Сайта отиде много назад. Съвети ?

LovechGuy

Active Member
Здравейте, колеги :)
Става въпрос за портфолиото ми - www.gdesignsbg.com
До последния път, когато го проверявах (преди 1месец някъде), сайта излизаше на 2-3 място под "gdesigns".
Днес пиша gdesigns и едвам го намерих на 6-7 страница ?! Нищо по съдържанието му не е пипано, освен че от време на време качвам по някой проект.
Описанието си е същото.
Какво да го правя, че да го изкарам пак на 1вата страница ? Да си е както си беше преди.
Събмитнат е тук там, но никакво сериозно СЕО няма.
Има ли някакъв друг вариант, освен да пиша статии, тъй като за момента не искам да го препълвам с излишни текстове, които едва ли се четат дори ?
Благодаря предварително !
И весело посрещане на новата година :)
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Сайтът ти не е индексиран, може като си ъпдейтвал wordpress нещо да се е прецакало. Огледай си сайтмапа, роботс.тхт, виж да не е забранено индексирането от google бота.
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Е как да не е индексиран, виж че излиза на 6-7 страница
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Днес влезнах и не беше ъпдейтат УП-а, но го ъпдейтнах.
Сега гледам плъгина за сайтмапа:
Your sitemap was last built on December 20, 2013 14:28.
Your sitemap (zipped) was last built on December 20, 2013 14:28.
Google was successfully notified about changes.
Bing was successfully notified about changes.

Да му дам ли ъпдейт сега ?
Сорка за тъпите въпроси. Хич ме няма в тази сфера..
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Моя грешка, не видях че всичко в сайта е на един url - заглавната страница. Имаше сравнително силен google ъпдейт преди 1-2 седмици, може от там да идва проблема. Аз бих изчакал още седмица-две преди да предприема каквото и да било, може да го върне и без да правиш нищо. Гошо и той е запразнил яко
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

а защо въобще искаш сайта ти да е индексиран под думата "gdesigns" ?

Точно това си мислех да питам, ама си ме изпреварил :) Кой аджеба ще те търси, освен ако не си налял няколко стотин-хиляди лева в бранд реклама :)
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Това ме питаха и когато се опитвах да излиза по напред под gdesigns.
Смятам, че има не малко хора, с които съм работил, и им остава това име в главата, та сигурно ще е 1вото нещо, което ще потърсят.
Пък и има и други производни на gdesigns които се класират напред, тъпичко ми е "моя бранд" да е назад :) Поне по името да съм по-напред.
Иначе да, не знам до колко има полза. Пък и под "лого дизайн" и тн нямам никакъв шанс да се класирам напред :)
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Вкарай малко текст, не е нужно някой да го чете, просто за оптимизация, бота да го чете и да се бута напред
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Събмитнат е тук там, но никакво сериозно СЕО няма.

Еми там е проблема.

И да... не е лошо да вкараш някакво инфо. Направи малко свестен линк билдинг и сайта ще дръпне веднага по думата, защото няма конкуренция за нея.
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Пък и под "лого дизайн" и тн нямам никакъв шанс да се класирам напред
защо да нямаш шанс, всъщност тук не е въпрос на шанс. Това слоган ли е към бранд нейма в заглавния мета таг "Innovate, Don't Imitate" - ако не държиш на него оправи си заглавния мета таг да изглежда горе доло така - Logo & Banner Design, Business Cards - GDesigns или нещо в този смисъл. Промени и мета описанието, че като го гледам така ще се разплача - ето ти едно примерно: GDesigns studio offers custom logo design, professional web banner ad design and amaizing business cards at affordable prices.

Надявам се да помогне това!
 
От: От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

защо да нямаш шанс, всъщност тук не е въпрос на шанс. Това слоган ли е към бранд нейма в заглавния мета таг "Innovate, Don't Imitate" - ако не държиш на него оправи си заглавния мета таг да изглежда горе доло така - Logo & Banner Design, Business Cards - GDesigns или нещо в този смисъл. Промени и мета описанието, че като го гледам така ще се разплача - ето ти едно примерно: GDesigns studio offers custom logo design, professional web banner ad design and amaizing business cards at affordable prices.

Надявам се да помогне това!
Дам, това ми е слогана. Иначе описанието ми хареса, даже ще го копна, ако не възразяваш :) Имаш реп от мен. Благодарско :)
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Благодаря на теб и на писара за + реп-те.
Копни го разбира се затова го написах. Съветвам те да сложиш и мета тайтъла - слогана може да го сложиш някъде в хедъра, където посетителите на сайта да го виждат.
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Първо - лошо избран бранд. Почти като да имаш в него думата "кока" или "кола".
За бранд се избира или уникална дума, или рядка дума.
Второ -
% на текста, който остава след премахване на HTML таговете: 3%
За гошо ти си спамер с този % текст. За него в сайта ти няма нищо ценно.
И цялото ти onpage SEO е нулево - 113 символа в страницата, без интервалите, 25 стоп думи и едва 11 :-o полезни думи!

За бранд сайт, за мини сайт, за портфолио сайт, всяка CMS е абсолютно неподходяща. Точно заради многото код.
За такива сайтове най-подходящо е чист HTML. Максимално изчистен!

Инак трябва да напишеш роман...

Пощуряхте с този WP - за щяло и нещяло го ползвате! Все едно да опаковам кило домати в опаковка с размер на европалета и да го пратя до Патагония.
 
От: От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Какъв е бил този ъпдейт?

Нищо официално няма обявено, google отричат да е имало ъпдейт. Преди и след17-ти някъде имаше доста големи размествания в SERP-а, но сякаш нещата се нормализираха вече.
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Пропуснах да отбележа, че "GDesigns" въобще го нямаш в текста! Как да те покаже гошо по тази дума?

В началото, като нов сайт, той ти е давал две рамена в SERP-а, заради домейна. Но вече очаква сайта да е пораснал и помъдрял, и да се грижи сам за себе си.
Сайт без съдържание няма никакви шансове.

Намери си човек, да ти оправи сайта.
 
От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Пропуснах да отбележа, че "GDesigns" въобще го нямаш в текста! Как да те покаже гошо по тази дума?

В началото, като нов сайт, той ти е давал две рамена в SERP-а, заради домейна. Но вече очаква сайта да е пораснал и помъдрял, и да се грижи сам за себе си.
Сайт без съдържание няма никакви шансове.

Намери си човек, да ти оправи сайта.
Как ги проверяваш тея работи?
 
От: От: От: Сайта отиде много назад. Съвети ?

Нищо официално няма обявено, google отричат да е имало ъпдейт. Преди и след17-ти някъде имаше доста големи размествания в SERP-а, но сякаш нещата се нормализираха вече.

Точно оттогава един от сайтовете ми лети и качва посещенията всеки ден, и се чудя инцидентно ли е, някакви ботове ли са или някое екзотично е минавало.
 

Горе