Сектата на ковидитите

Който го е страх, да си седи и да чака “стадния имунитет”.
По принцип...ако Хирократ е "баща на медицината", значи в тази област науката е доста млада все още само на около 2500 години. Стадния имунитет е натрупал повечко стаж - ако сметнеем че сме наследници на Homo habilis и пренебрегнем повече 10 милиона години също наши прародители преди Сръчния човек... задъхах се докато го пиша... ще видим, че носим в гените си доста силно оръжие срещу вирусите, доста съвършенна имунна система, доста съвършен механизъм за естествен подбор. А стадния имунитет ни пази ежедневно от милиони вируси, бактери и т.н. Грубичко звучи, но всчики ще умрем, а природата не иска медицината да и се бърка в работата (т.е. кой кога ще умре и какви гени ще предаде на следващото поколение). Та затова писах, че страха е двуполюсен. Някои се ваксинират от страх, а други не се ваксинират от страх. В и двата случая е вярно. Но ... страх има... и то мнооогоо страх.
 
Излиза, че нашите ковиди одобряват смърт причинена от създадена от човек ваксина. Интересна гледна точка
 
Грубичко звучи, но всчики ще умрем, а природата не иска медицината да и се бърка в работата (т.е. кой кога ще умре и какви гени ще предаде на следващото поколение).
Т.е идеята ти е, че не трябва да се търси медицинска помощ при никакви състояния? Интересно схващане, но не мисля, че има човек в темата който го практикува.
 
Може и някой друг да го е казал, но темата е с много постове и не ми се рови да проверявам....

Тази история с вируса и ваксините все повече ми прилича на филма от 2007г. на Уил Смит "Аз съм легенда" , ама там всичко е измислено...., а в нашия случай си е жива истина.
 
Т.е идеята ти е, че не трябва да се търси медицинска помощ при никакви състояния? Интересно схващане, но не мисля, че има човек в темата който го практикува.
Не. И мен ме е страх. Дори казах, че вероятно ще се ваксинирам, когато ми спадне нивото на антителата. Когато децата ми се разболеят тичам при доктора. Когато аз се разболея направо тичам в аптеката за антибиотик. Просто си ги мисля, тези неща, които ги написах и вярвам в тях, въпреки, че не ги практикувам :) 100 % Не пропагандирам и не агитирам никого, нито пък искам някой да не вярва в медицината. Важното е да не сте крайни. Използвайте науката, използвайте и това, което ви е дала природата. Балансирано.
 
Използвайте науката, използвайте и това, което ви е дала природата.
Ето това е ключа към всичко. Не може да се залита в крайности, но пък да отричаме достиженията на човечеството не е част поне от моята житейска философия. То и компютрите не ни ги е дала природата, но всички ги ползваме, а много хора си изкарваме и доходите чрез тях.
 
Ето това е ключа към всичко. Не може да се залита в крайности, но пък да отричаме достиженията на човечеството не е част поне от моята житейска философия. То и компютрите не ни ги е дала природата, но всички ги ползваме, а много хора си изкарваме и доходите чрез тях.
Аз също обичам глезотийките на цивилизацията и ги ползвам с кеф. Но все пак вярвам че има как да ползваме и това, което еволюцията е градила милиони години - способността ни да се приспособяваме към средата и да еволюираме. Та за мен истината е някъде по средата. Иначе пхихологическата война срещу нас е спечелена вече :) И в това също вярвам.
 
Но все пак вярвам че има как да ползваме и това, което еволюцията е градила милиони години - способността ни да се приспособяваме към средата и да еволюираме.
Със сигурност. Въпросът е да можем да вземем правилна преценка, кога природата ни е достатъчна и кога трябва да се намесим :)
 
Ето това е ключа към всичко. Не може да се залита в крайности, но пък да отричаме достиженията на човечеството не е част поне от моята житейска философия. То и компютрите не ни ги е дала природата, но всички ги ползваме, а много хора си изкарваме и доходите чрез тях.
То и оръжията не ни ги е дала природата, но ги използваме за да убиваме иначе здрави живи същества - хора, животни, на кой каквото му е кеф. Ваксините са оръжия до доказване на противното. Те се прилагат с одобрението и настояването на хора с нескрити желания за власт над човечеството и намаляване на популацията. Ако това не е огромен гигантски червен флаг, не знам какво е.
 
Ваксинирах се, защото в бг никога няма да постигнем колективен имунитет. Всъщност може,ако всички го изкарат. Но това ще се влачи с години. Вие си пишете, аз съм на бар вече. Докато е отворен.
 
но пък да отричаме достиженията на човечеството не е част поне от моята житейска философия.
Като например да отричаме установеното от науката, че съществува естествен имунитет? И от моята житейска философия не част това съмнително залитане. ;)
 
Като например да отричаме установеното от науката, че съществува естествен имунитет? И от моята житейска философия не част това съмнително залитане. ;)
Има го естествения Нанди, има го. Никой не го отрича. Ама на 7 000 000 заразени при само 2 процента ще си заминат 140 000 души в небитието. Ама за теб какво са това, дребна работа. Ще кажеш: еми те и без това ще си умрат, чудо голямо. Ако не от Ковид, то от друго. Само че пропускаш фактът, че те от друго пак ще си умират, паралелно с Ковида. Ама нали много знаеш, копай си там доматите и се радвай, че си на възраст, която ще пребориш вируса. В който явно вече вярваш. Баси, имаш напредък!
 
7 000 000 заразени при само 2 процента ще си заминат 140 000 души
Как разбра?
Само че пропускаш фактът, че те от друго пак ще си умират, паралелно с Ковида
Ти май пропускаш факта, че от около година от друго не са умирали освен от корона... Не са мой думи това а на вашите гурута ковид "експертите"
 
Да бе, представяш ли си - ваксинираш се с АстраЗенека, вечерта гледаш новините, после лягаш и се отдаваш на предположения и визуализации в коя ли част на тялото ти в момента си плува ТРОМБЪТ и къде ли ще заседне....
А като коронясаш 14 дни се чудиш, мамка му, дали ще се оправя. Имаш избор.
 
Има го естествения Нанди, има го. Никой не го отрича. Ама на 7 000 000 заразени при само 2 процента ще си заминат 140 000 души в небитието. Ама за теб какво са това, дребна работа. Ще кажеш: еми те и без това ще си умрат, чудо голямо. Ако не от Ковид, то от друго. Само че пропускаш фактът, че те от друго пак ще си умират, паралелно с Ковида. Ама нали много знаеш, копай си там доматите и се радвай, че си на възраст, която ще пребориш вируса. В който явно вече вярваш. Баси, имаш напредък!
Нещо омеша потоците яко. Това е против мерките, така че внимавай!!!

Говорим за естествения имунитет на преболедувалите. Тези, които не трябва да се водят по акъла на Балтов и наш'то докторче, че трябва да се ваксинират, за да имат още повече тела. Баси глупоста, честно. :)
 
Нещо омеша потоците яко. Това е против мерките, така че внимавай!!!

Говорим за естествения имунитет на преболедувалите. Тези, които не трябва да се водят по акъла на Балтов и наш'то докторче, че трябва да се ваксинират, за да имат още повече тела. Баси глупоста, честно. :)
Ама разбира се, Балтов е някакъв тъп травматолог, кой знае как станал професор, директор на селска болница, Пирогов или нещо подобно. Не може да се мери с капацитетите от форума, анаболното същество Киро и т.н.
 
Нещо омеша потоците яко. Това е против мерките, така че внимавай!!!

Говорим за естествения имунитет на преболедувалите. Тези, които не трябва да се водят по акъла на Балтов и наш'то докторче, че трябва да се ваксинират, за да имат още повече тела. Баси глупоста, честно. :)
Това е така, още не е проучено. Ще мине време и ще се разбере. Нещо си станала нетърпелива?
 
Има го естествения Нанди, има го. Никой не го отрича. Ама на 7 000 000 заразени при само 2 процента ще си заминат 140 000 души в небитието. Ама за теб какво са това, дребна работа. Ще кажеш: еми те и без това ще си умрат, чудо голямо. Ако не от Ковид, то от друго. Само че пропускаш фактът, че те от друго пак ще си умират, паралелно с Ковида. Ама нали много знаеш, копай си там доматите и се радвай, че си на възраст, която ще пребориш вируса. В който явно вече вярваш. Баси, имаш напредък!
Моята сметка е малко по-различна. За България. Ако се заразят 7 000 000 ... и математиците и статистиците са са прави ... от тях 20 % ще се разболеят така, че да си направят тест и да влязат в статистиката - тоест 1 400 000 - ако смъртността е 2 % това означава, че от Ковид ще умрат 28 000. До момента имаме официално 11 234 починали, което показва, че сме на около 1/3. Искрено се надявам бройката да спре да расте и да не достигне никога 28 000.
 
Последно редактирано:
Моята сметка е малко по-различна. За България. Ако се заразят 7 000 000 ... и математиците и статистиците са са прави ... от тях 20 % ще се разболеят така, че да си направят тест и да влязат в статистиката - тоест 1 400 000 - ако смъртността е 2 % това означава, че от Ковид ще умрат 28 000. До момента имаме официално 11 234 починали, което показва, че сме на около 1/3. Искрено се надявам бройката да спре да расте и да не достигне никога 28 000.
Не си прав.
И аз така смятах, ама не е коректно така. Върни назад 3000 поста и ще видиш.
 
Балтов е някакъв тъп травматолог,
Точно така - Балтов Е травматолог. Не знам дали е тъп, но щом твърдиш, може и така да е. Когато стане вирусолог, имунолог и с друга специалност, която му дава нужните знания по имунология, ще приема думите му за медицински факт. И не, не сме капацитети (участниците в темата не-сектанти), затова търсим информация от истински капацитети. Позоваваме се на тяхното мнение. Нищо повече.

Нещо си станала нетърпелива?
В смисъл??
 

Горе