Сектата на ковидитите

И още нещо, вчера засякох приятел, на 34 е, минал Ковида преди 3 месеца. Каза, че още има задух и остатъчна кашлица. Не можел дори да отиде на ски. Абе нали беше безобидно?!?
 
Нанди, Биаро, Асеас, Тролски: безобидно грипче казвате?
Кой е казал, че грипът е безобиден, бе глупи? Напротив, винаги сме повтаряли, че вашата фраза "грипче" е неправилна. Стига сте ревали от някаква вирусна инфекция. Който ми представи диагноза рак на панкреаса получава пълното ми съчувствие, защото тогава случаят е наистина безнадежден.

Баси лигльовците. Свалил 8 кг и няма сили - края на света. Ще се оправиш. Успех!

Edit: признавам, че реагирах твърде остро, но това е защото оплакванията имат за цел да ни накарат да приемем за правилен абсурда, в който почти целият свят живее цяла година. Ми не мога да приема да се елиминира напълно нормалният живот, заради инфекция, засягаща тежко едва 20% от заразените. Глупаво е и НЕЕФЕКТИВНО!

При сезонните грипове (за милионен път) всички бяха реално болни, а не здрави с положителни тестове. Освен това при грипа симптомите на всички болни са като тези на тежко болните от кови. Единствената разлика е в продължителността на заболяването ПРИ НЯКОИ ХОРА. Подчертавам ПРИ НЯКОИ, защото при повечето минава за 5-10дни, както при всеки друг грип. ;)
 
Последно редактирано:
И още нещо, вчера засякох приятел, на 34 е, минал Ковида преди 3 месеца. Каза, че още има задух и остатъчна кашлица. Не можел дори да отиде на ски. Абе нали беше безобидно?!?
Застоял се е и се е препарирал от психоза. Аз от баяяяя години имам нещо като задух, като вдишвам все едно стигам до 85% и не мога повече. На село като отида и ставам на 100%. Затова логиката ми беше, че е от софийския смог. Да, обаче наскоро ми хрумна една идея. Значи имам един кростренажор в стаята, ама ме мързи да го ползвам както се ползва примерно за час, пък и нямам чак такава нужда от отслабване. Та рекох си, какво ще стане ако се напъна на максимална трудност за по-кратко време? И първия път само за 2 минути ми излезнаха ангелите. Същия ден направих още няколко опита, всеки по-добър от предишния. Май на следващия ден беше, излизам навън и като се затичах, бах мааму, кат някъв Робокоп съм станал. През следващите дни направих до 6 минути такова екстремно за мен кардио. А то сигурно не е много екстремно, просто аз съм супер заседян. За протокола, всеки път условията са еднакви - при максимална трудност държа една и съща скорост. И сега имам чувството, че белите ми дробове никога не са били по-мощни. Ей го на, снощи към полунощ си бягах малко навън, въздух мръсен, студ, носа ми усещам хвана висулки, ама съм като машина.

Така че тия приказки "Ама той/тя прекара коронавируса и след 15 месеца е дроб сърма" не на мене. Да си стане от гъза, да потренира малко и ще видиш как много набързо ще разцъфти. До неотдавна на това му викахме "Загубил съм форма". С лежане атрофира всичко - и мускулите, и кокалите, и сърцето, и белия дроб, и оная работа даже.
 
Аз от баяяяя години имам нещо като задух, като вдишвам все едно стигам до 85% и не мога повече.
Спри да пушиш.
tooth.gif
tooth.gif
 
Много отворен, бре. Направил 3 пъти по 5 минути кардио и станал Робокоп. :D Идеален за реклама на вест телешоп.
Аре сега си счупи крака и направи нови 5 минути от същото кардио, па аз ще се кискам отстрани и ще викам "не на мене тия, че не можеш". :hankey:

"нямам такава нужда от отслабване" с 1 час въртене? Въобще, как си го представяш отслабването единствено с въртене на кростренажор, робокопе. :D То да бягаш със средна скорост около 13-14 км/ч за 2км. изгаряш колкото няколко шоколадови бонбони, пък нашият герой го е страх да не отслабне с кростренажор. При мамите ли го прочете тва?
 
Последно редактирано:
Спри да пушиш.
tooth.gif
tooth.gif
А, преди години приятелската ми група бяха пушачи, имаха кучета, колко нощи едва съм си поемал въздух от алергии или кой знае какво, само аз си знам. За мен такива неща отдавна са нормални. Въпроса е, че човек наистина много бързо и неусетно може да се залежи, както и много бързо може да влезе във форма ако се напъне. Не е шега работа. Аз за 2020 тъкмо се кандърдисвах да ида в някой фитнес, те па ги унищожиха. Но моето тяло си има навик да бездейства. Сега тия дето не са свикнали на бездействие откриват какви ефекти има това върху техните тела и си мислят, че някаква Корона им е виновна, което сигурно ги кара още повече да бездействат. А това е дълбока спирала, с която аз отдавна се боря - мързела създава повече мързел. Създава се инерция, от която трудничко се излиза :)
 
Много отворен, бре. Направил 3 пъти по 5 минути кардио и станал Робокоп. :D Идеален за реклама на вест телешоп.
Аре сега си счупи крака и направи нови 5 минути от същото кардио, па аз ще се кискам отстрани и ще викам "не на мене тия, че не можеш". :hankey:

"нямам такава нужда от отслабване" с 1 час въртене? Въобще, как си го представяш отслабването единствено с въртене на кростренажор, робокопе. :D То да бягаш със средна скорост около 13-14 км/ч за 2км. изгаряш колкото няколко шоколадови бонбони, пък нашият герой го е страх да не отслабне с кростренажор. При мамите ли го прочете тва?
Тути Фрути, пак коментираш без да си вникнал въобще. Аз не казвам, че съм станал някакъв Юсеин Болт и ще надбягам всички. Аз казвам, че спрямо ПРЕДИ се чувствам като Робокоп. Като имам предвид, че съм в лоша форма по принцип, вероятно все още съм по-зле от доста хора, сред които може да си ти и дори Нанди с нейните цигари.

Нямам нужда от отслабване, защото не съм дебел. Е, някога имах по-малко сланинки, но тогава ми викаха че съм скелет на батерии. Сега ще мина за нормален. Основно откъм мускули има какво да се желае. Така че тоя уред съм си го взимал така за спорта (беше и на промоция), ама естествено в домашни условия доста ме мързи да го ползвам и служи предимно като скъпа закачалка.

Колкото и странно да ти звучи, при застоял човек малко движение се отразява доста добре и доста бързо. Разликата буквално се усеща на следващия ден. Но както казах, проблема е че за това се иска доста мотивация, а в днешно време с тия преименувани грипове и малоумни мерки само наливат на хората тонове демотивация. После не могли да дишат, задушавали се. Задушават се от демотивацията, мой човек.

Предизвиквам всеки, който се чувства напоследък застоял, да си направи една такава серия от изтощаващи упражнения и да каже как се чувства в следващите дни.
 
Последно редактирано:
Но моето тяло си има навик да бездейства.
Брех, твоето тяло е единственото, което си е изградило собствени навици. При нас обикновените хора навиците са плод на психическа нагласа.

дори Нанди с нейните цигари
Не ме мисли - пушка съм. :)
 
Асен е прав, застояването е по вредно от цигарите. Чичо ви пуши от 25 години и тренира от малко повече. Вече не мога, както преди, но в нормални условия бягам по 8 километра понеделник, сряда и петък, а на зала вторник и четвъртък. Събота и неделя алкохол и лежане на дивана. Та като затвориха залите, като стана под нулата вънка, пълна блокада. Викам явно няма да се прави нищо, поне докато се стопли, ни вън, ни вътре. Точно за 10 дена се разпаднах, стопли се, а на мен не ми се бяга, отвориха залите, а на мен не ми се ходи.... Чувствам се като пълна мърда и имам чувството, че съм станал 100 кила прасе, а то няма как да стане за 10 дена. Още по гадно, ядат ми торти, пици и джобове, а аз никога не съм ги ял :) Ебати и смотания вирус, удари ме и мене много сериозно в менталното и физическо състояние.... Ужасен е!
 
Нямам представа какво става тук напоследък.
Последните три седмици изкарах веселият Ковид. Повече от две седмици денонощно с 38.5, а последната седмица и бронхит с ужасна кашлица. Пълно обезводняване. Ситуацията се нормализира, след като ме сложиха на системи. Съжалявам, че не опитах с ивермектин, ама началото беше толкова безобидно, че подцених ситуацията.
Не те сваля изведнъж, като обикновения грип, а постепенно. Първо си направих сам антигенен тест от аптеката (за 24 лв.), а после и в лаборатория за потвърждение.
Сега съм минус 8 кг и имам сили само да повървя пешком десетина минутки.
Няма нужда да ми отговаряте, едва ли ще вляза скоро в темата :)
Пожелавам ти бързо възстановяване!

За невярващите ще кажа - двама мои познати яростно отричащи вируса в момента са в болница. Естествено никой не ги е пратил там насила, а са потърсили помощ след боледуване, а бьха много отворени.
 
Пожелавам ти бързо възстановяване!

За невярващите ще кажа - двама мои познати яростно отричащи вируса в момента са в болница. Естествено никой не ги е пратил там насила, а са потърсили помощ след боледуване, а бьха много отворени.
Пожелаваме им бързо възстановяване.

Аз пък за вярващите ще дам отново пример с двамата ми вуйчовци. Не са първа младост 65-70г. с куп придружаващи заболявания. Изкараха го и двамата през ноември за една седмица и казаха "нищо особено". За щастие по-голямата част го карат така, затова спрете да се фокусирате върху тежките случаи. И това ще мине, но последиците от "мерките" ще ги борим години наред.
 
Застоял се е и се е препарирал от психоза. Аз от баяяяя години имам нещо като задух, като вдишвам все едно стигам до 85% и не мога повече. На село като отида и ставам на 100%. Затова логиката ми беше, че е от софийския смог. Да, обаче наскоро ми хрумна една идея. Значи имам един кростренажор в стаята, ама ме мързи да го ползвам както се ползва примерно за час, пък и нямам чак такава нужда от отслабване. Та рекох си, какво ще стане ако се напъна на максимална трудност за по-кратко време? И първия път само за 2 минути ми излезнаха ангелите. Същия ден направих още няколко опита, всеки по-добър от предишния. Май на следващия ден беше, излизам навън и като се затичах, бах мааму, кат някъв Робокоп съм станал. През следващите дни направих до 6 минути такова екстремно за мен кардио. А то сигурно не е много екстремно, просто аз съм супер заседян. За протокола, всеки път условията са еднакви - при максимална трудност държа една и съща скорост. И сега имам чувството, че белите ми дробове никога не са били по-мощни. Ей го на, снощи към полунощ си бягах малко навън, въздух мръсен, студ, носа ми усещам хвана висулки, ама съм като машина.

Така че тия приказки "Ама той/тя прекара коронавируса и след 15 месеца е дроб сърма" не на мене. Да си стане от гъза, да потренира малко и ще видиш как много набързо ще разцъфти. До неотдавна на това му викахме "Загубил съм форма". С лежане атрофира всичко - и мускулите, и кокалите, и сърцето, и белия дроб, и оная работа даже.
Майко мила, ти наистина ли...на 34 се застоял. Ти ли го познаваш по-добре или аз? Каза, че му се спортува, ама не става както преди. Просто не можел. Не стига въздуха. Капиш? И не е атрофирало нищо, отслабнал е само 4 кг. Абе само грипче е, няма спор.
 
Пожелавам ти бързо възстановяване!

За невярващите ще кажа - двама мои познати яростно отричащи вируса в момента са в болница. Естествено никой не ги е пратил там насила, а са потърсили помощ след боледуване, а бьха много отворени.
Дано се оправят. Вярват или не, това си е вид заболяване и за всички е гадно. Наистина не го пожелавам даже и на невярващите.
 
Асен е прав, застояването е по вредно от цигарите. Чичо ви пуши от 25 години и тренира от малко повече. Вече не мога, както преди, но в нормални условия бягам по 8 километра понеделник, сряда и петък, а на зала вторник и четвъртък. Събота и неделя алкохол и лежане на дивана. Та като затвориха залите, като стана под нулата вънка, пълна блокада. Викам явно няма да се прави нищо, поне докато се стопли, ни вън, ни вътре. Точно за 10 дена се разпаднах, стопли се, а на мен не ми се бяга, отвориха залите, а на мен не ми се ходи.... Чувствам се като пълна мърда и имам чувството, че съм станал 100 кила прасе, а то няма как да стане за 10 дена. Още по гадно, ядат ми торти, пици и джобове, а аз никога не съм ги ял :) Ебати и смотания вирус, удари ме и мене много сериозно в менталното и физическо състояние.... Ужасен е!
Не ми се рови назад, но още преди 2-3 седмици писах колко удобно "постковида" и идеално съвпада с пролетните неразположения на населението :D
 
Баси лигльовците.
Нанди още ли вяварваш, че тея тъпоъгулници тука наистина ги е страх или се правят на малоумни. Ако наистина са толкова тъпи ми остава само да плача за младото българско поколение с горчиви сълзи. А ако не са поне дано спечелят достатъчно пари.
 
Нанди, Биаро, Асеас, Тролски: безобидно грипче казвате?
Хайде да си имаме уваженията. Има няма сто пъти съм казал, че не отричам вируса, а неадекватните мерки и насажданата масова психоза.

Иначе колегата да оздравява. Всеки организъм си кара индивидуално, преди 4-5 години такъв грип изкарах, три месеца бях като размазан.
 
Майко мила, ти наистина ли...на 34 се застоял. Ти ли го познаваш по-добре или аз? Каза, че му се спортува, ама не става както преди. Просто не можел. Не стига въздуха. Капиш? И не е атрофирало нищо, отслабнал е само 4 кг. Абе само грипче е, няма спор.
По време на боледуването от грип организмът се изтощава, в резултат на което се наблюдават:

  • умора;
  • отслабване на паметта;
  • понижена концентрация;
  • мускулна слабост;
  • раздразнителност;
  • безсъние;
  • главоболие;
  • липса на апетит;
  • болки в ставите.

Състоянието е известно като синдром на постгрипна астения


Идеално префасонирани симптоми за ковид който не е ГРИП....
 
Нанди още ли вяварваш, че тея тъпоъгулници тука наистина ги е страх
О, да, категорично. Ако не е страх, то поне е опиянение от психозата. Има много тежък садо-мазо синдром при тях. На бас, че получават ерекция, когато Майтапчийски или Коца-ботокса им говорят със строг, назидателен тон. :)
 
Майко мила, ти наистина ли...на 34 се застоял. Ти ли го познаваш по-добре или аз? Каза, че му се спортува, ама не става както преди. Просто не можел. Не стига въздуха. Капиш? И не е атрофирало нищо, отслабнал е само 4 кг. Абе само грипче е, няма спор.
Добре, прецакан е и ще умира бавно и мъчително. Моите съболезнования. Всичко е заради Ковид, най-опасния вирус появявал се някога. И освен него всички ша омрем. Но и ти си пътник, да знаеш. Вируса е навсякъде около нас. Това са милиони заразени и всеки ден стават повече. Въпрос на време е да стигне до твоя нос. Може да не е днес, може да не е утре, но с всеки ден шансовете да го хванеш се увеличават. Освен ако не се защитиш с 4 маски и найлон отгоре и започнеш да пееш мантрите от телевизора.

Интересно обаче как само сред познатите на сектантите има такива в окаяно състояние :rolleyes:

По време на боледуването от грип организмът се изтощава, в резултат на което се наблюдават:
Ама те твърдят че тия неща се случват след месеци. Ей го, нашия е писал 3 месеца. Един мой познат разправяше същото за някаква след 6 месеца така. И в новините пак такива писаха - след 5-6 месеца на разни млади нещо им станало и окекавели.

Я като е толкова често това събитите, сектантите да ни намерят видеа в YouTube на такива дет се оплакват от такова нещо. Че ми стана интересно да видя какъв пък е тоя задух толкова специален.
 

Горе