Самоиздаване на детска книга

mitevdimitar

New Member
Здравейте,

Решили сме да издадем детска книжка с приказки писани от нашата дъщеря. Ще се самоиздаваме, а книгата ще разпространяваме сами онлайн. Интересува ме, необходимо ли е отварянето на фирма за целта, за да се отчитат продажбите, печалбата и тн? При директни продажби на книгата, например по време на нейната презентация, необходимо ли е да имаме касов апарат и да издаваме касови бележки за всяка продажба или е възможен друг начин за отчитане на продажбите? Сайтът на който ще я продаваме в категория електронен магазин ли ще попада? Има ли фирми посредници, които да се занимават с документалната част срещу определена част от печалбата, за да не се налага поне първоначално да се регистрира фирма? Благодаря ви предварително за споделения опит.
 
Има такива фирми, казват се издателства!

Здравейте,

Решили сме да издадем детска книжка с приказки писани от нашата дъщеря. Ще се самоиздаваме, а книгата ще разпространяваме сами онлайн. Интересува ме, необходимо ли е отварянето на фирма за целта, за да се отчитат продажбите, печалбата и тн? При директни продажби на книгата, например по време на нейната презентация, необходимо ли е да имаме касов апарат и да издаваме касови бележки за всяка продажба или е възможен друг начин за отчитане на продажбите? Сайтът на който ще я продаваме в категория електронен магазин ли ще попада? Има ли фирми посредници, които да се занимават с документалната част срещу определена част от печалбата, за да не се налага поне първоначално да се регистрира фирма? Благодаря ви предварително за споделения опит.
 
Има такива фирми, казват се издателства!

Както пише в заглавието, става въпрос за самоиздаване, така че нямаше нужда от сарказма ти. Благодаря за идеята все пак.
 
Нещо сериозно сте се объркали, вземете почетете малко информация и както каза колегата се обърнете към някое издателство.
 
Нещо сериозно сте се объркали, вземете почетете малко информация и както каза колегата се обърнете към някое издателство.

Прочетохме доста инфо, много успешни книги са издадени без участието на издателство, хора от средите също ни го препоръчаха. По официална статистика над 90% от новите български автори се самоиздават, някои успшно, друго не толкова, но повечето започват по този начин, издателствата рядко издават неизвестни автори.
 
Последно редактирано:
Здравейте, не знам какво инфо сте прочели и колко е било е то като обем, но определено не сте реалисти и сте сложили розови очила!

Кой ще си купи детски приказки на сляпо от неизвестен автор? Не се обиждайте, ама нещата са ви тъмна Индия, направете си един блог като нормалните хора и пускайте приказки там, не всичките разбира се, но поне хората да видят за какво идва реч. Докато блога ви стане популярен, няма да имате и 1 продадена книга, евентуално след като сте придобили някаква популярност и авторитет и хората са ви харесали (ако всичко това се случи), чак тогава може да пускате каквото и да е за продажба. Отделно, след като не искате да работите с издателства, ще се отчитате Вие лично на държавата, в противен случай минавате в сивия сектор.

Само не знам, защо не попитахте като нормален човек за съвременен метод, ами казвате на колегите на кой, къде му е мястото, това е грешна стратегия, ако искате да получавате качествени мнения. Например ето ви добра стратегия, правите си блог, пишете приказките там, рекламирате се, създавате си профил в Patreon и който реши ще ви дарява пари за труда на писател, т.е за труда на дъщеря ви. Правите си нива в Патреон и например, който дари 20 лева, ще получи и безплатно копие на книгата на хартиен носител с допълнителни приказки, автограф и пожелания, така ще избегнете цялата тъпотия, която сте намислили. В противен случай от сега ви предричам, че сте обречени на провал, особено с последните промени за ел.магазини, какъвто и вие ще направите с пускането на продажби от сайта ви.

Сериозно обмислете предложението ми, доста хора занимаващи се с различни неща, било то писатели, блогъри, влогъри, журналисти правят именно така и продължават да го правят, което означава, че имат успех с подобна стратегия.

Поздрави! :)
 
Здравейте,

Решили сме да издадем детска книжка с приказки писани от нашата дъщеря. Ще се самоиздаваме, а книгата ще разпространяваме сами онлайн. Интересува ме, необходимо ли е отварянето на фирма за целта, за да се отчитат продажбите, печалбата и тн? При директни продажби на книгата, например по време на нейната презентация, необходимо ли е да имаме касов апарат и да издаваме касови бележки за всяка продажба или е възможен друг начин за отчитане на продажбите? Сайтът на който ще я продаваме в категория електронен магазин ли ще попада? Има ли фирми посредници, които да се занимават с документалната част срещу определена част от печалбата, за да не се налага поне първоначално да се регистрира фирма? Благодаря ви предварително за споделения опит.

Когато извършваш продажби ти е необходима фирма.

Когато взимаш пари кеш задължително издаваш касова бележка (дори когато плащането е с карта се изисква касова бележка, въпреки че кинтите отиват в банковата сметка).

Фирма посредник ти е издателството, както по-горе ти казаха. Винаги може да се разбереш и с някой друг да минава през него, но сещаш се... трябва да сте близки, че и двете страни така могат да изгорят.

Правиш едно ЕООД с 2лв капитал, има хора регистрират фирми за по 150-200лв такса. Един счетоводител за малка сума на месец и това е. Е, разбира се страшното са данъците, но от тях никой не е избягал.
 
Здравейте, не знам какво инфо сте прочели и колко е било е то като обем, но определено не сте реалисти и сте сложили розови очила!

Кой ще си купи детски приказки на сляпо от неизвестен автор? Не се обиждайте, ама нещата са ви тъмна Индия, направете си един блог като нормалните хора и пускайте приказки там, не всичките разбира се, но поне хората да видят за какво идва реч. Докато блога ви стане популярен, няма да имате и 1 продадена книга, евентуално след като сте придобили някаква популярност и авторитет и хората са ви харесали (ако всичко това се случи), чак тогава може да пускате каквото и да е за продажба. Отделно, след като не искате да работите с издателства, ще се отчитате Вие лично на държавата, в противен случай минавате в сивия сектор.

Само не знам, защо не попитахте като нормален човек за съвременен метод, ами казвате на колегите на кой, къде му е мястото, това е грешна стратегия, ако искате да получавате качествени мнения. Например ето ви добра стратегия, правите си блог, пишете приказките там, рекламирате се, създавате си профил в Patreon и който реши ще ви дарява пари за труда на писател, т.е за труда на дъщеря ви. Правите си нива в Патреон и например, който дари 20 лева, ще получи и безплатно копие на книгата на хартиен носител с допълнителни приказки, автограф и пожелания, така ще избегнете цялата тъпотия, която сте намислили. В противен случай от сега ви предричам, че сте обречени на провал, особено с последните промени за ел.магазини, какъвто и вие ще направите с пускането на продажби от сайта ви.

Сериозно обмислете предложението ми, доста хора занимаващи се с различни неща, било то писатели, блогъри, влогъри, журналисти правят именно така и продължават да го правят, което означава, че имат успех с подобна стратегия.

Поздрави! :)
Ти виж хората вече мислят за презентации, сигурно в някой МОЛ ще ударят тъпана ... , но нека пробват хората, нека се "самоиздават"! И хем прочели всичко, хем очаквали някакво допълнително инфо от форума, интересни хора, поне публикувайте една приказка да направим рецензия
 
Здравейте, не знам какво инфо сте прочели и колко е било е то като обем, но определено не сте реалисти и сте сложили розови очила!

Кой ще си купи детски приказки на сляпо от неизвестен автор? Не се обиждайте, ама нещата са ви тъмна Индия, направете си един блог като нормалните хора и пускайте приказки там, не всичките разбира се, но поне хората да видят за какво идва реч. Докато блога ви стане популярен, няма да имате и 1 продадена книга, евентуално след като сте придобили някаква популярност и авторитет и хората са ви харесали (ако всичко това се случи), чак тогава може да пускате каквото и да е за продажба. Отделно, след като не искате да работите с издателства, ще се отчитате Вие лично на държавата, в противен случай минавате в сивия сектор.

Само не знам, защо не попитахте като нормален човек за съвременен метод, ами казвате на колегите на кой, къде му е мястото, това е грешна стратегия, ако искате да получавате качествени мнения. Например ето ви добра стратегия, правите си блог, пишете приказките там, рекламирате се, създавате си профил в Patreon и който реши ще ви дарява пари за труда на писател, т.е за труда на дъщеря ви. Правите си нива в Патреон и например, който дари 20 лева, ще получи и безплатно копие на книгата на хартиен носител с допълнителни приказки, автограф и пожелания, така ще избегнете цялата тъпотия, която сте намислили. В противен случай от сега ви предричам, че сте обречени на провал, особено с последните промени за ел.магазини, какъвто и вие ще направите с пускането на продажби от сайта ви.

Сериозно обмислете предложението ми, доста хора занимаващи се с различни неща, било то писатели, блогъри, влогъри, журналисти правят именно така и продължават да го правят, което означава, че имат успех с подобна стратегия.

Поздрави! :)
Господин ферман - много пиша нищо не казвам...
Кой ще си купи детски приказки на сляпо от неизвестен автор?
тук още си личи че си лаладжия - пишеш по теми без грам бекграунд. Количеството не заменя качеството.
 
Изобщо не става въпрос за сарказъм, ама грам. Търсите фирми, които се занимават с това, отговарям ви. С продажби, разпространение и всичко свързано с това се занимават издателствата. Свържете се с някое издателство или с всичките, ако някой види потенциал в книжката ще ви предложи условия при които ще свърши всичко, което искате в първия пости, плюс още 1000 неща, за които не знаете. Това със самоиздаването е пълна простотия и вие не можете да го направите.

Ако толкова искате книжка, отивате в близката печатница и ги питате колко ще ви струва отпечатването на книжка от 200 страници, примерно, с какви корици и тн. Те ще ви кажат какви са изискванията към файловете и изобщо техническата част на нещата. Хващате си един дизайнер да ви оформи графичната част и я пускате за печат, като си плащате всичко. Като е готово всички я пускате за продажба, без фирма и тн. Просто да видите дали си струва регистрацията на дружество и дали чисто финансово ще излязат нещата. Ако сметнете, че си струва, намирате счетоводител, той ще ви обясни какво следва. Ако не, раздавате отпечатаните книжки на приятели, оставате си няколко за спомен и това е. Може би 1000-2000 лв. ще ви стигнат за отпечатването на 100 бройки на малка книжка от стотина страници. Което, всъщност значи, че книжката ще ви излезе към 20 лв. бройката, трябва да я продавате поне за 30 лв. :) Което ми припомни, че наскоро си купих книжката на Мъск за 30-40 лв. Близо 400 гланцирани страници :) Изводите са за вас :)

Цифрите са съвсем ориентировъчни и зависят от много неща...


Както пише в заглавието, става въпрос за самоиздаване, така че нямаше нужда от сарказма ти. Благодаря за идеята все пак.
 
Здравейте,

Решили сме да издадем детска книжка с приказки писани от нашата дъщеря. Ще се самоиздаваме, а книгата ще разпространяваме сами онлайн. Интересува ме, необходимо ли е отварянето на фирма за целта, за да се отчитат продажбите, печалбата и тн? При директни продажби на книгата, например по време на нейната презентация, необходимо ли е да имаме касов апарат и да издаваме касови бележки за всяка продажба или е възможен друг начин за отчитане на продажбите? Сайтът на който ще я продаваме в категория електронен магазин ли ще попада? Има ли фирми посредници, които да се занимават с документалната част срещу определена част от печалбата, за да не се налага поне първоначално да се регистрира фирма? Благодаря ви предварително за споделения опит.
Пишете ми за популяризиране :)
 
Господин ферман - много пиша нищо не казвам...

тук още си личи че си лаладжия - пишеш по теми без грам бекграунд. Количеството не заменя качеството.

Жалка душица си ти, много жалка. Не знам какво ми личи, ама на теб ти личат комплексите, дори не знам какво правиш във форума, освен да спамиш дивашки и да се мислиш за готин, защото изобщо не си готин, както казах си просто жалък. :)
 
Жалка душица си ти, много жалка. Не знам какво ми личи, ама на теб ти личат комплексите, дори не знам какво правиш във форума, освен да спамиш дивашки и да се мислиш за готин, защото изобщо не си готин, както казах си просто жалък. :)
Тука съм да приземявам такива като теб, дето много приказват а нищо не казват.
 
Въпроса един, а отговорите кой ще си купи.

@Fozzy ви го е казал много точно.

Ако продавате директно на крайни потребители било то чрез презентации, премиери, молове, пазари или там където трябва да издавате касова бележка!

Ако продаватае с наложен платеж чрез куриерски фирми то може да не издавате касов бон. Разбира се проверете си куриера, че Куриерче Ел Диабло може и да не става, защото ... направете консултация със счетоводител да ви поясни по подробно :).
 
Тука съм да приземявам такива като теб, дето много приказват а нищо не казват.

Точно пък ти ли взе за инстанция във форума? Може да си приземиш комплексите, че само доказваш с всяко твое мнение колко си жалък всъщност.
Повече няма да спамя на човека в темата, защото е безсмислено да спориш с индивид, който няма акъл за 2 стотинки в главата. :)
 
Точно пък ти ли взе за инстанция във форума? Може да си приземиш комплексите, че само доказваш с всяко твое мнение колко си жалък всъщност.
Повече няма да спамя на човека в темата, защото е безсмислено да спориш с индивид, който няма акъл за 2 стотинки в главата. :)
Чак смешно става като ти гледа човек напъните, за 9 години в тоя форум още нямаш един пост като хората тръгнал да ме анализира :D
 

Горе