Румънски онлайн магазин

rth

Member
Здравейте,

Работим върху проект за румънски онлайн магазин и ни излизат няколко въпроса, ако някой е запознат и може да помогне ще му бъдем много благодарни! Първо което ни интересува е как стои въпроса с условията за ползване и private policy има ли някаква бланка на български/английски която можем да ползваме ? И още нещо как стои въпроса с изпращането на стоките тоест пускате ли касови бележки за стойноста на пратката или? Благодарим предварително на отзовалите се!
 
От: Румънски онлайн магазин

Защо мислите, че не трябва да пускате касови бележки ?

Някъде да съм написал че мисля да не пускам касови бележки? Ние в България не изпращаме стока без касова бележка, така мислим да правим и в Румъния, мисълта ми беше че ние ще продадем стока за 100 ron, съответно ние ще изпратим стоката с куриер с наложен платеж в ron, а той ще ни ги върне в български лева с курс за 10 - 4.4367 тоест ние трябва да издадем касов бон за сумата 44.37 лв.?
 
Здравейте,

Работим върху проект за румънски онлайн магазин и ни излизат няколко въпроса, ако някой е запознат и може да помогне ще му бъдем много благодарни! Първо което ни интересува е как стои въпроса с условията за ползване и private policy има ли някаква бланка на български/английски която можем да ползваме ? И още нещо как стои въпроса с изпращането на стоките тоест пускате ли касови бележки за стойноста на пратката или? Благодарим предварително на отзовалите се!

Така, първо, общите условия се отнасят реално до какво бизнес политика изповядвате, като се вместите в общо-приетите законови рамки и практики, а правъсите са горе долу стандартни неща за почти всички, ако попаднеш на 3, поне 2 ще се приближават много като идея, а дори ще видиш и дублирани 1:1. :) Може да погледнеш, но нещо, което има като за да се попълва като бланка, не съм чувал да има. Малко отклонение, но преди няколко дни имаше кампания тук и наградата беше именно безплатно написване на едни общи условия. Някой пускат, други не, зависи и какви договорки може да се направят с доставчика - да пусне към него общата сума, като после доставчика си ги трупа в сметката, както май е практиката. За гаранцията мисля, че ще тежи, няма начин, както и за счетоводството. Но това тук вече както е по-удобно за съответната държава. :)
 
От: Румънски онлайн магазин

Да, за 44.37лв , така или иначе наложените платежимсе връщат в левове, и транспорта при тези пратки е винаги за ваша сметка, така или иначе ще трябва да го включите в наложения платеж
 
От: Румънски онлайн магазин

Добре с наложения платеж ясно, разбрахме. Колкото до private policy те са стандартни там също ще се оправим, остават условията за ползване, понеже не сме много запознати с румънските закони, различават ли се спрямо законите в България за онлайн търговия?
 

Горе