Сектата на ковидитите

Доживях отявлен демократ, какъвто винаги си твърдял, че си, да вярва сляпо на комунисти...
Тоест тезата ти е че Китай крият истинските цифри , а Сащ нарочно обявяват много починали и заразени ? Италианците предполагам и те излъгаха ? Всичко което като данни не ти изнася е лъжа - колко удобно .
Нанди поста ти е пълен с недомислици. Някой трябва да следи за дистанцията на опашките,,, ами има правила дадени , за дистанция между хората, за маски, за миене на ръце и тн. Но има такива като теб и биаро, които не вярват на правилата и не слагат маска , и се врат с много хора без дистанция и ти ме питаш защо някой не ги следят такива като вас и да ви прави забележка. Еми няма как да следиш какво правят 7 милиона човека . Затова написах че Китай са дисциплинирана нация - като им се каже ходете с маски и спазвайте дистанция и хората го правят. Ние щото много държим на свободата си да дишаме без парцалче на устата и трябва да се търкаме един в друг по опашките затова сме толкова напред с материала.
А накрая заради това че хората не спазват мерките че ще умрят една цифра хора - какво толкова Мангъров е казал естествен подбор. Основна теза на анти ковид мерките е че и без това си умират хора за какво трябва да ограничаваме заразата. Сащ мислеха така - виждаме ги къде са сега 230 000 починали. Китай заложиха на драконови мерки и са 4 600 починали. Не трябва да си свръх интелигентен да вденеш че тези правила стопират разпространението на заразата и спасяват животи. Само че при нас е невъзможно - винаги на всяка опашка или във всеки магазин ще има по една Нанди и един Биаро дето са по умни от останалите.
 
Тоест тезата ти е че Китай крият истинските цифри , а Сащ нарочно обявяват много починали и заразени ? Италианците предполагам и те излъгаха ? Всичко което като данни не ти изнася е лъжа - колко удобно .
Нанди поста ти е пълен с недомислици. Някой трябва да следи за дистанцията на опашките,,, ами има правила дадени , за дистанция между хората, за маски, за миене на ръце и тн. Но има такива като теб и биаро, които не вярват на правилата и не слагат маска , и се врат с много хора без дистанция и ти ме питаш защо някой не ги следят такива като вас и да ви прави забележка. Еми няма как да следиш какво правят 7 милиона човека . Затова написах че Китай са дисциплинирана нация - като им се каже ходете с маски и спазвайте дистанция и хората го правят. Ние щото много държим на свободата си да дишаме без парцалче на устата и трябва да се търкаме един в друг по опашките затова сме толкова напред с материала.
А накрая заради това че хората не спазват мерките че ще умрят една цифра хора - какво толкова Мангъров е казал естествен подбор. Основна теза на анти ковид мерките е че и без това си умират хора за какво трябва да ограничаваме заразата. Сащ мислеха така - виждаме ги къде са сега 230 000 починали. Китай заложиха на драконови мерки и са 4 600 починали. Не трябва да си свръх интелигентен да вденеш че тези правила стопират разпространението на заразата и спасяват животи. Само че при нас е невъзможно - винаги на всяка опашка или във всеки магазин ще има по една Нанди и един Биаро дето са по умни от останалите.
@AseasRoa ти е отговорил на всички въпроси, няма да се повтарям и аз. Мерките не спират вируса, това го разбраха и децата, мерките го ограничават. Вируса ще мине през всички рано или късно, кое от това не се разбира. Тея мерки не спасяват никого. 100000 се повтори дори и от най-върлите ковсектанти. Къде остана тезата, че даваме време на системата да се подготви!? Забравиха я бързо и я замениха с нова - така спираме вируса. Е това трябва да си невменяем, че да го вярваш....
 
Италианците предполагам и те излъгаха ?
Това там беше геноцид. Както и навсякъде и всеки път когато сложат човек на респиратор. След години може да го пишат така в историята - В началото на "пандемията" болните се третираха по грешен начин, което доведе до хиляди мъртви. Ето какво се казва тук:
Механичната вентилация носи много потенциални усложнения, включително пневмоторакс, нараняване на дихателните пътища, вентилаторна пневмония, повреди на алвеолите, нарушаване на основно-киселинния баланс на кръвта или баротравма.
Ето и едно видео по тоя въпрос:
 
Олекваш, всеки в Русе знае реакторът за фалшиви новини - dunavmost.
Викаш, това не е истинска болница, а бутафория? Ммм добре.
Но има такива като теб и биаро, които не вярват на правилата и не слагат маска , и се врат с много хора без дистанция
Интересно защо ние с биаро не сме болни все още, а кокошките от клипчето с парцалите на устата мрат мобилно?

Между другото, аз не се вра в навалици - винаги съм ги избягвала, щото съм социопат. Предполагам, че и биаро не се реди на опашки за ПСР тест и като цяло не се бута в мелето. Когато предполагаш нещо, уточнявай го, а не го заявявай като факт.

Бърни, мерките са идиотски. Така не се спира или забавя зараза, която се предава по всички възможни начини. Преекспонира се ситуацията - това е. И преди са умирали хора, но не е било медийно достояние. Ще мине и това - релакс. :)
 
Абе мама му стара, защо всички видеа свързани с анти коронавируса са в някакви нови канали, някакви религиозни канали и т.н. Преведени със субтитри, задължително, кой има време да прави субтитр и защо ги прави, като всеки говори английски. Може би таргетират аудиторията, която не знае никакйв чежд език... Интервюираните лица са несъществуващи. Всички са в еднакъв стил. Нито един нормален канал с адекватна аудитория в България и Света не е публикувал подобни материали. Всичките са някакви апокрифни... Може би има причина. А, и не всичко което е в интернет е истина.
 
Викаш, това не е истинска болница, а бутафория? Ммм добре.

Интересно защо ние с биаро не сме болни все още, а кокошките от клипчето с парцалите на устата мрат мобилно?

Между другото, аз не се вра в навалици - винаги съм ги избягвала, щото съм социопат. Предполагам, че и биаро не се реди на опашки за ПСР тест и като цяло не се бута в мелето. Когато предполагаш нещо, уточнявай го, а не го заявявай като факт.

Бърни, мерките са идиотски. Така не се спира или забавя зараза, която се предава по всички възможни начини. Преекспонира се ситуацията - това е. И преди са умирали хора, но не е било медийно достояние. Ще мине и това - релакс. :)
Аз подозирам че го изкарах вече. 5-6 човека сме на едно място в офиса, всичките в рамките на една седмица минахме през нещо, кой леко, кой малко по-тежко, но при всичките едновременно, което ме усъмни. Плюс това, че имаше загуба на обоняние и вкус при двама от колегите и температура.... абе май, май.... баш това си беше, ама всички категорично отказаха тест. Щях да им го платя на всички. Болнични също никой не искаше да взема, не съм спирал никой. Децата и жена ми също изкараха нещо подобно, но много по бързо 2 дена и край. Не твърдя нищо, може и обикновен грип да е но мина и замина.... Ако това е смъртоносния вирус, то е по-леко и от обикновен грип, леко неразположение и това е. Аз съм най-дъртия и го минах най-леко :) Пропуснах две трнировки и два кроса и толкова. Много ме гриза любопитството, ама не посмях, не искам да им пълним статистиката на тея дебили....
 
Продължаваш да се излагаш - Китай от където тръгна заразата , успяха да я спрат след като в началото затвориха всичко. Има снимки и клипчета как минават и пръскат по улиците едни хора с бели костюми. Сложиха вендинг машини за маски и строяха болници за дни за да изолират огнищата.
А сега при няколко положителни резултата , веднага изолират болните и тестват цели милионни градове (по големи по население от цяла България) за дни. Отделно има задължителна карантина за всички новодошли в страната.




И това ако не е доказателство как се спира зараза с дисциплинирана нация , нз кое е. А ние щото слушаме Мангъров вече сме 1/3 от починалите в Китай.
Снимки и клипове на хора в бели костюми и маски, пръскащи и търкащи улици и коридори мога да ти дам и аз. Така се извърпва индсутриален клийнинг, а това е коеот работя. Тези "доказтелства" може да са от всеки от хилядите заовди за пластмаси, гуми или там каквато друга химия бъркат китайците.

Парите идват от ЕС, приплъзват се леко под формата на тестове и пътеки за коронки и плавно преглътнати от уникалната ситема на НЗОК отиват при който трябва
 
Аз подозирам че го изкарах вече. 5-6 човека сме на едно място в офиса, всичките в рамките на една седмица минахме през нещо, кой леко, кой малко по-тежко, но при всичките едновременно, което ме усъмни. Плюс това, че имаше загуба на обоняние и вкус при двама от колегите и температура.... абе май, май.... баш това си беше, ама всички категорично отказаха тест. Щях да им го платя на всички. Болнични също никой не искаше да взема, не съм спирал никой. Децата и жена ми също изкараха нещо подобно, но много по бързо 2 дена и край. Не твърдя нищо, може и обикновен грип да е но мина и замина.... Ако това е смъртоносния вирус, то е по-леко и от обикновен грип, леко неразположение и това е. Аз съм най-дъртия и го минах най-леко :) Пропуснах две трнировки и два кроса и толкова. Много ме гриза любопитството, ама не посмях, не искам да им пълним статистиката на тея дебили....
Аз познавам вече няколко болни (не съм имала физически контакт с тях, просто ги познавам), никой не иска да се тества, и с право. Самоизолирали са се след проява на симптомите, ама това е пълна глупост. Инкубационният период, времето през което са били преносители е 10-14 дни. И самите хора не знаят колко хора може да са заразили през това време. Двама работят на държавна служба в ключови институции, тоест, носили са маски. Що не се опазиха, бре?
 
@kamentk, видеото ги има и на английски. Под него има инфо как се казва мацката, има също и книга в Amazon. Но това е просто видео. Аз съм напълно ЗА да се подлагат на съмнение и такива видеа и мнения, да се проверяват.

Но относно респираторите, мисля че е въпрос на елементарна логика. Когато диафрагмата си работи, няма нужда да я заменяш с механична помпа, която причинява пневмоторакс, нараняване на дихателните пътища, вентилаторна пневмония, повреди на алвеолите, нарушаване на основно-киселинния баланс на кръвта или баротравма. Пак добре че тихомълком поизоставиха тази идея и сега помпат числата с умрелите от инфаркти и инсулти.
 
Не прочете ли статиите - всеки град в които има заразени те веднага се отделят и се тества цялото население на града. Не случайно Китай е номер 1 и по проведени тестове , ама по заразени и смъртност е доста надолу. Освен това почти всички ново заразени са дошли от други държави. Това е защото хората имат правила и ги следват , а не защото слушат Мангъров. И не оставят заразата да се предава и разраства.
Има статистики , виж колко заразени и починали има в Китай и колко в Сащ. И веднага ще разбереш кой е правилния метод за справяне с пандемията. Ако там бяха решили всички китайци да го изкарат и да се изгради групен имунитет какви ли щяха да са цифрите ?
Сериозно ли вярваш, че държава с населние 1,5 млрд, и гъстота на населнието 145 km2 имат само 86,087 и 4,634 смъртни случая. А в 5 милионната България 60,537 и 1,412 смъртни случая.

Иран са 83 млн с гъстота на населението 43 km2 ( демек цяла седмица освен козите я видиш, някой я не ) 646K и 36,579 смъртни случая...
 
Последно редактирано:
Олекваш, всеки в Русе знае реакторът за фалшиви новини - dunavmost.
Важното е да не вярваме на медиите, ама щом има нещо анти-, веднага го постваме в темата, без значение от кой кенеф извира инфото. С две думи хванаха шарлатандито на голя кукичка. :hankey: Сектата на есктрамнителните конспиратори претърпя удар. :(
 
Сериозно ли вярваш, че държава с населние 1,5 млрд, и гъстота на населнието 145 km2 имат само 86,087 и 4,634 смъртни случая. А в 5 милионната България 60,537 и 1,412 смъртни случая.

Иран са 83 млн с гъстота на населението 43 km2 ( демек цяла седмица освен козите я видиш, някой я не ) 646K и 36,579 смъртни случая...

Аз варвам, защото от много места се чува, че мерките при доказан случай там са нечовешки. Живота е нармален, но само привидно. Ако някой е болен - веднага масово тестове и блокади. Така се атакува заразата.

Нали тука в началото имаше теории, че трябва масово тестване. Е там го правят.
 
Чета и все повече се убеждавам, че в сектата на мангърите здраво пукат бело. На тия няма да им уврат кухите кратуни докато не се заразят и не усетят какво е да ти се задръстят алвиолите на белия дроб за часове и да останеш като риба на сухо.
 
Сериозно ли вярваш, че държава с населние 1,5 млрд, и гъстота на населнието 145 km2 имат само 86,087 и 4,634 смъртни случая. А в 5 милионната България 60,537 и 1,412 смъртни случая.

Иран са 83 млн с гъстота на населението 43 km2 ( демек цяла седмица освен козите я видиш, някой я не ) 646K и 36,579 смъртни случая...
Държава като Китай да , там нямат мисленето на нанди и биаро. И защото ние българите като цяло винаги най-знаем , най-разбираме по всички въпроси - сме последна дупка на кавала във почти всичко. Щото китаеца като усети симптоми отива и се тестват и после тестват всички около него, а при нас - биаро бил изкарал нещо в офиса и си го минал без симптоми. Изпуснал 2 тренировки само и кроса. А той и тия около него с колко хора са се видели и на колко хора са го предали през този период - един господ знае. И някой няма да има късмета да го изкара леко , а ще си умре - и биаро пак ще вика - ето за какво са мерките като мрат хората пак. Мангъров излезе прав.
 
Сериозно ли вярваш, че държава с населние 1,5 млрд, и гъстота на населнието 145 km2 имат само 86,087 и 4,634 смъртни случая. А в 5 милионната България 60,537 и 1,412 смъртни случая.

Иран са 83 млн с гъстота на населението 43 km2 ( демек цяла седмица освен козите я видиш, някой я не ) 646K и 36,579 смъртни случая...
Ако си поживял малко в Тайван/Китай/Япония и ти ще повярваш в тези "абсурди"... че даже ще си обясниш защо се случва така
 
Важното е да не вярваме на медиите, ама щом има нещо анти-, веднага го постваме в темата, без значение от кой кенеф извира инфото.
Ето нещо от днес, излязло от най-големия кенеф в държавата - поствам специално за Тедката, Камен и Бърни:

Само самодисциплината ни спасява, държавата няма да спира, подчерта той и заяви, че зравите трябва да работят, а заразените да се карантинират. "Болните веднага да се лекуват. Затова усилихме болници, полицаи, огнеборци и всичко", обясни премиерът.
По думите му в началото ситуацията не е била ясна и затова е била затваряна държавата. "Даде ефект, но сега знаем какво е. По 500 оздравяват - трябва да работят. Психиката на хората трябва да е стабилна", заръча още Борисов.
"Гладен няма да оставя никого!", обеща премиерът и призова: "Не се подвеждайте по лъжците, те това искаха - пуч. Да няма парламент, да не могат да се взимат решения, държавата да се срути и после да обвинят Бойко и да обявят президентска република. Няма да стане!", заяви премиерът.
"Силен съм, чувствам се достатъчно уверен да уверявам хората да преодолеят вируса", добави още Борисов, цитиран от медиите.
 
Аз подозирам че го изкарах вече. ... Аз съм най-дъртия и го минах най-леко :) Пропуснах две трнировки и два кроса и толкова. Много ме гриза любопитството, ама не посмях, не искам да им пълним статистиката на тея дебили....
Е, нали това е големият въпрос - дали здравите да преминат весело и щастливо през заразата и да вкарат в земята предразположените. Един вид естествен подбор.
Или сме общество с претенции, че сме се извисили над физическото ниво и се обединяваме да спасим по възможност всички, дори и тези с нелечимите болести.
 
Ето нещо от днес, излязло от най-големия кенеф в държавата - поствам специално за Тедката, Камен и Бърни:
Ами да, Бойко се излага страшно. Супер тъпашко изказване. Аз съм ЗА мерки, а той говори глупости. Тук съм съгласен.
 

Горе