Сайта на един сървър, Мейлите на друг. Как?

Mr. George

Active Member
Здравейте,

Имам сайтове хостнати на един сървър където респективно и по дефоут са хостнати и мейлите към тези сайтове. Както е и навсякъде... Но аз искам мейл акаунтите към сайтовете да са на друг сървър. Някой правил ли е това или да знае как става? Знам че е нещо със MX записите, но немога да го направя както трябва.

Благодаря предварително.
 
От: Сайта на един сървър, Мейлите на друг. Как?

Не си упоменал този „друг сървър“ на чия корпорация да е?

The Best Places to Host Your Email With Your Own Domain

Gmail for your custom domain

Some comparison

Ако се разтърсиш, ще намериш и още бая.

Относно MX Records – guides за доста hostings (логично, за ползватели на Gmail, за други Custom Mail Providers, логично ще са друг MX Records, но мястото за „бутане“ от страна на host-а ще е същото).
 
От: Сайта на един сървър, Мейлите на друг. Как?

Имам cloud hosting с WHM в SiteGround. Искам да създам отделен cPanel account където да хоствам само мейлите към 3 домейна.

Благодаря за инфото, ще го разгледам.
 
няма да стане на един сървър - ограничения на цпанел за защита на клиентите

първия акаунт ако ти е за домейн.ком в него може да създадеш пощи за домейн.ком

втория акаунт ако ти си казва mail.domain.com ще ти разрешава да правиш пощи от типа маил@маил.домаин.ком но не меил@домеин.ком
 
Бате, не че ми е направило впечатление, но сега като се замисля, виж например PayPal, съобщенията за акаунта ти от [email protected] са точно такъв тип. А определено са си изнесли съпорт съобщенията на отделна машина, защото там 100% им кипи яко работата. :)
 
Бате, не че ми е направило впечатление, но сега като се замисля, виж например PayPal, съобщенията за акаунта ти от [email protected] са точно такъв тип. А определено са си изнесли съпорт съобщенията на отделна машина, защото там 100% им кипи яко работата. :)

при тях е по скоро за да се знае кое е интенешънъл

то може на две различни машини да си има два отделни акаунта който да са домейн.com и в тази която е за хостинга да се отбележи за mx запис втората и

просто няма как да стане в един цпанел на един сървър / виртуална машина
 
От: Сайта на един сървър, Мейлите на друг. Как?

Добавяш домейните във някой хостинг със cpanel, после ги насочваш към vps-a. Само mail.domain.com със A запис го насочваш към хостинга на cpanel-a ти през разширения DNS редактор на CPanel.
После правиш един MX запис пак през cpanel -> за всеки един от домейните -> mail.domain.com

и си готов.
 
От: Сайта на един сървър, Мейлите на друг. Как?

Или просто си изнасяш DNSа на нещо като https://pointhq.com и от там ако искаш можеш да си насочваш всичко където си поискаш. Аз ги ползвам за едни клиенти, които са така и съм много доволен.
 
Re: От: Сайта на един сървър, Мейлите на друг. Как?

Или просто си изнасяш DNSа на нещо като https://pointhq.com и от там ако искаш можеш да си насочваш всичко където си поискаш. Аз ги ползвам за едни клиенти, които са така и съм много доволен.

Добавяш домейните във някой хостинг със cpanel, после ги насочваш към vps-a. Само mail.domain.com със A запис го насочваш към хостинга на cpanel-a ти през разширения DNS редактор на CPanel.
После правиш един MX запис пак през cpanel -> за всеки един от домейните -> mail.domain.com

и си готов.

Да така се прави но му трябва допълнителен хостинг акаунт или още една машина

той си има впс със cPanel и е точно както го написах - Няма да стане да са на една машина в различни акаунти меила и сайтовете, без значение IP или други неща просто на една машина не може - слушайте хостинга

пп Вие отговаряте на първия пост аз на втория

Имам cloud hosting с WHM в SiteGround. Искам да създам отделен cPanel account където да хоствам само мейлите към 3 домейна.

Благодаря за инфото, ще го разгледам.
 
От: Сайта на един сървър, Мейлите на друг. Как?

Малко повече по темата - как да получавам поща на два различни сървъра (Failover) - ако единия закъса, другия да ги получи, а аз си ги събирам с POP3 на едно място - с два MX записа?
 
От: Сайта на един сървър, Мейлите на друг. Как?

Просто си добави втори/трети/четвърти MX запис с по-нисък приоритет. Ако първият не отговаря - насочва се към втория.
 

Горе