Само да кажа - как не се прави търговия

Hrist0

Member
Виждам във фейсбук следната платена реклама:
Ново от "Z Plast" - немски интериорни врати "Gradde" с модерен дизайн, релефно покритие и отлично качество. Допълнителна серия с покритие клас А++, подходяща за мокри помещения. Немско качество на достъпни цени. Уверете се сами - линк

Влизам, разглеждам вратите и подозрително много приличат на китайски, които масово внасят всички. Започвам да питам чичко Гугъл - кой ги произвежда тези врати - онзи мълчи. Викам си - ще питам през сайта - имат лайв чат. Ето по-долу какво сме си писали, коментарите и изводите ги оставям на вас :)

- здравейте

— zplast has joined the conversation. —

- Здравейте
С какво може да сме полезни

- разглеждам немските интериорни врати и се опитвам да намеря сайт на производителя, за да проверя малко повече за него, обаче - не мога да открия такъв
може ли да ми изпратите на коя точно фирма сте представител, за да видя интернет какви са отзивите за тези врати

- Специално за наще клиенти отзивите са добри
Ако ви ентересува нещо друго относно вратите кажете

да - кой е производителя, за да проверя нетърговско мнение за тях
имам да оборудвам цяла кооперация с врати и искам да знам какво ще слагам, понеже цените на които продаваме после не са в най-ниския клас

- Съжалявам незнам кой е производителят им

- моля? как така не знаете? нали ще трябва да ми дадете после декларация за съотвествие
заедно със сертификатите за качество

- Този сертефикат се иска от фирмата вносител и ще ви бъде представен
Вратите са произведени в Германия

-добре, можете ли да звъннете и да попитате фирмата вносител - кой е производителя
или да погледнете кашоните, които се намират в шоурума ви

- Ние нямаме кашони

- или по някакъв начин да се информирате за това, което един потенциален клиент пита
затвърждава се усещането ми, че умишлено криете тази информация, защото вратите са китайски

- Не напротив предлага ме и китайски врати
Има изложбена зала на Захарна фабрика

- и няма никакъв шанс вие като търговец да разберете, кой е производителя на стоката, която предлагате?

- Дайте един телефон за връзка и като имаме информация ще ви звънне ме

- копирах си чата с вас и ще стане чудесен пост във фейсбук, точно под рекламата ви, която видях и заради влязах да разгледам сайта ви

4:22 pm

благодаря и лек ден
 
Без да съм чел на ОП поста, търговците се раждат такива, това не се учи:)
 
CFO-то на една фирма попитал CEO-то: "Какво би станало ако обучим нашите хора и след това те си тръгнат?". На което СЕО-то отговорил: "А какво става когато не ги обучим и останат?"

Отговорът е първия пост в темата :)
 
Правописа и пунктуацията на български винаги са важни. Особено когато водиш фирмена кореспонденция или имаш чат в сайта.
 
Здравейте,Христо,

ако все още не сте намерил врати, мога да предложа наш доставчик, с когото работим на много добра цена. Вратите са най-различни.
 
Хм, това е много странна комуникация. :) Честно. От неправилното и кратко изразяване, та чак до некомпетенцията на селс-а. И не знам как не ти е позвънял веднага като е видял, че ще има възможност да се закупят от него врати за цяла кооперация. Баси, тия хора все едно не им се работи въобще. :) После било криза, нямало пари, не знам си какво. Идва клиента и единственото, което трябва да направиш е да му вземеш парите. Ако и това не могат, моя съвет е да затварят и да се преориентират към нещо друго. Явно това не им се отдава. Представям си, ако те трябва да гонят клиентите си, а не да имат такива запитвания. И да не говорим, че това е било сигурно платена реклама във Facebook - пари на вятъра, ако не можеш да си обърнеш налетите в реклама пари в продажби. :)
 
http://gradde.de/modulare-tueren/

Аз намерих ето този немски сайт и както виждам вратите са същите като в магазините им. Не разбирам как така се правят подобни спекулации. Препоръча ми ги строител, който ги има в дома си, но в един магазин служителката, след като разбра, че сме се спрели на тези врати, се изцепи, че не били немски, но нямало значение. Не знам какво да си мисля. но сайтът за мен потвърждава, че действително този производител съществува и се намира в Германия.
 
Индиректно им направихте реклама на тези врати.
Иначе не знам какви сертификати очаквате да ви дадат при полужение , че информация за такива няма и на въпросния сайт...
Сайтът е само една форма за контакт. Нищо конкретно общо взето.
 
Последно редактирано:
http://gradde.de/modulare-tueren/

Аз намерих ето този немски сайт и както виждам вратите са същите като в магазините им. Не разбирам как така се правят подобни спекулации. Препоръча ми ги строител, който ги има в дома си, но в един магазин служителката, след като разбра, че сме се спрели на тези врати, се изцепи, че не били немски, но нямало значение. Не знам какво да си мисля. но сайтът за мен потвърждава, че действително този производител съществува и се намира в Германия.

За всеки, който има акъл за 5 стотинки сайтът доказва, че някой се опитва да докаже че този производител се намира в Германия, ама по много елементарен начин.

1. Сайт на немски не означава, че описаното е произведено в Германия
2. Никакъв адрес, никакви реални контакти, само една форма за имейл.
3. Снимката с производствената база, на която е залепено логото е такъв бесен фотошоп, че е направо нереално. Тази пък с мотокарчето и вратите е взета от американски производител, в дясната колона, някъде на 10-то място: http://woodcustomdoors.net/AboutUs.htm Не, че и тоя сайт е цъфнал и вързал, ама поне контакти и име на фирмата са оставили хората :)
4. Вдигане на двегодишна тема от нов потребител, винаги малко поставя нещата под съмнение.
5. Най-забавното за най-накрая. Домейна се хоства в coolicehost.com. http://dnscheck.pingdom.com/?domain=gradde.de Тук си ги хвалим Блинки и Coolice, ама този хостинг едва ли е много популярен извън форума и всеки тук може да прецени какъв е шанса великия немски производител на врати да реши да вземе хостинг точно от тях :)

Явно и вратите са ви такъв ментак като сайта. Я кой "колега" от тук е правил това подобие на сайт, веднага да си вдигне ръката :)
 
Последно редактирано:
Като изключим неграмотността на служителя, не винаги "обслужване на клиенти" може да знае производител на даден продукт, особено ако се предлагат доста артикули. Не защитавам никого, но аз ако трябва да обзавеждам кооперация, бих си вдигнал гъза и тръгнал по борсите и големите магазини, където персоналът може да ми даде по-подробна информация за вратите.
 
Здравейте.
Попаднах на темата от гугъл, търсейки мнения. Ще пусна и отделна тема.
Фирмата е наистина долнопробна, много ниска комуникация с клиент - на ниво психически тормоз. Обиди. Лъжи.
Дори не ми се разказва. Платено е, но ще се обърнем към друга фирма, за да довърши малкото останало.
Отзиви има само тук и от фб страницата им, затова е хубаво да се знае.
Шефът им се казва Даниел Веселинов. След няколко опита успях да намеря телефона му, за да се оплача от некоректност и грубо държане от негова служителка.
Е, разбрах защо служителите се държат по този начин - тръгва от шефа им. Човекът започна директно с атака, че ги разигравам... Излъга за часове...( И то доста елегантно). Нямам думи. Лично аз после се сдържах да не се разрева.
Случката е досадна.
Не спазват часове. Когато се обадих, казаха че " Ами не сте права , разбрали сме се за СЛЕД 10:30, НЕ 10:30". Тогава ги помолих да се чуят с майсторите, за да имаме яснота кога ще дойдат, тъй като в 12 имам работна среща.
Обадиха ми се, че майсторът ще дойде в 11:20. Помолих да сменим датата, защото ще закъснея и не искам да претупваме и да се притесняваме.
Самата аз съм архитект, ландшафтен. Работя с хора.
Още при първия ми разговор със служителката видях, че увърта и изкривява уговорките, но приех, че може би аз съм прекалено стриктна. Е, оказа се, че не е така. И при втория ни разговор беше същото. Накрая тя крещя, аз затворих.
Тя звънна вече да обвинява " Защо ми затворихте!!??" Демек как смея. И ми затвори самата тя... Преди това имаше крясъци " Дръжте се порилично!" Не знам какво да кажа - обвинявали са ме във всичко, но неприлично държане е доста неприложимо. По-скоро се връзвам, но неприлично не се държа.
Накратко дамата прояви зашитна агресия на макс. Затова реших да се свържа поне с шефа на фирмата. Е, явно той ги е обучавал. Изкриви доста безцеремонно фактите, обвини ме, че "се гавря" с тях... крещя абсурдни неща... Че така нямало как да дойдат... Хитрец.
Лично аз ще пусна желба в КЗП. Имайте предвид с кого работите.
Не исках да съдя по снимката на сосбтвеника, за държането му, но... Наистина нещата са МНОГО, МНОГО неприятни. На сайта им една дама се е оплакала също от сходно, включително проблем с връщане на пари. Аз няма да си искам парите, не ми стигат нервите за това.
Очевидно за Даниел Веселинов да говориш с жена дава право да изкривяваш, нападаш, обвиняваш и СЕ НАДЯВАШ ДА ТИ СЕ РАЗМИНЕ, като я сплашиш. Гнус ме е.
 
За всеки, който има акъл за 5 стотинки сайтът доказва, че някой се опитва да докаже че този производител се намира в Германия, ама по много елементарен начин.

1. Сайт на немски не означава, че описаното е произведено в Германия
2. Никакъв адрес, никакви реални контакти, само една форма за имейл.
3. Снимката с производствената база, на която е залепено логото е такъв бесен фотошоп, че е направо нереално. Тази пък с мотокарчето и вратите е взета от американски производител, в дясната колона, някъде на 10-то място: http://woodcustomdoors.net/AboutUs.htm Не, че и тоя сайт е цъфнал и вързал, ама поне контакти и име на фирмата са оставили хората :)
4. Вдигане на двегодишна тема от нов потребител, винаги малко поставя нещата под съмнение.
5. Най-забавното за най-накрая. Домейна се хоства в coolicehost.com. http://dnscheck.pingdom.com/?domain=gradde.de Тук си ги хвалим Блинки и Coolice, ама този хостинг едва ли е много популярен извън форума и всеки тук може да прецени какъв е шанса великия немски производител на врати да реши да вземе хостинг точно от тях :)

Явно и вратите са ви такъв ментак като сайта. Я кой "колега" от тук е правил това подобие на сайт, веднага да си вдигне ръката :)

Не знам дали разбираш, но в България се прави масово така бизнес, ще ти дам прост пример, отивам в офиса на един средно голям известен магазин, техният мениджър е работил преди 2 месеца в кауфланд на касата. Тук цялата система е следната, собственика на бизнеса хваща някой за ушите от улицата на минимална заплата, прави обучение за седмица и той вече е за позицията която трябва човек, почва се едно експлоатиране и репресиране на този работник, работника/служител му е все едно и просто обслужва всичко де що има като канал, най-вероятно е някой на 19 - 20 години и работи там от 2 седмици и изпълнява качване на продукти, обработка и дори сигурно сглобява врати и също така склададжия. Този бизнесмен е някакъв дето е работил примерно преди година някъде и е решил, че ще направи бизнес и целият бизнес на този бизнесмен е такъв както е той самият.

Поздрави.
 
Ако искате врати, имам познат от Одрин който продава врати, Американски са качествени са.. излизат около 380 лв с монтажа.. тук същите врати са около 570 лв без монтаж.. питах няколко места и това са цените в България.. много голяма е разликата.. и да кажа че по големи количества предполагам ще има отстъпки.. аз сега чакам 3 врати за мойта къща..
 
Масово в този бизнес, както в дограмите, строителния, довършителния и гравитиращи е така. Работи се известно време като чирак, после се краде занаят, и след това се отделяш. Знам го от първо лице, имам роднина строителен предприемач, който не може да си задържи хората, не защото дава ниски заплати, дори напротив, а защото след време всеки си е повярвал, че може сам да прави това и ще става милионер. ;) Да, ама нещата не се случват така, защото единия е градил и има екипи, а тези още мажат тоалетните и лепят плочки, не е това идеята да се отделиш - да взимаш цялата сума, но имаш още хиляди неща, освен ако не си като повечето - парите в джоба и до следващия.
 

Горе