Сектата на ковидитите

Нанди ти не искаш да сложиш маска , граници ако се затворят това няма ли да нарушава свободата ти ? В Франция като трябва пишеш обяснение ако излизаш от вкъщи не им ли нарушават свободата? В Тайван колко свободи са им отнели за да спрат заразата ?
А за Мангъра идиотизма - Бойко Борисов да го пазим с маска , а селяните в градския - щото не са премиери - да си кашляме в лицето. Двойни стандарти - а като имаш мнение , че маските не пазят си го спазвай винаги - не пред премиера едно , а пред обикновен човек - друго. Щото излиза че сам не си вярваш на думите.
И е факт как строгите мерки помагат в страните които ги спазват стриктно , а не мрънкат , че ги карали маски да слагат и да влизат в определен час в магазина. Ама ние си имаме мангърката , ние изграждаме имунитет. То по принцип българите винаги са най-можещи и най- знаещи.
Кажи, че това всичкото го е писало детето ти? :) Чак не ми се коментират всички абсурди в поста ти. Не че съм особено умна, ама това дори мен ме обижда....
 
В Тайван колко свободи са им отнели за да спрат заразата ?
Ма хора, то няма "зараза" в този смисъл който се внушава навсякъде. Ей това е което сбърква мозъците на хората по света сега. Започнахме годината с идеята, че ще измрат десетки проценти от населението на планетата и все още правителствата, медиите и доста хора внушават същата идея нон-стоп. То е бълване и бълване и бълване и бълване на новини за КОВИД, за мерки, за пълни простотии. Това е изумително тъпо, защото дори официалните статистики отдавна вече не сочат нещо толкова страшно. Това е някакъв безумен пост-травматичен стрес. Вместо всички да се радват, че чумата ни отмина, то е едно непрекъснато преекспониране на дребните числа, сякаш са гигантски.

Светновно население 7,800,000,000. Официално умрели ОТ короната досега: 1,300,000. Това са 0.016% бе да му се не види. Супер паниката на века за стотинка от процент.

"Ама болниците са претрупани, болните лежат навсякъде, видях един с главата си в тоалетната чиния".
Това не са болници, това са психодиспансери, препълнени с изкукуригали от пост-травматичен стрес. И е станало така само заради действията на господа управляващите навсякъде по света. Ако още през пролетта бяха заключили, че това в най-лошия случай е малко по-силен грип, днес всичко щеше да си е както миналата година по това време.

"Но неее, ти не разбираш. Ако няма мерки, заразените ще станат милиони и ще стане зомби апокалипсис, гледах го в един филм".
Айде нека стане. Кажете на хората да се оправят вкъщи, че и без това няма лек за короната. Една разпоредба въобще да не идват в болниците, иначе глоба. Вместо това сега болниците и умовете на докторите пълни с "нелечимия" ковид, а хората с всички други болести на самолечение вкъщи, понеже и личните им лекари са изпаднали в паника. И после умиранията в сравнение с предишните години скочили. Е, не бих го очаквал.
 
Щото като го лепнат на 65 годишния той ще го изкара тежко и може и да не го изкара.
Според Google в световен мащаб хората над 65 са 8.5%, или 617 милиона човека (напиши "percentage of old people" в търсачката). Окей, нека приемем, че всички умрели от короната досега са били хора над 65... мир на праха им. Значи на всеки 617 от тях е умрял само един (и малко) :oops: И това е според официалната статистика, онази много страшната.

Това е точно като Националната Лотария. Всеки ден показваха една шепа спечелили, при което масата народ яко търкаха билетчетата, мислейки си че много скоро ще се срещнат лице в лице със Захари Бахаров. Да, ама не и според теорията на вероятностите. Просто умело използван маркетингов трик.

По същия начин много хора имат страх от самолети, защото са чували за самолетни катастрофи със стотици загинали. Нищо, че от всички видове транспорт този е най-безопасен.
 
Това е точно като Националната Лотария. Всеки ден показваха една шепа спечелили, при което масата народ яко търкаха билетчетата, мислейки си че много скоро ще се срещнат лице в лице със Захари Бахаров. Да, ама не и според теорията на вероятностите. Просто умело използван маркетингов трик.
Хубаво де, в България използват "маркетинговия стрик" на Национална лотария, за да ни лъжат. Не мислиш ли, че е абсурдно толкова много различни държави с коренно различни възгледи, да са се синхронизирали в действията, криейки тоя толкова велик "маркетингов трик" от масата? Десетки държави са ОК да си потъпчат икономиката и да я подложат на риск, само за да угодят на .. КОГО?

Ето за привържениците на "шведския модел":
„Всички знаци сочат в грешната посока“, посочи Лофвен в изявление с министъра на социалните въпроси Лена Халенгрен. По тази причина те ще внесат законопроект за забрана на продажбата на алкохол в цялата страна след 22 часа в барове, ресторанти и нощни клубове от 20 ноември.
В началото на пандемията вместо строга карантина и ограничения на придвижването, Швеция избра много хлабави ограничения за мобилност и събиране на много хора на едно място. В скандинавската страна предпочетоха да заложат на индивидуалното съзнание и чувство за отговорност на гражданите. Затова някои мерки бяха обявени за препоръчителни.
 
Кажи, че това всичкото го е писало детето ти? :) Чак не ми се коментират всички абсурди в поста ти. Не че съм особено умна, ама това дори мен ме обижда....
Ти кажи защо Мангъров сложи маска след като трябва да придобием стаден имунитет ? Другото са просто факти, дето всеки може да ги прочете и разбере - естествено с антигерб очилата истината за теб е друга. Лошия Бойко контролира тоя смешен грип и всява паника по света - всеки вече се съобразява с малка България!
 
Хубаво де, в България използват "маркетинговия стрик" на Национална лотария, за да ни лъжат. Не мислиш ли, че е абсурдно толкова много различни държави с коренно различни възгледи, да са се синхронизирали в действията, криейки тоя толкова велик "маркетингов трик" от масата? Десетки държави са ОК да си потъпчат икономиката и да я подложат на риск, само за да угодят на .. КОГО?

Ето за привържениците на "шведския модел":
Ей, аз теб съм те блокирал и въобще не те чета, но това го видях само защото понякога склонявам да проверя на какво нанди отговаря.

Аз гледам глобално на нещата, за мен България е просто едно от крайните разклонения на цялата истерия. За мен проблемите не тръгват от България, тръгват от САЩ. Националната Лотария я дадох само за пример, защото е най-близкото познато нещо на нас тук във форума. Ключовото обаче е не самия трик, а реакцията на хората. Ако реакцията не беше такава, нямаше да го има този трик, щеше да е друг.

Дали е възможно толкова много различни държави да са си синхронизирали дейстивията - напълно възможно е и точно това се случва. Това е психология. Както е възможен трика на Националната Лотария към масата от хора, така е възможен трика на САЩ към останалите държави. Къде с подкупи, къде със заплахи, къде с всеобщо внушение. Щом лекарите са се посрали в гащите от страх, дето се очаква да разбират от тая материя, то значи и прости държавни глави като нашия е напълно склонен да повярва в извънредната важност на тази иначе незначителна ситуация. Или ако изпитва съмнения, то малко финансови помощи много бързо му ги разсейват. Спомни си как при нас цялата истерия започна веднага след като обявиха такива финансови помощи. До преди това Манафчийски разправяше как няма страшно, то обикновен грип, а веднага след финансовата инжекция обърна палачинката и заголи задничето. Такива неща не се случват просто така.
 
Ти кажи защо Мангъров сложи маска след като трябва да придобием стаден имунитет ?
Ей, излез от режима на изтъркана плоча :) Няма абсолютно нищо странно в това че Мангъров е сложил маска. Това не би трябвало въобще да се обсъжда. Не знам колко хора трябва да ти го кажат. Мангъров дава мнения, но не е някакъв суров активист за който принципа е Всичко или Нищо. По-скоро му е все тая ще сложи ли маска или не. Това че я е сложил не е някакво предателство, както се опитваш да го изкарваш. Хората, които са съгласни с него са наясно защо я е сложил, а вероятно и останалите. Само ти още не си разбрал :)
 
Ти кажи защо Мангъров сложи маска след като трябва да придобием стаден имунитет ?
Бърни, обясних ти го още сутринта - подробно и точно. Плашиш ме вече. Добре ли си?
Хубаво де, в България използват "маркетинговия стрик" на Национална лотария, за да ни лъжат. Не мислиш ли, че е абсурдно толкова много различни държави с коренно различни възгледи, да са се синхронизирали в действията, криейки тоя толкова велик "маркетингов трик" от масата? Десетки държави са ОК да си потъпчат икономиката и да я подложат на риск, само за да угодят на .. КОГО?

Ето за привържениците на "шведския модел":
И как тези цитати показват, че Швеция е сгрешила? Ние в момента, с изключение на графика за пазаруване 65+, следваме точно техния модел. Ако беше се доказал като крайно опасен, дали тиквун щеше да го прилага, въпреки фобията му от нови протести?
 
Егаси, това очаквах някой да го каже, за да падна под масата от смях. Ка'и честно! САЩ играят, заедно с Русия и всички други, с които имат конфликти от сума време. :hankey: Как не са се сетили да действат по друга линия, така че да не им повлияе дори малко върху икономиките? :/ И после се чудя как има хора, които вярват в безумни конспирации, ама все повече се убеждавам, че си има и то в изобилие. Иначе си придават изкуствена важност, считащи се пред себе си за инакомислещи... Вечер като излизате, озъртате ли се нон-стоп, дали няма американец-пратенец, който да ви проследи и чипира без да усетите? Нереални сте.

Всъщност, тия които вярвате в световния заговор, съмнявате ли се от евентуално възползване от страна на д-р Менгеле при моментната ситуация или неговата работа е чиста монета и този обичащ народа си човечец иска да запази българския народ?
 
Последно редактирано:
Нали Мангъров вече е начело - той за финансовата ижекция ли сложи маската срещу грипчето или ?

1605274022714.jpeg
 
Трябва да си пълен идиот за да не схващаш защо политиците се захванаха с това с такава невиждана ярост. Пари, политически дивиденти, контрол над популацията, общ враг и още един куп други "ползи" за хората, които са на власт в момента. Няма никакво значение какъв е режима или политическото устройство, навсякъде е едно и също.

Това всичкото се прокара от либералните кръгове и влиянието им над световните медии, политически партии, като ЕНП, примерно и подобни. Първоначалната цел може да е било компрометиране на успехите на Тръмп, може да е под давлението на фармацевтичната мафия, може да е всичко.... Може да са китайците, че пак Тръм доста ги поряза с икономическите войни. Всичко може да е. Няма как от нашето ниво да разберем какво са намислили световните тинктанкове на либералните кръгове.... Но факт е, че всичко мина по техните канали за настройване на световното обществено мнение.

Примерно някой пита ли се защо се случи това в Беларус? Лукашенко им показа един среден пръст и ясно заяви, че Кови в Беларус няма да има и какво му се случи. Оп, вземи тоя майдан, по позната добре изпитана схема(арабска пролет, Украйна, Сирия и тн.).... Пък другите като него да имат едно на ум ще има ли кови или не....
 
Този път ще ви наградя с мълчание, както повелява приказката. :D Предлагам същото и на колегите ковидити. Така сами ще си се гърчите и набирайки злоба, тя може да се излее някъде извън форума, та да вземете да се излъжете да отидете на протест, я против мерките, я против управлението.
 
Нанди и биаро направо газ пикаят че Бойко не хвърли оставка - а бяха почти толкова сигурни за това , колкото и за ковид измамата) . Цяла зима сега ще се въртят на шиш и място няма да могат да си намерят. че една тиква ги управлява. Сега и догодина като пак Герб бие направо не ми се мисли какво ще правят тия двамцата - ще режат вените или ще посегнат към наркотиците за да превъзмогнат мъката :D
 

Горе