Робополиция в интернет! Още една евро простотия или...

biaaro

Well-Known Member
Някой чул ли е нещо за това? Тея евробюрократи съвсем ли изпаткаха!? След безумицата лични данни, сега и това :) Честито съвременен комунизъм :) @Blinky да му мисли...


По време на българското Председателство на Съвета на Европейския съюз се очаква да се приеме новата Директива относно авторското право в цифровия единен пазар. В нея е включен и спорният Член 13, според който всички интернет сайтове, работещи със съдържание, качено от потребителите, ще трябва да инсталират автоматични системи за предварително следене, разпознаване и триене на съдържание.

Член 13 на директивата задължава интернет платформите да филтрират видеоклиповете, музиката, снимките и текстовете, които техните потребители споделят, под заплаха, че ако допуснат публикуването на незаконно съдържание, доставчиците на интернет услуги ще отговарят директно за това.
 
Да, преди няколко дена чуха за това. Даже е организирана подписка против този член.
 
Да. За авторското право ок. Но там нещата винаги могат и да са извратени. :) Няма какво да му мислим, реално това ако нещото което си мисля, няма проблем, но не се знае. Но много сме добре с екологията, тероризма, кофти храните и бежанците, че да минем на толкова важната тема за цензура в нета или подобни....100 неща им висят на тия. :) За това Великобритания излезе, щото вижда какво се прави....едно голямо нищо за важните неща и реално мислене на някакви тъпотии, колкото да има нещо. :)
 
И защо никой не дава линк към конкретните член и закон, а само интерпретации.



Аз си смиля за другo: ютуб събира лични данни с клиповете, които са вградените в др. сайтове, а не се брои за процесор на данни. В ютуб също има аналитик с хора, държави...

Ето ги услугите за обработване на данни, а няма ютуб:

https://privacy.google.com/businesses/adsservices/
 
Дали има корупция в робополицията
 
Не знам за тая нова глупост, дано никога не влезе в сила.

Обаче след като ГДПР влезе в сила, като отвориш един сайт се почват 2 попъпа само заради законовите простотии, ако автора е сложил един заради фб и един заради реклама и докато ги затвориш, ти се е отщяло от всичко ...


Аман вече ... Тия бюрократи не ползват ли интернет, че да видят колко е ужасно...
 
451 няма да е само книга и филм :) Това е само началото мили ми евроатлантици и толерасти
 
451 няма да е само книга и филм :) Това е само началото мили ми евроатлантици и толерасти
Kakvo e това 451, някаква екстра от евроатлантическите ценности ли:)
 

Горе