Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте от преди няколко часа сайтът ми не се отваря без видима прична. Писах на хостинга (Awardspace.com) и ми отговориха, че при тях проблеми нямало, а явно и няма, тъй като гледам, в аналитикса, че си влизат хората ... Интересното е, че рестартирах компа и успях да влезна за секунда в сайта но веднага щом пробвах да посетя админ панела отново блокира. Влезнах през прокси и го отваря но отново без админ панела. Какво се случа и как мога да оправя проблема, че хич ме няма в тия неща ?

Може ли да има нещо общо с Аваста, той е срок, за което постоянно ми напмомня. Или е нещо друго.

Предварително благодаря за отговора

Отговорът на моя тикет:

The page is working fine for us. We performed a test with a remote Proxy server in order to verify that. Here is the link to this Proxy Server from where you can browse your website : http://www.proxybrowsing.com/ We can not confirm this problem. Is there any specific link that is not working ? Please advise.

You can also check that the website is online from these remote websites :

http://www.isup.me/
http://www.upordown.net/
http://downorisitjustme.com/
http://www.downforeveryoneorjustme.com/

or any other website that can test this. If you still can not view the website there are 3 possible scenarios :

* We are blocking your IP on our server (please provide it so we could test)
* Your ISP is blocking your connection to our server ( Our server IP is : 82.197.130.131 )
* Your Antivirus software is blocking your connection to our server for some reason. You should check that too.

Feel free to reopen this ticket in case you have more questions or you need further assistance. Thank you for choosing our services.
 
От: Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

Празна страница. Интересното е, че спирам аваста, рестартирам компютъра при спрян аваст и не отваря сайта в браузера. Обаче като пусна аваста отваря сайта и стигам до wp-admin там пиша user и pass и не ме пуска нататък. Просто забива. При следващ опит да отворя сайта отново се показва празна страница и не ще да продължи напред. До следващия рестарт ...
 
От: Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

през прокси зарежда ли ти се?
 
От: Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

Да през Прокси влиза, преди малко махнах Аваст и пак не искаше да работи. След няколко опита влезнах и пак блокира дори успях да влеза в админ панела. Но сега отново същата работа. Възможно ли е самият сайт да е заразен с някакъв вирус или нещо подобно. Макар, че всички други хора си го отварят спокойно освен аз, даже преди малко си говорехме с един колега при него всичко е ОК и той се чуди какви ли не версии сменихме. Направо съм побеснял това неможе да е истина.
 
От: Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

Пробва ли през други browser-и? Може нещо да се е скапало с бисквитките или нещо друго. Пробвай и силно рефрешване - CTRL+F5 .
Щом ти зарежда празна страница може да е това. Пробвай да си изтриеш всички бисквитки от твоя browser.

Възможно е да имаш и някаква гадинка на машинката си, но пак странно защо го прави само за един сайт. Пусни си няколко програми за анти-гадинки да ти провери компютъра за всеки случай.
Една от съвсем малко възможните варианти би било някой целенасочено да те препраща на някъде, а чрез промяна на hosts файла, я от мрежово ниво през рутер, я да ти е бутнал някой .htaccess файла на самия сайт...
 
От: Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

Пробвай dns-ите на google за твоя браузер. Подай запитване към доставчика ти, отварят ли сайта.
 
От: Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

Според мен аваста прави х**ни
 
От: Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

Пробвах с всички браузъри ... Два пъти тръгна през firefox за кратко време и пак спира. Вируси нямам иначе утре мога да им звъна на доставчиците ама едва ли ще помогнат.
 
От: Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

Интересен проблем наистина. И е силно нелогично да не ти зарежда нормално, а през прокси да няма проблеми. -> проблем с IP/кеш/сайт/хост...
Явно не е от антивирусната, не е от Browser-a, едва ли е от самата операционна система (но пробвай и под друга ако можеш), едва ли е от рутера/firewall-a (пробвай да го изключиш за момент да провериш все пак), едва ли някой ти е променил hosts файла (но все пак го провери дали нещо не е по-различно, %systemroot%\system32\drivers\etc\hosts за Win7)

Явно е нещо глобално... В най-лошия случай ти трябва преинсталация на windows-a, но все пак е хубаво да установиш защо и къде зацикля.
Възможно ли е да е от самия хост нещо? Пробвай да си въведеш хост:порт в настройките за нета на браузера ти и пак пробвай.
Какъв е сайта? Смисъл, предимно флаш/джава или някой с бая проверки? Ако някой javascript не зареди както трябва и е от по-важните може browser-a да реши изобщо да спре зареждането.
Ъпдейтвал ли си наскоро някакви компоненти като например флаш (който може да се обнови сам) или джава (jvm) или framework-a?
Малко дебъг: Пусни си FireFox, натисни CTRL+SHIFT+J, натисни Clear, зареди си страницата и гледай дали няма да ти покаже някъде някоя грешка.
Пробвай да си преинсталираш/инсталираш нов browser.
 
От: Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

Днес гледам, че мога да влизам и тия са ми написали това, което няколко пъти се опитах да осмисля и не можах. Първо ми викат да звънна на моя провайдър сега пък пишат за некъв security module абе въобще нямам думи ...
Извинявам се, че ви занимавам с глупости ама за пръв път мой сайт е даун и се панирах.

Hello Dimitur Jordanov,

Thank you for contacting us.

Please note that the block which you are encountering is automatic security module placed from our system administrators. It follows the access logs and when an abuse is detected, he is blocking the IP from accessing for one hour. Please let us know when you are able to check the issue, so that i can pass the ticket to our Administrators in order to ask them whether we can add you as an exception for couple of hours. Please note that maybe this won't be possible if the requests are too much and if this will overload our servers.
 
От: Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

И на мен ми се е включвала такава защита на български хостинг. Обясниха ми, че при по-голям брой едновременни заявки се задействала и го оправихме проблема като ми вдигнаха лимита. Пак ставаше въпрос за wordpress.
 
От: Сайтът ми не се отваря - моля за помощ

Да то не е лошо това, което се случи дори е в мой плюс, тъй като не съм се погрижил за някои неща, обаче при първите ми тикети ме караха да звъня на провадйера ми, да си махам антивирусната и не знам какво си още ... Можеха да фикснат проблема и да кажат така и така ... Добре, че съм упорит та продължих да им пиша егати. Няма значение само тук занимавам колегите излишно. Минало е както и да е.
 

Горе