Сектата на ковидитите

Ако случайно още не си забелязал, през последната година се случват едни и същи дивотии в цял свят, и то в повечето случаи по едно и също време. С много малки изключения. Даже ако с нещо ние сме малко по-различни, то би било това че не си падаме много по спазването на мерки и правила. Обществена тайна е, че маските ни са за защита против глоба или скандали с някоя продавачка. Но ти явно много си се подкефил дето Израел ги били пуснали малко на слънце и вече си мислиш, че в цял свят всичко живо е ваксинирано и даже отворено за туризъм. Но Израел е едно от изключенията, макар и в обратна посока. За пореден път се фокусираш върху единичния случай и го проектираш навсякъде другаде.


Едни повярваха, други нямаха шанс... а трети и четвърти се разколебаха :) Изкарваш го все едно всички са се парализирали от страх. Пък аз като изляза навън не виждам нищо необичайно - пак почти всички си се разхождат без маски и ги ползват основно като дрес-код за влизане в някой магазин.
Никой от форума не го е било страх от вируса. Това, че си срещал хора, които ги е страх е друг въпрос. И аз познавам такива. Аз, Камен и още няколко човека никога не ни е било страх нито от вируса, нито от ваксините. Но да кажеш, че целият свят си измисля и лъже е доста нелепо. Да, Израел и Великобритания в момента са много добре. Не е ясно в бъдеще дали ще остане тази тенденция. Но цифрите показват, че ваксините намаляват смъртността значително, когато са ваксинирани над 50 процента от населението.
 
Борбата със заразата е многостранен процес. Няма как властите да се преборят с кризата, ако гражданите не съдействат. А такива като тебе не желаят да съдействат, значи трябва да ги заставят по някакйв начин да го направят. Признайте си, че сте напълнили гащите от ваксините и да се приключва с малоумната ви тема.
Говориш като политик-диктатор. Гражданите да съдействат - глупости на търкалета. На кое да съдействаме, бе джанъм? На безумните теории, че вирусът се разпространява само в определени часове на денонощието, че хора от една възрастова група не могат да се заразяват помежду си (пенсио-коридорите), че еднопосочното придвижване в откритите пазари намалява заразяването и още купища, купища недоебани мисли на велики стратези-учени. На кое да съдействаме? На масовите експерименти? Да запретнем ръкави и да поемем забъркан за 5 минути вълшебен еликсир, чието дългосрочно въздействие върху здравено и най-вече ефективност са напълно неизвестни?

Не, няма да съдействаме. Признавам, страх ме е от вируса, най-вече за близките ми, но към момента все още нямаме адекватно и научно издържано средство за справяне.
 
Говориш като политик-диктатор. Гражданите да съдействат - глупости на търкалета. На кое да съдействаме, бе джанъм? На безумните теории, че вирусът се разпространява само в определени часове на денонощието, че хора от една възрастова група не могат да се заразяват помежду си (пенсио-коридорите), че еднопосочното придвижване в откритите пазари намалява заразяването и още купища, купища недоебани мисли на велики стратези-учени. На кое да съдействаме? На масовите експерименти? Да запретнем ръкави и да поемем забъркан за 5 минути вълшебен еликсир, чието дългосрочно въздействие върху здравено и най-вече ефективност са напълно неизвестни?

Не, няма да съдействаме. Признавам, страх ме е от вируса, най-вече за близките ми, но към момента все още нямаме адекватно и научно издържано средство за справяне.
Еййй, имаш напредък, страх те е вече от вируса. Че то в коя област някой е съдействал да друг в бг? Всичко е завист, напук, важното е другия да му е зле.
Ето затова и се боцнах, защото ми писна да ми звънят клиенти и да ми казват да се следя, че били болни. Аз не искам да експериментирам със собственото си здраве. По-добре да имам някаква защита, дори и неизпитана все още.
 
Еййй, имаш напредък, страх те е вече от вируса. Че то в коя област някой е съдействал да друг в бг? Всичко е завист, напук, важното е другия да му е зле.
Ето затова и се боцнах, защото ми писна да ми звънят клиенти и да ми казват да се следя, че били болни. Аз не искам да експериментирам със собственото си здраве. По-добре да имам някаква защита, дори и неизпитана все още.
Изобщо не става въпрос за завист и напук, а за инстинкт за самосъхранение. Как да съдействаш, като знаеш, че участваш в експеримент? Как да следваш безумни разпоредби, зад които не стоят научни дозакателства?
Моята зъболекарка, която почина, беше постоянно с маска дълго преди ковид - постоянно! И с ръкавици - нещо, което не всички зъболекари правят. Питала съм я не ѝ ли омръзва с тоя парцал на лицето - казваше, че е свикнала. Последно ходих миналата есен - беше екипирана като космонафт. Убедена съм, че е носила маска дори на открито по неоживени улици. Е, как това я спаси?

Не искаш да експериментираш със здравето си, ама участваш в масов експеримент. В момента много хора сме в пълна безисходица - страх от вируса, страх от ваксините. Затова казвам, че трябваше да се фокусират върху разработване на ефективно лекарство, така че ковид да си бъде лек грип, който лекуваш бързо и ефективно у дома, докато е време.

Паниката, която се създаде у хората имаше за цел да ги подчини и принизи до нивото на добитък. Ако мислеха за нас, щяха да работят върху лечение, а не върху налагане на нови социални норми, които целят да ни лишат от всичко човешко.
 
Не, няма да съдействаме. Признавам, страх ме е от вируса, най-вече за близките ми, но към момента все още нямаме адекватно и научно издържано средство за справяне.
Аха, значи вече вируса е страшен, проблем остана това, че властите се лутали измежду мерките. Ама нали ти е ясно, че се търси точната формула и това не става от веднъж. И ако обществото няма толерантност, няма да се получи нищо. В случая БГ обществото не чеше толерантно и се получи тоя тюрлюгювеч, който се оказа безкрайно неефективен. Когато имаше мерки и се спазваха, заболеваемостта беше нулева, но такива като тебе разправяха, че вирус няма...

Говорел съм бил като диктатор. Пълни измислици. Точно ти си овчия мозък който чака да му кажат каква е рецептата и не предприема никакви действия да защити себе си и околните. Еманация на ганьовщината.
 
Затова казвам, че трябваше да се фокусират върху разработване на ефективно лекарство, така че ковид да си бъде лек грип, който лекуваш бързо и ефективно у дома, докато е време.
Нандишманди, на света са познати стотици видове в пъти по-опасни, но за щастие по-слабо разпространени вируси. И не си мисли, че лекарства не са се опитвали да разработят. Опитвали са. Просто е МНОГО по-трудно от това да се направи ваксина. Та нали тука половината разправяхте до онзи ден, че лекарства против грип нямало. Сега изведнъж очаквате за 1 година да измислят против ковид. Не работи така науката.

Първия урок който им дават в МУ е, че превантивната медицина е най-добрата медицина.
Второ, лечението с лекарства е полезно, но вируса така или иначе нанася своите щети.
Трето, тези същите които писнахте, че ви е страх от ваксините, ще писнете, че ви е страх и от новите лекарства, които ще са също толкова изпитани колкото и ваксината.

Така че в момента дрънкате глупости. А ако mRNA ваксините се развият, това означава, че в бъдеще подобни е епдемии ще са практически невъзможни. Така че отивайте и се ваксинирайте и смело напред.
 
А ако mRNA ваксините се развият, това означава, че в бъдеще подобни е епдемии ще са практически невъзможни. Така че отивайте и се ваксинирайте и смело напред.
Ти очевидно си слушаш редовно оня "лудия с мегафона". ;)

mRNA ваксините може и да не се развият, ако се докаже дългосрочното им действие в негативна посока. Подобни епидемии не възкват от само себе си и това го вярвам 1000%. Те се създават, за да могат да ни казват: "отивайте и се ваксинирайте", "стойте си вкъщи", "не се здрависвайте", "не се събирайте на групи", "длъжни сте да вярвате сляпо само на нас" и т.н. Създават се, за да могат да контролират и популацията. Много сме - факт. Тук съм съгласна с "филантропа", но вместо да избиваме вече родените, е по-разумно да впрегнем сили в ограничаване на раждаемостта при свръхпопулациите - Индия и Китай най-вече. В САЩ също са повече от необходимата бройка. Може би затова там бързо ги разчистиха още миналата година.
 
Ако някой искаше да изтреби популацията, бъди сигурна, че щеше да го направи по начин по който ти изобщо да не разбереш.

Сигурно и чумата през 13 век я е пуснала БигФарма...
 
Абсолютно вярно ,незнае какво има вътре в тях и какво може да е дейтвието им след 6 месеца.
чТедката не гласува, но пък охотно става тест събджект за неизпитани лекарствени препарати.

Много интересна социална единица.
щ
 
Сигурно и чумата през 13 век я е пуснала БигФарма...
Ти сериозно ли не виждаш недомислицата в това сравнение? През 13-ти век водата и сапуна са били нещо непонятно и хората са спяли по подове и улици, където са били хапани от плъхове. Днес знаем, че чумата е предизвикана от плъховете. Взели ли сме всички мерки да ограничим достъпа на вредителите до хранителните ни запаси? Почти сигурно ДА! Мием ли се, къпем ли се редовно? Болшинството хора в цивилизованите държави - ДА.

Съвременните вирусни и бактериални инфекции се дължат на човешка намеса. Самият ковид би трябвало да е изчезнал в зародиш, защото дори мърлячите започнаха да си мият ръцете и по задължение да ползват дезинфектант. Е да, ама не. Сапунът, който на практика унищожава вируса не можа да се справи в глобален аспект, щото става въпрос за дизайнерска разработка, която е пипната да бъде по-устойчива и да не се влияе от елементарните хигиенни мерки.
 
Последно редактирано:
Абсолютно вярно ,незнае какво има вътре в тях и какво може да е дейтвието им след 6 месеца.

щ
Добре дошла! :)
 
Ако някой искаше да изтреби популацията, бъди сигурна, че щеше да го направи по начин по който ти изобщо да не разбереш.

Сигурно и чумата през 13 век я е пуснала БигФарма...
Е, вероятно е доста по-сладко когато междувременно можеш да увеличиш богатството си многократно и също така да вкараш оставащото човечество в подчинение. Даже да се превърнеш и в герой, спасител и месия. С един куршум сума ти зайци.
 
Борбата със заразата е многостранен процес. Няма как властите да се преборят с кризата, ако гражданите не съдействат. А такива като тебе не желаят да съдействат, значи трябва да ги заставят по някакйв начин да го направят. Признайте си, че сте напълнили гащите от ваксините и да се приключва с малоумната ви тема.
Има нещо изключително важно, което изглежда или не разбирате, или по-вероятно ви кефи изключително много. Мен обаче не ме кефи. Става въпрос за това кой дърпа юздите. За решението на даден проблем има огромно значение кой и как го решава. Обикновения човек слуша по новините, че имало вирус и пандемия, хваща се за главата от ужас и паника, завива се под юргана и започва да благославя тези, дето му обещават спасение от синия екран.

Само защото някой се представя за необикновен алтруист не означава, че е такъв. Само защото някой се е заел да ни спасява от пандемия не означава, че наистина има такива намерения. Само защото някои повтарят Black Lives Matter не означава, че им пука за живота на черните. Само защото някой говори за климатични проблеми не означава, че наистина има намерение да ги реши. Само защото някой е направил ваксини не означава, че ги е направил единствено с цел да потуши един вирус.

Толкова ли не разбирате, че в политиката всичко е въпрос на пари и власт. Може да се измисли всякакъв проблем, да се предложи добре звучащо решение и определени кръгове от хора с години да се възползват от това. Класическа схема на придобиване на власт чрез създаване на проблем и предлагане на решение. Кови пландемията е точно това, ама много хора не могат или не искат да го видят. Водят ви за носа, даже си въобразявате че ще спечелите от цялата работа, но не става така в реалния живот. Просто копаете собствения си гроб.

Само да припомня, всичко започна с едни 2 седмици локдаун. Всичко уж щеше да се оправи, но после тръгнаха едни обещания, последвани от едни несъответствия и едни неизпълнения... От маските, през ресторантите, до ваксините. Всичко се случва точно по начина по който ние казваме, а не както са ви обещали от синия екран.

Примери за схемата "Проблем-Решение" колкото щете. Терористичните заплахи след 2001, присъствието на САЩ в близкия изток заради петрола. Хитлер... въобще всички диктатори. Съвременната финансова система е в резултат на серия от епизоди на "Проблем-Решение" и тепърва предстои да се добавят нови епизоди. Може дори да се обобщи, че политиката представлява съвкупност от решения на предварително нарочно създадени проблеми, докато междувременно се решават някои от истинските проблеми. Само най-наивните могат да си мислят, че някой политик е тръгнал да оправя народа. Политиката е изкуството на това да изглеждаш загрижен за народа, докато смучеш от народа.

Ей затова каквото и да кажете за Кови дето да звучи хуманно, аз не мога да го възприема като такова само заради изпълнителите на целия проект. За мен Кови е изкуствено създаден проблем, представен с мили очички и безкрайни прекрасни обещания и надежди, който цели единствено ограбване на народите и геноцид. Дяволско творение зад ангелска усмивка.
 
Браво на немците! Така се прави!
 
Нали помниш, че тези дето предния път викали браво на немците после ревали по време на НС?
Ти си ебахти дебила, честно. Злобееш за това, че комунистите са избили хиляди български интелектуалци и ги приравняваш на фашисти. Олигофрен комунистически. Стой си в Англия и си мети там разлятата бира и не ни занимавай с кретенията си, ако обичаш...
 
Имам дежа вю. Днес върнатият на работа (незнайно защо) НОЩ отбеляза спад в заболеваемостта, но предупреди, че идат пикО и адО другата седмица, заради събирането на хората по великден. Не се получава десоциализацията и те тва е... Наесен като пуснат още по-барнат щам може и да постигнат по-голям успех.
 
Гледам новина "Европейската комисия ще съди Астра Зенека" и си викам - Брей, ще ги съдят за геноцид ли?


Опинци. Ще съдят Зевзека "заради неуспеха ѝ да достави обещаните дози ваксини на общността.". Значи първо всеки се е наплашил от тая ваксина повече от вирОса и никой не я ще, после ще ги съдят че не са произвели милиони нежелани дози. Иди ги разбери какво искат.

Имам дежа вю. Днес върнатият на работа (незнайно защо) НОЩ отбеляза спад в заболеваемостта, но предупреди, че идат пикО и адО другата седмица, заради събирането на хората по великден. Не се получава десоциализацията и те тва е...
И не само това, още четем:
България излиза от третата вълна на COVID-19 и много скоро ще се превърне в пример за постигане на резултати с разумни действия, каквито не могат да бъдат постигнати в много европейски страни. Това каза на брифинг на здравните власти министърът на здравеопазването в оставка Костадин Ангелов.
Значи едновременно сме европейски пример за спазване на мерки, и не спазваме мерките в същото време. Това като да кажеш на детето си - Маме, ти си най-доброто дете на света, довечера ще ядеш бой за дето въобще не слушаш.

Има и още:
Шефът на НОЩ коментира и как са се справили страните, в които вече няма ограничения, подчертавайки, че миналата пролет сме пропуснали шанса си да се присъединим към тях. Той посочи, че Нова Зеландия, Сингапур, Австралия и Тайланд са наложили пълен локдаун, благодарение на който новозаразените при тях вече са 0.
Миналата година се биха в гърдите какъв успех сме били постигнали на първия локдаун, сега пък не било достатъчно. Тия ги тресе едновременно шизофрения и деменция. Но знам защо - от ваксината е.
 
Е, вероятно е доста по-сладко когато междувременно можеш да увеличиш богатството си многократно и също така да вкараш оставащото човечество в подчинение. Даже да се превърнеш и в герой, спасител и месия. С един куршум сума ти зайци.в
Най-вероятно ще има финансова криза и обвиненията няма да сочат към някое правителтво ,а ще сочат към covid-19.
 

Горе