Сектата на ковидитите

Не, стане ли въпрос за времето, мога да позная температурата навън с точност до половин градус! Не се базикам!
А някакви смислени умения имаш ли? Щото с изобретяването на термометъра, тая ти дарба изглежда леко ненужна.:)
 
Що се отнася да грипа и другите ОВИ - при тях наестина има спад, но не са изчезнали напълно, няма как. Причината да има спад е съвсем логина - сериозните противоепидемични мерки, дезинфекцията, маските, разстоянията. Тези неща предпазват и от грип.

Ако не можете да си обяснявате такива елементарни причинно-следствени връзки, не знам. Те и древните гърци не са могли да си обяснят гръмотевиците, за това са си измислили Зевс. И вие така. Чипове, конспирации, Бил Гейтс, пълни глупости.

Съвсем не логична даже. Ето ти един пример:
Цялата статия.

Ноември 2020 САЩ -91% грип спрямо Ноември 2019
Flu activity, or incidence of flu cases, in November 2020 was approximately 91% lower than in November 2019, according to the data.

Причнно-следствената връзка: повече ваксини и носенето на маски.
The Centers for Disease Control and Prevention's tracking of flu vaccine distribution over the years shows that so far in the 2020-2021 flu season, 189.4 million flu vaccines have been distributed in the U.S., compared to 174 million in the 2019-2020 season.
"I've definitely seen less flu this year," Dr. Simone Wildes, an infectious disease physician at South Shore Health, told ABC News. "Masks are key for this change, but another reason [for decreased flu] is ... we really pushed for a really big campaign this year to get people out to get vaccinated [against the flu] and I think people really heeded our recommendation to take the flu shot this year."
Имаме причнно следсвена връзка. Край.



Обаче... Чееееееееееки малко да видим логиката

Въпреки, че са доставени 15 милиона повече ваксини, ваксинираните спрямо миналата година с между 2-4% ръст в различните възрастови групи
vacusa.png
Такаче едва ли ваксините са довели до -91% грип.

Така, да идем на масконосенето и стой си у вас:
Тези мерки бяха въведени да борят ковидято, защото както вече на всички ни е ясно се разпространява по въздушно-капков път и от човек на човек. Тоест по същия начин като ГрипЕ.

И?

И-то идва когато погледнеш -91% грип за Ноември и +90% за ковидято за Ноември

Ноември започна с ~100k новоустановени на ден и достгна до ~190к на ден.

Та?
Обществото спази ли мерките, с което намали грипа с 91%?
Обществото не спази ли мерките, което доведе до +90% спрямо новоустановени?
Тия мерки противогрипни ли са?
2-4% са напълно достатъчни да намалят грип-а със 91%, следващата година ще са +5% и ще са питаме коЙ туй гриБ.
5G

#logikapriprichinnosledstvenitevruzki се търси когато си ги правиш сам, тия от новините са ясни. :D
 
Последно редактирано:
Съвсем не логична даже. Ето ти един пример:
Цялата статия.


Ноемви 2020 месец САЩ -91% грип спрямо Ноември 2019


Причнно-следствената връзка: повече ваксини и носенето на маски.


Имаме причнно следсвена връзка. Край.



Обаче... Чееееееееееки малко да видим логиката

Въпреки, че са доставени 15 милиона повече ваксини, ваксинираните спрямо миналата година с между 2-4% ръст в различните възрастови групи
Виж файлът 20893
Такаче едва ли ваксините са довели до -91% грип.

Така, да идем на масконосенето и стой си у вас:
Тези мерки бяха въведени да борят ковидято, защото както вече на всички ни е ясно се разпространява по въздушно-капков път и от човек на човек. Тоест по същия начин като ГрипЕ.

И?

И-то идва когато погледнеш -91% грип за Ноември и +90% за ковидято за Ноември

Ноември започна с ~100k новоустановени на ден и достгна до ~190к на ден.

Та?
Обществото спази ли мерките, с което намали грипа с 91%?
Обществото не спази ли мерките, което доведе до +90% спрямо новоустановени?
Тия мерки противогрипни ли?
2-4% са напълно достатъчни да намалят грип-а със 91%, следващата година ще са +5% и ще са питаме коЙ туй гриБ.
5G

#logikapriprichinnosledstvenitevruzki се търси когато си ги правиш сам, тия от новините са ясни. :D
Аз нищо не разбрах...да не си прекалил с твърдото???
 
За тебе знаем.
Недей така, той измерва външна температура и атмосферно налягане с точност +/- 0.1%.
 
Аз не те познавам, ама вече знаеш...Леле, хората съвсем оглупяха...
Преди време ти обясних, че не си схванал зеления коридор и ненужно си се репчил на бабЕ и дедЕ по аптеките, и от цялото това нещо ти стигна до извода че съм тъп.

Т.е. знам.
 
Преди време ти обясних, че не си схванал зеления коридор и ненужно си се репчил на бабЕ и дедЕ по аптеките, и от цялото това нещо ти стигна до извода че съм тъп.

Т.е. знам.
Страх, лозе пази
 
Напомням на разумните хора - обадете се на личните си лекари, за да се запишете за ваксинация :)
 
А защо?
Е как защо - маски, дезинфекция, социялна дистанция.

Ако мерките не работеха, както твърдите, грипът щеше да се разпространява със същите темпове както и преди.
 
Е как защо - маски, дезинфекция, социялна дистанция.

Ако мерките не работеха, както твърдите, грипът щеше да се разпространява със същите темпове както и преди.
Да де ма пак ти липсват едни +90% новоустановени с корона при работещи мерки създадени специално за случая. :D
 
Преди време ти обясних, че не си схванал зеления коридор и ненужно си се репчил на бабЕ и дедЕ по аптеките, и от цялото това нещо ти стигна до извода че съм тъп.

Т.е. знам.
Да де, прав си. След като аптекарят беше настроен срещу мен. Нормално. Много добре си го схванах аз...ама да не се връщаме на тази тема.
 
Нанди, не ми обяснявай към коя партия се е присъединил. Не питам това. Нали нямаше да се кандидатира? Всичките са толкова ясни, че чак прозират.
 
Да де ма пак ти липсват едни +90% новоустановени с корона при работещи мерки създадени специално за случая. :D
Мерките нямя как да обслужат конкретно КОВИД инфекция.

Колко щяха да са инфектираните от корона без мерки - всеки може да прецени. Ако грипа е спаднал с 90%, то най-вероятно и короната е спаднала с 90%. Т.е при умрели 10к от корона с мерките, щеше да има 100кэбез мерките. Найс, а?
 
Нанди, не ми обяснявай към коя партия се е присъединил. Не питам това. Нали нямаше да се кандидатира? Всичките са толкова ясни, че чак прозират.
Да опитваш да променяш мнението на предубеден човек е безсмислено, затова се отказвам.

Хората имат право да променят и мнение, и намерение. Не ми казвай, че НИКОГА не си правил нещо, което преди това си казал, че няма да направиш. Фразата "никога не казвай никога" не се е пръкнала случайно.

Предвид факта, че циркът продължи твърде дълго, нормално е Мангъров да си каже "ми, не ми остава нищо друго, освен да вляза в политиката и да опитам да променя нещата от там". Щом си гледал интервюто с него, значи си видял/чул, че той продължава да смята ковид за най-обикновена вирусна инфекция. Дори като завеждащ ковид отделението в инфекциозна. Всъщност, именно като такъв. Оказва се, че е бил абсолютно прав за "ужасното", дори когато не е бил ангажиран пряко с лечението на заразени с него. Така че, спрете "да му ядете мъдете", както биха се изразили в Монтана. - Нашата, не щатската. :)
 
Мерките нямя как да обслужат конкретно КОВИД инфекция.

Колко щяха да са инфектираните от корона без мерки - всеки може да прецени. Ако грипа е спаднал с 90%, то най-вероятно и короната е спаднала с 90%. Т.е при умрели 10к от корона с мерките, щеше да има 100кэбез мерките. Найс, а?
Айде още една баба Ванга. Ти какво мериш - соленост/киселинност на почвата??
 
И от тук го прогониха малкото мангърчи :(
 
И от тук го прогониха малкото мангърчи :(
Да бъдеш "неприет" от агент Гоце е показател, че си читав човек. Освен това, пак не си разбрал нещо - Гоце няма думата в партията и Мънги остава в листите.

п.с. Тая мега-новина снощи самият Мангъров я сподели в профила си. Явно му е било много тъжно от факта...
 

Горе