Сектата на ковидитите

Само ще ви дам 1 пример, от който дори на малоумниците, защитаващи короната трябва да им светне лампата. Забравяме за умрели, локдауни, ваксини и щуротии. Как така 1 човек, болен от ковид и поставен под карантина със семейството си от още 3-4 човека е яко болен, но другите изобщо не ги хваща смъртоносната, ужасна, силно заразна болест? И това не са единични случаи, познавам поне няколко такива, а да не говорим още колко други има...

Някакво разумно обяснение или пак ще има становища на НОЩ?
Не ти прави чест. Не заради нас, заради починалите.
Какво значи да защитавам короната? Или НОЩ? Или Бойко? Никого не защитавам, имам си глава на раменете. И виждам с очите си как хората карат болестта. Да, някои са ОК и само с чайче. Ама други 60 дни не знаят къде са. Ама ти си пиши, ей така, за спорта.
 
Е добре де, някакво логично обяснение? При добре познатото ни ОРВИ 1 да кихне и всички в радиус от 5 метра на другия ден са същите. А тук говорим за мега-хипер-колосално опасен вирус, който не заразява близките ти????????????
 
Баси бързака - все едно беше в другата стая! Хахахахаха!
Хахахахаах. Удоволствие ми е да се гавря с тях, ама си имам и по-важни неща. Отдавна се видя, че дискусия няма да стане.

Виж, че не се коментипат неща като втората одобрена ваксина, резултати от ваксинирането и т.н, а се коментират налудничави теории обсъдени и изтъркани преди 6 месеца
 
Е добре де, някакво логично обяснение? При добре познатото ни ОРВИ 1 да кихне и всички в радиус от 5 метра на другия ден са същите. А тук говорим за мега-хипер-колосално опасен вирус, който не заразява близките ти????????????
Спинът е тежка болест, ама не се предава с кихане.

Всеки вирус си има различна вирулентност и начин на разпространение... Толкова ли е трудно да го разберете за 1 година епидемия...
 
Хахахахаах. Удоволствие ми е да се гавря с тях, ама си имам и по-важни неща. Отдавна се видя, че дискусия няма да стане.

Виж, че не се коментипат неща като втората одобрена ваксина, резултати от ваксинирането и т.н, а се коментират налудничави теории обсъдени и изтъркани преди 6 месеца

Кои резултати? Няколкото смъртни случаи, или че в Израел и Англия, където е масовата ваксинация гонят нови рекорди по заразени, което доказва, че тъпите мерки изобщо не работят. Направо не мога да проумея как може да има толкова плоскомислещи хора като корона-балъците. Дори в Австрия вече протестират, където са примерните граждани. Отворете си очите, че после ще съжалявате.
 
страх те е от ГРИП - което е ЛЕЧИМО заболяване
Я светни непросветените кое точно му е лечимо на грипа? Симтоматичното лечение ли имаш предвид.

Не е шизофрения това, а чиста простотия.
Страшно ме кефиш, когато успееш вместо по две страници словоблудство да се опишеш кратко и ясно в едно изречение :D
 
че в Израел и Англия, където е масовата ваксинация гонят нови рекорди по заразени,
Знаеш ли колко души са ваксинирани там и колко души е необходимо да се ваксинират, за да има ефект това и да намали разпространението на вируса? За да има т.нар “стаден имунитет” трябва да се ваксинират 70-80 процента от популяцията.

Ваксинацията върви с толкова бавен темп, че няма как да се усети в която и да е страна към този момент.

Всяка година в България се ваксинираме против грип около 200-300 000 души. Или около 3-4% от населението. Обаче грип има. И това не е изненадващо за никого.

Израел в момента е лидер с около 15% ваксинирани по данни от днес. Но имай предвид, че ваксината не активира имунитет веднага. Трябва да минат няколко седмици, говори се за около месец след първата или иначе казано седмица след втората доза за да се говори за сигурен имунитет. При все, че Израел имунизират от 2-3 седмици - няма много шанс за каквито и да е релевантни резултати. Тях ще ги видим след около месец. Радвам се, че даде пример с Израел, защото там наистина са се втурнали да ваксинират повсеместно и експеримента ще бъде показателен за целия свят, дали ваксинацията ще реши проблема или н

В останалите държави процента на ваксинираните е минимален. В ЮК говорим за около 1,3 млн души ваксинирани само с 1 доза, които при население от 67 милиона правят около 2 процента.

Грипът ни учи, че при 2 процента ваксинирани разпространението не намалява и в безопасност са само ваксинираните индивиди.

Т.е още не можем да коментираме никакъв спад който да е продиктуван от ваксинирането.
 
Я аз да питам пак - преди 10-15 страници бях питал, ама никой не се осмели да каже - защо толкова ви е страх от ваксината, какво смятате, че ще ви причини? И всъщност има ли някой точни данни за това колко процента от ваксинираните са умрели след ваксинация и дали изобщо това се доближава до броя на умрели след инфекция със SARS-nCov2? И също така - защо всеки умрял след ваксинирането е умрял именно от ваксината, но не и всеки умрял след коронавирус инфекция е умрял от всичко друго, но не и от нея? Двойни стандарти, а-у?
 
Спинът е тежка болест, ама не се предава с кихане.

Всеки вирус си има различна вирулентност и начин на разпространение... Толкова ли е трудно да го разберете за 1 година епидемия...
Ти това прочете ли го преди да го постнеш?

Как се разпространява COVID-19?

Вирусът се предава чрез пряк контакт със заразен човек при кашляне и кихане и чрез докосване до заразени повърхности. COVID-19 може да оцелее върху повърхности в продължение на няколко часа

Тоест хора живеещи в една стая, апартамент, къща никакъв шанс да не се заразят един от друг. Да не говорим, че яко някой кихне в асансьора половината вход заминава.

Или според теб за да се заразиш трябва да се здрависаш с някой докато той киха, изкашля се и евентуалнло пръдне за поздрав...
 
Последно редактирано:
Как така 1 човек, болен от ковид и поставен под карантина със семейството си от още 3-4 човека е яко болен, но другите изобщо не ги хваща смъртоносната, ужасна, силно заразна болест?
Ама не, то се казва че другите сигурно са заразени, ама защото нищо им няма и са от безсимптомните случаи. Аз вече 3 такива семейства знам. И вече имам странни наблюдения за това със задуха. Първо при едната жена - беше й лошо в началото от антибиотиците и една нощ нахълтва в другата с "Ох, не мога да дишам". След това нататък никакви проблеми и усложнения, това беше декември. Сега при друго семейство, за жената ми казват, че от сигурно 3 седмици имала лек задух, но тези дни получила положителен тест, взела да пие антибиотици и имала 2 случая на "Ох, не мога да дишам". Някакви случаи дето почвам да се чудя - до каква степен тия неща със задуха са на физическа основа и до каква на психическа. Короната ли е, антибиотиците ли са или паническа атака.

Ето и от тук един цитат:

Единият вид задух е да не можеш да приемеш пълноценно въздух, той е израз на паниката, на страха. Но когато има задух с повърхностно дишане, с накъсване на думите, този човек трябва да бъде прегледан и тогава да се прецени за болнично лечение. Това са 15% от заболелите и 5% са тези, които имат нужда от интензивни грижи.

Щото няколко пъти умират такива за които казват че се били оправяли, обаче ненадейно се били влошили, опитите на лекарите да ги спасят се оказали неуспешни и до няколко часа труп. Някак си ми се заражда идеята иначе здрав човек да получи една паническа атака докато е в болницата, докторите набързо да го троснат на интубатора и така да го довършат. Аз наистина смятам това устройство за оръжие.

И още малко доза цензура за лека нощ. Не мен, не кой да е, президента на САЩ е цензуриран от Твитър. На САЩ. Президента.

 
Последно редактирано:
Я аз да питам пак - преди 10-15 страници бях питал, ама никой не се осмели да каже - защо толкова ви е страх от ваксината, какво смятате, че ще ви причини? И всъщност има ли някой точни данни за това колко процента от ваксинираните са умрели след ваксинация и дали изобщо това се доближава до броя на умрели след инфекция със SARS-nCov2? И също така - защо всеки умрял след ваксинирането е умрял именно от ваксината, но не и всеки умрял след коронавирус инфекция е умрял от всичко друго, но не и от нея? Двойни стандарти, а-у?

Ми защо всеки умрял от Корона е умрял именно от Корона, а всеки умрял след ваксинирането е умрял от всичко друго? Двойни стандарти, а-у?

Абе трябваше вече да знаеш защо само най-наивните сред най-наивните искат да се ваксинират. Никой нормален не иска да е опитно зайче, пък дори и да вярва във ваксините. И лелките в бг-мама не щат да се ваксинират, иди ги питай.
 
Асенчо таксито откакто го изритаха от бгмама, седи по нощите да драска тук, че и продължава с реването от тях.

Приемали ги хората заради паник атака и веднага на интубатора... Слушай и тъпей.
 
Ама не, то се казва че другите сигурно са заразени, ама защото нищо им няма и са от безсимптомните случаи. Аз вече 3 такива семейства знам. И вече имам странни наблюдения за това със задуха. Първо при едната жена - беше й лошо в началото от антибиотиците и една нощ нахълтва в другата с "Ох, не мога да дишам". След това нататък никакви проблеми и усложнения, това беше декември. Сега при друго семейство, за жената ми казват, че от сигурно 3 седмици имала лек задух, но тези дни получила положителен тест, взела да пие антибиотици и имала 2 случая на "Ох, не мога да дишам". Някакви случаи дето почвам да се чудя - до каква степен тия неща със задуха са на физическа основа и до каква на психическа. Короната ли е, антибиотиците ли са или паническа атака.

Ето и от тук един цитат:



Щото няколко пъти умират такива за които казват че се били оправяли, обаче ненадейно се били влошили, опитите на лекарите да ги спасят се оказали неуспешни и до няколко часа труп. Някак си ми се заражда идеята иначе здрав човек да получи една паническа атака докато е в болницата, докторите набързо да го троснат на интубатора и така да го довършат. Аз наистина смятам това устройство за оръжие.

И още малко доза цензура за лека нощ. Не мен, не кой да е, президента на САЩ е цензуриран от Твитър. На САЩ. Президента.

Да, паническа атака се казва. И се получава вследствие на короната - засягане на нервните рецептори. Браво, откри Америка! Това задушаване няма нищо общо с другото задушаване. Но е симптом на болестта. След 5-6 дни преминава. Тази паническа атака може дори да обясни някои самоубийства. Хайде сега чакам да отречеш.
 
Ти това прочете ли го преди да го постнеш?



Вирусът се предава чрез пряк контакт със заразен човек при кашляне и кихане и чрез докосване до заразени повърхности. COVID-19 може да оцелее върху повърхности в продължение на няколко часа

Тоест хора живеещи в една стая, апартамент, къща никакъв шанс да не се заразят един от друг. Да не говорим, че яко някой кихне в асансьора половината вход заминава.

Или споерд теб за да се заразиш трябва да се здрависаш с някой докато той киха, изкашля се и евентуалнло пръдне за поздрав...
Кожата на човека е огромна бариера. Инфекция през нея може да стане, ако не си миете ръцете или ако се доппете до заразено място, ако имате някаква рана, може и миниатюрна. В противен случай от допир със заразена повърхност няма да се заразите. Ама кой да слуша. Хиляди пъти се повтори това. Не допускам, че в асансьора някой облизва копчетата и накиханите повърхности.
 
Ми защо всеки умрял от Корона е умрял именно от Корона, а всеки умрял след ваксинирането е умрял от всичко друго? Двойни стандарти, а-у?

Абе трябваше вече да знаеш защо само най-наивните сред най-наивните искат да се ваксинират. Никой нормален не иска да е опитно зайче, пък дори и да вярва във ваксините. И лелките в бг-мама не щат да се ваксинират, иди ги питай.
Да, масово българския медицински работник, който е единствената група от хора който има достъп до ваксина в момента и се ваксинира е наивник. Съгласявам се с теб. Пу какви балъци са лекарите. Прости, неуки, ужас. Анонимниците по форумите със сигурност са по-запознати от тях. И в това вярвам безрезервно.
 
Кожата на човека е огромна бариера. Инфекция през нея може да стане, ако не си миете ръцете или ако се доппете до заразено място, ако имате някаква рана, може и миниатюрна. В противен случай от допир със заразена повърхност няма да се заразите. Ама кой да слуша. Хиляди пъти се повтори това. Не допускам, че в асансьора някой облизва копчетата и накиханите повърхности.
Не облизва мебели и асансьори разбира се. Докосва части от дрехите си, лицето, маската, очила, телефон.

Първо беше адски заразен К-19. Сега нещо се опитвате да усучете цялата му заразност едва ли не малко на късмет....
 
Първо беше адски заразен К-19.
Кога някой е твърдял подобно нещо? В началото нямаше информация, вече има достатъчно натрупана база как става заразяването. Не е толкова силно заразен, просто е тежък, а леченшето продължително, скъпо и дава слаби резултати.

Има една корелация - колкото по - заразен е даден вирус толкова по-трудно се разпространява, просто защото, ако е твърде смъртоносен и се разпространява лесно, нируса ще се самоунижожи убивайки всичките си жертви.
 
Виж, че не се коментипат неща като втората одобрена ваксина,
Коментират се, тъпи, но ти си проспал видеото с проф. Чорбанов на предишната страница.

Защо ни е страх от ваксината на пфайзер?? Защото не се знае какво причинява в дългосрочен план. Вероятността да отключи онкологични и автоимунни заболявания е достатъчно сериозна. Производителят не е провел тест как ваксината взаимодейства с други медикаменти, камо ли да знае дали произведените от тялото белтъци няма да накарат собствената ти имунна система да атакува собствения ти организъм.

Факт е обаче, че искам точно ти да се ваксинираш. Дано се втъркаш по-скоро. Един тъпак по-малко е ок.
 
Кога някой е твърдял подобно нещо? В началото нямаше информация, вече има достатъчно натрупана база как става заразяването. Не е толкова силно заразен, просто е тежък, а леченшето продължително, скъпо и дава слаби резултати.

Има една корелация - колкото по - заразен е даден вирус толкова по-трудно се разпространява, просто защото, ако е твърде смъртоносен и се разпространява лесно, нируса ще се самоунижожи убивайки всичките си жертви.
Тинтири-минтири! Много заразен, ама не е. Кара се много тежко, ама над 80% дори не разбират, че са болни. Лечението е продължително, ама РЗИ те обявява за "излекуван" след 10 дни. Обърнахте науката на андерсенови приказки, баси. :)
 

Горе