Сектата на ковидитите

Как пък никой не ги показа тия "препълнени" болници бе. Все се споделят снимки на празни отделения, журналисти не се допускат, само слушаме генерали и професори, без никакви реални факти. Баси пародията, баси държавата. С толкова празни маймунски кратуни и сле 5к години няма се оправим...
 
Влязох в една от любимите страници на nandibandi във фейса - Румен Радев президент.
В още първият пост попаднах на тази фейк-снимка:

55.jpg

намерих и пуснах оригиналната в коментар и веднага ме баннаха :)

666.jpg
 
Последно редактирано:
Аз да си продължа от миналия пост за PCR тестовете. След като става ясно, че с тях се тества някакъв стар коронавирус, следващия проблем е до колко тестовете са верни.

PCR машината работи с термо цикли, всеки от които с продължителност от няколко секунди, а резултата е двойно количество ДНК материал. Тук е обяснено. Оказва се много важно обаче колко цикли се правят, и през годините е установено, че те трябва да са около 25, макс 30. Повече от това и резултата от теста става много несигурен.

Това е въпрос защо се правят по 25-30 цикъла и е от 2012 година. Има няколко отговора, които много не разбирам, но впечатлението ми е че след 30 цикъла материала изгаря, съсипва се. Това са термични цикли със загряване до 98 градуса за доста минути.

Това е документ от WHO и в него са описани как се правят тестове с 40 и 45 цикъла, а в една таблица са записали дори 50.
1607215305808.png
Който иска да потърси за "cycles" в документа.

И още един пдф от WHO, който описва как се работи с конкретен модел PCR машина. Интересното е на страница 10 и 11. Там е обяснено къде в софтуера се наглася броя на циклите и е дадено конкретно число - 45.
1607215455807.png

Значи нито се тества за правилния вирус, нито теста се прави както трябва. Също така има възможност за много лесна промяна на броя цикли, съответно броя на положителните тестове. И всичко това ако тези тестове въобще се правят. Според мен вече се записват резултатите на кой как му дойде. Събират се пробите, на хората със симптоми им се изпращат положителни резултати, на останалите онче-бонче. Междувременно болниците пък са се превърнали в психиатрии с еднакво психясали пациенти, доктори и сестри.
 
Аз да си продължа от миналия пост за PCR тестовете. След като става ясно, че с тях се тества някакъв стар коронавирус, следващия проблем е до колко тестовете са верни.

PCR машината работи с термо цикли, всеки от които с продължителност от няколко секунди, а резултата е двойно количество ДНК материал. Тук е обяснено. Оказва се много важно обаче колко цикли се правят, и през годините е установено, че те трябва да са около 25, макс 30. Повече от това и резултата от теста става много несигурен.

Това е въпрос защо се правят по 25-30 цикъла и е от 2012 година. Има няколко отговора, които много не разбирам, но впечатлението ми е че след 30 цикъла материала изгаря, съсипва се. Това са термични цикли със загряване до 98 градуса за доста минути.

Това е документ от WHO и в него са описани как се правят тестове с 40 и 45 цикъла, а в една таблица са записали дори 50.
Виж файлът 20484
Който иска да потърси за "cycles" в документа.

И още един пдф от WHO, който описва как се работи с конкретен модел PCR машина. Интересното е на страница 10 и 11. Там е обяснено къде в софтуера се наглася броя на циклите и е дадено конкретно число - 45.
Виж файлът 20485

Значи нито се тества за правилния вирус, нито теста се прави както трябва. Също така има възможност за много лесна промяна на броя цикли, съответно броя на положителните тестове. И всичко това ако тези тестове въобще се правят. Според мен вече се записват резултатите на кой как му дойде. Събират се пробите, на хората със симптоми им се изпращат положителни резултати, на останалите онче-бонче. Междувременно болниците пък са се превърнали в психиатрии с еднакво психясали пациенти, доктори и сестри.
Е, това пручване, разбира се, си го направил седнал на тоалетната чиния с телефон в ръка. Тоест - не вАжи. Да се придържаме към фициалните данни, а именно: Леле-мале, много е страшно - всички ще умрем! Ама яко ще умрем. По-страхливите по три пъти.

п.с. Честит имен ден на именниците, ако има други такива сред участниците. И понеже е празник на банкерите, Честит имен ден и на Банко Стоянов a.k.a. @Blinky! :)
 
Влязох в една от любимите страници на nandibandi във фейса - Румен Радев президент.
В още първият пост попаднах на тази фейк-снимка:

Виж файлът 20482

намерих и пуснах оригиналната в коментар и веднага ме баннаха :)

Виж файлът 20483

Доста фейк има в тия групи - факт. Това са групи на хора с различни интелектуални възможности и цели, както и всички останали. По тази причина вече напуснах няколко - друго не мога да направя.

Ако опитваш да внушиш, че клипът, който споделих също е фейк - кофти за теб. С такива е пълна мрежата и за жалост съвсем не са фейк.
 
Доста фейк има в тия групи - факт. Това са групи на хора с различни интелектуални възможности и цели, както и всички останали. По тази причина вече напуснах няколко - друго не мога да направя.

Ако опитваш да внушиш, че клипът, който споделих също е фейк - кофти за теб. С такива е пълна мрежата и за жалост съвсем не са фейк.
Нанди, ти не си по-различна от фейс-троловете по групите. Поредната психодама, която е убедена, че светът се върти около нея.
 
ако ви идват на гости чужди хора, :)

Нека оставим гръмките заглавия за нашите фейсбук-страници :)
Защо? Ще извикаш гости да хапвате и пийвате на 1 маса и ще носиш маска ли?
 
Защо? Ще извикаш гости да хапвате и пийвате на 1 маса и ще носиш маска ли?
Такива като тебе предпочитам всяка вечер да се събират със всичките си приятели. Даже препоръчвам.
Все пак са нужни 70% за стадния имунитет.
За себе си смятам да съм от останалите 30%
 

Я са оценете с 1 до 3
1. Прочетох новината, изглежда вери леджит.
2. Прочетох новината, поредната масовка от медиите
3. Як ребранд :D
 
Откакто гръмнаха, може би вече 9-10 месеца (извън Китай) никога не съм се притеснявал и съм сигурен, че е пропаганда на поне 80%. На 80% повечето болни ги пишат болни от ковид19 (освен всичко друго смъчат по 1200 лв. по здравна пътека за такъв записан) но наскоро се разболях (вероятно от сезонен грип, настинка или нещо такова). Нямах инициалните симптоми на ковид19, но все пак се притесних. Така, че напълно разбирам хората които се притесняват.

Това нещо ще го въртят на приливи и отливи (според мен) поне още половин година (това ми е позитивното предположение).

Първо трябва да се направят едни големи пари, включително от ваксините. Народоовцелението трябва да се "култивира". Ако им се получи ще ти сложат и чипче "за ваше добро" за да знаем кога в какво състоние сте. Наночип може да се вкара и чрез ваксиниране.

Наскоро военният министър на UK каза, че коронатреската може да доведе до локални конфликти, които да прерастнат в ТСВ.

В списание "Нейчър" преди 5 години е публикуван труд (не мога да го нарека статия, защото е колкото малък роман) в който микробиолози от САЩ, един европеец, мисля че беше от Швейцария, и мисля че 2-ма или 3-ма от Ухан (Китай) правят в лабораторни условя опити за мутиране на вируси от ковид семейството върху животни, предимно бозайници. Целта, която са описали е да открият превантивен "лек" за евентуално бъдещо заразяване на хората от вируси от това семейство.

Преди няколко месеца в някакъв сайт прочетох това, че 2015-та, ноември ( по памет ) в списание "Нейчър" е публикувана подобна статия и реших че това е фейк. Обаче се разрових и в сайта на "Нейчър" и наистина има такава "статия". Прочетох я около половината и съвпада.

"Нейчър" се води едно от най-реномираните научни списания, ако не и най.

И още по-фрапиращото е, че от това което ни пускат - вируса за пръв път е регистриран в Ухан, Китай.

Сега, ако ви се струва разбъркано това, което изписах - целта не е конспирации, а да посоча че всичко това насочва натам, че този вирус наистина съществува и съвсем не е безопасен.

///

И не искам да го използвам за реклама, но преди месеци бях пуснал една тема с запитване за финансиране за пицарница, имах и някои сериозни разговори но хората се отдръпнаха заради това положение. Сега съм се преориентирал към храна по поръчка. И най-вече към храни приготвени от домашни продукти. Скоро смятам да пусна подробна тема, в която да опиша около 50-на артикула, като ще търсим финансиране за подходяща кухненска техника, защото ние разполагаме със съвсем обикновена техника за домакинство.

Предполагам, че сега на 21 ще отворят за празниците и после пак ще затворят, така че ...
 
Аз да си продължа от миналия пост за PCR тестовете. След като става ясно, че с тях се тества някакъв стар коронавирус, следващия проблем е до колко тестовете са верни.

PCR машината работи с термо цикли, всеки от които с продължителност от няколко секунди, а резултата е двойно количество ДНК материал. Тук е обяснено. Оказва се много важно обаче колко цикли се правят, и през годините е установено, че те трябва да са около 25, макс 30. Повече от това и резултата от теста става много несигурен.

Това е въпрос защо се правят по 25-30 цикъла и е от 2012 година. Има няколко отговора, които много не разбирам, но впечатлението ми е че след 30 цикъла материала изгаря, съсипва се. Това са термични цикли със загряване до 98 градуса за доста минути.

Това е документ от WHO и в него са описани как се правят тестове с 40 и 45 цикъла, а в една таблица са записали дори 50.
Виж файлът 20484
Който иска да потърси за "cycles" в документа.

И още един пдф от WHO, който описва как се работи с конкретен модел PCR машина. Интересното е на страница 10 и 11. Там е обяснено къде в софтуера се наглася броя на циклите и е дадено конкретно число - 45.
Виж файлът 20485

Значи нито се тества за правилния вирус, нито теста се прави както трябва. Също така има възможност за много лесна промяна на броя цикли, съответно броя на положителните тестове. И всичко това ако тези тестове въобще се правят. Според мен вече се записват резултатите на кой как му дойде. Събират се пробите, на хората със симптоми им се изпращат положителни резултати, на останалите онче-бонче. Междувременно болниците пък са се превърнали в психиатрии с еднакво психясали пациенти, доктори и сестри.

Нали знаеш, че ще се правят че не го виждат това?

И аз в началото се мъчих да им пускам разни изследвания, че PCR не е това, което се изкарва, че изобщо не може да служи за диагноза и тн. Ама никой нищо.... Или отговори с тъпизми за плоската земя, чипове, 5G и тн. малоумици.
 
Славчев, разбирам, че обичаш да хапваш и пийваш, аз също обичам, обичам кръчмета и барчета също. Ама ми се струва адски тъпо да се съберете 15 души вкъщи и да се плюете на малкото пространство. Като толкова ти е зор, времето все още става, излезте на някоя поляна и си направете едно барбекю. Аз като се виждам с някого го правя на открито и се чувствам идеално. А това с маските е въпрос на морал и отговорност. И мен не ми е приятно да пазарувам с парцал на устата, ама се налага.
 
Поредната психодама
Ма, точно ти да определяш хората като "психо" е леко нагло, да не кажа доста.
Аз съм от хората, които не вярват на изкуствено създадената психоза, да ти припомня. :)

Пуснала съм достатъчно мнения на истински специалисти, които казват, че паниката е напълно излишна, пък вие си вярвайте на разни хонорараджии на щаБ, дето не са виждали грипав дори на снимка.
 
Това за болниците - бъкано е от видеа от новинарски агенции. Каквото да напиша в YouTube ми излизат морета от такива. Само че мен въобще не ме интересува какво новините показват, аз искам да видя какво преживяват хората.

- Ето например едно не-новинарско видео, но то дори не се случва в болница. На жената видимо й няма нищо, освен че е уплашена.
- В друго видео (от Орландо, Флорида) по не-ковид причини тези са в не-ковид отделението на болницата и казват, че буквално няма никой друг там.
- В това видео (някъде около Лас Вегас) пък казват, че болница е пълна с ковиди, а тях като не-ковид ги отлагат за по-късно, защото не са спешни.

Много трудно се намират такива видеа с честна информация, но оскъдна. Препълнено е с такива, направени по поръчка.
И аз в началото се мъчих да им пускам разни изследвания, че PCR не е това, което се изкарва, че изобщо не може да служи за диагноза и тн. Ама никой нищо....
То е малко като при биткойна - изглежда сложно, страшно и отблъскващо, повечето хора просто махат с ръка и не им се занимава да проучват какво що. Та явно трябва да се напомня от време на време, та даже по-честичко.
 
Ма, точно ти да определяш хората като "психо" е леко нагло, да не кажа доста.
Аз съм от хората, които не вярват на изкуствено създадената психоза, да ти припомня. :)

Пуснала съм достатъчно мнения на истински специалисти, които казват, че паниката е напълно излишна, пък вие си вярвайте на разни хонорараджии на щаБ, дето не са виждали грипав дори на снимка.
Вярваш, вярваш, това е защитна реакция на човек. Правиш се, че нещо не съществува, но подсъзнателно знаеш, че го има. Ти си като тия, които като им пуснат нещо за Ковида и реагират с усмихнато или гневно човече. Е те такива сте ми най-забавните.
 
Новата опорка, която чувам от 3 места,различни, вече е, как някой си имал близък приятел, който отишъл да си прави ПСР тест, платил си и чакал час и половина да му вземат материал за изследване, накрая си тръгнал без да го изследван и на другия ден му се обадили от лабораторията да му кажат, че е положителен и сега бил под карантина.

Бързам да я кажа, преди да се е появила във форума. Или е градска легенда това, или тоя мним приятел е приятел с цяла София.
 

Горе