Сектата на ковидитите

Проблема е, че ако на някой му трябва лекарска помощ, не може да я получи, защото щаба и медиите от месеци плашат
Тоя щаб и тия медии с интернационално влияние ли са, понеже отбелязаните проблеми не са само в нашата "къщичка"? :rolleyes:
 
Отделно има хора, като биаро дето го проболедуват с малко кашляне
Тоя сега пък и короната ли твърди че е изкарал... Другата пък в старата тема твърдеше, че преди 2 години била карала тоя вирус. Изобщо... Антигенен тест or didn’t happen. Това е положениено. Една позната се кълнеше, че април го е карала. Покрай друг здравословен проблем и правиха изследвания и изискване на болницата беше вски пациенти да ди направят бърз тест, който влизаше в цената на прегледа. Естествено - отрицателен. Един друг приятел също мислеше, че го е карал, но преди няколко дни - загуба на вкус, обоняние, много висока температура, съответно веднага ПСР - излезе положителен, звъня му онзи ден да питам как е, вика - нищо общо с това които карах предния път. Много по-сериозно е това, симптомите са други. Та за това не вярвам на такива разбирачи

Като карате в колата самички с маски ли стоите, че гледам това е масово напоследък :D
Обясни се, защо си прави това нещо 1000 пъти, ама кой да прочете. Аз лично го правя, да. Смей ми се колкото искаш. Не за друго, ами защото не искам да пипам маската която държа на устата си с мръсни ръце по 100 пъти и да я пъхам по джобове, торбички, кутийки и т.н, при които да я замърся. Веднъж свали ли се, маската се пере/глади на парно ютия или изхвърля според това дали е еднократна или многократна. Това е. Елементарна хигиена. Ако тръгна с колата на 2-3 места, ако я свалям при всяко слизане и качване, по-добре изобщо да не я носа. Толкова е просто това защо хората носмаски в колите, но явно и това е трудно да си разбере.


Аз за разлика от феновете на короната, вместо сляпо да вярвам на всичко дето се спуска по новините, гледам какво се случва и анализирам. Ако аз не бях извадил тия числа сега, ти нямаше да имаш кефа да предполагаш, че 660 бабички са си отишли от усложнения на короната.

А на какво се дължи рекордния брой на умиранията според теб, ако не коронавируса е причинител?
 
Другата пък в старата тема твърдеше, че преди 2 години била карала тоя вирус
Сега като си ме блокнал как да те помоля да дадеш цитат, в който казвам подобно нещо? Моля някой да му предаде, че искам да покаже черно на бяло как съм казала, че съм карала "тоя вирус".

Ей така четат и ситуацията с вируса, както мненията на опонентите си. После искат да ги приемаме насериозно...

Не е короната , заради Бойко умират....
Веднъж и ти да си прав. Ето и доказателството:


п.с. Да, точно тиквата е виновен за моментното състояние на здравеопазването. 10 години активно унищожаване и резултатът най-после е налице.
 
Обаче упорито ковидите отбягват да коментират финансовите облаги от "пандемията" Знаят си само 3 неща. Мангъров, маски и стъкмистиката на починалите от К-19...
 
Тос Камен колко е тъп, не е истина просто. Анализирал бил той... А ха ха ха... Тоя дето отчита рецесията според бакалията в квартала...
 
п.с. Да, точно тиквата е виновен за моментното състояние на здравеопазването. 10 години активно унищожаване и резултатът най-после е налице.
Между 2013 и 2014 имаме правителство на БСП и ДПС - предполагам при тях здравеопазването беше песен? А след това лошия Бойко дойде и развали хубавото ни здравеопазване....
 
Между 2013 и 2014 имаме правителство на БСП и ДПС - предполагам при тях здравеопазването беше песен? А след това лошия Бойко дойде и развали хубавото ни здравеопазване....
Ти нали се беше отрекъл от Сатаната? Какво стана, че пак те приобщи в лоното на простотията?
 
Ти нали се беше отрекъл от Сатаната? Какво стана, че пак те приобщи в лоното на простотията?
Просто да се обвинява за всички злини по света Бойко е смешно. Човека прави грешки , като всеки но е в пъти по-адекватен от всяко едно БСП правителство до момента.
 
Просто да се обвинява за всички злини по света Бойко е смешно. Човека прави грешки , като всеки но е в пъти по-адекватен от всяко едно БСП правителство до момента.

Това в момента адекватно ли му викаш?
 
Малко по-рано стана въпрос аутопсии и патоанатоми. Та айде сега да видим ето този какво казва( Председател на Българската Асоцияция по Патология):

 
Обаче упорито ковидите отбягват да коментират финансовите облаги от "пандемията" Знаят си само 3 неща. Мангъров, маски и стъкмистиката на починалите от К-19...
125813957_1787686484738128_8044250004400475933_n.jpg
 
Значи за толкова стига апаратурата и финансите в момента.

А къде забегнаха €1,3 млрд отпуснати от ЕС? И това е от м. Март, в нета има доста инфо за едни други заеми за по 1-2 млрд у Еуро свързани с КовидЯ.

*заем - взимаш-връщаш

При положение, че всички си плащат като попове вече платените с държавни кинти тестчетата и внесените пак с държавни кинти маскета. (всичко поръчано ЛИЧНО от подмустачения маскет с обещания да има за всички фор фрее)
Легла в болниците няма, медицински персонал с високи кинти няма, безплатни тестове няма. М? Сигурно вятъра е издухал кинТИТИ към края на плоската земя и са паднали в нечий жобец.

А можеше да се спретнат няколко спец. мед. заведения (тип Китайските контейнери) в областните градове за короно-симтомни, където нещата да се случват от тестчето, през торбичка с доказаните хапове за вкъщи до подходящо лечение и легла за усложнените случаи.

Ма по лесно е "носете маски и стойте вкъщи", някъде около 2189г. всички ще сме го преболедували и няма да натоварваме здравната система. Или Мангъра че го отнесе Ковидя за кажем заветното "Ко стана вееееее, видяхте ли" :D Win-win.

Ако имате дечурлига дето ходят на даскало/градина, нали се сещате, че цялата мярко-МАСКАРАДА отпада в момента, в който се приберат. :D T.e. мерките толкоооо си противоречат, че #нямасмисъл

Иначе някой спомена за карантината въведена още през 5ти век. Като цяло напълно съм съгласен че е на 100% приложима в момента, щото в БГ здравеопазванео също е зациклило някъде около 5ти век. И не говоря за мед. кадри, а за системата като такава.
 
Просто да се обвинява за всички злини по света Бойко е смешно. Човека прави грешки , като всеки но е в пъти по-адекватен от всяко едно БСП правителство до момента.
Този път няма да се съглася с теб. Беше адекватен до май месец. Сега вече не е. А откакто мина вируса е тотал щета Бацето. Отдавна трябваше да е вкарал 1 месец пълното заключване. Вместо това умират хора! Не е гот, нали?
 
Обясни се, защо си прави това нещо 1000 пъти, ама кой да прочете. Аз лично го правя, да. Смей ми се колкото искаш. Не за друго, ами защото не искам да пипам маската която държа на устата си с мръсни ръце по 100 пъти и да я пъхам по джобове, торбички, кутийки и т.н, при които да я замърся. Веднъж свали ли се, маската се пере/глади на парно ютия или изхвърля според това дали е еднократна или многократна. Това е. Елементарна хигиена. Ако тръгна с колата на 2-3 места, ако я свалям при всяко слизане и качване, по-добре изобщо да не я носа. Толкова е просто това защо хората носмаски в колите, но явно и това е трудно да си разбере.

Е като караш цял ден с 1 маска да не мислиш, че си добре. На всеки 2 часа ли я сменяш? Продуктите от магазина не ги ли пипаш? Парите като пипаш миеш ли си ръцете след това? Или сигурно и хляба и цигарите миеш :D

Айде стига сте се филмирали, дори и Бойко и вече разбра, че няма да се мре яко. Слушайте падишаха!
 
Този път няма да се съглася с теб. Беше адекватен до май месец. Сега вече не е. А откакто мина вируса е тотал щета Бацето. Отдавна трябваше да е вкарал 1 месец пълното заключване. Вместо това умират хора! Не е гот, нали?
Щом има хора с мислене че вируса е просто грип и мерки не трябва да има - така и трябва. Има си правила , който има глава на раменете спазва - който не да си носи последствията.
 
Е като караш цял ден с 1 маска да не мислиш, че си добре. На всеки 2 часа ли я сменяш? Продуктите от магазина не ги ли пипаш? Парите като пипаш миеш ли си ръцете след това? Или сигурно и хляба и цигарите миеш :D

Айде стига сте се филмирали, дори и Бойко и вече разбра, че няма да се мре яко. Слушайте падишаха!
Пари може да не се използват - има карти , телефони, смарт часовници. И след като пипаш нещо има дезинфектанти за след това преди да си бръкнеш в носа например. Не е толкова трудно пък и от една страна хигиената се вдигна много с тия мерки.
 
Е като караш цял ден с 1 маска да не мислиш, че си добре. На всеки 2 часа ли я сменяш? Продуктите от магазина не ги ли пипаш? Парите като пипаш миеш ли си ръцете след това? Или сигурно и хляба и цигарите миеш :D

Айде стига сте се филмирали, дори и Бойко и вече разбра, че няма да се мре яко. Слушайте падишаха!

Аз не карам цял ден. Поне в моето ежедневие събират се 2-3-4 задачи - излизам и ги върша накуп. Обикновено са на различни места. Общо 1-2 часа максимум ми отнема. За това време маската няма да се замърси, ако стои на устата. Повечето хора правят същото. Едва ли някой прекарва в колата цял ден. Единици са такива, че и да не возят пътници. Ако при всяко качване в колата за 5-10-15 минути до следващата локация пипам маската, по-добре изобщо да не я нося. Това се обясни 1000 пъти по всички медии, че маската веднъж сложена не се пипа. Пък който иска да се смее. Важни са хигиената и здравето. Най-добре се смее този, който се смее последен.

Продуктите от магазина - не си слагам на устата опаковките и да дишам през тях, че да ме е страх от това че ги пипам. Вирусът няма да проникне през опаковката, та да замърси съдържанието. Плодовете и зеленчуците - о, чудо, мия ги. И преди епидемията ги миех. Хубаво е да се мият, дори и да са домашни, защото може да е полепнала кал. Пари като пипам си мия ръцете винаги. Още баба ми ме е научила така. 20години преди пандемията от ковид. Обаче навън не винаги е възможно. Пипна ли пари, пък да пипам маската - съвсем безумно и нехигиенично. Все едно да оближа някоя банкнота... Ако има дезинфектант - добре, но ако нямам се мия вкъщи или в офиса - задължитено. Цигари не пуша, та не ми се налага да ги мия или да мисля решение за тях.
 
Малко по-рано стана въпрос аутопсии и патоанатоми. Та айде сега да видим ето този какво казва( Председател на Българската Асоцияция по Патология):

Опорките на хахото:
- НЯМА нито един ПОЧИНАЛ от коронавирус;
- Основният извод на патолозите от Швейцария, Франция, Германия, Италия, Испания е, че коронавирусът НЕ Е смъртоносен;
- За разлика от грипа, коронавирусът НЕ води до смърт;

Извод: Не прекалявай с опиати, когато говориш пред камера.
 

Горе