Сео на сайт с малко съдържание

IBMcho

Member
Здравейте :)
Има ли някакви тактики за сайтове с малко съдържание. Сайта е пълен горе - долу колкото isocbox.com (може би малко повече) и няма почти нищо в него. Няма и какво да се напише, защото е много тясно профилиран. А и хората знаят за какво иде реч и не им трябват излишни работи да четат или разтягане на локуми.
На къде да се насоча в такъв случай?

поздрави
 
Здравейте :)
Има ли някакви тактики за сайтове с малко съдържание. Сайта е пълен горе - долу колкото isocbox.com (може би малко повече) и няма почти нищо в него. Няма и какво да се напише, защото е много тясно профилиран. А и хората знаят за какво иде реч и не им трябват излишни работи да четат или разтягане на локуми.
На къде да се насоча в такъв случай?

поздрави

Този сайт няма малко текст. :) Но като цяло е достатъчно да спазиш всички технически изисквания и ще се получи. Ако забелязваш последно време не е нужно хоум страницата да е мега наблъскана с контент. Важното е да се знае за какво се отнася, а вече с вътрешни си гониш трафика. Какво трябва да спазиш:

1. Мета тагове;
2. Алт тагове;
3. Тайтъл атрибути;
4. Малко изходящи линкове;
5. Логична сруктура;
6. Правилно позициониране на елементите;
7. Добър баунс рейт;

Но малко по-кофти гледа Google на сайтове със ниско съдържание. Може да си го позволиш на 1-2 страници, но като цяло ще ти е трудно за ранкване с толкова съдържание и то само за един сайт.
 
От: Re: Сео на сайт с малко съдържание

Този сайт няма малко текст. :) Но като цяло е достатъчно да спазиш всички технически изисквания и ще се получи. Ако забелязваш последно време не е нужно хоум страницата да е мега наблъскана с контент. Важното е да се знае за какво се отнася, а вече с вътрешни си гониш трафика. Какво трябва да спазиш:

1. Мета тагове;
2. Алт тагове;
3. Тайтъл атрибути;
4. Малко изходящи линкове;
5. Логична сруктура;
6. Правилно позициониране на елементите;
7. Добър баунс рейт;

Но малко по-кофти гледа Google на сайтове със ниско съдържание. Може да си го позволиш на 1-2 страници, но като цяло ще ти е трудно за ранкване с толкова съдържание и то само за един сайт.

7. Добър баунс рейт какво е?
 
От: Сео на сайт с малко съдържание

Степента на отпадане на потребителите от сайта ти. Когато един потребител влезе в сайта ти и директно излезе от него без да браузне нищо, баунс рейта ти се качва. Неестествено високите стойности са вредни за сайта ти.
 
Re: От: Re: Сео на сайт с малко съдържание

7. Добър баунс рейт какво е?

Казано накратко да не му теглят хикса преди още в началото. Или не дай си Боже да дадат сигнал към Google с един back на браузъра, за да се върнат на резултатите. :)
 
От: Re: От: Re: Сео на сайт с малко съдържание

Аз имам един сайт от 5 статични страници, който се ранкна изключително добре само с регистрации по бизнес каталози и нищо повече. В доста конкурентна ниша бих казал. Чак тази година успяха да го изместят от главната му ключова дума и то до 3то място, като смея да кажа заради снипета, който Г му вади има доста добър клик рейт.
 
От: Сео на сайт с малко съдържание

заради снипета, който Г му вади има доста добър клик рейт.
как да си го преведеа това?
 
От: Сео на сайт с малко съдържание

Степента на отпадане на потребителите от сайта ти. Когато един потребител влезе в сайта ти и директно излезе от него без да браузне нищо, баунс рейта ти се качва. Неестествено високите стойности са вредни за сайта ти.

Зависи от нишата да ти кажа, има ниши където тоя % е около 75 средно. Като цяло няма универсално число за тоя критерии, всичко зависи от нишата на сайта/бизнеса.
 
От: Сео на сайт с малко съдържание

заради снипета, който Г му вади има доста добър клик рейт.
как да си го преведеа това?
Снипет - http://goo.gl/uBAC6k
, а click through rate - има в предвид че неговия резултат в SERP-a макар и трети е много по атрактивен от на останалите и хората продължават да цъкат на него, макар да е изгубил позиция в това търсене.
 
От: Re: Сео на сайт с малко съдържание

Но малко по-кофти гледа Google на сайтове със ниско съдържание. Може да си го позволиш на 1-2 страници, но като цяло ще ти е трудно за ранкване с толкова съдържание и то само за един сайт.

Ами то като цяло има инфо за услугата, клипче за презентация на услугата/сайта и логин форма. А иначе сайта е български и искам да го изкарам за сега по две ключови фрази. Едната, която е в единствено число ми дава 75,000 резултата. А другата, която е в множествено число за същата фраза за ми дава 150,000 резултата. От гледна точка на дизайн; тагове и тайтъл и т.н. мисля, че няма проблем. Само ме притеснява това, че няма да се обновява информацията в сайта, и че като цяло информацията си е малко :)

поздрави :)
 
Re: От: Re: Сео на сайт с малко съдържание

Ами то като цяло има инфо за услугата, клипче за презентация на услугата/сайта и логин форма. А иначе сайта е български и искам да го изкарам за сега по две ключови фрази. Едната, която е в единствено число ми дава 75,000 резултата. А другата, която е в множествено число за същата фраза за ми дава 150,000 резултата. От гледна точка на дизайн; тагове и тайтъл и т.н. мисля, че няма проблем. Само ме притеснява това, че няма да се обновява информацията в сайта, и че като цяло информацията си е малко :)

поздрави :)

Не изглежда трудно, но поне някаква малка секцийка, в която да обновяваш? Не може ли да се измисли? С една статична страница, и урязан контент, може и да се получи, но за първите места, Google ще си гледа нещо, което носи стойност на потребителите му. Дори и да го качиш скоро на топ позиции, ще се чатне след време, че не му е там мястото. За това в момента умните афилейтъри или CPA гурута, правейки сайт, успяват да го замъскират основната идея - да продават, като по-скоро наблягат на идеята - да предоставят информация, а те като имат желание ще си купят. Поне при аф. програмите силно го наблюдавам това. ;) Опитай се да измислиш за стойността, която ще предоставяш на мрежата. Както казах, това е в лонг търм, защото за да го класираш, няма да има големи затруднения, гледайки конкуренцията, но да го задържиш е идеята. ;)
 
От: Сео на сайт с малко съдържание

а с кой тулс гледахме дадена дума или фраза колко се търси месечно и колко се плаща при клик?
 
Re: От: Сео на сайт с малко съдържание

а с кой тулс гледахме дадена дума или фраза колко се търси месечно и колко се плаща при клик?

Това с цената на клика, няма точен тул, има - даже няма никакъв. Това може да го разбереш само когато оперираш вече. Имам много фактори, дори и два сайта в една ниша нямат еднакви кликове - пак поради ред фактори - от CTR до история на акаунта.

А за дадена фраза / дума - планер тула.
 
От: Сео на сайт с малко съдържание

Не е добра работа това с малко съдържание да правиш SEO. Все пак съдържанието е основен компонент за класирането. По всяка тема има какво да се пише, а това "хората, които идват, знаят за какво става въпрос" не е решение. Ако имаш съдържание, ставаш по-информативен, т.е. има какво да предложиш на потребителите, следователно вдигаш позиции. Интересно като започнеш SEO, ще линкваш известно време начална, но в един момент изглежда съмнително да се линква сайт, в който няма съдържание.

Отделяй малко време/пари за статии, поне веднъж седмично да пускаш по някой текст. Можеш да поръчваш, няма да ти излезе много скъпо. Недей рискува за да спестиш някой лев в повече
 

Горе