Сектата на ковидитите

Мерките нямя как да обслужат конкретно КОВИД инфекция.

Колко щяха да са инфектираните от корона без мерки - всеки може да прецени. Ако грипа е спаднал с 90%, то най-вероятно и короната е спаднала с 90%. Т.е при умрели 10к от корона с мерките, щеше да има 100кэбез мерките. Найс, а?

Мерките бяха приети да обслужат конкретно ковидято.
Въпреки, че грипа е спаднал с 90%, ковидято се е увеличило с 90% т.е. най-вероятно не се случи както са ти казали от телевизора.

Не моем да разберем, наистина ли не схващате написаното или че се отстояваме до край. Може и с мемета.
 
Мерките бяха приети да обслужат конкретно ковидято.
Въпреки, че грипа е спаднал с 90%, ковидято се е увеличило с 90% т.е. най-вероятно не се случи както са ти казали от телевизора.

Не моем да разберем, наистина ли не схващате написаното или че се отстояваме до край. Може и с мемета.
Няма как да ти се обяснят неща, които отказваш или не можиш да проумееш. Конспирациите са лесно смилаеми, за това масата избира да вярва именно в тях.
 
Няма как да ти се обяснят неща, които отказваш или не можиш да проумееш. Конспирациите са лесно смилаеми, за това масата избира да вярва именно в тях.
Камене, не им се хаби на тия. За съжаление са толкова много, не само в тоя форум. Видях с очите си как хората просто вече не им пука и си правят каквото искат. След 1 месец като скочи процентът и същите тия хора ще се оплакват, че са заключени. То така е в цял свят, така че нищо ново под слънцето.
 
След 1 месец като скочи процентът
Ало, термометъра - откъде ще скочи точно, според твоите екстрасензорни способности? От мост, от скала, от покрива на небостъргач? При положение, че почти всички имаме антитела, а и по-големият процент хора изкараха грипа през есента, няма никаква логика в тия апокалиптични прогнози.

Боже, как може да ти доставя удоволствие да се тресеш в изкуствено създаден паника? И това в продължение на месеци? Наистина си природен феномен. :)
 
Няма как да ти се обяснят неща, които отказваш или не можиш да проумееш. Конспирациите са лесно смилаеми, за това масата избира да вярва именно в тях.
Отговор бланка, не че очаквах нещо повече.
Ако имаш нещо да напишеш го напиши. Ще се опитам да го проумея, белийв мИ.
 
Нанди, не ми обяснявай към коя партия се е присъединил. Не питам това. Нали нямаше да се кандидатира? Всичките са толкова ясни, че чак прозират.
Ма кат почнете с това "Ама нали, ама нали, ама нали...". Какво "Ама нали"? Дай да не се връщаме на изказванията на Сульо и Пульо преди и след (петък) 13-ти, щото при вида на пачките и обещанията за прекрасни старини всичките красавци до един се изметнаха като вчерашни девственици. И ви се каза безброй пъти - стига сте се фокусирали на единични случаи и случки, дето са напълно маловажни в глобален план. Мангъров е просто един от гласовете в нета, който даже си говори почти едно и също цяла година. Да, логично и много разбираемо го говори (явно не за всеки), но освен него се изказаха и продължават да се изказват много други гласове по много други детайли от глобалната картинка. Мангъров ако ще и в националния отбор по Сумо да влезе, това по никакъв начин няма да промени истините и лъжите.
 
Я поплювайте малко и по тоя, че все го забравяте нещо:
Неговата ваксина докъде я докара или кранчето секна. Тъжна гледка...

Физиономия и изказ на селска, дълбоко комплексирана мутра, какво да му коментираме, той сам говори за себе си. Мангъра поне се върти около партия на човек с някакви умения в политиката, за разлика от тоя, който се надява на партията на Слави...
 
Неговата ваксина докъде я докара или кранчето секна. Тъжна гледка...
Да, тъжна е, защото собствената му държава предпочита да плати милиарди за "котка в чувал", вместо да финансира собствена, много по-ефективна и безопасна разработка. Науката никога не е била приоритет на мутренското управление в България и ЕС. Циркът, който ни наложиха през последната година го доказва.
 
Да, тъжна е, защото собствената му държава предпочита да плати милиарди за "котка в чувал", вместо да финансира собствена, много по-ефективна и безопасна разработка. Науката никога не е била приоритет на мутренското управление в България и ЕС. Циркът, който ни наложиха през последната година го доказва.
Защо държавата трябва да го субсидира? Да представи идеите си на световните фармацевтични гиганти, те ще осигурят финансиране, ако знаят, че в идеята има хляб, както направиха с BioNtech.
 
Защо държавата трябва да го субсидира? Да представи идеите си на световните фармацевтични гиганти, те ще осигурят финансиране, ако знаят, че в идеята има хляб, както направиха с BioNtech.
Ти сериозно ли мислиш, че академията на науките на една никаква държава ще се ползва с приоритет сред големите играчи на Big Pharma? Държави като Китай и Русия си финансираха собствените разработки и много скоро ще се окажат основни играчи на пазара. Англичаните се договориха с Русия за използване на техния спутник съвместно с прехвалената им оксфордска разработка. Що така, бре? Наистина ли не разбираш икономическото и социално значение на финансирането на родна разработка, вместо да се дават милиарди за "човека взе парите и каза ще видим"?
 
Да опитваш да променяш мнението на предубеден човек е безсмислено, затова се отказвам.

Хората имат право да променят и мнение, и намерение. Не ми казвай, че НИКОГА не си правил нещо, което преди това си казал, че няма да направиш. Фразата "никога не казвай никога" не се е пръкнала случайно.

Предвид факта, че циркът продължи твърде дълго, нормално е Мангъров да си каже "ми, не ми остава нищо друго, освен да вляза в политиката и да опитам да променя нещата от там". Щом си гледал интервюто с него, значи си видял/чул, че той продължава да смята ковид за най-обикновена вирусна инфекция. Дори като завеждащ ковид отделението в инфекциозна. Всъщност, именно като такъв. Оказва се, че е бил абсолютно прав за "ужасното", дори когато не е бил ангажиран пряко с лечението на заразени с него. Така че, спрете "да му ядете мъдете", както биха се изразили в Монтана. - Нашата, не щатската. :)
Абсолютно си права, че не може да промениш мнението на човек като мен за измамник като Мангъров. Случвало се е много пъти да си променям мнението за някакви неща, но след като видя доказателства/факти и тн. Това за мен е абсолютно нормално като цяло. Аз също спирам да пиша в тази тема, беше ми интересен твоя отговор. А за коментара на aseasro въобще няма да го коментирам, прекалено неадектавен е коментара, че да си направя труда да го коментирам. Пожелавам ти успех с това което правиш без значение дали е онлайн или офлайн. Тази тема се изчерпи и вероятно никога няма да се стигне до консенсус между двете страни :D :D :D За мен е безсмислено да коментираме тук във предприемачески форум подобни неща толкова дълго време.
 
Ти сериозно ли мислиш, че академията на науките на една никаква държава ще се ползва с приоритет сред големите играчи на Big Pharma? Държави като Китай и Русия си финансираха собствените разработки и много скоро ще се окажат основни играчи на пазара. Англичаните се договориха с Русия за използване на техния спутник съвместно с прехвалената им оксфордска разработка. Що така, бре? Наистина ли не разбираш икономическото и социално значение на финансирането на родна разработка, вместо да се дават милиарди за "човека взе парите и каза ще видим"?
Ти не си ли даваш сметка, че “биг фарма” има точно най-голяма сметка от такива като чорбанов и бан, защото ще си продадат разработките “много евтино”, ако ще и срещу съответния рушвет за корумпираното ни правителство, нали твърдиш, че е такова. За разлика от западни частни стартъпи, които ще продадат разработките си на “биг фарма” за милиарди.

Въпросът е дали наистина разработките му имат каквато и да било научна стойност. До сега нито една протеинова ваксина не е прокопсала в борбата с коронавирусите, за сметка на транспортната РНК, аденовирус векторните ваксини и тези с инактивиран вирус от които вече има такива в много напредлана фаза.

Значи може би има причина.

Фирма Санофи, която има изключително много безалтернативни продукти в много сфери на фармацията, за съжаление и аз съм им ”абонат” на едно от лекарствата, към което ме насочи лекар след 3 години неефективно и грешно лечение със всевъзможни продукти от хомеопатия до сериозни лекарства от които направо ставах неадекватен има доста ниски резултати с протеиновата си ваксина и сега видяха, че няма да ги бъде и ще трябва да си я доработват, преглътнаха си егото и се включиха с техните инсталации да работят на ишлеме за Pfizer/BioNTech, за да се доставят все пак ваксини на обществото. Други с протеинови ваксини направо се отказаха. Явно има причина.

Само тоя Чорбанов е “най-великия”. Вярваш ли, че ако имаше хляб във ваксината му компании като тези на Киро Гела, Актавис и т.н нямаше да му отпуснат няколко милиона да си направи тестовете и да спечелят потенциални милиарди, ако световните не му обърнат внимание

Не е въпроса в родната ваксина, хубаво би било да има такава, въпросът е, дали конкретното предложение има научна стойност или е обречено още на ниво спецификация и документация. Тука има други учени, които преценят, не сме аз и ти. Да не стане така, че държавата ще му отпусне Х милона от нашите пари и ще се окаже, че ефективността е 20%. Щото подозирам, че щом нисой не иска да го финансира очакванията са точно такива.
 
Тази тема се изчерпи и вероятно никога няма да се стигне до консенсус между двете страни :D :D :D За мен е безсмислено да коментираме тук във предприемачески форум подобни неща толкова дълго време.
Темата ще е напълно изчерпана, когато циркът свърши. Дотогава имаме пълното основание да коментираме - животът ни е на пангара.

И да, предвид икономическите последствия от "мерките" срещу вируса, не знам къде е по-адекватно да се коментира, ако не в предприемачески форум. :)

Вярваш ли, че ако имаше хляб във ваксината му компании като тези на Киро Гела, Актавис и т.н нямаше да му отпуснат няколко милиона да си направи тестовете и да спечелят потенциални милиарди, ако световните не му обърнат внимание
Вярвам, да! Няма как родна фармацевтична компания да финансира местна разработка на ваксина, при положение, че баце е взел як подкуп, за да пласира чужди медикаменти сред скотонаселението.

Ти как си обясняваш факта, че Унгария избира руската ваксина, отказвайки да следва директивите на мафията ЕС? Очевидно може, но за целта трябва да си по-малко лаком и да имаш топки.
 
Само тоя Чорбанов е “най-великия”. Вярваш ли, че ако имаше хляб във ваксината му компании като тези на Киро Гела, Актавис и т.н нямаше да му отпуснат няколко милиона да си направи тестовете и да спечелят потенциални милиарди, ако световните не му обърнат внимание

Пак не сте разбрали за АстраЗенека сигурно :)
 
Освен партийните опорки, нещо ще друго ще напишеш ли?
Камене, опитвам се като цяло в спорове да не ползвам епитети ама не мога да разбера защо с онзи страхливец зорелм се правите на тъпи. Втори месец ви се дава разнообразна информация оборваща вашите ковидски драми а вие се държите като обидени девственици...
 

Горе