Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Въобще не си прав. Образованието у нас е на толкова ниско ниво, че сайтовете го допълват с поне 30%. Поне.
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Въобще не си прав. Образованието у нас е на толкова ниско ниво, че сайтовете го допълват с поне 30%. Поне.

Ок има едно магическо бутонче измислено от гейтс - викат му Х!
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Ето ти един пресен пример от стотици - saveti.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-10-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%83%D1%82%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D1%87%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B7-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D1%81-%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F?fb_action_ids=666713100073041&fb_action_types=og.comments&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

Виж коментарите - всички поясняващи или негативни са изтрити (моя го има във ФБ, но на сайта го изтриха). Като прочете кака Сия това, и после става страшно на пазара!

ПП Не знам защо се чупи при публикуване.

https://www.google.bg/search?q=Пров...hrome..69i57&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8

Всъщност, сега виждам, че фрамар не е единствения за сопа.
 
От: Re: От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

МИсля, че има резон в това което казваш, но не мога да коментирам, защото нямам представа от какво се ръководят СМИ като закони, наредби и т.н.
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Ето ти един пресен пример от стотици - saveti.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-10-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%83%D1%82%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D1%87%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B7-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D1%81-%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F?fb_action_ids=666713100073041&fb_action_types=og.comments&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

Виж коментарите - всички поясняващи или негативни са изтрити (моя го има във ФБ, но на сайта го изтриха). Като прочете кака Сия това, и после става страшно на пазара!

ПП Не знам защо се чупи при публикуване.

https://www.google.bg/search?q=Пров...hrome..69i57&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8

Всъщност, сега виждам, че фрамар не е единствения за сопа.
Вискяр имам един буркан уж натурален мед ама нещо ме съмнява. Има ли начин у дома да проверя дали е натурален?
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Ето ти един пресен пример от стотици - saveti.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-10-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%83%D1%82%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D1%87%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B7-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D1%81-%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F?fb_action_ids=666713100073041&fb_action_types=og.comments&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

Виж коментарите - всички поясняващи или негативни са изтрити (моя го има във ФБ, но на сайта го изтриха). Като прочете кака Сия това, и после става страшно на пазара!

ПП Не знам защо се чупи при публикуване.

https://www.google.bg/search?q=Пров...hrome..69i57&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8

Всъщност, сега виждам, че фрамар не е единствения за сопа.

Е това глупости ли ти са, т.е. има несъответствие ама аз мислих за други глупости от морална и естетическа и жълта гледна точка!
В случаят няма нито нужда за АСТА нито SOPA, не четеш и толкова!

Искам те питам ти нима си учил винаги от извора? Поне за жалост аз толкова объркващи неща съм учил и то във висше и специализирани про курсове, че не искам ти обеснявам къв миш маш става! Всеки сам си търси ресурса, докато един момента го намери!

Ти спокойно можеш да пишеш и си коректив на тази тема да кажеш наясно съм пчелите, пчеларите и процеса от тичинката през питата до центруфугата на мед .....

Давам ти прост пример от бизнеса!

Говорили сме с износител на мед и пчелни продукти от пити и кошери до прашец - та тези изнасяха мед с тирове за Германия, там не може им насмогнем на търсенето! Та неговият технолог вика, абсолютно всички медове из цялата ни мрежа в БГ сме проучили химчески съства по съствав наясно сме какво прави конкуренция от малко до голямо ниво и най-вече какво се продава във веригите в БГ - и каза, това което там се продава не е мед около 50% има мед другото е познай какво :) И на такава база предлага качество на местно ниво и показва какво прави конкуренцията! Но той не е сам и неговите големи конкурентни правят анализ и знаят, кой на местно ниво кви ги върши, както и какво качество вади на международно ниво! Найс, а? Няма нужда от регулации, както и нета няма нужда!
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Вискяр имам един буркан уж натурален мед ама нещо ме съмнява. Има ли начин у дома да проверя дали е натурален?

У дома няма начин.

Е това глупости ли ти са, т.е. има несъответствие ама аз мислих за други глупости от морална и естетическа и жълта гледна точка!
В случаят няма нито нужда за АСТА нито SOPA, не четеш и толкова!

Искам те питам ти нима си учил винаги от извора? Поне за жалост аз толкова объркващи неща съм учил и то във висше и специализирани про курсове, че не искам ти обеснявам къв миш маш става! Всеки сам си търси ресурса, докато един момента го намери!

Ти спокойно можеш да пишеш и си коректив на тази тема да кажеш наясно съм пчелите, пчеларите и процеса от тичинката през питата до центруфугата на мед .....

Давам ти прост пример от бизнеса!

Говорили сме с износител на мед и пчелни продукти от пити и кошери до прашец - та тези изнасяха мед с тирове за Германия, там не може им насмогнем на търсенето! Та неговият технолог вика, абсолютно всички медове из цялата ни мрежа в БГ сме проучили химчески съства по съствав наясно сме какво прави конкуренция от малко до голямо ниво и най-вече какво се продава във веригите в БГ - и каза, това което там се продава не е мед около 50% има мед другото е познай какво :) И на такава база предлага качество на местно ниво и показва какво прави конкуренцията! Но той не е сам и неговите големи конкурентни правят анализ и знаят, кой на местно ниво кви ги върши, както и какво качество вади на международно ниво! Найс, а? Няма нужда от регулации, както и нета няма нужда!

Не става въпрос за пчели, а за елементарна физика:
С този тест може да се види вода. Но не захар или глюкоза.
Точно както когато се избършете отзад с тази тоалетна хартия - единствения резултат ще е, че ще видите водата. Но нищо повече за състава на останалото.
Ако бе толкова лесно, сертифициращите лаборатории нямаше да плащат хиляди левове за апаратура. Щяха да ползват тоалетна хартия.

Застани на сергия и продавай мед - типична ситуация на много места в България. Идва ти някой с тоалетна хартия под мишница и прави тест на меда ти. Установява, че има вода. Извод: ти си измамник и продаваш менте мед!
За химическия молив да не говоря. Багрилото в него е отрова.

Все едно да напиша статия, че златото в бижутата е менте, понеже съдържа и други метали.

Проблема е точно морален. Чрез псевдообразование се нанася щета на пчеларите. А това е национална щета.
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Знам гадна работа е - но пък има такива хора, като теб да им напишат кви простотии пишат! Всяко аргументирано и логично мнения подковано с обективни факти ще навре кенефната хартия в гъза на някой ....
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

В момента и в България има подобен закон - който има блог или форум трябва да напише данните на „доставчика на услуги на информационното общество“. Обаче може да се заобиколи - не е задължително този „доставчик“ да бъде физическо лице. Иначе ако вие се признаете за „доставчик“ - трябва да си пишете номера по ЗДДС, номера по БУЛСТАТ (ако имате - и двата номера съдържат вашето ЕГН), адресната ви регистрация, телефонния ви номер, електронната ви поща, трите имена и други.

Ако примерно хоствате блога на blogger.com (или си хоствате сайта на Google Sites) - може да пишете Google Inc, че е „доставчика на услуги на информационното общество“ и да дадете връзка към тази страница.

Ако ползвате платен хостинг - може да се разберете с доставчика на хостинг да го пишете като „доставчик на услуги на информационното общество“.

Правен съвет - съставен акт по закона за електронната търговия
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Виж коментарите - всички поясняващи или негативни са изтрити (моя го има във ФБ, но на сайта го изтриха). Като прочете кака Сия това, и после става страшно на пазара!

Вижда се коментар от 4 август:

KgSoZzH.png
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Вижда се коментар от 4 август:

Да, сега, като разрових коментарите, видях, че не е изтрит. А има и още - подобни на моя.
Благодаря!

Но при първоначално зареждане на страницата, или след презареждане - след отворени всички коментари, се виждат само позитивните. Не съм особен привърженик на конспирациите, но как става този номер?
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Друга новина по темата:

В Русия вече ще е незаконно да се влиза анонимно през публични отворени wi-fi мрежи
 
Re: От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Друга новина по темата:

В Русия вече ще е незаконно да се влиза анонимно през публични отворени wi-fi мрежи

Ще стигнат скоро дъното. :)
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

А дали ще забранят TOR?

Като са почнали да забраняват отворените wi-fi мрежи, какво им пречи и TOR да забранят... Тенденцията е да стане при тях като в Китай.

Бяха обявили малка награда (абсурдно малка - не си струва да си мръднеш малкия пръст за стотина хиляди долара) за този, който намери начин да „разбие“ TOR.

Russian Interior Ministry offers $111k to crack TOR network

По социалните мрежи им се смеят, че дават някакъв си мизерен 0,1 милион долара. Никой със сериозни познания не би им сътрудничил при такова мизерно заплащане.
 
От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Не съм особен привърженик на конспирациите, но как става този номер?

Сортирани са по някакъв начин (по дата или брой лайкове). По-долу има един бутон "Покажи още" за да покаже другите коментари.

7Gwytmo.png
 
Re: От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Ще стигнат скоро дъното. :)

Там последно какво е? Капитализъм, комунизъм, соц. демокрация. На тия не мога да им хвана спатиите. Но едно знам - големи регулатори са. :)
 
От: Re: От: Русия с драконовски закон за блогърите и онлайн медиите

Там последно какво е? Капитализъм, комунизъм, соц. демокрация. На тия не мога да им хвана спатиите. Но едно знам - големи регулатори са. :)

Путинизъм е при тях като цяло - абе чиста плутокрация си е ама айде да не го говорим, че някой ще се обиди .....
 

Горе