Сайта ми зарежда прекалено бавно

exP

Banned
имам проблем със сайта прекалено бавно зарежда.. 76 kb ми е страницата :( казахами да променя всички картинки на jpg само логото png направих го но така и не се намали кода ми е 336 реда не мисля че е много имам 3 реклами от гугъл и 2 реклами от exchange.bg използвам host.bg по точно те са ми спонсора как да намаля големината на страницата да падне поне до 20 кб
 
От: Проблем с сайта

.png'то много по лесно се зарежда от .jpg тъй, че според мен са те излъгали доста :p
По добре им тегли една майна и си премести хоста отколкото да се занимваш с тях :)
 
От: Проблем с сайта

МИ те ме спонсорираха с хост за 12 месеца нямали да ми направят проблем ? :(
 
От: Проблем с сайта

Може ли по подробно да кажеш как те спонсорираха? Какво означава спонсорство, че ти дават безплатен хост ли? Ако е така сам знаеш за какво имаш проблеми :p
 
От: Проблем с сайта

"Безплатен обяд няма" :) както викаше един колега аз имах аргумент към това твърдение но сега няма нужда да го споменавам :p
 
От: Проблем с сайта

Махнах exchange.bg рекламите и сайта се намали с едва 6 кб.... :( какво да правя да пиша на съпорта ?
 
Re: Проблем с сайта

махни за малко всички адове един по един и виж колко бързо зрежда без всеки един от тях не гледаи размера а скорост ако махнеш всички реклами и пак е бано значи хостинга е бавен 76 к не е голям пеидж ....

ако позлваш цмс даи рипеир на базата данни отр контрол панела понягока бави заради това .....
 
От: Сайта ми зарежда прекалено бавно

Стига с тези дарения бе, хора! Не казвайте "Не мога да си го позволя!", а "Как мога да си го позволя?". Така ще накарате мозъка Ви да мисли.

За забавянето: можеш да измислиш някакво кеширане на тези реклами. Например аз бих направил така, че един скрипт да ги сваля на харддиска през някакъв малък интервал от време, когато има посетител на страницата. Така ще спестя няколко секунди от връзката на потребителя до чуждия сайт. И естествено, когато няма посетител, няма смисъл да зареждаш данните.

Тук обаче възниква един проблем... http_referrer-a. Това трябва да го имаш предвид. Като цяло - който има желание ще се позанимава с решението на проблема и ще го изпипа :)
 
От: Сайта ми зарежда прекалено бавно

махнах всичките адсенс реклами и отново зареждаше бавно :(
 
От: Сайта ми зарежда прекалено бавно

така писах им дадоха ми там да си измера скороста към сайта и ето какъв отговор получих

Здравейте Руслан,

От данните които изпращате е видно че проблема е във връзката Ви.
Скоростта е доста бавна, моля проверете връзката на Интернет-доставчика.
Лека вечер.


С уважение,
Р. Йотов
Host.bg


.... странно но няколко човека ми казват че зарежда бавно и на тях ли им е бавен нета ?
 
От: Сайта ми зарежда прекалено бавно

ми на вас сайта как го зарежда ? бавно или нормално
 

Горе