Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

aststudio

New Member
Здравейте колеги,
Тъй като офиса в който работя се намира на партерен етаж до детска площадка бих искал да монтирам един рутер и да осигуря безплатен интернет на скучаещите родители в близост.
Идеята ми е обаче ако е възможно да генерирам малко трафик през сайта на фирмата, и бих искал след като се логнат първо да отиват на тази страница(сайта на фирмата), а след това каквото искат да правят.
Също така бих искъл да не натоварва целия трафик на рутера, а в най-натоварения случай само половина примерно 50 мб (от 100 мб връзка), като за тази точка мисля че може да се купи просто рутер , който поддържа по нисък трафик - вие ще кажете....
Бих искал вашето мнение какво трябва да се направи, само моля коментарите да бъдат само по темата.
Благодаря предварително за Вашето мнение!
 
От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

Взимаш евтин рутер TP-Link, който поддържа фирмуера Gargoyle. Слагаш го и влизаш във Firewall -> Quotas и настройваш лимита на скоростта. Това за насочването към определена страница не знам как точно става.
 
От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

Това с насочването е интересно,
в чужбина масово преди да влезеш в безплатен интернет през wi-fi първо те праща в сайта на фирмата, там въвеждаш емайл и тогава вече си ползваш безплатен Интернет. Така е направено и в тукашните Хепи-та
 
И мен ме интересува този въпрос. Направено е в OMV бензиностанциите, метрото (там беше някакъв странен информационен сайт Zebra), и много други места. ;) Това е добър начин да правиш трафик, и в същото време да си полезен. Аз съм много за идеята, особено когато в околността има и група от таргетирани хора. Хора с цена - плес някой онлайн магазин за деца. :)
 
От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

Вариант I
1) DD-WRT с NoCatSplash/Sputnik/Chillispot
2) избираш рутер на който можеш да сложиш dd-wrt
3) настройваш си каквото искаш :)
4) работи

Вариант II
Рутер с Linux OS инсталираш Chillispot и бичиш :)

Вариант III
Намираш рутер чийто дефаултен фирмуер поддържа тази екстра :)

Вариант IV
Сядаш и си пишеш какво ти трябва :D
 
Последно редактирано:
От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

Ти колко теми ще пуснеш за едно и също нещо? :D
Следи си другата тема там е отговора на всичките ти въпроси
 
Re: От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

Ти колко теми ще пуснеш за едно и също нещо? :D
Следи си другата тема там е отговора на всичките ти въпроси

Обединих ги. ;) Да, внимавайте с това. Ще се види и първия път. :)
 
От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

Mikrotik примерно. Ще ти свърши страхотна работа, ако имаш познанията да го настроиш. Ако обаче не можеш да караш обикновена кола, не си купувай F1 болид.
 
От: От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

Мерси за изчерпателния отговор!
Можеш ли някой да помогне с избор на някой от предложените варианти и настройка?
И какво би струвало това?
 
От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

Интересна тема. Сега като потърсих в нета има и варианти за настройване на безплатен WI-FI като ти лайкват фейсбук страницата, а така също и за пускане на реклами
[video=youtube;psSIsPg8OnA]https://www.youtube.com/watch?v=psSIsPg8OnA[/video]
Би било добре някой който се е занимавал с това да даде информация за рутера и настройките

[video=youtube;aBIRc2ApFCc]https://www.youtube.com/watch?v=aBIRc2ApFCc[/video]
 
От: От: От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

Мерси за изчерпателния отговор!
Можеш ли някой да помогне с избор на някой от предложените варианти и настройка?
И какво би струвало това?

Така... сега ще ти кажа как направих аз.

1) отварям OLX и купувам рутер TP-Link 741ND; единия струва около и под 20 лева
2) получавам ги
3) бодвам им DD-WRT - 30 min от-до

сега тук идва пиниза... избираш си софт оттук:
4) http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Captive_Portal
и го бодваш, настройваш инсталираш

Сега ще ти кажа и какъв е проблема - кинтите... за 5 лв. хората вземат интернет от оператора и са готови. Тук ще им искаш някакви за това. Ем няма как да стане, освен ако не направиш безплатни домейни - фейс примерно където да си ланкат като за без пари.

@Blinky - ако и теб мноу те интересува... бичи едни лични да се разберем

@s1f0x - МТ е много хубаво, ама Циско имат някакво решение на проблемите... а... да... пари... сетих се!
 
Re: От: От: От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е

@Blinky - ако и теб мноу те интересува... бичи едни лични да се разберем
Няма скоро да ставам спонсор с нет, но исках да знам, защото си е възможност за набиране на още трафик. :) Иначе аз теб те чакам на лични. :)
 
От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

При тези евтини планова на мобилен нет кой въобще се занимава с wifi, аз даже като съм си вкъщи почти не го пускам - само като трябва да свалям нещо по-голямо.
 
От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

На този уеб сайт предлагат подобно нещо. Безплатен интернет ако се отварат уеб страниците на рекламодателте. Свържи се с тях и ако искат може и да ти обеснат как се прави това нещо. wifi.bg
 
От: От: От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

@s1f0x - МТ е много хубаво, ама Циско имат някакво решение на проблемите... а... да... пари... сетих се!

Когато искам нещо да работи не го правя с ТъпЛинк за 20 лв. Това е китайско недоразумение, което някой по погрешка е нарекъл рутер и е масоворазпространено в SOHO мрежите на българските "бизнесмени". През годините съм минал през какви ли не идиотии включително buffalo, edimax, cANYON и други подобни анемични опити за някаква форма на мрежови устройства. До момента не ме е издънил само Микротика и един Linksys WRT54G който си купих 2004-та от САЩ и все още работи добитъка му с добитък.
 
От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

WRT54G е вечен :D, което ме подсеща че преди време бях ползвал OpenWRT.

В OpenWRT може да се инсталира WiFiDog, но доколкото знам там е само с user/pass (може да се настрои за свободна регистрация).
 
От: От: От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

Когато искам нещо да работи не го правя с ТъпЛинк за 20 лв. Това е китайско недоразумение, което някой по погрешка е нарекъл рутер и е масоворазпространено в SOHO мрежите на българските "бизнесмени". През годините съм минал през какви ли не идиотии включително buffalo, edimax, cANYON и други подобни анемични опити за някаква форма на мрежови устройства. До момента не ме е издънил само Микротика и един Linksys WRT54G който си купих 2004-та от САЩ и все още работи добитъка му с добитък.

хаха... пиша това през едно WRT54GL в момента. Не ще и не ще да мре добичето. Приятелите ми смениха няколко рутера - това НЕ УМИРА!

Само досега 3 пъти си е губило настройките... бам, рестартира се и капут - няма никой. Ама опатквам за секунди PPPoE и едно DHCP et voila!

TP-Link-a хубавото му е цената... 741ND 2ра ръка струва 20 лева. Ако се пазариш може и до 15 да стигнеш. Слагаш му DD-WRT за 15 мин и си готов.
 
От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

Аз сега като чета се сещам, че преди имах приложение на телефона и пращах хората дето сме в една мрежа където си поискам. Беше интересно когато ходех командировки и наблюдавах целия етаж в хотела къде браузва, събирах и не криптирани пароли :D Лапешки щуротии, но съм ставал свидетел на нереални разговор между баща и дъщеря във фейсбук
 
От: Рурер с безплатен WI-FI да насочва към определен сайт- Възможно ли е ?

какво е това приложение. Стана ми интересно
 

Горе