Сайтът се срива тотално

Firefly

Well-Known Member
Не съм сигурен дали трябваше във форума за wp или за хостингите да пиша, понеже не съм сигурен къде е проблема. Та сайтът ми освен високо процесорно време, което прави пикове в някои моменти без в сайта да е добавяно ново съдържание или променяно нещо, също така при работа в админ панела започна да се бави изключително и почти при всяка команда (изтриване на спам, деактивиране на плъгини, редактции и т.н.) мисли известно време и ми дава "Страницата не е открита".

В контролния панел на хостинга в статистиката за моментно натоварване процесорът непрекъснато е зает - вмомента беше на 66% като отворих да видя, а по сайта не се прави абсолютно нищо. Посещенията са около 700-1000 на ден. Процесорнотно време скача често над ограничението от 150, като съм на най-скъпия план на суперхостинг. Инсталирал съм W3 Total Cache за оптимизацията и на спийдтестовете ми дава доста добри резултати. Не знам дали някои настройки там биха могли да повлияят с обратен ефект и да забавят сайта като цяло. Проблемът с админ панела за първи път го изпитвам - почти нищо не мога да направя и да зареди от първия път, трябват му няколко рефреша и доста мислене, докато стане.

Ограничих непознатите ботове преди няколко дни (вярно, имаше доста хитове от тях), декативирах няколко плъгина, от които сметнах че мога да се лиша, но резултатът е абсолютно нулев.

Понеже това не е първата такава тема, а и подобни проблеми имам откакто помня да се занимавам с такива неща, знам че причините може да са много - плъгини, темплейт и т.н. Но след като сума ти време се опитвам да го оправя и без особен успех, не съм сигурен какво друго да предприема.

Има ли някакви други полезни инструменти, с които може да се види откъде би могъл да идва проблема? Не виждам статистиката в контролния панел на хостинга с какво особено може да ми помогне.
 
От: Сайтът се срива тотално

Казваш при тестовете минава добре? Аз като съм имал подобни проблеми съм минавал сайта през pingdom или тула на google и ми вади точно кои елементи създават проблеми.
 
От: Сайтът се срива тотално

И при мен имаше един с подобни болежки... Ъпнах всичко на макс, сложих ръчно крон, защитих от ботове всички логини и се пооправи
 
От: Сайтът се срива тотално

Ето през този на гугъл: http://prntscr.com/1w2pvz
Pingdom: http://prntscr.com/1w2r2x
http://prntscr.com/1w2r7c

Сайтът е iskamdaznam.com можете и вие да тествате. Аз съвсем не съм специалист, но се уча в движение и до тук наистина не виждам нещо чак толкова нередно, което до такава степен да ми прави проблеми. Не съм наясно със сървърни скриптове, линукси и изобщо откъм сървърската страна на нещата. Пък и то май от шеринг хостинга няма какво толкова да се иска.
 
От: Сайтът се срива тотално

Ами аз доколкото виждам има доста изображения, които ти бавят 6-7 секунди. В другия тул не ти го дава като критичен проблем, но си мисля че е от това.

ПП този слайдър спешен ли ти е? Може да пробваш да го смениш с друг, или направо да го махнеш
 
От: Сайтът се срива тотално

Ок, изображенията бавят зареждането на страницата до 100%, нали така? Не влияят на процесорното натоварване? Проблемът не ми е толкова, че самата страница се зарежда за няколко секунди (сега може би е 6-7 секунди, понеже изтрих кеша преди това). Проблемът е в необяснимото натоварване, което оказва на сървъра, както и странното поведение на административния панел.
Ето и статистика от Използвани ресурси: http://prntscr.com/1w0xnp Като пише, че сайтът ми е бил ограничаван през последните 24 часа.

Ето и където говорих за пиковете в работата на процесора: http://prntscr.com/1w330m
Сега както е на 50%, след малко може да е на 70 и на 100. После пък може да е 0. Защо е така, при положение, че сайтът не се бута, не се пускат нови неща, няма внезапен наплив на посетители, всичко си стои едно и също.
 
От: Сайтът се срива тотално

Има 270 ерора...и това има значение :) Също WP с над 1к посещения и над 10-20 онлай си е за VPS отсекъде.

Иначе браво, хубав сайт - хареса ми :)
 
Re: От: Сайтът се срива тотално

Speedtest results != Scripts execution time - иначе казано резултатите от спийдтеста не значи, че сайта ти не товари процесора заради криви заявки.

Има 270 ерора...и това има значение :) Също WP с над 1к посещения и над 10-20 онлай си е за VPS отсекъде.

Иначе браво, хубав сайт - хареса ми :)

Ще ти отговоря тук кратко и лаконично - дрънкаш глупости ;)
 
От: Сайтът се срива тотално

@Firefly

Здравей, да не би да е от темата? Ако е нулната, например, може да има там някакъв скрипт, от който е забавянето - на мен ми се е случвало при ползване на нулнат темплейт да скача процесорното време. :)
.....

П.П.: Между другото сайта е много готин на вид и интересен! Поздравления. :)
 
От: Re: От: Сайтът се срива тотално

Ще ти отговоря тук кратко и лаконично - дрънкаш глупости ;)

Можеш да си лаконичиш колкото си щеш...и още по-кратък да станеш - по-умен надали :)

И двата съвета които дадох ще му решат 100% проблема...ама за теб е по-интересно да бъде УЖ по-сложно нали :wink:
 
Re: От: Re: От: Сайтът се срива тотално

Можеш да си лаконичиш колкото си щеш...и още по-кратък да станеш - по-умен надали :)

И двата съвета които дадох ще му решат 100% проблема...ама за теб е по-интересно да бъде УЖ по-сложно нали :wink:

Не съм коментирал предишното ти мнение, което е правилно между другото. Коментирал съм цитираното такова, а това е пълна глупост. На споделен хостинг с правилно менажиране, няма да имаш проблем да издържаш доста импресии и над 100 потребителя онлайн ;)
 
От: Сайтът се срива тотално

Нема начин... и кат има 30 снимки на главната и поне 15 плъгина и тия 270 грешки в кода и ако има и некой друг сайт там и просто забрави...това е СПОДЕЛЕН - много знаеш кога се натоварва сървара и от други бръмчалки :wink: и отделно врътпреса си е тояга по дефаут за оборотни сайтове :twisted:
 
ей не се скаравайте

този сайт е перфектент за евтино впсче с едно ядро и nginx - fcgi кеша ще го държи целия и само при някакво действие ще мърда

прогнозен лоад 0,05 - 0,1 с много зор до 0.5
 
От: Сайтът се срива тотално

Така е, би трябвало да издържа много повече от 1000 посетители. Аз да знам, че един VPS ще реши проблема, да тръгна да си усложнявам още повече живота, но при положение, че тук има проблеми, предполагам същите номера ще ги върти и на всървър.
 
Re: От: Сайтът се срива тотално

Нема начин... и кат има 30 снимки на главната и поне 15 плъгина и тия 270 грешки в кода и ако има и некой друг сайт там и просто забрави...това е СПОДЕЛЕН - много знаеш кога се натоварва сървара и от други бръмчалки :wink: и отделно врътпреса си е тояга по дефаут за оборотни сайтове :twisted:

да тояга е на suphp хостинг с апач макар че с кеширане на харда може да поолекне нямаш на идея какво ще направи с nginx или lite speed или ако този w3 total кешира в паметта на апц или memcached сървър :)
 
Re: От: Сайтът се срива тотално

Така е, би трябвало да издържа много повече от 1000 посетители. Аз да знам, че един VPS ще реши проблема, да тръгна да си усложнявам още повече живота, но при положение, че тук има проблеми, предполагам същите номера ще ги върти и на всървър.

няма да ги върти понеже ще зареждаш статична версия от рама - по бързо няма на къде (нещо което не можеш на шеърд хостинга) или поне не на всеки шеърд...

Ако не е тайна колко плащаш за шеърд предполагам ако си на голям план с новите цени на впсите може да налазиш някой малък с менидж услуга...
 
От: Сайтът се срива тотално

Coolice, всичко хубаво, само че аз съм един обикновен човек, който обича да чете и да пише по темите, които виждате в сайта ми и другите ми знания се изчерпват с това да мога да си направя прилично изглеждащ сайт, да си го модифицирам до някаква степен според моите нужди и да си го менажирам.

При положение, че доколкото разбирам, ВПС-ите изискват по-особени знания, за да бъдат настройвани и управлявани, не виждам как това би могло да е реалистичен вариант в моя случай. Може би някой специалист от тук ако се заеме да го направи това нещо и то на приемлива цена... иначе не би се получило
 
Ако не е тайна колко плащаш за шеърд предполагам ако си на голям план с новите цени на впсите може да налазиш някой малък впс с менидж услуга... стига да не те притеснява да хостваш в чужбина при голям доставчик или в българия при някой от по новите...
 

Горе