Сектата на ковидитите

Вуйчо ми (всъщност двама от тях) изкараха кови още есента, за щастие минаха доста леко. Вчера се видяхме и единия ми се хвали, че вече е с първа ваксина. Викам му "ти па от къв зор се подлагаш на опасни експерименти като имаш много по-силен имунитет?". Отговорът беше "Е!?". И те така те. Овчар да си на днешно време - овците кротки и послушни, а ти само монетизираш...
За овцете не знам, ама съседът има много кози и снощи каза че едната не се била прибрала от гората.
 
За овцете не знам, ама съседът има много кози и снощи каза че едната не се била прибрала от гората.
Ох, знам, че е правилно да се пише "овце", но само когато става дума за ония пухкави животинки, дето ни дават вълна и мляко. Когато става въпрос за овчедушни хора е прието да се наричат овцИ. Докога ще съм жива да те уча на елементарни неща... :)

Нали си чул" "Идат като овцИ, бегат като овцИ. Що е то? Овци!


п.с. Дръж ни в течение за козичката, че сега пък се притесних за нея. :)
 
 
То май и самия вирус изчезна, откакто няма НОЩ :)
Мда, вече не умират хора по улиците, болниците не са претъпкани, няма чували с трупове. Жалко за короната :oops:
 
Мда, вече не умират хора по улиците, болниците не са претъпкани, няма чували с трупове. Жалко за короната :oops:
Дано доживеем вестителите на апокалипсиса да си получат заслуженото, за дето подлудиха народа в преследване на политическите цели на свинята. На да ли, ама да помечтаем :)

А можеше целия вирус да го изкараме в тази приятна спокойна обстановка. Ама не, трябва да се краде...
 
То май и самия вирус изчезна, откакто няма НОЩ :)
А не, трябва да е заради ваксините. Също както при Израел. Какво като ваксинираните ни са в пъти по-малко от тамошните. В тоя ред на мисли, познайте кои данни са за Израел и кои са нашите:

Това са новите случаи:

1621975744896.png
И това са труповете:
1621975833336.png
 
А не, трябва да е заради ваксините. Също както при Израел. Какво като ваксинираните ни са в пъти по-малко от тамошните. В тоя ред на мисли, познайте кои данни са за Израел и кои са нашите:

Това са новите случаи:

Виж файлът 21485
И това са труповете:
Виж файлът 21486
Е, ама разбира се, че е заради ваксините, да се свети името на Файзер, Астра зенека и техния пророк янсен и янсен :) Повтарям го два пъти, за да го запомните :)
 
Последно редактирано:
190447963_1742208405959122_2340798464785004255_n.jpg
 
Предполагам на срещата на лидерите вчера, твоят президент е бил категорично против и е блокирал въвеждането на сертификата?
Щом предполагаш така, явно се е случило обратното. :)

Това по никакъв начин не понижава доверието ми в Президента Радев. Напълно наясно съм, че малка и незначителна държава като нашата няма как да отстоява собствена позиция, различаваща се от общата позиция на ЕС.

п.с. Дано не предполагаш, че е козирувал наред като селския идиот, че тогава работата зле. :)
 
Щом предполагаш така, явно се е случило обратното. :)

Това по никакъв начин не понижава доверието ми в Президента Радев. Напълно наясно съм, че малка и незначителна държава като нашата няма как да отстоява собствена позиция, различаваща се от общата позиция на ЕС.

п.с. Дано не предполагаш, че е козирувал наред като селския идиот, че тогава работата зле. :)
:)
Ама, ако се появи и като кандидат-президен и другият ти любим президент - Първанов, ще трябва да се разкъсаш между двамата...
 
Първанко е мека мария и неадекватен на фона на настоящата ситуация.
Требва некой безкомпромисен и директен, да не пести шамарите.
 
:)
Ама, ако се появи и като кандидат-президен и другият ти любим президент - Първанов, ще трябва да се разкъсаш между двамата...
Аууу, груба грешка. Агент Гоце никога не ми е бил дори безразличен. Питая силно негативни чувства към него. Единственият президент преди Радев, когото харесвах, беше Петър Стоянов. Забележи, че говоря в минало време. Това ще ти спести следващия въпрос. :)

Разберете - Радев няма аналог в тая държава. Аз лично искам той да е премиер, защото постът изисква повече отговорности и действия, а неговите знам, че ще бъдат брилянтни. :)
 
Разберете - Радев няма аналог в тая държава. Аз лично искам той да е премиер, защото постът изисква повече отговорности и действия, а неговите знам, че ще бъдат брилянтни. :)
Отговорните и безотговорните действия отиват в историята според мен. Дай да поразсъждаваме над характера на властта преди и сега. Назад в историята сме чували как тоя и оня владетел са се борили за повече и повече власт като са пращали собствения си народ на смъртоносни войни срещу други народи. И така с векове. И братята са си убивали, и какво ли не. Разликата сега е, че имаме средства за масова информация (Интернет)... и малко дезинформация (телевизия и радио). Доста по-трудно е да бъдеш тиранин и с времето става все по-невъзможно. Направиш някоя глупост и всички държави и населенията им веднага те оплюват и заплашват, барабар с твоето население. Става нещо като усредняване на тиранията. Тираните на ниво държави са на изчезване. Но по-трудно ще е и да бъдеш читав. Ето, които президенти бяха против тираничната глупост Ковид случайно получиха инфаркт или не престават да бъдат нападани от най-големите в момента тирани. Докато в миналото тиранията е била на ниво държави - всяка държава с нейния си тиранин, сега сме на ниво континенти и почти световно ниво. При това положение вече народите всеобщо си имаме работа с тази всеобща усреднена власт. Единичен премиер или премиер не може да има значителен ефект нито в лоша, нито в добра посока. Но колкото повече свободна информация има, толкова по-добре за народите. Всеки който се опитва да цензурира го прави само с цел да си запази и увеличава властта и тиранията. Затова очевидно цялата Ковид простотия е опит за налагане на власт, но въпреки всичко мисля че няма да им се получи. Въобще съдбата на владетелите може би е да изчезнат и вместо тях да има някаква форма на самоуправление. Абе както е Биткойн в сравнение с долара да кажем.
 
Въобще съдбата на владетелите може би е да изчезнат и вместо тях да има някаква форма на самоуправление.
Само където болшинството(хубава дума) жадуват да ги управлява як ботуш.

А като сме на ковид-вълна:
 
Тираните на ниво държави са на изчезване.
Да, те вече са преоблечени в дрехите на "филантропи", които формират здравната политика на цели държави, без да имат медицински познания поне на ниво селски фелдшер. ;)
 
Само където болшинството(хубава дума) жадуват да ги управлява як ботуш.
Ти от това болшинство ли си? :)

Да, те вече са преоблечени в дрехите на "филантропи", които формират здравната политика на цели държави, без да имат медицински познания поне на ниво селски фелдшер. ;)
Е в един момент ще трябва да се срещнат с реалността, че всеобщото мнение е по-силно от техните желания. Но до тогава ще е борба.
 

Горе