Сектата на ковидитите

Принципно избягвам продажниците от Дойчезеле, но този път ще дам линк към новината от тях специално за феновете на ковида и ЕС. Всичко е пари мили ми ковидчета и борвба за милиардите от ЕС.

Poland and Hungary veto EU budget plan

Държавите подпишат ли това с клаузата за върховенството на закона дават съгласието си за един нов ред. Тогва като и кажат маска слагате маската и тапата на гъза. И когато ви кажат ковид до 2029-та ще седите и ще чакате сврени в хралупките си и ще се радвате как локдауна е довел до нови върхове в интернет бизнесите...
 
Когато страх тресе стадото, вълкът лесно се промъква. ;)

Абе готини, само да ви кажа, че всеки трети го кара това.
И отново - това е добре. Ще го изкараме, ще изградим имунитет и ще приключи тая лудница.
Знам, че на вас тримата особено ви харесва тая ситуация и не искате да живеете извън паниката, труповете и линейките, но ние си искаме нормалния живот обратно.
Да, сега вече има вирус, за разлика от пролетта, когато бройките умишлено се завишаваха, за да се генерира паника. Светът е преминал през много по-тежки и смъртоносни болести - оцелял е.

Кой ще остане и кой ще умре? Не решаваме ние. Вкопчили сте се в тоя живот, сякаш ще ви е единствен. Спокойно, ще го живеете още много пъти, защото душите ви са на доста ниско ниво на развитие.

Тоя грип ни изненада здраво.
Изненада ония, които купуваха чували за трупове напролет, вместо да подготвят нещата за The real deal. Няма места в болниците, защото в паниката всичко търчи там, и понеже вижда, че политиците веднага ги карат в болница, логично си казват: "щом тях ги хоспитализират, значи е много страшно".
Да, страшно е за процент от заразените - факт. Забравяме обаче да видим огромния процент, които са го изкарали и сега са напълно здрави.

Жената на братовчеда на баща ми, който почина пролетта оцеля, а тя беше след химиотерапия. Сега е здрава, и то не само от вируса, и ракът ѝ е в ремисия.

Пичове, ако ни е писано да умрем сега - няма измъкване. Но ако ни е писано да живеем - само паниката може да ни убие, така че релакс. :)
 
Аз имам двама познати които през последните три дни след обикаляне с линейката ги връщат вкъщи поради липса на легла. И двамата са с пневмонии, като при единия са доста зле нещата. До колкото разбрах накрая карантинираните им близки са ги карали сами по болници извън София и сега са приети там. В същото време слушам по новините как имало много легла и не знам си какви други глупости. Аз от три дни съм с нещо като настинка, ама дано да е само това.
 
С две думи нови сериозни мерки за да спрат заразата.
Ей, аз поне намирам позитиви в мерките - няма коли по улиците (мразя коли), въздуха се изчиства, родителите обръщат внимание на децата си, които семейства не се търпят се развеждат. Всичко това щеше да е много хубаво... ако хората имаха желание и най-вече готовност да го правят. Това учениците да учат и хората да работят от вкъщи също го намирам за добро развитие.

Общата смъртност обаче няма да мръдне много по простата причина, че ковида далеч не е толкова силен колкото го изкарват. Пак казвам, под 0.017% трупове по официалната стъкмистика. Шансът да се влезе в тази бройка е по-малък от прогнозите, които наливат по всички медии нон-стоп.

И двамата са с пневмонии, като при единия са доста зле нещата.
Ще им мине на тия младежи. Щом търпят да ги разкарвате така :) Зле са нещата, щото и те като знаят че ги е налегнал новия страшен грип си мислят, че са с единия крак в гроба. А околните го виждат като дваж по-страшно и зловещо.

Аз преди малко чух за една възрастна жена, дето умряла от ковида... разкашляла се точно след като си направила ваксина за грип и за няколко дена аут :oops:
 
Акцента ми беше върху това, че слушаме по телевизийте как имало легла, а същевремено излиза че няма. Това мене ме вбесява. По принцип съм аполитичен и дори не мога да се напъна да се занимавам с това, но в тоя случай ненавиждам глупостите на сегашните ни управляващи и чак ме дразнят. Дали е зловещ вируса или не аз няма как да знам, не ми е по специалността. В случая си нося маската, мия си ръцете и държа дистанция повече защото ме е страх за близките ми, че ако на тях утре им трябва линейка и легло ще се понапрегна доста.
 
Пичове, ако ни е писано да умрем сега - няма измъкване. Но ако ни е писано да живеем... :)
В едно предаване бе споменато, че западните пътешественици по нашите земи били учудени, че имало огнища на чума през 19 в., като в западният свят била отшумяла от векове.
Оказва се, че при тях са измислили карантината (в превод: 40 дни) около всеки град. А според исляма, чумата бил щастливият билет за Рая: ако не се заразят - добре, ако се заразят - още по-добре. Не се страхували от заразата и не вземали никакви мерки.
Ако им било писано ще живеят. Ако ли пък не, каквото и да правят - няма измъкване. Ценностна система, изповядвана от много хора в този форум.
 
Аз пак казвам, и повтарям, и потретям за пореден път, че короната не е нито чума, нито испански грип, нито нищо което да е дори бледа сянка на тези зарази. Не знам защо не е очевидно, след като и официалните им графики го показват. Аз го разбрах това още в началото на април.


Чума - 30% до 60% от Европа умряли
Испански грип - 3% до 5% в света през 1918 и 1919

Корона - едва 0.017%, и то повечето от инфаркт, инсулт, рак, диабет, катастрофи и други подобни. Бройката има шанс да придобие конкурентни размери само след като пуснат ваксините.

Заразата в момента е паника и разделение, а основните преносители са медиите.

Ето един калкулатор за проценти, полезен инструмент в днешно време за запазване на самообладание: https://percentagecalculator.net/
 
Аз пак казвам, и повтарям, и потретям за пореден път, че короната не е нито чума, нито испански грип, нито нищо което да е дори бледа сянка на тези зарази. Не знам защо не е очевидно, след като и официалните им графики го показват. Аз го разбрах това още в началото на април.


Чума - 30% до 60% от Европа умряли
Испански грип - 3% до 5% в света през 1918 и 1919

Корона - едва 0.017%, и то повечето от инфаркт, инсулт, рак, диабет, катастрофи и други подобни. Бройката има шанс да придобие конкурентни размери само след като пуснат ваксините.

Заразата в момента е паника и разделение, а основните преносители са медиите.

Ето един калкулатор за проценти, полезен инструмент в днешно време за запазване на самообладание: https://percentagecalculator.net/

Забравяш че днешното поколение не може да борави с цифри. Тези проценти нищо не му говорят. Днес се борави с видяното по телевизора и чутото на улицата....
 
Нали питаш какво да правим докато дойде ваксината - отговарям ти. Като не си говориш със себе си явно ти е трудно.

Ти като слуша тулупа, до къде я докара?
 
Ти като слуша тулупа, до къде я докара?
Между другото Тулупа след като изкара вируса и той стана безсмъртен. Абсолютно неадекватни решения напоследък. Имам чувството, че пристана на Мангъра...
 
Между другото Тулупа след като изкара вируса и той стана безсмъртен. Абсолютно неадекватни решения напоследък. Имам чувството, че пристана на Мангъра...
Той тоя тотално се е побъркал. Хаоса е заради него в крайна сметка. Радвам се, че го забеляза. Въпреки че премина към нашия отбор е тотално невменяем... Което се очакваше, разбира се.
 
Пускам и данни за любителите на цифрите:
Смъртност 44 седмица (НСИ; по години):
2015 г.- 2163
2016 г.- 2051
2017 г.- 2033
2018 г.- 2036
2019 г.- 2010
2020 г. - 2662

45 седмица:
2015 г. - 2073
2016 г. - 2113
2017 г. - 1992
2018 г. - 2042
2019 г. - 2152
2020 г. - 3179
Имате си човек с процентен калкулатор в отсрещната секта, може да си сметнете колко са и да заключи аджеба защо се получава така.
 
Последно редактирано:

Горе