Сейф в трезор на Банк

От: Сейф в трезор на Банк

Aбе, интересно ми стана. Самата флашка ли е струвала толкова или нещо на нея? Рецептата на Кока Кола? Снимки от Зона 51?
Да ти кажа тапата на някой софтуер, без проблем минава котата над 20 000 лв.
 
От: Re: Сейф в трезор на Банк

Най-сигурния сейф е в БНБ (дори от Швейцария са изказали възхищението си). За съжаление свободни касети там няма. Трябва някой да умре, за да освободи касета, но по принцип наследниците му си продължават абонамента.
Чака се 2+ годинки за малка касета. Големи касети винаги има, с наем 700 лева. Имам касета там. Доста се чудя дали да не го махна, че само глупости имам в касетата, ама ... верно са доста напред спрямо останалите трезори. Варди ги истинска полиция, и има рентген на входа, като по летищата. Но е имало случаи да завардват трезорите (не в БГ де...), т.е. имаш едно наум, че при големи кризи може да се наложи тършуване от полицията.
п.с. Към 160 лв. годишно е наем на малка касета, колкото малко чекмедже.
 
От: Сейф в трезор на Банк

Aбе, интересно ми стана. Самата флашка ли е струвала толкова или нещо на нея? Рецептата на Кока Кола? Снимки от Зона 51? :D

Биткойни баце :wink: Иначе тва парите в хладилника всеки трети го прави баси....а пък залепените документи зад картините.....но комент! Има много други места за криене ма не казвам :twisted:
 
Re: От: Re: Сейф в трезор на Банк

Няма и големи бе човек, записал съм се и няма и няма. Ако искаш да освобождаваш твоята дай да я взема, ще почерпя!
Чака се 2+ годинки за малка касета. Големи касети винаги има, с наем 700 лева. Имам касета там. Доста се чудя дали да не го махна, че само глупости имам в касетата, ама ... верно са доста напред спрямо останалите трезори. Варди ги истинска полиция, и има рентген на входа, като по летищата. Но е имало случаи да завардват трезорите (не в БГ де...), т.е. имаш едно наум, че при големи кризи може да се наложи тършуване от полицията.
п.с. Към 160 лв. годишно е наем на малка касета, колкото малко чекмедже.
 
От: Сейф в трезор на Банк

Клиентите на гръцки банки нямат достъп до трезорите си. И това е умишлено.

A Lesson From the Greek Crisis: Safe Deposit Boxes Are Not Safe
Greeks cannot tap cash in safe deposit boxes under capital controls

Reuters каза:
Deputy Finance Minister Nadia Valavani told Alpha TV that, as part of those measures, the government and banks had agreed at the time that people would also not be allowed to withdraw cash from safe deposit boxes.

Тоест решението клиентите да нямат достъп до трезорите, които са наели е на правителството и на банките!

В САЩ вече имат опит с конфискацията на златото (гражданите бяха принудени от закона да си "продават" златото на определена от държавата цена). Така че ако имате злато в банковите трезори и се възползват от американския опит има риск да си изгубите златото.

Изключително безотговорно е да си държите ценни данни само на един носител и без да ползвате силна криптография. Цената на ползване на силна криптография клони към нула - трябват ви не повече от двайсетина минути (за по-глупавите - малко повече) за да научите как се защитават конфиденциални данни.

След като данните се криптират могат да се запишат на различни носители, включително и да се качат онлайн на сървърите на DropBox, Mega и други.

Внимание! Данните записани на флаш памет (USB флашки, SD карти, телефони, фотоапарати и т.н.) не са надеждно съхранени. При продължителна липса на захранване записаните данни могат да се изгубят. Правете архив на ценните данни на магнитни дискове (твърди дискове), а не на SSD дискове. Също така може да ползвате и компактдискове (CD-ROM, DVD, Blu-Ray), като записвайте данните на нов носител всяка година.
 
Последно редактирано:
От: Сейф в трезор на Банк

Стотици хиляди левове, златни бижута, диаманти и скъпи часовници са иззети от банкови касети в "Банка ДСК" АД и в ОББ, съобщиха от родната прокуратура.

Трезорите са разкрити и отворени след сигнал на британските разследващи до Софийската градска прокуратура (СГП) за провеждащо се разследване срещу българи, извършващи джебчийски кражби, просия и трафик на хора, както и за извършени банкови преводи към България.

В хода на разследването е установено, че заподозрените лица притежават у нас въпросните касети, в които са открити и иззети пари в чуждестранна валута (евро и британски лири) на стойност около 200 000 лв., както и значително количество - общо 721 броя златни накити, златни монети, диаманти, брилянти и други скъпоценни камъни, скъпи часовници на обща стойност не по-малка от 1 000 000 лв.

По искане на прокуратурата са запорирани банковите сметки на разследваните лица. Назначени са и данъчни ревизии. В Софийската градска прокуратура пък е образувано досъдебно производство за пране на пари – престъпление по чл. 253 от НК.

Link
 
От: Сейф в трезор на Банк

Значи, който не се занимава с кражби няма от какво да се притеснява?

След като на полицаите им се случва редовно да объркат някой адрес, какво им пречи да объркат и коя касета да разбият. После ходи доказвай кое точно от чувала, който са напълнили с "веществени доказателства" е било извадено от твоята касета погрешка.
 
От: Сейф в трезор на Банк

Значи, който не се занимава с кражби няма от какво да се притеснява?

След като на полицаите им се случва редовно да объркат някой адрес, какво им пречи да объркат и коя касета да разбият. После ходи доказвай кое точно от чувала, който са напълнили с "веществени доказателства" е било извадено от твоята касета погрешка.

Именно!!!! Като нищо може да се оправдае 'разбита от полицията касетка':)
 
От: Сейф в трезор на Банк

Четох коментарите и някои наистина ме разведриха :)

Не знам как си представяте всеки ден преди да излезете да отделяте по половин или един час да си криете нещата под завивките и възглавниците, защото предполагам предпочитате да спите с жените си вместо с вещите си под завивките. Подобни неща може да звучат уникално, когато ходите на почивка и т.н., но за постоянно и дългосрочно съхранение не може да се говори въобще. В момента масово апартаменти се разбиват не хората докато са на почивка, а посред бял ден докато са на работа, предимно в нови (построени през последните 10-15 години) кооперации населявани с млади хора или на средна възраст. Цялата сграда е празна през деня, истински рай.
 
От: Сейф в трезор на Банк

Не става въпрос за това да си криете всички неща преди да излезете от къщи. Няма как да скриеш телевизора например. Или прахосмукачката.

Става въпрос за скриване на пачките с пари и златото, които пазите за всеки случай (банкова криза, слънчево изригване, спиране на тока, кражба/изгубване на лични документи и дебитни карти и т.н.), както и резервните архиви (в случай, че има проблем с онлайн архивите).

Най-добре е да нямате ценни неща, които лесно могат да бъдат откраднати (освен най-необходимите - компютри, микровълнова печка, прахосмукачка).

У нас най-ценната вещ, която може да се изнесе и продаде в заложна къща е компютърът ми или телевизора. Хладилникът е по-скъп, но е по-голям и не си представям как ще го мъкнат.

Мебелите са стари, така че не си струва да се мъкнат.
 
От: Сейф в трезор на Банк

Аха, ами моята друга къща като е на 2 етажа + мазе и таван, как мислиш, не мога ли да си крия ценни вещи? Ще отида до супермаркета и ще ми изнесат флашката от тази площ, докато дойде охр. фирма? Това да не ви е Джеймс Бонд? Бутам на прашния таван, на който никой не е влизал поне от година флашката и сред всички непотребни вещи там, + това като е без осветление - намери флашка за 10 минути. В мазето същата работа, пък и си имам полилеи, където мога да крия бележника си ( сетих се за оня бг филм, много е стар, ама много ме изкефи оня, дето си скри бележника на полилея ):lol:
И сега ми кажи, че нем оже да се държи нищо ценно вкъщи? Нали само като ти идва колата на охрана ще се подмокрят и ще избягат с 200. А ти в пуха на мебелите ако сложиш флашката какво правим? Разпертушинваме дивана?
 
От: Сейф в трезор на Банк

Биткойни баце :wink: Иначе тва парите в хладилника всеки трети го прави баси....а пък залепените документи зад картините.....но комент! Има много други места за криене ма не казвам :twisted:
Тази валута се ползва предимно от измамници за укриване на данъци и кражби на едно и дребно. Също някои хора да играят по казината навън...
 

Горе