Руски ботове

Izida

New Member
Напоследък забелязвам, че руски ботове редовно се опитват да пишат в блоговете ми. При вас има ли подобна тенденция?
 
От: Руски ботове

Да, току що изтрих поредното "Очен хороший пост! Спасибо"
Всяко чудо за три дни, след месец ще станат още повече, после ще престанат.
Пробвай с ъпдейт на уордпрес
 
От: Руски ботове

Wp-то ми е най-новото. Явно опитват да трупат линкове в сайта ми.
Просто ги отбелязвам като спам и забранявам определени думички и адреси.
 
Руски ботове - Spam Comments

Напоследък забелязвам, че руски ботове редовно се опитват да пишат в блоговете ми. При вас има ли подобна тенденция?
Здрасти, нарича се спам. Ако коментарите не са по темата - ясно какво е: миризлив спам. Както сме запознати руснаците освен че са добри в СЕО-то, са и големи спамари. Но ти може само да се радваш, че представляваш интерес, макар да е предизвикано от софтуер.

Ако имаш добри и качествени коментари - апрулвай. Другите - не се колебай да триеш, в тях има много линкове към спамарски сайтове.:) Успехи. ;)
 
От: Руски ботове

Напоследък има някакви нови руски спам ботове, които яко са полазили wp блоговете, така че не е само при теб
 
От: Руски ботове

откакто сложих антибот плъгин, който кара посетителите да събират цифри за да пишат коментар,нямам нито един спам вече няколко месеца.
 
От: Руски ботове

От много отдава получавам тонове руски спам. Но благодарение на винаги обновената Akismet, нито едно съобщение не преминава.

За по-тежки случаи инсталирай WP Challenge. На всеки коментар ще се задава проста математическа задача (събиране), която руските ботове не минават ;)
 
От: Руски ботове

Подкрепям rak, събиране му е майката. Няма кой да се мори да пише ботове за аритметични операции, по-доходоносно е да се насочи към заобикаляне на по-разпространени антибот-плъгини.
 
От: Руски ботове

*****
километрично описание на възможностите на xrumer, което изтрих поради това, че едва ли ще представлява интерес за читателите на този форум.
 
Последно редактирано:
От: Руски ботове

И моят блог беше налазен от руски ботове ,но след като изтривах всеки ден спряха да пишат.
 

Горе