Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

nortrant

Well-Known Member
Провокиран съм от @mantaman който пуска теми които нямат капацитет да се превърнат в голяма дискусия.
Той много добре знае това, но другата цел е изпълнена - разводняване на раздела. Тъпи теми с по 2-10 коментара..вместо да пусне една тема за "глупостите на ГЕРБ" и там да си пишат.

Защо пускам тази тема? :)

за да ВИ информирам, ЧЕ ПОДКРЕПЯТЕ ТУРЦИЯ за членство в ЕС


Вигенин: Подкрепяме Турция за членство в ЕС
http://www.vesti.bg/bulgaria/vigenin-podkrepiame-turciia-za-chlenstvo-v-es-5996962

Тая в качеството си на каква говори от името на един цял народ?
нито имат мнозинство, нито доверието!

или иначе казано: в момента циганите определиха позицията на един цял народ

Поздравления 8)
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Точно пък ти нищо не можеш да кажеш. Както Плевнелиев подкрепя Турция, така и Герб и БСП и всички партии го правят за съжаление. Хубавото е, че съм чувал, че в Турция не искат много много да влизат в ЕС, пък и има държави, които няма да го допуснат като Германия например. Точно това, което ти си пуснал е тъпа тема.
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Първи по въпроса, в началото на 2010 г., се произнася министърът без портфейл Божидар Димитров, който намеква, че България може да наложи вето на европейското членство на Анкара ако тя не изплати на София компенсация за имотите на бежанците от Източна и Беломорска Тракия, предвидени в подписания през 1925 г. Ангорски договор. Министър Димитров визира и конкретна сума, възлизаща на 20 млрд. долара. Мнението му е подкрепено и от пресслужбата на министерството на външните работи, според което това е и официалната позиция на страната. Последвалата реакция от страна на Турция е, че трябва да се избягват подобни мнения, тъй като по този начин се застрашават приятелските отношения между двете страни. На следващия ден българският министър-председател отправя остра критиката към Божидар Димитров, а от министерството на външните работи опровергават първоначалното си становище. В резултат на този гаф Васил Нинов от пресслужбата на министерството е уволнен, а министър Димитров получава последно предупреждение.


На своя колега Егемен Багъш българският външен министър Николай Младенов твърдо заявява: „даваме пълната си подкрепа на Турция за присъединяването й към ЕС, защото за нас е от изключително значение всички наши съседи да извървят пътя към европейското семейство”. В изявлението си министър Младенов посочва още, че „България и Турция споделят не само общо историческо и културно наследство, но и нещо още по-важно – общо бъдеще в Европа, сега, когато Турция е на път да се присъедини към ЕС.



Божидар Димитров беше пич, но Бойко не търпи такива като него.


Как ще коментираш това?????
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Борисов подкрепи Турция за членство в ЕС
България, като добър съсед, подкрепя европейската перспектива на Турция, съобщи премиерът Бойко Борисов след среща с турския си колега Реджеп Тайип Ердоган.
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Как ще коментираш това?????

БСП управлява БЕЗ мнозинство и БЕЗ ПОДКРЕПА - Така ще коментирам :shock:

Иначе ми е ясно, че всички ще подкрепят Турция и тя ще влезе в ЕС - 100% сиг
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Ама ти така тенденциозно и ИНФОРМАТИВНО си пуснал тази тема, като че ли до вчера официално страната не го е подкрепяла, пък видиш ли - дошъл Вигенин и вече от днес подкрепяме....



Тая тема си е чист опит за манипулация и спекулации със стари становища.
 
Последно редактирано:
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Aко по времето на ГЕРБ имаше някаква възможност за диалог - то сега няма абсолютно никаква!
По времето на ГЕРБ започнаха протестите - по различни теми, тогава хората разбраха, че това е начина по който може да накарат управляващите да ги чуят и да кажат НЕЩО. Скоро след началото на всеки протест имаше отговор.

А сега какво - близо 200 дни - нищо.
Признавам, в началото опитаха да намалят напрежението - но не стана...и решиха да оставят нещата така, току виж станало по-лошо :shock:
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Точно от това трябва да ви стане ясно, ЧЕ НЯМА РАЗЛИКА МЕЖДУ ПАРТИИТЕ - те водят една и съща политика, с някакви незначителни нюанси! За това - шнур за всички!
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Винаги са ми много смешни сравненията ГЕРБ-БСП(ДПС).
ГЕРБ е партия с около 6 (шест) годишна история.
БСП, с етническото крило ДПС, претендира за столетница. Но нека да е с 23 годишна история.
Нямам претенции ГЕРБ да е хубава, или полезна партия.
Но БСП(ДПС) са вече излезли от младенческата възраст. И са доказано деструктивна и вредна за България партия! Главния принос България днес да е на това дередже е на БСП(ДПС).

Бесепарите да си агитират колкото искат, но от фактите не може да се избяга.

А факт е в момента, че правителството витае в безтегловност. Нито е правителство на болшинството, нито е правителство на малцинството.
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Точно от това трябва да ви стане ясно, ЧЕ НЯМА РАЗЛИКА МЕЖДУ ПАРТИИТЕ - те водят една и съща политика, с някакви незначителни нюанси! За това - шнур за всички!

И аз това си мисля...след като всички са едни и същи - какво правим?
ако ще се отказваме от тези които подкрепяме (ние всъщност подкрепяме едни и същи - но с различни имена)

единия е хванал бедните и възрастните, другия използва по-родолюбивите българи, третия хванал десните, четвърти - турците, петия - циганите...?
след като свърши цирка, отиват да ядат кюфтаци заедно :evil:


ако ще променяме нещо трябва всеки да се откаже от досегашните
т.е. аз няма да гласувам за ГЕРБ никога повече (и на последните не съм за тях), нека и някой друг който подкрепя БСП да каже, че повече няма да гласува за тях :)
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Правим следното - говорим на хората в кое е проблема. Ако достатъчно много хора мислят като нас, ще започнат не да ми викат "остафка", ами ще почнат да искат системата да се промени. На мен ми е все тая кой ще е на власт, политиката която водят всички партии е една - антибългарска и в посока на джобовете на партийните функционери. Системата трябва да се реформира и промени, иначе излизане от батака няма.
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Норти ако не друго поне ми оправи настроението - Посветил си цяла тема на мене.

На сичките ли герберастчета във форума съм ви развил стокхолмски синдром - Няколко дена като не ви чеша и сами почвате де се подлагате на копралята.

Другият път като се затъжиш да ти обръщам внимание поне измисли някаква по смислена тема а не такива недоносчета като тиква за вот на недоверие.

Апа тая щуротия дето БСП управлявало без мнозинство при 120 депутата коалиция да го говори някой дето четири години е управлявал със 117 си е същата жалка история като текущата тема.
 
От: От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Норти ако не друго поне ми оправи настроението - Посветил си цяла тема на мене.

На сичките ли герберастчета във форума съм ви развил стокхолмски синдром - Няколко дена като не ви чеша и сами почвате де се подлагате на копралята.

Другият път като се затъжиш да ти обръщам внимание поне измисли някаква по смислена тема а не такива недоносчета като тиква за вот на недоверие.

Апа тая щуротия дето БСП управлявало без мнозинство при 120 депутата коалиция да го говори някой дето четири години е управлявал със 117 си е същата жалка история като текущата тема.

Криза йеееее, вънка вииеее вууук.
Манта маа пръжкиии с луук.

Те това ми хрумна, като четох горното. Без да взимам под внимание псевдо нарцисизма на mantaman.
Явна БСП(ДПС) вече стиска мангизите за качествени агитатори. Или е спряла кранчето на агента Зад Ламанча...
Напоследък нищо качествено. :(

mantaman, тия аритметики дори в някой пристанищен пъб на Албиона няма да хванат дикиш.
Да, БСП(ДПС) имат 120 депутата в това Народно събрание (Благодаря, че в прав текст признаваш, че БСП и ДПС са едно цяло.).
Да, ГЕРБ имаше 117 депутата в предишното Народно събрание. Нещо, което БСП не успява, колкото и да се напъва.
Но.
ГЕРБ имаше статут на правителство на малцинството. Докато БСП и ДПС се водят различни партии, които нямат коалиционно споразумение. Да не говорим, че кабинета на Орешарски няма и статут на правителство на малцинството. Имаме едно правителство, което няма официална юридическа подкрепа в достатъчна степен и има статут във въздуха. Което е възможно най-лошото нещо за България. Отдавна казах, че за БСП най-доброто бе да проведе нови избори. През лятото. Когато бяха в по-изгодно положение.
А идва зима. С високи сметки от "ефтин" ток...

Ти, който винаги си бил противник на мажоритарен вот, и винаги си обяснявал - как при мажоритарен вот (който въобще не е изгоден на БСП(ДПС)) няма кой да поеме политическата отговорност, обясни ми сега: Кой утре ще поеме политическа отговорност за кабинета на Орешарски? Неволен ефенди ли? Че той е Ни лук ял, ни лук мирисал!. Че той няма нищо общо с настоящето правителство. Освен едно гласуване, което никак не го обвърза политически.

След разговорите в Брюксел, Орешарски, по навик, тръгна да излиза през задния изход.
Няма друг български министър председател, за който да има такива приказки. :confused:
Тъжно...
 
От: От: От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

ГЕРБ имаше статут на правителство на малцинството. Докато БСП и ДПС се водят различни партии, които нямат коалиционно споразумение.
Това са неща, които нямат абсолютно никакво значение. Мисля че горе вече някой написа как ГЕРБ управляваха първо с гласовете на няколко други парламентарни групи без да имат никакво коалиционно споразумение с тях. Малко по-късно ГЕРБ просто си купиха няколко депутати, за да са сигурни. Няма абсолютно никакво законово или конституционно задължение да се сключват споразумения от какъвто и да е характер. Такова понятие като "правителство на малцинството" също не съществува в законите. Това са художествени интерпретации на журналистите, относно политическата реалност, за улеснение на по-простите избиратели. Правителство се съставя като се съберат достатъчно много гласове на депутати. От какви групи са, дали са се споразумели предварително и т.н. няма значение. И недей говори за неща като "юридическа подкрепа", статут на правителството и други подобни глупости, че звучиш съвсем абсурдно. Каква изобщо е целта на твоето мнение като нищо не се казва вътре, а и няма контрааргументи на това, което е в цитата?
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Има термин "политическо значение".
Политика се гради с политически аргументи. А не с литературни.
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Oт много време бе видно, че БГНЕС е политически пристрастна

Главният редактор на БГНЕС и заместникът му напуснаха медията
http://offnews.bg/index.php/259306/glavniyat-redaktor-na-bgnes-i-zamestnikat-mu-napusnaha-mediyata

Правим следното - говорим на хората в кое е проблема. Ако достатъчно много хора мислят като нас, ще започнат не да ми викат "остафка", ами ще почнат да искат системата да се промени. На мен ми е все тая кой ще е на власт, политиката която водят всички партии е една - антибългарска и в посока на джобовете на партийните функционери. Системата трябва да се реформира и промени, иначе излизане от батака няма.

Старите курви няма да променят системата каквото и да се вика...особено що се отнася за БСП - те са си запушили ушите и чакат да отмине бурята
козметични промени -може, но съобразени със собствените им потребности :)
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

@nortrant, що изобщо му обръщаш внимание на форумния платен лаяч мантата?
Явно не са му плащали хонорара тия дни да пуска нови теми в защита на партията майка. Недей, ще докара партийния бюджет до фалит само за да ти отговаря.
 
От: Само ДА ТИ КАЖА, че подкрепяШ турция за членство в ес

Вискяр да те попитам нещо друго за разнообразие - Колко години изкара като милиционер и до какъв чин стигна преди да те уволнят?
 

Горе