Сайта ми има много страници. Вреди ли това на SEO?

seven

New Member
Сайта ми за спортни залагания има около 76 000 страници до този момент. Почти всички страници са отделни футболни прогнози, писани от потребителите на сайта. Може би това че имам толкова много страници ( с уникален контент, но все пак подобен между отделните статии) може би вреди на позициите ми в гугъл и заради многото страници отивам много назад в резултатите за специфични ключови думи? Трябва ли да си намаля броя на статиите в сайта? Например да настроя да пази архив от прогнозите само от 1-2 месеца назад във времето и всичко по-старо да се трие?
 
От: Сайта ми има много страници. Вреди ли това на SEO?

Ако наистина по-голяма част от тези страници са с прогнози (което ме съмнява) - Не, не трябва да ги триеш.
 
От: Сайта ми има много страници. Вреди ли това на SEO?

Не вреди, даже е супер :) искам и аз ама... нямам.

Как си накарал потребителите да пишат статии, незнам - но браво
 
От: Сайта ми има много страници. Вреди ли това на SEO?

Ако наистина по-голяма част от тези страници са с прогнози (което ме съмнява) - Не, не трябва да ги триеш.

Самата истина е. Всеки ден има по 30-40 нови които са около 200 думи + 2-3 по 500 думи. Информацията в гугъл е противоречива. В някои статии пише че като имаш много страници, които са подобни с контент една на друга, това затруднява ботовете на гугъл да решат кое е по "relevant to the topic" и даже може някое да сметне за duplicate content.
 
От: Сайта ми има много страници. Вреди ли това на SEO?

Зависи как използваш ключовите думи, но ако те са добре по изискванията за по ефективно SEO , повече страници са ти в плюс. :)
 

Горе