Сайт от типа "Уча.се"

От: Сайт от типа "Уча.се"

Искаш SMS плащане за тема, така ли е?
Виж тука

Разгледах ги, интересно ми е това ли е всичко, което ми трябва? В смисъл, те ли си имат кода, който аз поставям, или трябва да си го напиша сам?
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Хайде направи първо сайта, тествай го че работи, добавяй материали, пък чак тогава мисли как да изкарваш стотинки. С тоя твоя подход до никъде няма да стигнеш. След месец пак ще пуснеш тема с великата идея.
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Хайде направи първо сайта, тествай го че работи, добавяй материали, пък чак тогава мисли как да изкарваш стотинки. С тоя твоя подход до никъде няма да стигнеш. След месец пак ще пуснеш тема с великата идея.

Нещо лошо да има?
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Браво! Поздравления за избраната тема! Сайтът ще бъде посещаван, сигурна съм!

Мисля, че е най-добре в началото да се проучат всички подобни сайтове. И да се предложи нещо ново, оригинално.

Успех!
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Здравейте!
... В него смятам да реша всички домашни от всички учебници по БЕ, да правя детайлни уроци за всяка тема, да пиша подробни укацания за това как се прави преразказ, теза и т.н. Ще се обръща доста внимание на литературата - всяко едно произведение ще бъде анализирано чрез:
- Изваждане и подробно обясняване на всеки един художествен похват от произведението ( метафора, синекдоха, анафора и т.н.)
- Изясняване на посланието на произведението + примерни тези, които могат да се паднат на матурата
- Трансформиращ преразказ на произведението от името на главния герой ( това ще бъде от голяма помощ за матурата )
....

Като за начало може би е добре да помислиш как да привлечеш качествени учители, които да работят в сайта ти и най - вече С КАКВО да ги привлечеш, за да го правят? Още повече, ако смяташ да реализираш идеята за това с домашните...
Не се сърди, но ако не си литератор, действащ учител или поне не си наясно с цялата бъркотия в родното образование и прочие подробности, едва ли ще успееш да създадеш качествен продукт, откъм съдържание имам предвид. Така, че помисли първо как да привлечеш наистина качествени хора да работят за теб
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Оххх боже, като гледам как хората правят безумни нещата защото не са в час и направо жал ми става. Сутрин с кафето добре ми идва този форум, ама много добре!

Огрооооооооомните сайтове за ученици не са уча.се или квато простотия беше! Те са си от оно време дет се вика. Лично аз съм правил сайтове на няколко преподавателки с дооооооооооооота материали вътре. Жените са ги писали през цялата си кариера. Говорим за сайт за литература на времето се пишеха съчинение разсъздения та говоря за сайт с над 10 000 такива съчинения и всичките с доказана 6-ца.

На какво се дължи успеха на тази недодялка уча.се. Успеха се дължи на програмта чрез която са субсидирани. Имат огоромни средства за реклама които след няколко месеца ще спрат и тогава сайта ще пропадне за година две ще видя домейна в популярните групи за продажба на неразумна цена след още годинка две ще го видя на нормална цена и пак няма да го купя!

Какво става със сайтове като pomagalo.com и другите от рода си? Те са наистина големи сайтове, които ще свършат доста полезна работа на доста ученици и студенти и ще продължат да съществуват и печелят.

И не на последно място! Поздрави на хората направили сайта уча.се(или квот е там). Не знам дали са направили сайта с удеята да получат финансиране по програмата за която говоря или си е съществувал и преди това, но щом са достатъчно хитри да си лансират проекта по този начин са достойни за уважение от мен и затова ги поздравявам. Това не отменя думите ми казани по - горе.

Предприемачеството не е да правиш това което са направили другите с някакъв резултат. А да направиш нещо ново със свой собствен резултат! Докато копирате идейте на хората нищо няма да направите.
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Като за начало може би е добре да помислиш как да привлечеш качествени учители, които да работят в сайта ти и най - вече С КАКВО да ги привлечеш, за да го правят? Още повече, ако смяташ да реализираш идеята за това с домашните...
Не се сърди, но ако не си литератор, действащ учител или поне не си наясно с цялата бъркотия в родното образование и прочие подробности, едва ли ще успееш да създадеш качествен продукт, откъм съдържание имам предвид. Така, че помисли първо как да привлечеш наистина качествени хора да работят за теб

Не съм действащ учител, не съм част от образователната система. Всеки случай, въпреки че не съм педагог, мога да преподавам по литература без проблеми.
А иначе, който иска да помага и да се включи нещо, може да пише на скайп ivajlo.angelov74
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Той Ивайло не разбира темата, иска да я направи само защото видял, че се изкарват много пари:

Освен това всички фирми за курсове и уроци перат ужасяващо много пари покрай тази матура. Точно за това и аз искам да направя нещо подобно.

А това е тъпо основание да правиш нещо. Вземи направи нещо, от което разбираш! Провалът на проекта е сигурен!

Иначе Ивайло няма правилна оценка за себе си и заблуждава другите, както и в предното мнение, дето бил можел да преподава по литература. Сигурно това е най-новия виц. Как може провален копирайтър, човек, който няма правилна оценка за нещата, човек, който не може да пише грамотно, да преподава литература?

Всеки случай, въпреки че не съм педагог, мога да преподавам по литература без проблеми.

Ивайло - за сега само те подиграваме тук, но ако продължаваш така, някой ден ще си изпросиш боя ако продължаваш така да лъжеш.
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Той Ивайло не разбира темата, иска да я направи само защото видял, че се изкарват много пари:



А това е тъпо основание да правиш нещо. Вземи направи нещо, от което разбираш! Провалът на проекта е сигурен!

Иначе Ивайло няма правилна оценка за себе си и заблуждава другите, както и в предното мнение, дето бил можел да преподава по литература. Сигурно това е най-новия виц. Как може провален копирайтър, човек, който няма правилна оценка за нещата, човек, който не може да пише грамотно, да преподава литература?



Ивайло - за сега само те подиграваме тук, но ако продължаваш така, някой ден ще си изпросиш боя ако продължаваш така да лъжеш.

Тцтцтцтц... човека и дипломите ми гледал и видял дали лъжа или не... много ми е странно как някое хейтърче, чудещо се какво да прави по цял ден, ще ми прави психоанализ или пък ще ми обяснява от какво разбирам и от какво - не. Интересно ми е защо нямаш нито едно доказателство към всичките си безумни твърдения? Обясняваш, че нямам знания да преподавам - докажи го, хайде! Или пак ще се измъкнеш глупаво от ситуацията, като си мислиш, че някой освен останалите тролове във форума ти вярва? Хейтвай, ъпвай ми темите, само не ми обяснявай кой с какво образование е, защото не съм сигурен дори дали ти имаш такова.
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Нищо няма да доказвам, нямам такива намерения, хората не са слепи и сами виждат това, което правиш.
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Нищо няма да доказвам, нямам такива намерения, хората не са слепи и сами виждат това, което правиш.

Виж как сме на едно мнение...остави хората да преценят, недей да им казваш как да мислят и да ги съветваш постоянно.
 
От: Сайт от типа "Уча.се"

Виж как сме на едно мнение...остави хората да преценят, недей да им казваш как да мислят и да ги съветваш постоянно.

Точно така, хората сами могат да видят колко си неграмотен а тръгнал да преподава уроци по литература! :lol:
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Пред "а" се поставя запетая. Ето, този сайт и на теб ще послужи.

Я па как ги знаеш нещата!:-o
А колко пъти трябваше да ти набивам в главицата, че преди запетая не се оставя интервал? Да споменавам ли теШката ти драма и пълното непознаване на членуването? Имаш и много други елементарни правописни грешки, дори в тази тема, така че - да, хората имат основание да се съмняват в твоите граматически познания, Ивайло.

Разбира се, възможно е да имаш диплома за педагог - то кой ли не си е купил някаква диплома в тая държава. Това, което ме тормози, обаче е въпросът: Последно, сърдечен хирург ли си или педагог, Остапе?
 
Последно редактирано:
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Пред "а" се поставя запетая. Ето, този сайт и на теб ще послужи.

Този сайт няма да ми послужи с нищо, и за разлика от теб аз никъде не се изявявам като знаещ, напротив... :)
 
От: От: Сайт от типа "Уча.се"

Не съм действащ учител, не съм част от образователната система. Всеки случай, въпреки че не съм педагог, мога да преподавам по литература без проблеми.
А иначе, който иска да помага и да се включи нещо, може да пише на скайп ivajlo.angelov74

Мда, оттеглям си съветите. Няма смисъл... :)
За пореден път установих, съвети се дават на човек, който би ги разбрал или поне направил опит да ги чуе.
Приятелю, ако по - малко говориш и се "биеш в гърдите", а повече действаt, предполагам ще имаш успех. В противен случай си остава едната излагация, предполагам, сещаш се за кого :)
Приеми това като съвет от човек, който от десетина години поне се занимава с консултиране в подобни сайтове и не само. Опс, забравих, че обещах да не давам съвети :)
И все пак успех от мен :)
 

Горе