Секция за eBay, Продавалник и подобните

tanipo

Well-Known Member
Към Блинки и Кулайс. Време е да се направи вече такава секция където да се обмени опит да се събере инфо от вече продаващите по този начин, а и желаещите да пробват. Какво ще кажете?
 
Какво точно имаш в предвид, че не успях да разбера. Секция, в която да се обсъждат стратеги за продаване в тези и подобни сайтове ли?

Ще видим дали имаме достатъчно теми, за да се отдели. Гледаме да спазим правилото като се натрупат да ги отделим. Ще е нещо като шопинг ботс, аукциони и търговски платформи.
 
От: Секция за eBay, Продавалник и подобните

Да, точно това имам предвид. eBay и продавалник може да се окажат едно подходящо начало за някои.
 
Re: От: Секция за eBay, Продавалник и подобните

Да, точно това имам предвид. eBay и продавалник може да се окажат едно подходящо начало за някои.
ОК. Ще видим какво може да посъберем. Сещам се за поне пет теми, но силно се надявам да са повече, за да си заслужат отделен раздел. Мисля че или в старт в интернет бизнеса или в ппц-то. ;)
 
От: Секция за eBay, Продавалник и подобните

Да, точно това имам предвид. eBay и продавалник може да се окажат едно подходящо начало за някои.
WTF????
Ай по сериозно а?
 
Re: От: Секция за eBay, Продавалник и подобните

WTF????
Ай по сериозно а?
Да, това не се води много в стила интернет предприемач. Да продаваш в Продавалник, виж за другите платформи като Амазон, ибей и т.н. съм ОК, но чак пък Продавалник. :)
 
От: Re: От: Секция за eBay, Продавалник и подобните

Да, това не се води много в стила интернет предприемач. Да продаваш в Продавалник, виж за другите платформи като Амазон, ибей и т.н. съм ОК, но чак пък Продавалник. :)

А защо не? Каква е разликата с Ибей? Ако правиш 5 продажби с Ибей и 10 с Продавалник за единица време, то той ще е по-добър. Тези канали за продажби могат да бъдат и само допълнение към организацията на бизнеса, така че има вариант да са полезни.
 
А защо не? Каква е разликата с Ибей? Ако правиш 5 продажби с Ибей и 10 с Продавалник за единица време, то той ще е по-добър. Тези канали за продажби могат да бъдат и само допълнение към организацията на бизнеса, така че има вариант да са полезни.

Каквато е разликата между Трабант и Мерцедес, казано с две думи. :)

Едното е голяма, разработена машина, която си има точни рейтингови стойности и добре направена бизнес система, а другото повече минава за сайт за обяви, в който всеки може да се регне и да продава. Малко не ми е в класа на ebay. :) Продавалник ще е по-добър, когато Gemius започне да отчита по-добре от Google Analytics. :)
 
От: Секция за eBay, Продавалник и подобните

За всички е ясна разликата в класите на двата сайта. Това, което казвам е че в зависимост от спецификата на конкретния бизнес /или степента на разработването му/ продавалник може да бъде повече или еднаква полезен, както ибей. Ако целевата група потребители е българска, дълбооко се съмнявам, че ибей ще помогне. Или ако доставката до чужбина е голям процент от стойността на стоката.
 
От: Секция за eBay, Продавалник и подобните

Подкрепям идеята, познавам много хора, които правят продажби главно в eBay, след това Аmazon, а от скоро и в Prodavalnik и в интерес на истината на последните им идва доста клиентела от там. Интересувам се най-вече от eBay, бих бил активен в такъв раздел.

@Blinky, а какво мислите за обратния подход, да се напри нов раздел и да се тества дали ще произведе сам съдържание, може би хората това чакат, или пък би привлякло свежа кръв. Темата приляга на форума, не виждам риск
:)
 
Подкрепям идеята, познавам много хора, които правят продажби главно в eBay, след това Аmazon, а от скоро и в Prodavalnik и в интерес на истината на последните им идва доста клиентела от там. Интересувам се най-вече от eBay, бих бил активен в такъв раздел.

@Blinky, а какво мислите за обратния подход, да се напри нов раздел и да се тества дали ще произведе сам съдържание, може би хората това чакат, или пък би привлякло свежа кръв. Темата приляга на форума, не виждам риск
:)
Това го правим и сега. С ЕН частта на форума. Но се пълни, горе-долу. Ще видим дали можем да съберем и сформираме един такъв. Аз както написах по-горе, има и идея къде ще е. Но ще го мислим как да стане, ако може. Не говорим за риск. ;)
 
От: Секция за eBay, Продавалник и подобните

Ако се направи такъв раздел форум хептен ще заприлича на бит пазар
 
От: Секция за eBay, Продавалник и подобните

Ще се почне с едни съвети как да продаде на жената старите бикини в продавалника, помощ поръчаха ми 10 буркана кйополуууу и не го взеха как да постъпя....
 
От: Секция за eBay, Продавалник и подобните

Не е много добре да се мисли първосигнално, а още по-кофти и да се написва това в мнения (доста похабени мнения има в тази насока). Кеча го дават по bTV Comedy. Доводите са като Скалата – бетон.

Има си интернационални форуми за всякакви обсъждания на гореспоменатите маркети, където пишат хора със значителен опит, възможности, feedbacks и минали през всякакви възможности ситуации (измами, двойни измами, хакнати акаунти, плащания от подобни акаунти, измами с товарителници, върнати пратки, недоставени пратки, шашми с куриерите, неоригинални подписи при доставка, грешни адреси, но взети пратки от други хора и т.н. и т.н.; лимитации на акаунти в PP/eB, документи за доказателства, доказателства за еди си какво, защитени/незащитени goods, работа с телефонната поддръжката, кое как функционира и как да не trigger-ваме eB бота да не ни хваща, когато се продават боклуци/fakes/etc., VERos и т.н. и т.н., всичките тея знания сигурно ще струват четирицифрена или петцифрена сума във валута, за да бъдат „наляти“ с цедка в нечия глава директно, или да загуби тази глава 3-5г. в чете на EN форуми и on-the-fly да се справя с всичко сам, т.е. да се спасява). Такъв български форум за жалост не съществува нито е съществувал с толкова масова информация, дори и с повторения на ситуации. Няма как де, нито има български версии на горните глобални маркети, нито българска поддръжка, нито изпращането на пратките е лесноемко като domestic куриерите „пращаш днес, утре идва при клиента“, нито времената са кратки, нито има множество (хиляди, няколко хиляди, десетки хиляди, няколко между 1-9, няколко десетки и няколко стотин е нищожно количество) българи с регистрации и продавачи (за разлика от купувачите навярно), нито…

…което авт. накланя везните в полза на това повече да се обсъжда шмекералника и да се дават съвети за заобиколки, инструменти за авт. постване на обяви, после издаване на този инструмент в тамошния форум с питане дали е забранено или не, след като целта е след като те ни правят на шашми и шмекери, триейки обяви, що и ние да не ги правим, но не. Общо взето пародия, колапс и парадокси, както винаги на българска земя, в което няма учудване.
 

Горе