Сектата на ковидитите

Пиши противурирусни препарати против грип в търсачка по твой избор и се образовай. Това го дъвкахме още април месец.
О най-образований добре, че си ти в този форум да ни осветляваш с божествените си откровения. Я кажи колко ИЗЛЕКУВАНИ от грип познаваш? Или все пак са просто преболедували
 
Само ще ви дам 1 пример, от който дори на малоумниците, защитаващи короната трябва да им светне лампата. Забравяме за умрели, локдауни, ваксини и щуротии. Как така 1 човек, болен от ковид и поставен под карантина със семейството си от още 3-4 човека е яко болен, но другите изобщо не ги хваща смъртоносната, ужасна, силно заразна болест? И това не са единични случаи, познавам поне няколко такива, а да не говорим още колко други има...

Някакво разумно обяснение или пак ще има становища на НОЩ?
Извинявай, ама такъв пост може да напише само пълен малоумник.
Поне от обща култура можеше да ги знаеш тези неща.
 
Кожата на човека е огромна бариера. Инфекция през нея може да стане, ако не си миете ръцете или ако се доппете до заразено място, ако имате някаква рана, може и миниатюрна. В противен случай от допир със заразена повърхност няма да се заразите. Ама кой да слуша. Хиляди пъти се повтори това. Не допускам, че в асансьора някой облизва копчетата и накиханите повърхности.

Те колегите тука достатъчно те наритаха, няма нужда и аз да се включвам, ама тая тъпотия дето си я написал, няма как да се пропусне.

Алоу, какви рани какви кожи, какви пет лева те гонят? Това е въздушнокапкова инфекция, не се инфектираш през кожата, пък ако ще и огнестрелна рана да имаш. Инфектирането става през очи, нос, уста, където има някаква лигавица. Миенето на ръцете е за да не се пипаш по лицето, очите, устата и тн., че да не внесеш вируса. Малко омеша спина с Кови ми се струва, ама айде....
 
Кога някой е твърдял подобно нещо? В началото нямаше информация, вече има достатъчно натрупана база как става заразяването. Не е толкова силно заразен, просто е тежък, а леченшето продължително, скъпо и дава слаби резултати.

Има една корелация - колкото по - заразен е даден вирус толкова по-трудно се разпространява, просто защото, ако е твърде смъртоносен и се разпространява лесно, нируса ще се самоунижожи убивайки всичките си жертви.
Тоест кавзваш коронката вече не е нито смъртоносен, нито заразен :D. Бате, вие какви циркаджии сте не е истина...
 
страх те е от ГРИП - което е ЛЕЧИМО заболяване, а не от КОВИД, който все още не е доказано лечим.
Наблюдаваме яростна конкуренция за титлата "тъпо парче на темата" - сори, Теди, ама сугурен ли си, че не си 14-годишно русо момиче?

Как го роди това "все още не доказано лечим", акъла не ми го побира? Всеки ден по новините ти дават брой "излекувани". Не "оздравели" спонтанно, ИЗЛЕКУВАНИ!!! Правиш ли разлика между двата термина, щото тя е огромна? Излекувани значи, че са били лекувани. На база на ежедневните цифри за брой ИЗЛЕКУВАНИ, ти ми твърдиш, че няма доказателства, че грипът е лечим??? Изумявам се от неграмотността ви, честно.
 
Наблюдаваме яростна конкуренция за титлата "тъпо парче на темата" - сори, Теди, ама сугурен ли си, че не си 14-годишно русо момиче?

Как го роди това "все още не доказано лечим", акъла не ми го побира? Всеки ден по новините ти дават брой "излекувани". Не "оздравели" спонтанно, ИЗЛЕКУВАНИ!!! Правиш ли разлика между двата термина, щото тя е огромна? Излекувани значи, че са били лекувани. На база на ежедневните цифри за брой ИЗЛЕКУВАНИ, ти ми твърдиш, че няма доказателства, че грипът е лечим??? Изумявам се от неграмотността ви, честно.
Поне се все повече намирсва да им се плаща за глупостите дето пишат. Не смея да повярвам, че мислещ самостоятелно човек би могъл да натвори такива тъпотии...
 
Наблюдаваме яростна конкуренция за титлата "тъпо парче на темата" - сори, Теди, ама сугурен ли си, че не си 14-годишно русо момиче?

Как го роди това "все още не доказано лечим", акъла не ми го побира? Всеки ден по новините ти дават брой "излекувани". Не "оздравели" спонтанно, ИЗЛЕКУВАНИ!!! Правиш ли разлика между двата термина, щото тя е огромна? Излекувани значи, че са били лекувани. На база на ежедневните цифри за брой ИЗЛЕКУВАНИ, ти ми твърдиш, че няма доказателства, че грипът е лечим??? Изумявам се от неграмотността ви, честно.
Озлобена си нещо, не изпуши ли няколко фаса, за да се успокоиш? Първо на ТИ пишеш, после на Вие...Леле, успокой се малко, поеми въздух. Животът е прекрасен! Повтарям ти за последен път. Когато грипът се хване навреме, той е лечим с много малки изключения. При Ковид дори и да се хване навреме, може да настъпят бързи усложнения с фатален изход. Това е разликата.
 
Поне се все повече намирсва да им се плаща за глупостите дето пишат. Не смея да повярвам, че мислещ самостоятелно човек би могъл да натвори такива тъпотии...
Бойко ми плаща в евро, да ти дам скрийншот на лично да видиш колко лапкам?
 
О най-образований добре, че си ти в този форум да ни осветляваш с божествените си откровения. Я кажи колко ИЗЛЕКУВАНИ от грип познаваш? Или все пак са просто преболедували
Да, лично аз съм се лекувал от грип за 2 дни с противувирусен препарат, веднага след първи симптоми по препоръка на лекар и нямах никакви усложнения и проблеми. Заболявал съм от грип и съм бил без противовирусен препарат и съм боледувал със седмици включвайки и последващите усложнения. Така че съм на 100% убеден във действието на противовирусните препарати за грип и във ваксината за грип също така.

За ковид нямаш нито едното от двете неща.
 
Те колегите тука достатъчно те наритаха, няма нужда и аз да се включвам, ама тая тъпотия дето си я написал, няма как да се пропусне.

Алоу, какви рани какви кожи, какви пет лева те гонят? Това е въздушнокапкова инфекция, не се инфектираш през кожата, пък ако ще и огнестрелна рана да имаш. Инфектирането става през очи, нос, уста, където има някаква лигавица. Миенето на ръцете е за да не се пипаш по лицето, очите, устата и тн., че да не внесеш вируса. Малко омеша спина с Кови ми се струва, ама айде....
Той вируса се рее из въздуха с часове, след като някой кихне, направо лети, като пойна птичка. Изобщо не се прикрепя към повърхности и не е по-тежък от въздуха и да пада веднага на земята. Нобелова награда за медицина заслужаваш за това откритие. Лично ще те предложа. Сигурно вируса пие по един редбул преди да кихнеш и от там взима крилата....
 
Той вируса се рее из въздуха с часове, след като някой кихне, направо лети, като пойна птичка. Изобщо не се прикрепя към повърхности и не е по-тежък от въздуха и да пада веднага на земята. Нобелова награда за медицина заслужаваш за това откритие. Лично ще те предложа. Сигурно вируса пие по един редбул преди да кихнеш и от там взима крилата....

Какви са тия глупости дето си ги написал? Дръж се малко по сериозно. Надъхал съм се да не ви обиждам, ама не помагаш изобщо!
 
Какви са тия глупости дето си ги написал? Дръж се малко по сериозно. Надъхал съм се да не ви обиждам, ама не помагаш изобщо!
Аз не твърдя, че ако някой е кихнал в асансьора и след него ще се зарази целия блок, вие “анти-ковидитите” го твърдите.

Ако някой кихне в асансьора, следващия използвал го, освен през рана, може да се зарази, само ако пипа копчетата и си бърка след това в гърлото или очите. Или ако директно оближе копчетата и пода. От престоелия въздух шанса да се заразиш е 0. Ако беше така, всички влизали ковид отделенията щяха да се разболяват. Не е ли така?

Ако същия тоя инфектиран кихне върху тебе, нещота стават други.

Но о, чудо небесно, тук идват маските, които помагат този кихналия да намали драстично разпространението на инфекцията и да намали шанса следващия ползващ асансьора да се зарази от това, че е влязал в контакт с инфектирана повърхност, но дървените ви глави не го разбраха вече 1 година. Същото важи и за това ако тоя инфектиран кихне върху теб. Така разбра ли най-накрая?
 
Излекувани значи, че са били лекувани. На база на ежедневните цифри за брой ИЗЛЕКУВАНИ, ти ми твърдиш, че няма доказателства, че грипът е лечим??? Изумявам се от неграмотността ви, честно.
Изумявам се от неграмотността ви, честно. :)
За статистиката под излекувани се разбира единствено, че тестът ти е бил положителен и вече е станал отрицателен.
 
Изумявам се от неграмотността ви, честно. :)
За статистиката под излекувани се разбира единствено, че тестът ти е бил положителен и вече е станал отрицателен.
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Браво.
 
тук идват маските, които помагат този кихналия да намали драстично разпространението на инфекцията
Маската би ти помогнала ако някой кихне върху теб колкото ако си сложил на главата си презарватив и някой те халоса с винкел
 
Аз не твърдя, че ако някой е кихнал в асансьора и след него ще се зарази целия блок, вие “анти-ковидитите” го твърдите.

Ако някой кихне в асансьора, следващия използвал го, освен през рана, може да се зарази, само ако пипа копчетата и си бърка след това в гърлото или очите. Или ако директно оближе копчетата и пода. От престоелия въздух шанса да се заразиш е 0. Ако беше така, всички влизали ковид отделенията щяха да се разболяват. Не е ли така?

Ако същия тоя инфектиран кихне върху тебе, нещота стават други.

Но о, чудо небесно, тук идват маските, които помагат този кихналия да намали драстично разпространението на инфекцията и да намали шанса следващия ползващ асансьора да се зарази от това, че е влязал в контакт с инфектирана повърхност, но дървените ви глави не го разбраха вече 1 година. Същото важи и за това ако тоя инфектиран кихне върху теб. Така разбра ли най-накрая?

Ето я официалната версия на нещата:

Коронавирусът се предава по капков, а понякога и по тактилен път. Тоест, капчиците могат да влязат в тялото ви от въздуха или от вашите собствени ръце през различните лигавици. При големи концентрации вирусът остава опасен във въздуха до 3 часа, върху медни повърхности до 4 часа, върху картон до 24 часа и между два и три дни върху стоманени и пластмасови плоскости. Тези стойности обаче много зависят от температурата, от влажността, от характера на повърхността.

Викаш трябва да ближеш копчетата за да се заразиш.... Айде да се придържане към наученото до момента.
 
Първо на ТИ пишеш, после на Вие..
Под "Вие" имам предвид и останалите сектанти. Един вид намалявам малко тежестта върху теб, защото съм добричка. :)

За статистиката под излекувани се разбира единствено, че тестът ти е бил положителен и вече е станал отрицателен.
Защо се използва точно този термин тогава??? Защо не се казва "незаразени" например или "оздравели". Всяка дума има специфично значение и трябва да си много тъп, за да не правиш разлика.
За статистиката - официалната директива е "дай да си мелим глупости на килограм - има достатъчно прости хора, които да се вържат на лъжите ни.

Ако си бяхте направили труда да чуете проф. Чорбанов на срещата с Президента (поснах линк снощи), щяхте да разберете, че учените ( включително проф. Аргирова) адски се забавляват с твърденията, че преболедувалите имат нетраен имунитет - официална директива на манипулаторите.

Човек, създаващ ваксини ви казва, че най-добрият и траен имунитет се създава след преболедуване!!! Това какво ви говори??? (Използвам мн.ч. за Теди).

Относно "недоказаното лечение на кови", Чорбанов и Аргирова казаха друго много важно нещо. Позоваха се на данните от Швеция, където на ден се регистрират хиляди новозаразени, но умират само 20-30 човека. Отговорът беше "добре работеща здравна система!". Толкова за липсата на лечение и невижданата ярост на новия грип. :)
 
Маската би ти помогнала ако някой кихне върху теб колкото ако си сложил на главата си презарватив и някой те халоса с винкел
Кой нормален си киха в маската, питам аз? Никога не бих си лепнала сопола в парцала, който ми стои на устата. Най-малкото ще извадя кърпичка, ще отместя маската и ще кихна в нея. :)
 
Кой нормален си киха в маската, питам аз? Никога не бих си лепнала сопола в парцала, който ми стои на устата. Най-малкото ще извадя кърпичка, ще отместя маската и ще кихна в нея. :)
С това изказване се върна в първи клас. Имаш напредък.
 

Горе