody's и Standard & Poor's?
Ето малко факти:


Мудис понижи рейтинга на Египиет
"Стандарт енд Пуърс" понижи рейтинга на Япония
„Стандарт енд Пуърс” понижи рейтинга на Гърция до пределно ниско равнище
"Стандарт енд Пуърс" понижи рейтинга на Ирландия
Стандард енд Пуърс понижи рейтинга на Кипър

Влез им в сайтовете на агенциите и поразгледай. Положението за повечето икономики е МЕГА ЗЛЕ! Падат рейтингите на държави, които години наред са били супер стабилни и с положителни перспективи!
На фона на това, нека да видим какво се случва с България, мижавата ни държавичка, която се влияе супер яко от всякакви икономически сътресения, след идването на Дянков:
"Стандарт енд Пуърс" повиши кредитния рейтинг на България
02.12.2009 11:34
Добрата новина идва от анализа на една от най-авторитетните рейтингови агенции в света, която ревизира перспективата за страната от отрицателна на стабилна
26.07.2010: "Стандард енд Пуърс" потвърди кредитния рейтинг на България
17.12.2010: "Стандард енд Пуърс" потвърди кредитния рейтинг на България
"Рейтингът за Република България отчита благоприятното ни мнение за фискалната й политика, ниския брутен дълг на страната и перспективите й за растеж в средносрочен план, особено ако са подкрепени от подобрено усвояване на средствата от ЕС и други преимущества на членството в ЕС. Стабилната перспектива балансира благоприятната фискална позиция и перспективите за икономически растеж на България с нейната външна уязвимост”, се казва в становището на С&П.
22.12.2010: И "Мудис" вижда положителна перспектива за България

Та хайде да се опираме на факти, а не на лични политически пристрастия? И нека фактите са в по-голям мащаб от личния ни джоб и това дали лично ние сме засегнати от новите закони, глоби и промени въведени от сегашното правителство?
 
Последно редактирано:
От: Ритате ли футбол ?

Бюджетният дефицит не е най голямото плашило на този свят когато е в умерени граници доста държави даже нарочно залагат такъв в бюджетите си.
Освен това когато ти е висок рейтинга е нормално да падне и като ти е много нисък е нормално да се запази или дигне леко. ( Тоя пример с рейтингите малко ми прилича на вица за Брежнев и Рейгън дето решили да се състезават на 100 метра плуване и на другият ден руската преса съобщава - Рейгън се изложи тотално завърши пред последен, а другарят Брежнев завърши на престижното второ място)
Омръзна ми да споря явно доста четеш дай ми тога няколко примера за това какво направи през тези две години правителството за да помогне на дребният и средният бизнес да излезе от кризата ??? отговори ми поне на това за да не питам за това какво направи срещу корупцията или срещу комунистите дето викаш че много са краднали.
 
А, забравих да спомена за вливането на свежи пари от еврофондовете и сериозните усилия на сегашното правителство да подобри усвояването им.
България е усвоила 10% от средствата от еврофондовете
Сравнението с 2009 г., когато усвоените евросредства бяха малко над 1%, през миналата година темповете на оползотворяване са се увеличили почти десетократно. С достигането на това ниво министърът по управление на средствата от Европейския съюз Томислав Дончев изпълни поетия ангажимент при встъпването си в длъжност, се посочва в съобщението на правителственият пресцентър.

EDIT:>> А, видях че си писал - ето, считай усвояването на еврофондовете като помощ към бизнеса. Имам двама близки познати, които през 2010 усвоиха над €200 000 от еврофондове за развитие на бизнеса си. Още един познат в момента се бори и кандидатства по проект и има голям шанс да получи безвъзмездна помощ от еврофондовете. Това, че аз и ти не сме усвоили не е критерии.
Бюджетният дефицит не е най голямото плашило на този свят когато е в умерени граници доста държави даже нарочно залагат такъв в бюджетите си.
Само че отдавна много държави са надхвърлили многократно УМЕРЕНИТЕ ГРАНИЦИ. Еврозоната е толкова нестабилна в момента, че подценяването на общата икономическа ситуация и забиването на поглед само в собствената паничка е доста наивно.
 
Последно редактирано:
От: Ритате ли футбол ?

Явно си близък до хора близки до ГЕРБ защото случайни хора не припарват до такива пари. А какво ще се случи с усвоените пари ще четем в следващите няколко години по жълтите вестници.
Освен това аз попитах какво направиха за дребният и средният бизнес, а не за поръчковите конкурси за европари
 
От: Ритате ли футбол ?

ибаха му мамата кака какво? направо му разбиха детските илюзии. Никога не е било по трудно от сега за фирми...
нови и нови правила несъобразени с реалноста... голяма каша е .
уж з добро било.... обаче много ми се оплакват 90% от познатите ми са такива... и няма един доволен и незасегнат
 
От: Ритате ли футбол ?

Амуне за да имаш Хепи другарчета си търси приятелчета от герберчетата, като дружиш с менеподобни все ще е така :)
 
Ох, човек, толкова си предубеден, че не виждаш реалната картина.
Хората, които познавам и са взели пари от еврофондове не са близки до ГЕРБ, не са подставени лица и не точат еврофондовете. Правят реален бизнес, подготвиха си реални проекти за изпълнение, взеха пари и сега правят бизнес. От еврофондовете има толкова много пари, че няма да можем да ги усвоим, ти ми разправяш, че само подставени лица взимали такива пари. Това на каква база го прецени? В момента съм убеден, че ако и ти поискаш пари и на теб ще ти дадат. Има си консултантски агенции, отиваш, подготвят ти проектчето и голямата бумащина, кандидатстваш си и си действаш. Само че на човек трябва да му се работи, щото тия пари после се отчитат много сериозно, следят се и се контролират. Не става да ги изпиеш по кръчми.
Вица за Брежнев и Рейгън няма нищо общо в случая. Ако си мислиш, че нашите медии преиначават нещата в полза на правителството, следи чуждестранните такива. Не може по време на криза, при тази икономическа ситуация Мудис и Стандард енд Пуърс да свалят рейтингите на големи и стабилни икономики, да вдигат тези на България и някой да излиза и да казва "правителството не води правилна финансова политика", а ти да го подкрепяш. При това положение личат явните пристрастия към други политически партии и необективността на изказаното мнение.

Няма да съм адвокат на ГЕРБ и да обяснявам цяла нощ какво са направили добре и какво не. Може много неща да правят зле, но за едно съм сигурен - Царя, Станишев и Доган НЕ СЕ справиха по добре от ГЕРБ, даже напротив - тотално разграбиха държавата и се изакаха на главите на народа. Така че както AMOUN каза - НЯМА АЛТЕРНАТИВА!


P.S. Сподели кой според теб ще се справи по-добре от ГЕРБ и за кого ще гласуваш, ако утре падне правителството на Бойко?
 
От: Ритате ли футбол ?

Последният път когато се занимавах с проект беше преди малко повече от година отидох в Красива България и ги попитах има ли смисъл да се кандидатства има ли достатъчно пари и тн. Те ми отговориха точно като теб - ние точно такива като вас търсим действайте - От цяла София бяха подадени само 3 проекта и мисля че само един от тях спечели финансиране защото беше на Диков за паметника пред НДК и се оказа че парите стигат само за 5% от подадените проекти и ако нямаш връзка от министър нагоре няма взимане. На мен това удоволствие ми струваше над 3000лв плюс много загубено време и скъсани нерви така че приказките за много пари дето се преметат по улицата ги разправяй на някой друг. В момента имам преки наблюдения върху проекта на социалното министерство за достоен живот на инвалидите, ще дойде време и него да го пишат по жълтите вестници.

Аз продължавам да питам какво направи правителството за дребният и средният бизнес с какво подобри бизнес средата ???
Мога да ти дам жокер - накара всички фирми да се пререгистрират и дори да имаш фирма без дейност пак трябва да я пререгистрираш за да я закриеш, найс а. Това е едно страхотно удоволствие и улеснение за собствениците на фирми.
 
Тая работа с пререгистрацията на фирмите беше ясна преди да дойде сегашното правителство. Има по-подходящи примери, които затрудняват бизнеса. Например вдигане на разни осигурителни прагове и данъци. Само че в България всеки втори е "фирмаджия". Ако "бизнесът" на някого е такъв, че не може да си плаща 300 лв. осигуровки, то това не е никакъв бизнес и по-добре да се затваря. ;)
 

Горе