Сайт пада с 2-3 позиции изведнъж по различни кл.думи

bormanbg

Active Member
Здравейте,

Имам един въпрос, ако някой може да изкаже мнение, ще съм благодарен! :)

Сайт, който е на първо място по няколко трудни ключови думи за БГ, изведнъж едновременно падна с 2-3 позиции надолу по всички думи. И думи, по които се е борил и е бил на 6-7 място - отново с 2-3 позиции надолу...
Не е от това, че конкуренцията го е изпреварила (класациите на сайтовете за различните думи са различни), просто падна изведнъж...някой може ли да сподели дали го е "яла" същата... :)
 
От: Сайт пада с 2-3 позиции изведнъж по различни кл.думи

С по 2-3 позиции, изобщо не е "изведнъж". Можеш да си напълно спокоен - това са нормални танци. Притеснения би трябвало да имаш, когато танца заподскача с по 5 и на горе
 
От: Сайт пада с 2-3 позиции изведнъж по различни кл.думи

С по 2-3 позиции, изобщо не е "изведнъж". Можеш да си напълно спокоен - това са нормални танци. Притеснения би трябвало да имаш, когато танца заподскача с по 5 и на горе

имах предвид, че както днес сутринта си беше ок, на 1-ва позиция по 3 ключови думи (на първа позиция по тях е от 4-5 месеца без да е мърдал), вече по обяд е на 3-та позиция по 2-те думи и на 4-та по едната дума...
 
Ако си правил нещо по сайта може да е -3 наказание рядко се случва ама точно това са му симптомите (например като си наболдваш малко повече киурди) махаш каквото си правил и го връща

другата опция е да си загубил някой силен линк...
 
От: Re: Сайт пада с 2-3 позиции изведнъж по различни кл.думи

Ако си правил нещо по сайта може да е -3 наказание рядко се случва ама точно това са му симптомите (например като си наболдваш малко повече киурди) махаш каквото си правил и го връща

другата опция е да си загубил някой силен линк...

Не, дори и нямам болдната дума из статиите в сайта, т.е. имам няколко болднати на страниците, но те дори въобще нямат нищо общо с кл.думи...освен някой силен линк да съм загубил, ама пък чак да е толкова силен бил, че да ме държи по 4 трудни думи на първо място (по-точно по 3 думи съм -2 и по 1 дума -3) ... :(

Някой знае ли как мога да разбера дали имам наказание някакво? Или инструмент, с който мога да видя примерно какво е било вчера като беклинкове и какво е днес (по тежест)...
 
От: Re: Сайт пада с 2-3 позиции изведнъж по различни кл.думи

Или инструмент, с който мога да видя примерно какво е било вчера като беклинкове и какво е днес (по тежест)...

ahrefs.com
 
От: От: Re: Сайт пада с 2-3 позиции изведнъж по различни кл.думи



Мерси :)

Снощи разглеждах...доста линкове са изгорели.

Да попитам, ако примерно имам сайт на друг хостинг и този сайт има линк към друг мой сайт на друг хостинг, но и двата сайта са удостоверени в г.админ., както и г.аналистик, та има ли въобще смисъл от този линк? (че май доста такива са ми изгорели, то аз си знаех че не трябва май да удостоверявам всичко, ама....така или иначе я адсенс, я аналитик...все нещо ще има с което да се свържат...)
 
От: От: Re: Сайт пада с 2-3 позиции изведнъж по различни кл.думи

Да попитам, ако примерно имам сайт на друг хостинг и този сайт има линк към друг мой сайт на друг хостинг, но и двата сайта са удостоверени в г.админ., както и г.аналистик, та има ли въобще смисъл от този линк? (че май доста такива са ми изгорели, то аз си знаех че не трябва май да удостоверявам всичко, ама....така или иначе я адсенс, я аналитик...все нещо ще има с което да се свържат...)

Няма такива "филми". Не само, че няма да пострадаш от това, но и напротив - може само да спечелиш!
 
От: От: Re: Сайт пада с 2-3 позиции изведнъж по различни кл.думи

Няма такива "филми". Не само, че няма да пострадаш от това, но и напротив - може само да спечелиш!

В смисъл, че само мога да спечеля от линк от удостоверени сайтове ли? Т.е. ако и двата са удостоверени и имам линк от единия към другия (без обратно), то е добре?
 
От: Сайт пада с 2-3 позиции изведнъж по различни кл.думи

А защо да не е добре?
 
От: Сайт пада с 2-3 позиции изведнъж по различни кл.думи

А защо да не е добре?


Нееее, аз не съм казал че не е добре (не е риторичен въпроса ми горе), просто наистина питам дали е добре :)
 
От: Сайт пада с 2-3 позиции изведнъж по различни кл.думи

Наистина казвам - не пречи.
 

Горе