Сектата на ковидитите

Котелския тигър пак почнал да пише за комунизма.
Единия милинки пече другия има мокри сънища за соца, въобще в тоя град има ли поне един нормален
Я още един трол се пръкна. Знам не е лесно да сте малоумни поколенията след 90те , но няма как. Остава само да ви съжалява човек.
 
Напротив. По цял свят се правят коридори за ваксинирани и скоро неваксинираните ще имат много тежък живот и невъзможонст да ползват пълноправно редица общществени блага.
Миши това ли ти е най-голямата радост в живота? Направо удари дъното :D
 
Напротив. По цял свят се правят коридори за ваксинирани и скоро неваксинираните ще имат много тежък живот и невъзможонст да ползват пълноправно редица общществени блага.
Не обърнах внимание одеве на тая диария ама ми се дощя да те питам нещо. Ти нали проповядваш антикомунистически идей? Тогава какви са тея обществени блага дето трябва да се ползват? При капиталистите нали всеки за себе си го играе и не го ебе за другите?

Или типично в стил бай Ганьо: Аз съм по-по-най ама ако мога да щипна нешо от общото ми е супер...

Деба и недъгаво поколение как се навъдихте.... А всъщност се сетих. Благодарение на медицината преди 90та. Щото ако бяхме на медицината до 45та да сте заминали с естествения подбор
 
Абсолютно прав е. Ти ако искаш да заминеш за Африка или Индия, ще си набиеш зверски химикали и дори няма да знаеш какво съдържат.
Започвам да се чудя телевизора или короната са ви изпържили мозъците.

В Индия не съм ходил, но по мои спомени само за някои държави в Африка трябваше ваксина на жълта треска и малария, които са проверени от десетки години.

И какво общо има третия свят с отиването на ресторант? Я идете някъде на разходка да си проветрите мозъците ...
 
Добър ден.
Аз минавам само да попитам: при негативен тест за ковид и двойна бронхопневмония (ВИРУСНА!!), на кого да се скарам?

@tipin, да ме насочиш?

Щото и моите дробчета са като твоите, ама много се сърдите ако викаме на кови "грип". Грипът, викате е безобиден и безопасен..

Приятел с двустранна бронхопневмония и отрицателен тест, според пулмолог е болен не от Ковид, а от по-опасния по нейни думи вирус. Какви хапчета ти предписа? Вода. Много вода пий! Бързо оздравяване!
 
Тогава какви са тея обществени блага дето трябва да се ползват? При капиталистите нали всеки за себе си го играе и не го ебе за другите?
Общо благо е да мога да си купя билет за самолета и да замина за където си искам, да посетя на концерт/спортен мач и други такива неща, които нямат НИЩО общо с комунизма, ама някои хара 30 години не може да се помирите, че комунизма си отиде безвъзвратно и за винаги.
 
Приятел с двустранна бронхопневмония и отрицателен тест, според пулмолог е болен не от Ковид, а от по-опасния по нейни думи вирус. Какви хапчета ти предписа? Вода. Много вода пий! Бързо оздравяване!
Avelox 400mg - антибиотик х 1 на 24 часа
Tavipec forte - 3х1 за отхрачване
и пробиотик
Това е цялото лечение. Не знам дали има особено подобрение от лечението, но поне няма влошаване. Все още не мога да пуша...:cry::cry::cry:

Пия вода, пия чай, пия лимонов сок. Мерси за пожеланията! Мисля да го прескочим и тоя път "грипчето". ;)

п.с. И вземи обясни на пулмолога, че по-опасен вирус от кови, историята и медицината не познават. Яростта му е пословична. Най-яростно атакува икономиките на страните и правата на хората в тях.
 
Последно редактирано:
Започвам да се чудя телевизора или короната са ви изпържили мозъците.

В Индия не съм ходил, но по мои спомени само за някои държави в Африка трябваше ваксина на жълта треска и малария, които са проверени от десетки години.

И какво общо има третия свят с отиването на ресторант? Я идете някъде на разходка да си проветрите мозъците ...
Някой да те спира да ходиш от 1 март? Пример дадох просто, не се пали. Гласувай за червените и се моли да паднат мерките.
 
Общо благо е да мога да си купя билет за самолета и да замина за където си искам, да посетя на концерт/спортен мач и други такива неща, които нямат НИЩО общо с комунизма, ама някои хара 30 години не може да се помирите, че комунизма си отиде безвъзвратно и за винаги.
Това няма нищо общо с обществените блага. Комунизма никъде е не е ходил защото не е и идвал. Вземи се информирай кое какво е и точно какъв обществен строй е имало в България.
Така като върна темата само ти и теди през един два поста споменавате комунизма и и комунисти
 
Според различните точки БКП е отговорна за различни неща, вариращи от „унищожаване на традиционните ценности на европейската цивилизация“ и „моралния и икономическия упадък на държавата“
21 години по-късно... LOL

Спойлер: Последните 32 години демокрация нищо не е изградено с държавни пари. Всичко съществуващо днес е или построено от комунистите, или е съхранено и реставрирано от тях.

Нито 1 болница не е построена, нито 1 театър, нито 1 църква, ... нито дори едно шибано ДЪРВО не е засадено в "горските райони" (собственост на държавата!), ако не броим няколко копки пред камерите.

Демокрацията в България = глозгане на кокала, останал от комунистите (бая месо ще да е имало, щото още го смучат!) и просене на пари от Европа.
 
Последно редактирано:
21 години по-късно... LOL

Спойлер: Последните 32 години демокрация нищо не е изградено с държавни пари. Всичко съществуващо днес е или построено от комунистите, или е съхранено и реставрирано от тях.

Нито 1 болница не е построена, нито 1 театър, нито 1 църква, ... нито дори едно шибано ДЪРВО не е засадено в "горските райони" (собственост на държавата!), ако не броим няколко копки пред камерите.

Демокрацията в България = глозгане на кокала, останал от комунистите (бая месо ще да е имало, щото още го смучат!) и просене на пари от Европа.
Поредните ти бабикянки. Да не си имал мокър сън с Корнелия Нинова?
Какви построени църкви те гонят през комунизма? Комунистите не строят църкви, а ги взривяват. Прочети за най-големият атентат в историята на човечеството до тогава за църквата „Света Неделя“.
От Русе съм. През 70-те години комунистите взривяват величествената църквата „Всех Святих“, построена през 1898. А през 2017г. е възстановена в същият си вид на друго място. https://bg.wikipedia.org/wiki/Всех_Святих_(Русе)

Почти всички предприятия от комунизма в Русе отдавна са забравени. Оказва се, че още след построяването си работят на загуба с остаряла и неконкурентно способна технология на производството и се налага държавата да ги дотира за да не фалират. Такава е ситуацията в цялата страна.

Пример: През 80-те в Русе е построен огромен по мащабите си за България Комбинат за тежко машиностроене - 'второто Кремиковци'. Оказва се, че няма откъде да се взема материал за леярните, но не и нужно - почти цялото производство е с дефекти и връщано за претопяване Загубите са по 10 млн. на година и естествено след 89-та е закрит.

Русенците родени до 90-те сме с так. нар. 'Русенски бял дроб', увреден от румънският хлор.
Снегът на вторият ден ставаше черен от нафтовите икаруси на градския транспорт.

Та нека водим разговор основан на факти, а не на мокри сънища за щастливия комунизъм
 
Последно редактирано:
Поредните ти бабикянки. Да не си имал мокър сън с Корнелия Нинова?
Какви построени църкви те гонят през комунизма? Комунистите не строят църкви, а ги взривяват. Прочети за най-големият атентат в историята на човечеството до тогава за църквата „Света Неделя“.
От Русе съм. През 70-те години комунистите взривяват величествената църквата „Всех Святих“, построена през 1898. А през 2017г. е възстановена в същият си вид на друго място. https://bg.wikipedia.org/wiki/Всех_Святих_(Русе)

Почти всички предприятия от комунизма в Русе отдавна са забравени. Оказва се, че още след построяването си работят на загуба с остаряла и неконкурентно способна технология на производството и се налага държавата да ги дотира за да не фалират. Такава е ситуацията в цялата страна.

Пример: През 80-те в Русе е построен огромен по мащабите си за България Комбинат за тежко машиностроене - 'второто Кремиковци'. Оказва се, че няма откъде да се взема материал за леярните, но не и нужно - почти цялото производство е с дефекти и връщано за претопяване Загубите са по 10 млн. на година и естествено след 89-та е закрит.

Русенците родени до 90-те сме с так. нар. 'Русенски бял дроб', увреден от румънският хлор.
Снегът на вторият ден ставаше черен от нафтовите икаруси на градския транспорт.

Та нека водим разговор основан на факти, а не на мокри сънища за щастливия комунизъм
Мани ги, те тия живеят в паралелна Вселена. Комунягите са смазали мозъците им и единственият им спомен е щастливото им детство. А аз за съжаление помня как първи клас на Великден, този свят празник милицията не ни пусна в църквата. Бил съм дете и не можело. Смятай, щом още го помня. Мнооого хубаво е било, спор няма.
 
Малоумниците идея си нямата наистина си нямат идея за соца. Напълни се с мантрите от 90те на СДС и вече спецове....

Малко истинска история:

Кока-Кола

Договорът за внасяне на концентрата за напитката е подписан на 1 август 1965 г., в края на годината на пазара излизат първите бутилки.

В договора си с „Кока-Кола“ България изпреварва всички останали страни от социалистическия лагер. Дори Югославия остава година-две назад от нас. Интересното е, че даже Гърция започва производството на напитката осем години след нашата страна.

България е държавата, заради която за първи път в света запазената марка на „Кока-Кола“ се появява на азбука, различна от латиницата – кирилица. САЩ ни подарява логото на кирилица. Бутилките са с етикети на кирилица, което си е прецедент в политиката на компанията. Така по време на социализма само в България името на марката се изписва на кирилица по бутилките.

В средата на 70-те страната ни подписва споразумения за лицензи и производство и на други „западни“ продукти – на „Волво“, „Швепс“, „Шел“ и др.

И разбира се всичко това приключва през 90те.... Странно
 
То за това всеки следвал преди 89 година има истории как давал пари на някой приятел чуждестранен студент да му купи дънки, пишеща машина, ел.ка или нещо подобно от корекома...

Уж предприемачески форум, пък само убедени комунисти... Не мога да повярвам....
 
Странно как са оцелели всички останали църкви (без 1-2) и манастири за 45 години комунизъм...

Ама думата ми беше за построените през демокрацията (не социализма - четете внимателно) от така загрижените за народния морал нови първенци - колко са?

Ако не бяха "комунистите", сега щяха да ви лекуват от Ковид върху походни легла и във военни палатки, ако са останали някакви от 2-те световни...

За 31 години добре че беше Европа да даде пари за 150 км магистрала и за довършване на софийското метро :)

Днешна България е построена през комунизма и от комунистите, каквото и да са ви разправяли бабите и дядовците.

От Възраждането до Борисова България е останал някой и друг паметник, оцелял до днес именно поради комунистите, но едва ли за дълго, понеже комунизмът свърши и всичко се руши.

Айде, отивайте при бабите си да ви избършат сополите :)
 
Последно редактирано:
Ето и виличката на инициатора на закона за престъпност на комунистическия режим и народен борец за по-висок морал и справедливост сред обществото:

zx952y526_2990810.jpg


От подлога на Русия пак станахме Турска провинция.
 
Уж предприемачески форум, пък само убедени комунисти... Не мога да повярвам....
Дълбокомислените тези на Миши ме подсетиха за един стар филм, който сега се възприема малко по-различно. Направо ми навява директна асоциация с нашия известен форумен експерт по всичко, от което си няма хал хабер.

Няма да сбъркате, ако го изгледате
 
А аз за съжаление помня как първи клас на Великден, този свят празник милицията не ни пусна в църквата. Бил съм дете и не можело. Смятай, щом още го помня. Мнооого хубаво е било, спор няма.

И колко често ходиш на църква сега по времето на демокрацията? Веднъж седмично, месечно, годишно?
Днес милицията също не ни пуска на много места. И все по-често ще ни спира, а забранените удоволствия ще се увеличават. Това, че миналата пролет не пускаха в парковете сигурно не го помниш. ;)

На опашки "гъз-до-гъз" за ваксини и пред лекарските кабинети може да не се спазва дистанция. На 3-ти обаче не може да се ходи на Шипка. Не и под ръководството на ПРЕЗИДЕНТА. Много яко ще се мре...
 

Горе