Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Обмисляме да се съберем няколко души и да отидем на почивка в Северна Корея - някой запознат ли е лесно ли се организира една такава екскурзия? Тъкмо ще видя лично нещата.

Земи си остани там направо. И режима ще ти хареса, и любимия ти руски език се говори..
Ще си плюете на воля по мръсните капиталисти с другаря Уй, докато си пиете ракията.... кеф.
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Да, при корейците се наблюдава раздвижване - това никой не може да го отрече. Обаче, да се изкава рая на земята ми се струва брутално пресилено :) На последната снима е много готино, че се намират все едно в някакъв призрачен град. Всичко изглежда толкова пусто и стерилно :)

Северна корея няма толкова фенове, че да я изкарват "рай". Няма такова място на Земята :)
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Хубавото на либерализма е, че има свобода на словото и може да си пишете квото искате.

Сега дали някой ще повярва, доколко ще повярва и на какво ще повярва е друга тема.

Въпросът е че в тези държави дето им се радвате има само едно мнение и ако случайно не ви харесва е препоръчително да не изразявате несъгласието си. :lol::lol::lol::lol::lol:
 
От: От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

http://bgkef.com/Skrita-kamera-ulovi-ejednevieto-v-Severna-Koreq-Kakvo-shte-kajete-VIDEO

Интересно видео, а да наистина е доста трудно да се отиде в Северна Корея, хората се пазят от туристи.


Ми то на всеки турист трябва да има по 2-3 отговорника дето го развеждат и му показват кво да гледа и да снимка. Иначе представи си шибания турист снимал нещо дето не трябвало да снима.

Така че броя на туристите зависи от броя на проверените отговорници за туристите.

:lol: :lol: :lol:
 
От: От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Ми то на всеки турист трябва да има по 2-3 отговорника дето го развеждат и му показват кво да гледа и да снимка. Иначе представи си шибания турист снимал нещо дето не трябвало да снима.

Така че броя на туристите зависи от броя на проверените отговорници за туристите.

:lol: :lol: :lol:
Така е, има ред и дисциплина.
 
От: От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Така е, има ред и дисциплина.

Tо и в стадото с офцете има ред и дисциплина от обора в обора и накрая под ножа, та и при тях така.

Най-ми е забавно да гледам ей такива филми или снимки, виждаш колко грешни народни пари наблъскали за сгради и пътища и накрая виждаш толкова хора и коли колкото за малък град от БГ .... Но пък пропагандата за величие е голяма. Чудно ми е какво ще направите нашите политици, ако направят 6 лентова шосе при нуждите от две ...
 
Последно редактирано:
Колко му трябва на бедна душица като този алана да се зареди емоционално!!
Смятай как действа пропагандата - няколко снимки с пълни магазини но пък само с няколко служителя и двама души на кръст, няколко рендера на една две хубави сгради и няколко снимки на сгради с пуснат ток и вече наш аланчо ще се избие за този рай.
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Няма нищо лошо сам да отиде човек и да се увери, вместо да вярва на пропаганда, било тя и двустранна.
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Няма нищо лошо сам да отиде човек и да се увери, вместо да вярва на пропаганда, било тя и двустранна.

Кога ще заминаваш?

Би било добре да снимаш извън туристическите места, но пък могат те разстрелят за едната бройка. Пък ние така сме любопитни да видим реалността, а не пропагандата.
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Когато пристигнете ви взимат телефона, паспорта и билетите... Без придружител няма да ви пуснат да обикаляте, може да снимате само каквото ви позволят. Показват ви само това, което те искат. Казват, че всички се връщали, но никога не е късно да ви вземат за шпиони...
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Когато пристигнете ви взимат телефона, паспорта и билетите... Без придружител няма да ви пуснат да обикаляте, може да снимате само каквото ви позволят. Показват ви само това, което те искат. Казват, че всички се връщали, но никога не е късно да ви вземат за шпиони...

Стига бе, това не се отнася за нашия приятел Ремайнд... него като го видят, ще го посрещнат със софра, хляб, сол, руска водка, ако си е забравил фотоапарата ще му поднесат друг на тепсия. Лично другаря Уй ще го разведе из комунистическия рай, ще си правят селфита и ще ги пращат по севернокорейския вайбър на техния приятел Володя.
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Попринцип в такива държави човешкият живот не значи нищо, но не виждам смисъл да се ходи там. Какво толкова ще се види? По-добре в Куба, там пак е комунизъм сериозен ама за туристи е по-разхлабено. Тия корейски държави са зле откъм човешки разум. Имам впечатления от Южна Корея. Какво да ви кажа това са може би най-глупавите и ограничени хора, с които съм общувал. Ще кажете НЕ те са много развита държава и т.н. Да така е може би защото полагат неимоверни усилия във всичко и едно и също по 100 пъти и накрая става. Децата ходят от сутрин до вечер на училище, за да им влезе нещо в главата. Знаеш ли английски там си бог и си най-уважавания. Нямат нищо общо с японците примерно. Онези са светлинни години пред целият свят не като технологии и такива неща, а като разсъждения върху човешкият живот и смисълът му.
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Прочетох няколко пътеписа за СК и не съм особено впечатлен.
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

На Реймундо му дай руска телевизия и е в транс вече :lol: Друго не му трябва :lol:
Но все пак е прав - пропагандата е кофти нещо. Не сме там, не знаем как е. В крайна сметка Бай Уй може и да е на заплата към някое западно правителство, знаеш ли :)
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Две мнения по въпроса няма. И аз бих отишъл, защото това си е някакъв вид резерват и ми е интересно. Обаче, сателитните снимки не лъжат:

Koreian-Peninsula-at-Night.jpg


Това е така, 'щото снимката е правена, когато Ким чен Ун е спал. А когато краля-слънце спи, всички пазят тишина и гасят лампите.
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Това е така, 'щото снимката е правена, когато Ким чен Ун е спал. А когато краля-слънце спи, всички пазят тишина и гасят лампите.
Не искам да си представям какво е, когато вождът клеца :lol:
 
От: Северна Корея в снимки : от другата страна на либералните лъжи

Когато вожда е*е, цяла Северна Корея е*е. Нещо като Григор Димитров и нас. :D
 

Горе