Сайтове на руски език за борси и бизнес

От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Братята как процедират с обмяната?

Ще поясниш ли това, че не ми стана ясно. Какво е това класик?



Какви са разходите?

1. Теглят директно в банковите си сметки, от банкомати, безанал и т.н. Пък и всеки търговец в ОНД приема webmoney.
2. WebMoney Classic. Софтуер, който се инсталира на компа и премахва повечето лимити, но често е пробиваем (имал съм щастието два пъти досега). Лично аз предпочитам да ползвам уеб-аналозите му тип WebMoney Mini, в които работата е като с PayPal или като с ePay.bg, но пък той е свързан с дневни и седмични лимити по сумите, които зависят от типа атестат. И ако бг-оптимизаторите, на които обикновено обменям, си дадат заявките накуп в рамките на ден-два, то настъпва голямото чакане. Ако примерно решиш да купиш сайт в телдери за $300-400, то ще ти е проблем, ако си с начален атестат, демек няма как да платиш при аукцион.
3. https://cards.wmtransfer.com/
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

WebMoney Mini, в които работата е като с PayPal или като с ePay.bg, но пък той е свързан с дневни и седмични лимити по сумите, които зависят от типа атестат.

Нещо като нива ли е атестата, като лимитите в ПП и ePay?

Май трябва да си променя ника на "въпрос" или не по-добре нещо по-пикантно като "неудобни въпроси". :lol:, brad-нещо си утре ще ми благодари.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Братята по някое време трябва да започнат да работят и с PP, нали?
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Надявам се. Преди месец-два дадоха лиценз на ebay за работа на територията на Руската Федерация. Което означава, че PayPal е близо. Но дали ще се пребори за място под слънцето е отделен въпрос, конкуренцията е огромна и там (WebMoney, Яндекс Деньги, РБК, Qiwi etc.)

разчитам, че руските диаспори по света ще му помогнат, тъй като са свикнали с него.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Добре де, как така виртуалната валута е успяла да пробие до такава степен само на руския пазар?
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Ми руска си е :) После покрай диаспорите пробива и другаде. не броя частните чейндж-бюра, но само за пример. Имам вързана дебитна карта от българската FiBank към webmoney, та преводите там идват от Кипър, а не от централата в Москва. Не че не е логично, но е пример за разпространението.

А дали ми харесва, си представи. Ходи доказвай после на данъчните (няма значение дали в България, Русия или Кипър), че не переш пари, а просто си уебмастър.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

А дали ми харесва, си представи. Ходи доказвай после на данъчните (няма значение дали в България, Русия или Кипър), че не переш пари, а просто си уебмастър.

Точно за тях си помислих и всичко притъмня. Добре, че съм с флашката, обаче ще си остана на бира без кифтаците с тиквички. :twisted:

Данъчните са си проблем. Дано по-скоро да пуснат ПП.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

По-легално ще изглежда поне, не че в действителност е много различно между PP и WM. Но все пак първите са си регистрирани в Люксембург и вече имат статут на европейска банкова институция. Извън Русия са популярни и полезни.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Като тръгнах по линковете видях, че освен лиценза за eBay се е бил намесил и ЦБР директно за Paypal, бях го пропуснал този момент:
"13 марта 2013 года Центральный банк России одобрил заявку Paypal на получение лицензии небанковской кредитной организации и 14 мая 2013 года PayPal получил лицензию, что в последствии позволит клиентам выводить денежные средства из Paypal на счета российских банков."
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Значи да се очаква включване по-скоро.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Какво правите бе, хора?! Нямате изчитане.:)
За малко да мръдна и изтървах нишката.:cry:
Аааа, разчитам на pisara всичко да разучи и после да ме светне,
а аз ще й помагам с руския, ако има нужда, разбира се.
Това е един от езиците, за които имам спец - кетап от унито,
но към момента го ползвам само да гледам руски филми,
за да не губя форма и защото съм им фен. Последно изгледах "Метро":)
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Така мисля поне.

Руснаците и досега можеха да пазаруват чрез PayPal, но ограничението за теглене в руските сметки объркваше бизнеса и не му вършеше работа. Пускаха проекти с Paypal само извън Русия или по проекти, по които няма друг начин. Kонкретно по темата, при борсите това беше GetGoodLinks, аналог на GoGetLinks, но за Гугъл. Логично бе, че за него да се очакват и други оптимизатори, които няма да знаят какво да правят с уебмъни, при това не знам кой шемет ги беше посъветвал да почнат рекламната си кампания от пакистанските труженици в DP (тук много се цитират клетите азиатски ученици, но предполагам, че просто не могат да им схванат грешките в английския и смятат, че глупостите в DP ги пишат хора от ранга на некой американец (води се, че американците разбират от seo by default, щом прародителите на основателите на Гугъл са се преместили от Русия там) .

Проектът се провали, естествено, щото навлезе и петата индийска каста, която реши, че се намира в новата TLA и оспами де що може. След което се забравиха и плащанията чрез PayPal.

Все още пада некой лев, естествено, но повечето хора не биха се дигнали сутрин от леглото заради него.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Други борси няма, нали? Само сапето, мирата и гетгут?
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Това е един от езиците, за които имам спец - кетап от унито,
но към момента го ползвам само да гледам руски филми,
за да не губя форма и защото съм им фен. Последно изгледах "Метро":)

Бива ли такъв ресурс да хабиш само за филми? Действай на по-високо ниво ;).
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Други борси няма, нали? Само сапето, мирата и гетгут?

Шегуваш ли се? :)

Пълно е с борси, просто човек трябва да си ги подбере като файда и като оптимизаторски инструменти.

Аз съм отделил по-необходимите според моята лична преценка, но това не означава, че са най-добрите за всеки. Аз правя новинарски сайтове, но друг прави сайтове за обяви, примерно. Всеки си подбира подходящата борса, от която би спечелил най-оптимално и с минимални усилия.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Виж webArtex, интересна е, нова и скоро излезе от бета-версия. Но си трябва индексация на заявките и за двете търсачки (Я + Г)
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

И аз имам предвид руски. Всъщност, аз други вече не признавам. Без контекста като adsense, той си седи,... а за едно бг прокси слагам дори етаргет. В него печеля огромната сума от 20 лева на месец за 9000 уникални дневно.
 
От: Сайтове на руски език за борси и бизнес

Виж webArtex,

Ще я погледна, но другите са достатъчни (да не стане като с многото дини...). Дори една е достатъчна, стига да работи за теб. По-скоро питах от любопитство. :)
 

Горе