Сайт с домейн .org монетизиране

Jhin

Member
Добър вечер,
От няколко месеца имам един .org домейн и сега чак ми остава време да пусна сайт :D . Въпросът ми е мога ли да монетизирам сайт с такъв домейн? Питам защото все пак .org е non commercial. Потърсих в интернет и видях мнения в двете посоки...
Благодаря предварително!
 
Можеш да монетизираш всеки сайт, зависи как го направиш и каква аудитория таргетираш. Може ли да кажеш каква ще е тематиката на сайта, мога да ти помогна със съвети за монетизацията му.

Поздрави!
 
Здравей,
Тематиката е компютърни игри и електронни спортове. Насочих се към Adnow, но те ми казаха, че има тестов период от 7 дни. През тези 7 дни плащат само за клик и след това ИМА шанс да започнат да ми плащат за 1000 импресии.
Поздрави!
 
За да можеш да монетизираш в такава ниша, трябва да имаш голям трафик или търговски отдел...не знам колко е мащабен сайта, но мога да ти дам няколко идеи. Не бих ползвал някакви такива рекламни мрежи, единствено за импресии е оферта, но както и ти каза, явно ще е трудно одобряването. Използвай блог с полезни статии в нишата, може евентуално да се правят интервюта с известни личности (платени), банер реклама, партньорски линкове (внимавай там, трябва да са авторитетни, силни и тематични), брандиране на страница.
 
Аз мислих да добавям ревюта на игри, томболи и други подобни. За напред мога да го направя на 2 езика. Това мисля, че ще предизвика интирес и ще има посещения, но колко и дали ще са достатъчни не мога да кажа.
А ориентировъчно число с посещения за ден, за да добия реална представа за това колко трафик трябва да има за ден.
Благодаря за съветите!
 
Домейна не е от значение, важното е посещения да имаш много!

Количеството посещения също не е важно. Важно е качеството.
 
Количеството посещения също не е важно. Важно е качеството.

Ако имаш 0 посещения как да монетизираш? Иначе зависи, ако продаваш някакъв продукт, може и с 20 посещения да направиш 10 продажби. Аз казвам обичайното монетизиране с адсенс и рекламни мрежи, че трябва повечко посещения.
 
Ако имаш 0 посещения как да монетизираш?

Абе пич, я се вземи в ръце... или може би търсиш да се заяждаш, че съм бил казал, че сайт с 0 посещения може да се монетаризира?
 
Абе пич, я се вземи в ръце... или може би търсиш да се заяждаш, че съм бил казал, че сайт с 0 посещения може да се монетаризира?

Всъщност може, ако имаш добри търговци :)
 
Всъщност може, ако имаш добри търговци :)

Прав си, може, но в случая говорим за друго нещо. Не е важно количеството трафик, а качеството на трафика и как ще успееш да го монетаризираш.
 
Ако си човек на принципите, бих ти казал да си отвориш страница/отдел, където да приемаш дарявания. Веднага ще ти дам пример с Tor Project, Fight For Future, The Internet Defence League. Но пък те си имат някаква кауза, може би ще е добре и ти да направиш нещо подобно. Ако не ти дреме пък направи някакъв елементарен чалгарски блог и му сложи адсенс или подобни, знам ли. Трябва да имаш идея, първото, което е. Второ план за действие. Ако действаш насляпо, ще загубиш много време, а може би и финанси. Ще те посъветвам само да обмислиш действията си много добре, от всяка гледна точка. Ще добавя и още нещо... ако вярваш, че може, значи може. Това го знам от личния си житейски опит! Вярвай в себе си!
 
Ако си човек на принципите, бих ти казал да си отвориш страница/отдел, където да приемаш дарявания. Веднага ще ти дам пример с Tor Project, Fight For Future, The Internet Defence League. Но пък те си имат някаква кауза, може би ще е добре и ти да направиш нещо подобно. Ако не ти дреме пък направи някакъв елементарен чалгарски блог и му сложи адсенс или подобни, знам ли. Трябва да имаш идея, първото, което е. Второ план за действие. Ако действаш насляпо, ще загубиш много време, а може би и финанси. Ще те посъветвам само да обмислиш действията си много добре, от всяка гледна точка. Ще добавя и още нещо... ако вярваш, че може, значи може. Това го знам от личния си житейски опит! Вярвай в себе си!
Здравей,
Благодаря, че се включи в темата. Сайтът е за ревюта на игри, електронни спортове и giveaway (томболи с което целя да привлека хората да посещават сайта). Реших се да не слагам реклами в частта за ревюта на игри, защото ще стане много претрупано и е вероятно хората да не посетят повече сайта. Затова реших да сложа само на определени страници реклами в даден момент, но не и в началото. Тези страници ще са giveaway и още няколко, които ще добавя в последствие. Рекламите ще бъдат добавени когато сайтът има добър трафик.

Даренията нямат смисъл за този тип сайт, поради причината, че няма смислена кауза. Тор и другите подобни проекти имат смисъл за дарения, но не и моят сайт.
 

Горе