Сектата на ковидитите

Пичове, ваксинирах се преди 2 дни с Comirnaty, няма ми нищо, само лека болка в мястото на инжектиране на следващата сутрин, която отшумя за 2-3 часа. Не съм развил аутизъм, не съм си изхвърлил macbook-a, иглата е толкова тънка, че не чип, ами и ваксината трудно минава. С либидото също нямам проблеми след ваксинацията. Чувствам се отлично, правят ми втората доза след 20 дни и приключваме с тая глупост и се връщаме към нормалния живот. Вие си живейте в страх от ваксината, от маските и от незнам си какво, пълнете гащите и се чудете защо нямате оборот на бизнесите и държавата ви затваря обектчетата, докато евреите вече отмениха и маски и мерки и всичко и си живеят живота на максимум

Нямало му нищо.... На 26-27 да се ваксинираш, при положение, че шанса ти да пукнеш на тази възраст от кови е 1 към незнамколкосимилиарда.... Е, това ако не е идиот.... Браво, браво господине!
 
Нямало му нищо.... На 26-27 да се ваксинираш, при положение, че шанса ти да пукнеш на тази възраст от кови е 1 към незнамколкосимилиарда.... Е, това ако не е идиот.... Браво, браво господине!
Докато има шанс за умиране бих си сложил дори и най-рисковата ваксина. Пък ти си играй тото с живота си.
 
Докато има шанс за умиране бих си сложил дори и най-рисковата ваксина. Пък ти си играй тото с живота си.

Ми ходи си с каска, не че знаеш какво е това, ама нищо.... Може някоя комунистка да ти фърли саксия на главата, шанса е по-голям....
 
Пичове, по никакъв начин не минавам в другия отбор, но наистина доста хора умират в момента от тая гадост. Дали е защото не ги лекуват правилно или по друга причина, не знам, но умират. При нас е ужас от два месеца. Умряха доста хора и то точно от това. Радвайте се, че не познавате никой от починалите.
Виж математиката. Официалната статистика към момента казва, че 2,232 на 1,000,000 са умрелите, което е малко повече от 2-ма човека на всеки 1000. Малко е относително, но въпроса е твоите N на брой познати дето са умрели от Кови как се вписват в тази статистика. И какви варианти има:

- Просто така ти се е паднало да познаваш малко повече жертви от средното за страната, но това ще означава че други хора пък познават по-малко. Средната стойност нали затова е средна, защото е съвкупност от по-малки и по-големи стойности. Аз доста внимание обърнах на това да не се фокусираме върху единичните бройки и да гледаме общата картина :)

- Ако обаче усещането ти е вярно и наистина умират повече хора от 2 на 1000 в национален (и може би световен) мащаб, това означава прикрити случаи. Т.е. на близките да се казва, че причината е Кови, но да не се обявява в официалната статистика. Това би означавало заблуда на хората за сериозността на болестта. Това е обратното на нещата дето обикновено пишем - че няма нищо страшно, че всичко си е нормално и ще премине. Но също така би било конспиративна теория, този път обаче за отклоняване на вниманието от доста по-опасна болест чрез записването на по-малки числа. И понеже числата са публични и лесно се виждат, точно тази разлика между малките числа и апокалиптичните думи поражда това недоверие и впечатление, че ни будалкат. Така ние тук си обсъждаме една "конпирация", докато всъщност реалност конспирацията се намира на 180 градуса. Това би обяснило и онези недописани 3-4 пъти повече умрели от статистиката на НСИ.

Въпреки че втория сценарии е подходящ за засукан американски филм с малко по-различен plot twist, това ми се вижда още по-сложно за изпълнение от стандартния сценарии дето обсъждаме от доста време. И по-ненужно, защото ако има по-страшна болест от обявената, то щеше да е по-лесно просто да не се говори за нея и да се остави да убива на спокойствие. И ако приемем този втория сценарии за неистински, тогава остава първия... че си се шашнала малко повече от необходимото :)
 
Реално даже процента е по-малък, няма пак да вадя статистиката на НСИ, за 15 месеца ковид има само 2 месеца с увеличени смъртни случаи, а другите месеци дори са по-малко, спрямо предишните години. И това ако е пандемия...
 
Реално даже процента е по-малък, няма пак да вадя статистиката на НСИ, за 15 месеца ковид има само 2 месеца с увеличени смъртни случаи, а другите месеци дори са по-малко, спрямо предишните години. И това ако е пандемия...
Не бе, всичко си е нормално. На 27 да умреш си е съвсем естествено, разбира се...
 
Ама как да не им липсва.... Ще си пускат записи от миналата година, инак няма оцеляване. Тоя вирус трепе млади като невидял....
Ами трепе или не, аз познавам хора, невярващи, които след месец мъка са вече в болница. Ама иначе много им знаеше устата. Сега ми реват по телефона...Запис искаш ли за доказателство или пак няма да повярваш?
 
Ами трепе или не, аз познавам хора, невярващи, които след месец мъка са вече в болница. Ама иначе много им знаеше устата. Сега ми реват по телефона...Запис искаш ли за доказателство или пак няма да повярваш?

Ама хич не ме интересува. Не ви знам как живеете младежите към днешна дата, ама тоя страх дето ви тресе, няма как да го разбера. Виж пич, имам катастрофа с мотор, катастрофа с кола, бил съм се групово десетки пъти, падал съм от 10 метра от дърво. Чупи ли са ми носа, зъбите, двете ръце,единия крак, главата и един път се натрових с дим при пожар. Бил съм 4 пъти в интензивното с опасност за живот и един път в кома за няколко часа. Бил съм в казарма, където една година съм обикалял морето на военен кораб.... на 19 години.... тоя вирус можеш да си го навреш в задника.... Моето поколение вирусите не ги броим за проблем, ако ще и кови да е....
 
Ама хич не ме интересува. Не ви знам как живеете младежите към днешна дата, ама тоя страх дето ви тресе, няма как да го разбера. Виж пич, имам катастрофа с мотор, катастрофа с кола, бил съм се групово десетки пъти, падал съм от 10 метра от дърво. Чупи ли са ми носа, зъбите, двете ръце,единия крак, главата и един път се натрових с дим при пожар. Бил съм 4 пъти в интензивното с опасност за живот и един път в кома за няколко часа. Бил съм в казарма, където една година съм обикалял морето на военен кораб.... на 19 години.... тоя вирус можеш да си го навреш в задника.... Моето поколение вирусите не ги броим за проблем, ако ще и кови да е....
Значи ти през месец курбан трябва да даваш! Динамичен живот си водил, няма лошо. И си имаш право на мнение. Уважавам това! Но за мен лотарията със здравето не ми допада. Аз залагам на сигурно. Може и да не съм прав. Но както ти спомена - животът е низ от рискове.
 
Значи ти през месец курбан трябва да даваш! Динамичен живот си водил, няма лошо. И си имаш право на мнение. Уважавам това! Но за мен лотарията със здравето не ми допада. Аз залагам на сигурно. Може и да не съм прав. Но както ти спомена - животът е низ от рискове.

Общо взето е така. Наще правят един курбан на 16-ти май, като се блъснах с мотора, другото не се брои, че трябва през няколко дена да се занимаваме.

Всъщност на 43-ри години още водя същия живот, само дето внимавам повече. Въпреки това, последно си одрязах една артерия, едвам не умрях, деба мама му :p Ама няма лошо, важното е фън да има....
 
Ама хич не ме интересува. Не ви знам как живеете младежите към днешна дата, ама тоя страх дето ви тресе, няма как да го разбера. Виж пич, имам катастрофа с мотор, катастрофа с кола, бил съм се групово десетки пъти, падал съм от 10 метра от дърво. Чупи ли са ми носа, зъбите, двете ръце,единия крак, главата и един път се натрових с дим при пожар. Бил съм 4 пъти в интензивното с опасност за живот и един път в кома за няколко часа. Бил съм в казарма, където една година съм обикалял морето на военен кораб.... на 19 години.... тоя вирус можеш да си го навреш в задника.... Моето поколение вирусите не ги броим за проблем, ако ще и кови да е....
И при тоя опит, напълни яко гащите от една безобидна ваксинка... Странно :rolleyes:

Даже и съратничката ти повярва, че има ковид и хора умират или го преболедуват достатъчно тежко, само на теб не ти дойде ума. Ами фалирайте си тука и чакайте държавата да ви отпусне помощи за мизерните бизнеси, страхувайки се от ваксините, а по цял свят туризма ще върви и хората ще вадят яко пачки, както беше и преди.

На бизнеси чиито служители и частни лица, които не са ваксинирани трябва да почнат да им спират помощите, да видим как бързо бързо ще затичат към ваксинационните центрове.

Що народ не вярваше, някои повярваха, други няваха шанс и да повярват, повали ги твърде бързо...
 
И при тоя опит, напълни яко гащите от една безобидна ваксинка... Странно :rolleyes:

Даже и съратничката ти повярва, че има ковид и хора умират или го преболедуват достатъчно тежко, само на теб не ти дойде ума. Ами фалирайте си тука и чакайте държавата да ви отпусне помощи за мизерните бизнеси, страхувайки се от ваксините, а по цял свят туризма ще върви и хората ще вадят яко пачки, както беше и преди.

На бизнеси чиито служители и частни лица, които не са ваксинирани трябва да почнат да им спират помощите, да видим как бързо бързо ще затичат към ваксинационните центрове.

Що народ не вярваше, някои повярваха, други няваха шанс и да повярват, повали ги твърде бързо...

Имам 40% повишение на оборота, за помощи не съм си и помислял, не че мога да се класирам. При положение, че съм по добре от миналата годиная по същото време, не знам за какви помощи говориш, не ми трябват! Тъй че безобидните ваксини ги оставям на теб. Така или иначе тъпанарите сте твърде много.....
 
Имам 40% повишение на оборота, за помощи не съм си и помислял, не че мога да се класирам. При положение, че съм по добре от миналата годиная по същото време, не знам за какви помощи говориш, не ми трябват! Тъй че безобидните ваксини ги оставям на теб. Така или иначе тъпанарите сте твърде много.....
Хехехехехе. И това го пише човекът, който орева целия форум, как всичко било фалирало, как ни чакала страшна икономическа криза, как цялата нация ще гладува, от това, че затворили за няколко седмици кръчмите, как било пълно с безработни, фалирали, потънали в кредитната спирала, останали без спестявания и т.н.

Такива измишльотини пишеш, даже и сам не си вярваш. Другите поне са консистентни.Има ли сега криза или няма? Или има само криза на средната възраст придружена от някакво странно вманиачаване да се самоизтъкваш по форумите?
 
Хехехехехе. И това го пише човекът, който орева целия форум, как всичко било фалирало, как ни чакала страшна икономическа криза, как цялата нация ще гладува, от това, че затворили за няколко седмици кръчмите, как било пълно с безработни, фалирали, потънали в кредитната спирала, останали без спестявания и т.н.

Такива измишльотини пишеш, даже и сам не си вярваш. Другите поне са консистентни.Има ли сега криза или няма? Или има само криза на средната възраст придружена от някакво странно вманиачаване да се самоизтъкваш по форумите?

Криза има, Безработицата е колосална. Точно затова си активирах и бизнеси, които до скоро не бяха възможни, поради липса на работна ръка. Сега вземам вишисти за обща работа за без пари, дано вируса да го има още 1000 години.
 
На бизнеси чиито служители и частни лица, които не са ваксинирани трябва да почнат да им спират помощите,
Това е фашизъм и агресия. Никой няма право да брани чуждия живот насила. В момента, в който отнемеш правото на индивида да взема решения, касаещи собсвеното му тяло, ти го превръщаш в добитък.

Да не говорим, че изборът на ваксини в момента е никакъв. За първи път чувам това, което ти си сложил. Нека пуснат и руската ваксина, па и китайската - що не. Хората имат право да избират не само дали, но и с какво да се ваксинират. Към момента повечето хора отказват да се ваксинират, заради липсата на качествен препарат. Не всеки е съгласен да бъде опитна мишка и то безплатно, и без никой да носи отговорност при смърт от тия експериментални бъркочи.
 
Даже и съратничката ти повярва, че има ковид и хора умират или го преболедуват достатъчно тежко, само на теб не ти дойде ума. Ами фалирайте си тука и чакайте държавата да ви отпусне помощи за мизерните бизнеси, страхувайки се от ваксините, а по цял свят туризма ще върви и хората ще вадят яко пачки, както беше и преди.
Ако случайно още не си забелязал, през последната година се случват едни и същи дивотии в цял свят, и то в повечето случаи по едно и също време. С много малки изключения. Даже ако с нещо ние сме малко по-различни, то би било това че не си падаме много по спазването на мерки и правила. Обществена тайна е, че маските ни са за защита против глоба или скандали с някоя продавачка. Но ти явно много си се подкефил дето Израел ги били пуснали малко на слънце и вече си мислиш, че в цял свят всичко живо е ваксинирано и даже отворено за туризъм. Но Израел е едно от изключенията, макар и в обратна посока. За пореден път се фокусираш върху единичния случай и го проектираш навсякъде другаде.

Що народ не вярваше, някои повярваха, други няваха шанс и да повярват, повали ги твърде бързо...
Едни повярваха, други нямаха шанс... а трети и четвърти се разколебаха :) Изкарваш го все едно всички са се парализирали от страх. Пък аз като изляза навън не виждам нищо необичайно - пак почти всички си се разхождат без маски и ги ползват основно като дрес-код за влизане в някой магазин.
 
Това е фашизъм и агресия.
Борбата със заразата е многостранен процес. Няма как властите да се преборят с кризата, ако гражданите не съдействат. А такива като тебе не желаят да съдействат, значи трябва да ги заставят по някакйв начин да го направят. Признайте си, че сте напълнили гащите от ваксините и да се приключва с малоумната ви тема.
 

Горе