Сектата на ковидитите

Днеска минах покрай спешна помощ в София. Нямаше нито една линейка паркирана. Т.е явно всичките са в движение по адреси. Такова чудо не съм виждал никога, минавам от там редовно, на път ми е. На техните места имаше 2-3 полицейски буса - бронирани, от тези които се ползват за охрана при масови мероприятия + още няколко черни буса, които май са на пожарната. Тези които даваха по телевизията. По цариградско в едната посока ме изпревариха 3 линейки, на връщане 2. Тези от насрещното - не ги броя. Нямаше катастрофа, да си помисли човек, че за това са бързали точно там. Това 100% бяха ковид болни. Никога не е било такова чудо - липса на линейки, хвърчане на такива по улиците. Ужасна работа... Бълхаровците и чакрите не вярваха, че ще измрат яко хора, но това вече се случва...

Невземането на никакви мерки за ограничението на заразата е пълен геноцид срещу българския народ!
 
Днеска минах покрай спешна помощ в София. Нямаше нито една линейка паркирана. Т.е явно всичките са в движение по адреси. Такова чудо не съм виждал никога, минавам от там редовно, на път ми е. На техните места имаше 2-3 полицейски буса - бронирани, от тези които се ползват за охрана при масови мероприятия + още няколко черни буса, които май са на пожарната. Тези които даваха по телевизията. По цариградско в едната посока ме изпревариха 3 линейки, на връщане 2. Тези от насрещното - не ги броя. Нямаше катастрофа, да си помисли човек, че за това са бързали точно там. Това 100% бяха ковид болни. Никога не е било такова чудо - липса на линейки, хвърчане на такива по улиците. Ужасна работа... Бълхаровците и чакрите не вярваха, че ще измрат яко хора, но това вече се случва...

Невземането на никакви мерки за ограничението на заразата е пълен геноцид срещу българския народ!

Спри с тея анализи на база видяното по улиците, че е супер смешно и несериозно. Това че баничарницата работи, не значи че криза няма. Това че не си видял линейка също не значи нищо. Това е супер детинско, не знам как не го разбираш.
 
Е, па разбира се, че ние с Биаро сме виновни - не успяхме да паникьосаме повече народа. Моментната ситуация се дължи изцяло на умишлено създадената паника, а не на липсата на недоклатени решения, които не могат да спрат вируса по никакъв начин. Липсата на личните лекари също допринася за претоварването на болниците - пак ние сме виновни, вероятно?! Я помислете малко, дали предишните епидемии (сезонният грип) нямаше да протичат по абсолютно идентичен начин, ако медиите бълваха непрекъснато данни за заразени, починали, не-получили медицинска помощ? И ако джи-пи-тата не отсъстваха от картинката по същия начин? Моя позната - бременна е получила отказ от личния лекар да бъде прегледана след положителен PCR. Пратила я в инфекциозна, където са ѝ се скарали какво прави там? Прегледали са я в колата - добре е, и тя, и бебето. Кому е нужен целият ужас, след като 80% от заразените го карат леко?

Всъщност, повишаването на броя заразени е добра новина. Към момента се смята, че около 30-40% са или са били заразени. Още 20% (намалиха стандния имунитет до 60%) и сме готови. Да се свършва тая лудница, че вече ни писна на всички. С блокади ще се люркаме по тоя начин години наред. Айде, нема нужда. :)
 
Е, па разбира се, че ние с Биаро сме виновни - не успяхме да паникьосаме повече народа. Моментната ситуация се дължи изцяло на умишлено създадената паника, а не на липсата на недоклатени решения, които не могат да спрат вируса по никакъв начин. Липсата на личните лекари също допринася за претоварването на болниците - пак ние сме виновни, вероятно?! Я помислете малко, дали предишните епидемии (сезонният грип) нямаше да протичат по абсолютно идентичен начин, ако медиите бълваха непрекъснато данни за заразени, починали, не-получили медицинска помощ? И ако джи-пи-тата не отсъстваха от картинката по същия начин? Моя позната - бременна е получила отказ от личния лекар да бъде прегледана след положителен PCR. Пратила я в инфекциозна, където са ѝ се скарали какво прави там? Прегледали са я в колата - добре е, и тя, и бебето. Кому е нужен целият ужас, след като 80% от заразените го карат леко?

Всъщност, повишаването на броя заразени е добра новина. Към момента се смята, че около 30-40% са или са били заразени. Още 20% (намалиха стандния имунитет до 60%) и сме готови. Да се свършва тая лудница, че вече ни писна на всички. С блокади ще се люркаме по тоя начин години наред. Айде, нема нужда. :)


То всичко хубаво, ама що си мисля, че следва Кови 20, Кови 21, Кови 22.... и тн. Едни такива работи си мисля....
 
То всичко хубаво, ама що си мисля, че следва Кови 20, Кови 21, Кови 22.... и тн. Едни такива работи си мисля....
По моя край на такива лоши пророчества казваме "пепел ти на устата". :)
 
Това 100% бяха ковид болни.
Поне в едната посока. Ходят до адрес за да закрепват някой реално болен и на връщане си докарват по някой ковид. Както работните и ученическите места се изнесоха по домовете, така и болничните легла :)
 
Върви ли стадния имунитет - вече изградихе ли 70 % и да го забравяме тоя грип ?
Намалиха го на 60% - добре вървим. Скоро! ;)
 
Точно на върха сме ако съдим по графиката на испанския грип
1605521487665.png
Е, тогава това са били труповете, а сега са PCR-позитивните, но няма значение.
 
Поне в едната посока. Ходят до адрес за да закрепват някой реално болен и на връщане си докарват по някой ковид. Както работните и ученическите места се изнесоха по домовете, така и болничните легла :)
Ти сега кажи - що търсеше сензация в данни събрани по различна методология. Ама избяга от тая дискусия.
 
Ти сега кажи - що търсеше сензация в данни събрани по различна методология. Ама избяга от тая дискусия.
Евала за това дето се разрови и намери вероятно обяснение на проблема. Но то това е целта на задачата, да се търсят логични отговори на проблема, което като свойство липсва на доста фенове на короната.

Това с 44 седмица обаче не е толкова проблем на короната, колкото ти изглежда. Да, ако сравняваме същата седмица с 2019 имаме над 652 повече пукнали. Обаче между 2 и 8 Ноември короните са 367 ако не се лъжа. Остават едни 285, които така или иначе са над тези от 2019.

Но ако си прочел какво писах след това, ще видиш че предпочитам да се гледа по-всеобщо на случаите. Когато извадиш лупата и микроскопа за да броиш единичните случаи, изпускаш голямата картина. А тя е, че в най-лошия случай това е един малко по-лош грип, докато мерките дето се взимат отговарят повече на нещо от ранга на испанския. Разликата между короната и испанския грип е поне 100 пъти.
 
Малко здрав разум да налеем на паникьорите, че са ми на грижа:

Дано президента го прочете.... ще призовава един летец да се спазват мерките айде де , марионетка на Бойко ....
 
Дано президента го прочете.... ще призовава един летец да се спазват мерките айде де , марионетка на Бойко ....
Много дълбоко ви бърка летецът някъде. Въртите, сучете, все към него ви води злобата. Кофти е, когато някой изпъква с положителни качества, въпреки неимоверните усилия да се опростачи тотално тая държава. ;)
 
Много дълбоко ви бърка летецът някъде. Въртите, сучете, все към него ви води злобата. Кофти е, когато някой изпъква с положителни качества, въпреки неимоверните усилия да се опростачи тотално тая държава. ;)
Е тогава нз къде и колко вие бръкнал Бойко на теб и биаро , че само за него пишете. Трябваше на президенските избори да се изправят летец срещу пожарникар. Епичен сблъсък - с Цецка нямаше интрига.
 
Днеска минах покрай спешна помощ в София. Нямаше нито една линейка паркирана. Т.е явно всичките са в движение по адреси. Такова чудо не съм виждал никога, минавам от там редовно, на път ми е. На техните места имаше 2-3 полицейски буса - бронирани, от тези които се ползват за охрана при масови мероприятия + още няколко черни буса, които май са на пожарната. Тези които даваха по телевизията. По цариградско в едната посока ме изпревариха 3 линейки, на връщане 2. Тези от насрещното - не ги броя. Нямаше катастрофа, да си помисли човек, че за това са бързали точно там. Това 100% бяха ковид болни. Никога не е било такова чудо - липса на линейки, хвърчане на такива по улиците. Ужасна работа... Бълхаровците и чакрите не вярваха, че ще измрат яко хора, но това вече се случва...

Невземането на никакви мерки за ограничението на заразата е пълен геноцид срещу българския народ!
Еми бръкнете се и платете за частната линейка от подписа на Бърни,. Така ще сте на 100% в боя с ковида.
 
И линейки да има - то няма легла, няма и персонал. Тоя грип ни изненада здраво. Уж беше само измама по телевизията пък бая хора ги изпонатръшка по болниците.... да се чуди човек...

Германия - https://www.thelocal.de/20201116/merkel-eyes-schools-contacts-in-tougher-virus-curbs-push
С две думи нови сериозни мерки за да спрат заразата. Няма ли един немски мангъров да им обясни на немците колко са прости - вместо да правят стаден имунитет като нас...
 
Абе готини, само да ви кажа, че всеки трети го кара това. Колко са тежки, колко безсимптомни не знам. Много ми харесва как броят на невярващите във фейса намаля прогресивно. Повечето от тях се сблъскаха фронтално с вируса. Положителното е, че на фона на многото недоказани случаи процентът на смъртност падна. Вие си пишете, ама ако вървим с тия темпове напролет половин България ще го е минала. Кой оцелял-оцелял...Лошото е, че може би повтаря.
 
Споко, ще го изградим и повторно този стаден мангъритет! Така на 6 месеца ще го градим, градим, градим и накрая ще имаме една цяла китайска стена, която ще трябва да срути отслабналият грип, за да се добере до нас.
 

Горе