Руски смартфон

nortrant

Well-Known Member
:mrgreen:
http://fishki.net/1322528-a-chto-esli-ajfony-zapretjat.html

0.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg
 
От: Руски смартфон

Особено ми харесват картинките, просто са смешни и много истински. Американските жени 90% са с наднормено тегло, а статистиките сочат, че най-красивите жени са Рускините, незнам най-красивите ли бяха или най-предпочитаните, но ми попадна скоро.

Относно телефона, руската техника не веднъж е показвала колко много по-слаба е от американската и японската, става въпрос за всякаква техника :). Просто хората обичат да правят всичко пияни и това е, то така не става. Виждам, че ще е с Glonass, която пък мои наблюдения не отстъпва на американският Navstar по нищо освен комерсиализирането му.

И все пак първият такъв телефон беше американски - iPhone и оттам тръгнаха всички други.
 
От: Руски смартфон

Смяташ, че си запознат с някаква руска техника?

Стига де. Винаги ще си тънете в невежество.

Не сте виновни. Просто нация, която опира предимно до хляба, няма как да преценява обективно ракети, джипиеси и радиообхвати.

Особено ми харесват картинките, просто са смешни и много истински. Американските жени 90% са с наднормено тегло, а статистиките сочат, че най-красивите жени са Рускините, незнам най-красивите ли бяха или най-предпочитаните, но ми попадна скоро.

Относно телефона, руската техника не веднъж е показвала колко много по-слаба е от американската и японската, става въпрос за всякаква техника :). Просто хората обичат да правят всичко пияни и това е, то така не става. Виждам, че ще е с Glonass, която пък мои наблюдения не отстъпва на американският Navstar по нищо освен комерсиализирането му.

И все пак първият такъв телефон беше американски - iPhone и оттам тръгнаха всички други.
 
От: Руски смартфон

Почти съм убеден, че някога ако пуснат телефон, щампите Made in China ще са заличени..
 
От: Руски смартфон

И все пак първият такъв телефон беше американски - iPhone и оттам тръгнаха всички други.
Първият смартфон не е iPhone. Смартфони се правят и продават успешно много преди Apple да решат, че искат да се занимават с такова нещо. Същото важи и за таблетите. Правят се отдавана, а съвременната концепция за тях е измислена още в началото на 90-те години.

Гледай от 4:30 нататък и ще видиш "патентованата", "иновативна", "уникална" концепция уж измислена от Apple. Това е още 1994 г. :lol:
[video=youtube;JBEtPQDQNcI]http://www.youtube.com/watch?v=JBEtPQDQNcI[/video]

По отношение на руската и американската техника ще дам само един пример. От няколко години насам американците нямат космически кораби, годни да качват хора в космоса. Цялата американска космическа програма зависи от милостта на руснаците, които им дават под наем места в техните ракети.

Просто нация, която опира предимно до хляба, няма как да преценява обективно ракети, джипиеси и радиообхвати.
Коя нация имаш в предвид?
 
Последно редактирано:
От: От: Руски смартфон

Не сте виновни. Просто нация, която опира предимно до хляба, няма как да преценява обективно ракети, джипиеси и радиообхвати.
Нацията ни се е доказала, като такава дала достатъчно на човечеството. А хлябът си е много хубаво нещо и като цяло отрязва уважението на народа ни към труда (според традиционните разбирания).

"Джипиеси" са всички устройства използващи GPS, устройствата използващи ГЛОНАСС би трябвало да ги наричаш по друг начин :wink:
 
От: Руски смартфон

Да се твърди, че някой не разбира от "ракети, джипиеси и радиообхвати", само защото е от определена нация е проява на нацизъм.
 
От: Руски смартфон

Човекът явно се шегува. Няма как сериозно да каже подобно нещо за нацията, която в началото на 80-те години е произвеждала 40% от компютрите за СИВ и е правила 13 милиарда долара оборот на година само от компютърната си индустрия. Да не говорим за космическите технологии, които се развиват у нас и до днес. Още повече, че през 80-те години повечето руски училища са били оборудвани с Правец-8 и Правец-16.
 
От: Руски смартфон

Красиви рускини???
Вие май не сте отскачали скоро до слънчака :D
А тоя боклук толкова ще е и руски. Всичко ще е маде ин чайна нали са братушки
 
От: Руски смартфон

@страна ти си голем идиот
мешана скара си, ако се чувстваш повече руснак отколкото българин - не знам какво правиш в български форум (че дори и български сайтове имаш)

Едно е да имаш симпатии към руския народ, съвсем различно е някакъв мешан да се надсмива и омаловажа друг народ който има не по-малко славна история.
Само да ти припомня, че Русия се счита за държава 200 години след като е основана нашата (и то НЕ първа) държава.


“Ние в Русия изпитваме чувство на голяма благодарност към България за своя литературен език, за началото на руската литература и за ония забележителни идеи, които са били провъзгласени през Симеоновия век - общочовешките идеи... Църковно-славянският език, пренесен в Русия от България не само чрез книгите, но и устно - чрез богослужението, веднага става в Русия своеобразен индикатор на духовните ценности. България даде на източните славяни висшия слой на езика, “полюса на духовността”...”
Акад. Дмитрий С. Лихачов


Бодянский, Осип. О древнейшем свидетельстве, что церковно-книжный язык есть славяно-булгарский. // Журнал Министерства народного просвещения (6).

Дай да не се мерим все едно сме врагове :wink:
 
От: Руски смартфон

Страна няма как да се чувства българин, щото си е руснак. Нека обаче взаимно се уважаваме. Виждам, че горе някой обижда руснаците, за това и той обижда нас. Само че, повечето хора тук не таим лошо чувства към руския народ. Смятаме го за културно близък и то няма как, след като дефакто съвремения руски език е вариант на нашия старобългарски и имаме една религия, която сме им дали ние.
 
От: Руски смартфон

За "силата" на Yotaphone ли ще си говорим?
 
От: Руски смартфон

Красиви рускини???
Вие май не сте отскачали скоро до слънчака :D
А тоя боклук толкова ще е и руски. Всичко ще е маде ин чайна нали са братушки

Слънчака не го брой, там е клоаката на Европа. Доста съм обикалял по света и от клубовете в Одеса и Ст.Петербург по красиви жени на квадратен метър не съм виждал никъде. Естествено красотата е субективен фактор, така че това е моето лично мнение.

Отсосно телефона съм скептично настроен.
 
От: От: Руски смартфон

Смяташ, че си запознат с някаква руска техника?

Стига де. Винаги ще си тънете в невежество.

Не сте виновни. Просто нация, която опира предимно до хляба, няма как да преценява обективно ракети, джипиеси и радиообхвати.


Компютърът, от който пишеш е руски? Телефонът също? Колата ти и тя, домакинските ти уреди, телевизора, дрехите? Нещо руско извън водката имаш ли? Опс, те добрата руска водка и нея не я правят в Русия...

Бананова република. Цял живот трябва да пълзят на колене заради азбуката.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: От: Руски смартфон

Имах предвид, че нация, която опира до хляба (т.е. мисли само предимно как да се изхрани), трудно може да има по-високи цели.

Българите в момента поради трагичното си икономическо и политическо положение трудно могат да мислят за създаване на високи технологии. Не е въпрос на акъл, естествено, преди 20 години имаше много високотехнологични български разработки.

Затова се и дразня, когато тукашните отворковци почват да обсъждат руски разработки и показват невежеството си с такова пренебрежение, гаче самите те са цъфнали и вързали. Но не ги обвинявам в расизъм, а в най-обикновена глупост.

А за руски смартфони - явно не сте виждали Yota.
 
От: От: От: Руски смартфон

Имах предвид, че нация, която опира до хляба (т.е. мисли само предимно как да се изхрани), трудно може да има по-високи цели.

Българите в момента поради трагичното си икономическо и политическо положение трудно могат да мислят за създаване на високи технологии. Не е въпрос на акъл, естествено, преди 20 години имаше много високотехнологични български разработки.

Затова се и дразня, когато тукашните отворковци почват да обсъждат руски разработки и показват невежеството си с такова пренебрежение, гаче самите те са цъфнали и вързали. Но не ги обвинявам в расизъм, а в най-обикновена глупост.

А за руски смартфони - явно не сте виждали Yota.

Както винаги неподготвен, но сеещ пропаганда сега колко сме нисши а рашките извисени - да като цял ден са на квас може и се извисят.

Ето ти пример за висока технология - http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2014/10/24/2406365_golemiiat_udar_na_telerik/

Защото знам, че си намаш хабер от ИТ технологии, защото нямаше да пишеш такива глупости да продължа с Chaos Group, не знам дали си чувал за Vray, това е най-добрият рендър за генериране на CGI в света. Ето си четеш малко - http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2012/12/19/1973012_uskorenie_s_trud_i_idei/. Огромна част от всички филми с физуални ефекти използват този рендър - можеш сам да си проучиш.

Мога още да пиша, но ще заприличаш на тотален кифладжия - чети и после давай високопарни мнения.

А за йотата хич не ми се говори - дизайн копие на някой ниско бюджетен Самсунг, наблъскан с тонове ненужни неща и адски бъгав - имат още години да чистят, че да изкарат нещо качествено. Най ме "кефи" идеята да, чета на 5 инчов е-инк дисплей .........
 
От: От: От: Руски смартфон

Както винаги неподготвен, но сеещ пропаганда сега колко сме нисши а рашките извисени - да като цял ден са на квас може и се извисят.

Ето ти пример за висока технология - http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2014/10/24/2406365_golemiiat_udar_na_telerik/

Защото знам, че си намаш хабер от ИТ технологии, защото нямаше да пишеш такива глупости да продължа с Chaos Group, не знам дали си чувал за Vray, това е най-добрият рендър за генериране на CGI в света. Огромна част от всички филми с физуални ефекти използват този рендър - можеш сам да си проучиш.

Мога още да пиша, но ще заприличаш на тотален кифладжия - чети и после давай високопарни мнения.

А за йотата хич не ми се говори - дизайн копие на някой ниско бюджетен Самсунг, наблъскан с тонове ненужни неща и адски бъгав - имат още години да чистят, че да изкарат нещо качествено.

Това че единици са пробили не оправя ситуацията. Положението е много зле и затова си има съответните статистически данни.

А когато тъпунгери като теб обсъждат каквито и да е неща, свързани с Русия, ясно си личи колосалният комплекс за малоценност. Дори и тук. Ти ползвал ли си Yota бе, дришльо мамин, че го обсъждаш? Или си го виждал само на картинка?

Аз не го ползвам, тъй като не ми трябва скъп и толкова качествен телефон като Yota, предпочитам по-евтините китайски, които да сменям на всеки сезон. Аз от телефона ползвам само функциите за обаждане и интернет. Но не съм тръгнал да обсъждам като теб неща само на базата на пристрастната ти простащина. Нещо, което правиш постоянно, нещо, което ме дразни, и затова ще те бухам у всяка тема, в която забележа, че проявиш това свое отвратително качество. Имаш късмет, че чета само 3-4 теми във форума, тъй като графоманските ти наклонности явно са обсебили всички, съдейки по броя мнения.
 
От: От: От: От: Руски смартфон

Това че единици са пробили не оправя ситуацията. Положението е много зле и затова си има съответните статистически данни.

А когато тъпунгери като теб обсъждат каквито и да е неща, свързани с Русия, ясно си личи колосалният комплекс за малоценност. Дори и тук. Ти ползвал ли си Yota бе, дришльо мамин, че го обсъждаш? Или си го виждал само на картинка?

Аз не го ползвам, тъй като не ми трябва скъп и толкова качествен телефон като Yota, предпочитам по-евтините китайски, които да сменям на всеки сезон. Аз от телефона ползвам само функциите за обаждане и интернет. Но не съм тръгнал да обсъждам като теб неща само на базата на пристрастната ти простащина. Нещо, което правиш постоянно, нещо, което ме дразни, и затова ще те бухам у всяка тема, в която забележа, че проявиш това свое отвратително качество. Имаш късмет, че чета само 3-4 теми във форума, тъй като графоманските ти наклонности явно са обсебили всички, съдейки по броя мнения.

Надменното ти имперско поведение за жалост е свързано само с негативната част. Всеки, който ти пише нещо, и ти йота не си съгласен с него почваш с обидите.

Та пенсионерски дришльо, стига си избивал навсякъде колосалните си комплексите и стига си сеел пропаганда, че където те видя да пишеш само глупости и пропаганди пишеш, а ако някой ти каже, че не е така ... отговорът ти е само един редица обидни епитети.

Това, че хабер си нямаш от ИТ си е изцяло твой проблем - това, че не приемаш някой да каже, нещо срещу твоите виждания, не променя реалността!

Това, което казах, е че имат още години да изчистват дизайн и бъгове (за парите които искат), което е така - но уви, не ти увира пенсионерката глава. Как разбираш за качество на телефон - като го ползваш за обаждане и нет - егати релевантният ти поглед над нещата. Ти сигурно флагманите на големите не си хващал и си разцъкал, седнал акъл да дава.

П.С. Не са единици, но за това трябва да си запознат със сферата!
 
Последно редактирано:
От: От: Руски смартфон

"Джипиеси" са всички устройства използващи GPS, устройствата използващи ГЛОНАСС би трябвало да ги наричаш по друг начин :wink:

GPS-и са и устройствата на GLONASS. GPS е Global Positioning System. Navstar, Glonass, Galileo те всичките са GPS.

Хората се бъркат с понятието GPS, че е 1-вата и единствена подобна система. 1-вата GPS система се нарича Navstar GPS, след нея е Glonass GPS и т.н.

Руснаците като цяло гледат какво правят американците и правят, ако не същото то поне почти същото. Каква е разликата между GPS и Глонас? Разликата e, че Навстар имат по 4 спътника на 6 орбита, а Глонас имат по 3 спътника на 8 орбита, което пак прави 24 спътника общо. Другите разлики не са такива, че да променят до някаква голяма степен точността.

Руснаците правели ракети? Да, така е. Правят оръжие? Да, така е. Но какво ме интересува мен или вас това нещо? Какво са направили за обикновенният потребител? Правят автомобили? Да, правят. Не вярвам някой от нас тук да кара Лада, няма такива луди май вече.

Преподавателят ми по Радиоекектроника беше работил в Правец и ни разправяше как платките и изобщо частите идвали от Русия точно както спомена колегата по-горе със заличени надписи и насложени други работи, за да не си личи. А е било ясно, че идват от USA, няма откъде другаде.
 
От: Руски смартфон

За GPS не ми се спори, това е името на американската система.


Не вярвам някой от нас тук да кара Лада, няма такива луди май вече.

gaz_5000_gl_2.jpg

gallery_picture_0318730001274856675.jpg

Волга ГАЗ 5000 GL

3dcar_8.jpg


Lada Evolution

:clap:
 

Горе